Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

μπορεις να μου δωσεις λινκ να το κανω απευθειας απο το μαρκετ ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις λινκ να το κανω απευθειας απο το μαρκετ ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vcGVyYS5taW5pLmFuZHJvaWQiXQ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο πιο γρηγορος browser για σερφαρισμα χωρις wifi?

επίσης κι ο opera mobile έχει συμπίεση δεδομένων (λειτουργία turbo) και δείχνει τις σελίδες σωστά,όπως σε desktop

Link to comment
Share on other sites

επίσης κι ο opera mobile έχει συμπίεση δεδομένων (λειτουργία turbo) και δείχνει τις σελίδες σωστά,όπως σε desktop

ναι αλλα ακομα και με τουμπο δεν συμπιεζει τοσο οσο ο μινι!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ακομα και με τουμπο δεν συμπιεζει τοσο οσο ο μινι!

επειδή δείχνει τις σελίδες με πλήρη υποστήριξη. πολλές σελίδες δεν παίζουν σωστά στον μινι, έτσι χρειάζεσαι τον mobile

Link to comment
Share on other sites

ειναι παλιότερη εκδοση.το κοκκινο βάλε

Link to comment
Share on other sites

επειδή δείχνει τις σελίδες με πλήρη υποστήριξη. πολλές σελίδες δεν παίζουν σωστά στον μινι, έτσι χρειάζεσαι τον mobile

 

βασικα χρειαζονται και οι δυο :)

Link to comment
Share on other sites

maxthon,nine,boat κλπ δεν.......?

δεν έχουν λειτουργία συμπίεσης δεδομένων (ούτε το dolphin). μπορείς αν κοιτάξεις πιο πάνω όμως να βάλεις το onavo extend που συμπιέζει τα δεδομένα που χρησιμοποιούν όλες οι εφαρμογές στ κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαφνικά εχω ενα θεματακι με τον Dolphim HD. Μου εμφανιζει ανα διαστήματα ενα πορτοκαλί πλαισιο γυρω απο λινκς και εικόνες και κατα κάποιον τροπο προσομοιώνει το κλιλ του ποντικιού.

Πχ τωρα βλεπω πανω αριστερα το λογότυπο του myphone με το εν λογω πλαισιο. Το προβλημα ειναι πως καποιες φορες αν επιχειρήσω να πατησω αλλου, αυτό θεωρει πως εχω πατησει σε ο,τι εχω πλαισιώσει και με παει κατευθείαν εκει.

Δεν ξερω πως να το γράψω πιο κατανοητά, πρωτη φορα μου συμβαινει. Ξερουμε τι μπορει να ειναι αυτο και κυρίως πως βγαίνει;

 

Τελικά αδικα κατηγορούσα το δελφινι, ειχα κάνει εγω βλακεια και καπως ενεργοποιησα τα web scripts απο τις γενικες ρυθμίσεις της συσκευής. Απλως το αναφερω σε περίπτωση που το χρειασστ και κάποιος αλλος :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω ενα προβλημα με καποιo site. συγκεκριμενα με το http://www.liveonsat.com . αν πατησετε πανω αριστερα στο daily tv ή καλυτερα με browser απο το pc βαλετε πανω τον δεικτη το ποντικιου θα σας βγαλει παραθυρο για να επιλεξεται ημερομηνια. με browser στο android δεν το εχω καταφερει να εχω αυτη την επιλογη. εχετε καποια υποδειξη να κανετε ?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με καποιo site. συγκεκριμενα με το http://www.liveonsat.com . αν πατησετε πανω αριστερα στο daily tv ή καλυτερα με browser απο το pc βαλετε πανω τον δεικτη το ποντικιου θα σας βγαλει παραθυρο για να επιλεξεται ημερομηνια. με browser στο android δεν το εχω καταφερει να εχω αυτη την επιλογη. εχετε καποια υποδειξη να κανετε ?

 

Θα πατήσεις το δάχτυλο πάνω σ' ένα κενό σημείο στον browser και κατευθείαν θα το σύρεις σιγά σιγά και θα το αφήσεις πάνω από το Daily TV και τότε θα σου βγάλει το popup menu. Κάντο δηλαδή σα να το έκανες με ποντίκι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, ελπίζω να κατάλαβες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις το δάχτυλο πάνω σ' ένα κενό σημείο στον browser και κατευθείαν θα το σύρεις σιγά σιγά και θα το αφήσεις πάνω από το Daily TV και τότε θα σου βγάλει το popup menu. Κάντο δηλαδή σα να το έκανες με ποντίκι. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, ελπίζω να κατάλαβες.

 

το καταλαβα και το καταφερα κανα 2 φορες με τον dolphin.

ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το zte carl απο την wind η οποια μου εχει δωσει καποια mb για το internet αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω. Πηγα στις ρυθμισεις αλλα δεν καταφερα κατι, αν μπορει κανεις να με βοηθησει θα του ημουν ευγνωμων!
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το zte carl απο την wind η οποια μου εχει δωσει καποια mb για το internet αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω. Πηγα στις ρυθμισεις αλλα δεν καταφερα κατι, αν μπορει κανεις να με βοηθησει θα του ημουν ευγνωμων!

 

Εχεις περασει τις ρυθμισεις apn της wind...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει τις ρυθμισεις apn της wind...;

 

Για την ακριβεια δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο και δεν ξαναειχα την εμπειρια του android. Στο δικο μου (nokia 5800) μου εστελνε ενα μηνυμα η wind και παταγα αποθηκευση και ηταν ολα οκ. Τωρα η wind δεν εχει στειλει καποιο αντιστοιχο μηνυμα. Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

Για την ακριβεια δεν ειναι δικο μου το τηλεφωνο και δεν ξαναειχα την εμπειρια του android. Στο δικο μου (nokia 5800) μου εστελνε ενα μηνυμα η wind και παταγα αποθηκευση και ηταν ολα οκ. Τωρα η wind δεν εχει στειλει καποιο αντιστοιχο μηνυμα. Τι να κανω?

στελνεις internet στο 19234

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιο πριν που λέτε ότι o opera mini δεν δείχνει σωστά όλες τις σελίδες. Μήπως εννοείται αυτό εδώ που μου βγάζει κι εμένα στη φώτο;

Δεν γίνεται κάτι γι'αυτό; Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να βγάζει κανονικά τις σελίδες;

Ή το κάνει λόγο της συμπίεσης και δεν γίνεται να αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τον Chrome. Πως σβήνει το ιστορικό?

 

settings > privacy > (κατω κατω) clear browsing data

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιο πριν που λέτε ότι o opera mini δεν δείχνει σωστά όλες τις σελίδες. Μήπως εννοείται αυτό εδώ που μου βγάζει κι εμένα στη φώτο;

Δεν γίνεται κάτι γι'αυτό; Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να βγάζει κανονικά τις σελίδες;

Ή το κάνει λόγο της συμπίεσης και δεν γίνεται να αλλάξει;

εδώ την σελίδα στην έχει ανοιξει το google απ την αναζήτηση προσαρμοσμένη για κινητο, κάπου στο google έχει επιλογή ώστε να βλέπεις κανονικά την σελίδα

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

 

στελνεις internet στο 19234

 

Μου λεει οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεση για την συσκευη! Το κινητο δεν ειναι wind αλλα Q, μαλλον αυτο θα φταιει... Υπαρχει καιποιος αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...