Jump to content

Cool X10


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οριστε κι ενα βιντεακι (στο γρηγορο :p) απο την εκδοση του κινητου με gps --> http://www.youtube.com/watch?v=-eMgK_mbn30 (εχουν κανει καποιες εμφανισιακες αλλαγες απ'οτι ειδα στο μενου της τηλορασης κλπ)

 

Καποια πραγματακια ακομα που θα ηθελα να ρωτησω πριν αγορασω κι εγω την εκδοση με το gps (τι προγραμμα να εχει αραγε για gps :worry:). Η αναλυση της οθονης του κινητου τελικα ποια ειναι ακριβως, 272x480 ή 320x480; Επισης μπορεις να απεγκαταστησεις καποια απο τα ηδη εγκατεστημενα java προγραμματα (πχ opera mini), να τα αναβαθμισεις (πχ οpera mini 5 αν εχει την πιο παλια εκδοση) ή να εγκαταστησεις αλλα δικα σου; Επισης αν εχετε καποιο αξιολογο hands-free υποψιν σας προτεινετε το. Eυχαριστω :O

Link to comment
Share on other sites

Κλεμμένο το βιντεάκι από εδώ http://www.china-mobile-phone.com/2010-05/gps-x10.htm :p

Το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί πιθανόν να είναι το ίδιο με τα F030 και F035 οπότε αν είναι έτσι μπορείς να περάσεις και ένα ελληνικό χάρτη.Λογικά η ανάλυση του πρέπει να είναι 272*480 όπως και το απλό X10 και η οθόνη του 3,6'' .

Να απεγκαταστήσεις τις υπάρχουσες εφαρμογές δεν γίνεται,να περάσεις επιπλέον φυσικά θα μπορείς.Για hands free πιστεύω ότι έχεις πάρα πολλές επιλογές, 3.5 jack έχουν οπότε ξεκίνα να χρησιμοποιείς όλα όσα έχουν οι φίλοι σου και όποιο σε ικανοποιεί το παίρνεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Για να μάθουμε την ανάλυση και τα άλλα χαρακτηριστικά των βίντεο που τραβάμε με το κινητό, θα πρέπει να το κατεβάσουμε στον υπολογιστή.

Τραβάμε στις διαθέσιμες ποιότητες και ειδικά στην υψηλότερη και συνδέοντας με το USB το κινητό με τον υπολογιστή το ανοίγουμε σαν αποθηκευτικό χώρο και 'αδειάζουμε' τα βίντεο μας από το κινητό στον υπολογιστή.

Όσα είναι σε format συμβατό με windows media με ένα δεξί κλικ ανοίγουμε τις 'Ιδιότητες' και πηγαίνουμε στις λεπτομέρειες όπου ενημερωνόμαστε για την ανάλυση τα frames κλπ. Επειδή το περισσότερο υποστηριζόμενο format είναι το 3GP το οποίο ανοίγει με Quicktime θα πρέπει να να το ανοίξουμε και να πάμε στο menu bar στο 'Window' και να επιλέξουμε 'Show Movie Inspector' όπου και εμφανίζονται το χαρακτηριστικά του βίντεο.

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Ή ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΙΝΤΕΟ - ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν πιστεύω να έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις από τις κάμερες αυτών των κινητών

γενικότερα!!!! Αντε καμιά φωτο....κι αυτό βαριά βαριά....πάρε μια ψηφιακή με ένα 100άρικο και θα βγάζεις και **** τις φωτο και βιντεα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κινητά δεν έχουν κάποια επίσημη αντιπροσωπεία,το κατάστημα που το αγόρασες το διαφημίζει για 2 mp κάμερα.Και το 2 mp κάμερα σημαίνει ότι βγάζει αυτής της ανάλυσης φωτογραφίες,όχι βίντεο...άλλο που το κινητό που πήρες εσύ έχει 0.3 mp κάμερα στην πραγματικότητα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το πόσο μεγάλη είναι διαφορά από μία φωτογραφική ανάλυση 640 Χ 480 σε σχέση με μία ανάλυση 1600 Χ 1200 μόνο αν το δει πραγματικά θα καταλάβει. Καθώς και μία ανάλυση βίντεο 176 Χ 144 7fps που παράγει η κάμερα 0.3.

Σ' αυτή την ανάλυση δεν ξεχωρίζεις πρόσωπα και αντικείμενα !

Ενώ με 2Mp το βίντεο είναι κοντά την standard ή και λίγο χαμηλότερη δλδ είναι ένα υποφερτό βίντεο. Γι' αυτό είναι σημαντικό να έχεις κανείς πραγματικά δοκιμάσει τις βιντεοσκοπικές αναλύσεις αυτών των κινητών. Που σημαίνει ότι ΜΟΝΟ αν έχει στ' αλήθεια αγοράσει και κατέχει τα εν λόγω κινητά μπορεί να το κάνει.

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΈΧΕΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΣ ΜΕ (ΜΑΣ) ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να τραβήξεις βίντεο από ένα κινέζικο τότε μην χάνεις την ώρα σου με αυτά τα κινητά.Όλα τα κινεζικα είτε έχουν κάμερα 0,3 mp είτε 2 mp,στο βίντεο η ανάλυση τους είναι ακριβώς αυτή που γράφεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Για να μάθουμε την ανάλυση και τα άλλα χαρακτηριστικά των βίντεο που τραβάμε με το κινητό, θα πρέπει να το κατεβάσουμε στον υπολογιστή.

Τραβάμε στις διαθέσιμες ποιότητες και ειδικά στην υψηλότερη και συνδέοντας με το USB το κινητό με τον υπολογιστή το ανοίγουμε σαν αποθηκευτικό χώρο και 'αδειάζουμε' τα βίντεο μας από το κινητό στον υπολογιστή.

Όσα είναι σε format συμβατό με windows media με ένα δεξί κλικ ανοίγουμε τις 'Ιδιότητες' και πηγαίνουμε στις λεπτομέρειες όπου ενημερωνόμαστε για την ανάλυση τα frames κλπ. Επειδή το περισσότερο υποστηριζόμενο format είναι το 3GP το οποίο ανοίγει με Quicktime θα πρέπει να να το ανοίξουμε και να πάμε στο menu bar στο 'Window' και να επιλέξουμε 'Show Movie Inspector' όπου και εμφανίζονται το χαρακτηριστικά του βίντεο.

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ Ή ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΙΝΤΕΟ - ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ!

δυστυχως φιλε ολα τα κινεζικα τραβουν ιδιο βιντεο με ιδια αναλυση και fps, οσο για την καμερα μπορει να τραβανε 1600χ1200 αλλα ο αισθητηρας ειναι 0.3mp ανεβαζουν τα πιξελ ψηφιακα
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το κινητο βιντεο απο το youtube πως παιζουν; Μεσω opera mini 5, μεσω bolt ή ανοιγουν στον player του κινητου (και αν γινεται ετσι σε οριζοντια προβολη κολαει/κρασαρει/κανει επανεκκινηση το κινητο οπως στο k599; ); Eπισης υπαρχουν αρκετα προγραμματα με 272x480 αναλυση; Γιατι μου φαινεται λιγο περιεργη... Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με 2Mp το βίντεο είναι κοντά την standard ή και λίγο χαμηλότερη δλδ είναι ένα υποφερτό βίντεο.

 

δεν νομίζω να υπάρχει στον πλανήτη Γη κινητό που να βγάζει 2mp βιντεο...

Προφανώς έχεις μπερδέψει την ανάλυση της φωτογραφίας...

1600χ1200 βίντεο δεν παίζει.......το σύνηθες είναι 640χ480 και σε κάποια 720χ480

κ 1280χ720 το vivaz(νομίζω)... ακόμα και οι ψηφιακές στα ίδια παίζουν στο βίντεο...

Σε αυτά τα κινητά εγώ θα ξέχναγα παντελώς το θέμα κάμερα....

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το κινητο βιντεο απο το youtube πως παιζουν; Μεσω opera mini 5, μεσω bolt ή ανοιγουν στον player του κινητου (και αν γινεται ετσι σε οριζοντια προβολη κολαει/κρασαρει/κανει επανεκκινηση το κινητο οπως στο k599; ); Eπισης υπαρχουν αρκετα προγραμματα με 272x480 αναλυση; Γιατι μου φαινεται λιγο περιεργη...

 

Οποιος γνωριζει ας απαντησει...συγνωμη που σας βιαζω λιγο αλλα περιμενω απαντηση ωστε να το παραγγειλω (και μολις μου ερθει φυσικα θα κανω αναλυτικη περιγραφη ;)).

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει ας απαντησει...συγνωμη που σας βιαζω λιγο αλλα περιμενω απαντηση ωστε να το παραγγειλω (και μολις μου ερθει φυσικα θα κανω αναλυτικη περιγραφη ;)).

 

Ευχαριστω :)

 

οπως το Κ599 μεσω player

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ελληνικοί ΄χαρτες για το Χ10

 

http://rapidshare.com/files/405061892/SunaviMapData_greek_only_by_Mcstefan7.zip.html

 

Τα βιντεο απο το γιουτουμπ για να παίξουν τι ρύθμιση θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ένεις πάρει το Χ10? Επειδή είμαι ένα βήμα πριν το πάρω πες μας την άποψη σου γύρω από το κινητό? Πώς σου φαίνετε?
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο κινέζικο....

Η μπαταρία κρατάει παρα πολύ 4 ώρες ακουγα μουσική και έπεσε ελάχιστα..πολύ γρήγορο.Έχω την εκδοση με gps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αν το παρω θα πρεπει να αλλαξω sim?λογω του οτι ειναι 3g και αυτα δεν υποστηριζουν?ή απλα δεν θα εχω 3g? Edited by gelo
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο κινέζικο....

Η μπαταρία κρατάει παρα πολύ 4 ώρες ακουγα μουσική και έπεσε ελάχιστα..πολύ γρήγορο.Έχω την εκδοση με gps

σκεφτομαι να το παρω.το GPS τι λεει?μπορουμε λογικα να εγκταστησουμε το amazeGPS που ειναι java ε?:)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση... η μαλλον πολλες...!!!

 

αναμεσα στο απλο ακια αυτο με το gps ποιο να παρω???

η τιμη εχει μια μικρουλα διαφορα... αλλα αν παρω αυτο με την οθονη 3,2 εχει αρκετη....

επισης ξερει καποιος αν η οθονη 3,2 με την 3,6 εχει μεγαλη διαφορα??

και οσον αφορα την εκδοση του gps αξιζει καθολου??? (χαρτες εχει λινκ στο μαγαζι...)

η ειναι τελειως αχρηστο??

 

θενκς...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει να συγχρονίσει κανείς τις επαφές με το outlook και αν ναι, υποστηρίζει όλο το όνομα ή μέχρι συγκεκριμένο αριθμό γραμμάτων (όπως ορισμένα κινέζικα κινητά);
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με κάποιο από τους διαθέσιμους τρόπους θα παίζει

 

κριμα δεν παιζει με κανεναν απ αυτους τους τροπους

εχω την εκδοση χωρις gps και εχω δοκιμασει και mini opera και bolt και τον δικο του αλλα... μπα!

ψανω τοσο καιρο να το κανω αλλα μου φαινεται δεν θα μπορεσω να το κανω,παιζει ρολο που μπαινω απο wi-fi?

 

παντως καλο μου φαινεται για τα λεφτα του

αν επαιζε και βιντεο απο youtube θα ηταν μια χαρα

 

και απο τηλεοραση ευχαριστημενος ειμαι

 

να ενημερωσω πως οταν μπαινω getjar να κατεβασω εφαρμογη μου το αναγνωριζει σαν w800 sony ericcson

 

α ρε κινεζοι! θα μας φατε ολους ετσι οπως πατε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...