Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει κατι που να κανει αυτοματα την διαδικασία και να μην χρειάζεται να γινει ξεχωριστά για καθε μουσικο κομματι;
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.birbeck.android.coverart&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5i

 

Αυτό χρησιμοποιώ κι έχω βρει την υγειά μου. Του δίνεις ένα fetch missing covers και ησυχάζεις ή το κάνεις χειροκίνητα και τέλος, τα βρίσκει σχεδόν όλα,

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω κατεβάσει τον power amp, αλλά όταν ο τίτλος ενός κομματιού είναι γραμμένος με ελληνικούς χαρακτήρες μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κατεβάσει τον power amp, αλλά όταν ο τίτλος ενός κομματιού είναι γραμμένος με ελληνικούς χαρακτήρες μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό?

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ με το IDEOS X5 pro και android 2.2.2. Δοκίμασα το Winamp και το MixZing αλλά τα ελληνικά δεν εμφανίζονται σωστά. Από την διαχείριση αρχείων πάντως τα ελληνικά ονόματα των ίδιων τραγουδιών εμφανίζονται σωστά.

 

Κάποια λύση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κατεβάσει τον power amp, αλλά όταν ο τίτλος ενός κομματιού είναι γραμμένος με ελληνικούς χαρακτήρες μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Πως μπορώ να το διορθώσω αυτό?

 

Έμενα το power amp μια χαρά δείχνει τα Ελληνικά..!!

 

http://s14.directupload.net/images/120324/co5sf3bl.png http://s14.directupload.net/images/120324/suo7jdjv.png http://s7.directupload.net/images/120324/r5pzyrwa.png http://s14.directupload.net/images/120324/o2lw26yc.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βαζω ταινιες σε .avi στο κινητο μου, παιζουν με καποια καθυστερηση και κολλανε. Ξερετε γιατι γινεται αυτο; Συμβαινει και με το stock προγραμμα ταινιων αλλα και με τον mx media player..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βαζω ταινιες σε .avi στο κινητο μου, παιζουν με καποια καθυστερηση και κολλανε. Ξερετε γιατι γινεται αυτο; Συμβαινει και με το stock προγραμμα ταινιων αλλα και με τον mx media player..

 

βαλε καποιον αλλο player να δεις αν συνεχιζει να στο κανει

 

RockPlayer Lite

MoboPlayer ή κάποιους άλλους που υπαρχουν στο market

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

βαλε καποιον αλλο player να δεις αν συνεχιζει να στο κανει

 

RockPlayer Lite

MoboPlayer ή κάποιους άλλους που υπαρχουν στο market

 

Το σκεφτηκα και θα το κανω αλλα μου φαινεται οτι δε θα γινει κατι, μιας και κανει τα ιδια και στον stock player.. Θα τους κατεβασω και τους δυο και αν δε γινει κατι θα επανελθω!

 

EDIT: Τα ιδια και με τον Mobo.

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι μπορεί να φταίει;

 

Κατά πάσα πιθανότητα φταίει η κωδικοποίηση των χαρακτήρων.

Η λύση ειναι να την αλλάξεις μαζικά σε utf-8 με τη χρήση ενός προγράματος όπως το easy tag.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει την εφαρμογή TuneIn Radio Pro, η οποία πραγματικά είναι πολύ καλή, αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα:

 

Όσο η οθόνη παραμένει ανοικτή το streaming των σταθμών είναι πολύ καλό και χωρίς διακοπές. Μόλις όμως κλείνω την οθόνη, κάνει δυο - τρεις διακοπές και μετά η ροή σταματά εντελώς.

 

Την εφαρμογή την έχω εγκαταστήσει σε ένα Galaxy Nexus με τα πάντα stock. Επίσης οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ και υποψιάζομαι ότι παίζουν κάποιο ρόλο είναι οι: Go Launcher EX, Go Locker, JuiceDefender Ultimate.

 

Στην αρχή υποψιαζόμουν ότι έφταιγε το JuiceDefender αλλά παρότι το είχα απενεργοποιημένο, το πρόβλημα παραμένει.

 

Έχω επικοινωνήσει τόσο με την εταιρεία του JuiceDefender όσο και με την εταιρεία του TuneIn. Η πρώτη μου πρότεινε κάποιες λύσεις τις οποίες δοκίμασα χωρίς επιτυχία. Απάντηση από την δεύτερη δεν έχω πάρει ακόμα.

 

Μήπως έχετε εσείς κάποια ιδέα ή μήπως γνωρίζετε εάν πρόκειται για κάποιο bug της συγκεκριμένης εφαρμογής με το Galaxy Nexus;

Επειδή θέλω να δοκιμάσω το πρόγραμμα και με τον stock launcher, ξέρετε που υπάρχει η επιλογή αλλαγής του launcher;

 

ευχαριστώ

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει την εφαρμογή TuneIn Radio Pro, η οποία πραγματικά είναι πολύ καλή, αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα:

 

Όσο η οθόνη παραμένει ανοικτή το streaming των σταθμών είναι πολύ καλό και χωρίς διακοπές. Μόλις όμως κλείνω την οθόνη, κάνει δυο - τρεις διακοπές και μετά η ροή σταματά εντελώς.

 

Την εφαρμογή την έχω εγκαταστήσει σε ένα Galaxy Nexus με τα πάντα stock. Επίσης οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ και υποψιάζομαι ότι παίζουν κάποιο ρόλο είναι οι: Go Launcher EX, Go Locker, JuiceDefender Ultimate.

 

Στην αρχή υποψιαζόμουν ότι έφταιγε το JuiceDefender αλλά παρότι το είχα απενεργοποιημένο, το πρόβλημα παραμένει.

 

Έχω επικοινωνήσει τόσο με την εταιρεία του JuiceDefender όσο και με την εταιρεία του TuneIn. Η πρώτη μου πρότεινε κάποιες λύσεις τις οποίες δοκίμασα χωρίς επιτυχία. Απάντηση από την δεύτερη δεν έχω πάρει ακόμα.

 

Μήπως έχετε εσείς κάποια ιδέα ή μήπως γνωρίζετε εάν πρόκειται για κάποιο bug της συγκεκριμένης εφαρμογής με το Galaxy Nexus;

Επειδή θέλω να δοκιμάσω το πρόγραμμα και με τον stock launcher, ξέρετε που υπάρχει η επιλογή αλλαγής του launcher;

 

ευχαριστώ

 

Καλησπερα. Το προβλημα ειναι καπως πιο συνθετο. Γενικα ειναι bug του android και της εκδοσης που εχει το κινητο. Επισης, εχει ευθυνη και το router σου. Ειχα κι εγω καποιες φορες προβλημα οταν ειχα το netfaster της hol αλλα μολις εβαλα το linksys wag200g ειναι 24/7 συνδεδεμενο χωρις καμια διακοπη.

 

Βεβαια υποθετω οτι εχεις κοιταξει τη ρυθμιση του wifi να ειναι μονιμα ανοιχτο κι οταν σβηνει η οθονη ε; πρωτα αυτο κοιταξε.

 

Sent from my Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Δες στις ρυθμίσεις--->wifi--->σύνθετα αν ειναι ενεργοποιημένη η επιλογή να παραμένει συνδεδεμένο το wifi κατά την αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το προβλημα ειναι καπως πιο συνθετο. Γενικα ειναι bug του android και της εκδοσης που εχει το κινητο. Επισης, εχει ευθυνη και το router σου. Ειχα κι εγω καποιες φορες προβλημα οταν ειχα το netfaster της hol αλλα μολις εβαλα το linksys wag200g ειναι 24/7 συνδεδεμενο χωρις καμια διακοπη.

 

Έχω Forthnet με router τον Thomson TG585 v7. Πιστεύεις ότι φταίει αυτό; Δυστυχώς και στην δουλειά με ΟΤΕΝΕΤ και το ίδιο ρούτερ, τα ίδια κάνει.

 

Ας περιμένουμε την αναβάθμιση του Απριλίου τότε, μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Βεβαια υποθετω οτι εχεις κοιταξει τη ρυθμιση του wifi να ειναι μονιμα ανοιχτο κι οταν σβηνει η οθονη ε; πρωτα αυτο κοιταξε.

 

Είναι η ίδια ρύθμιση με εκείνη που έγραψε ο bbbb; Πάντως την αντίστοιχη ρύθμιση του JuiceDefender την έχω ενεργοποιημένη και ειδικά για το TuneIn Radio.

 

Δες στις ρυθμίσεις--->wifi--->σύνθετα αν ειναι ενεργοποιημένη η επιλογή να παραμένει συνδεδεμένο το wifi κατά την αναμονή

 

Ναι, είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή.

 

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

 

Μήπως ξέρετε και τον τρόπο για να επιλέξω τον stock launcher;

 

 

EDIT:

Ανάλογο πρόβλημα έχω και με την εφαρμογή Wi-Fi File Transfer Pro. Όταν κλείνει η οθόνη φαίνεται να χάνεται η σύνδεση και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία.

 

Οπότε υποθέτω ότι πρόκειται για bug του ICS 4.0.2.

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts
iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει

ηχογραφηση ενω εχω τ ραδιοφωνο ενεργο?

Ένα post, σε ένα μόνο forum είναι υπεραρκετό. Πόσο μάλλον όταν αυτά γίνονται σε χρονικό διάστημα 3 ωρών. Θα παρακαλέσω να μην επαναληφθεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να χρησιμοποιησω το (software)beats audio με τον power amp;

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-4

υπαρχουν καποιες αναφορες οτι εχει χρησιμοποιηθη στο htc http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1551315

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με την lgcamera.

Ενω εχω το gps κλειστό, στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχω απενεργοποιημένη την επιλογή αποθήκευσης θεσης και με το appautosettings έχω αποκλείσει το gps από την lgcamera αυτή συνεχίζει να κρατάει τις συντεταγμένες!!

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

 

Sent from my htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με την lgcamera.

Ενω εχω το gps κλειστό, στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχω απενεργοποιημένη την επιλογή αποθήκευσης θεσης και με το appautosettings έχω αποκλείσει το gps από την lgcamera αυτή συνεχίζει να κρατάει τις συντεταγμένες!!

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?

 

Sent from my htc HD2

 

Σε μένα όχι..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω Forthnet με router τον Thomson TG585 v7. Πιστεύεις ότι φταίει αυτό; Δυστυχώς και στην δουλειά με ΟΤΕΝΕΤ και το ίδιο ρούτερ, τα ίδια κάνει.

 

Ας περιμένουμε την αναβάθμιση του Απριλίου τότε, μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

 

 

 

Είναι η ίδια ρύθμιση με εκείνη που έγραψε ο bbbb; Πάντως την αντίστοιχη ρύθμιση του JuiceDefender την έχω ενεργοποιημένη και ειδικά για το TuneIn Radio.

 

 

 

 

Ναι, είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή.

 

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

 

Μήπως ξέρετε και τον τρόπο για να επιλέξω τον stock launcher;

 

 

EDIT:

Ανάλογο πρόβλημα έχω και με την εφαρμογή Wi-Fi File Transfer Pro. Όταν κλείνει η οθόνη φαίνεται να χάνεται η σύνδεση και δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία.

 

Οπότε υποθέτω ότι πρόκειται για bug του ICS 4.0.2.

 

Τελικά, η εκ νέου εγκατάσταση έλυσε το πρόβλημα που είχα με το TuneIn Pro.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμια εφαρμογη που να κατεβαζω ελληνικα τραγουδια?

 

Music junk στο market

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση μπας και ξέρετε ρε παιδιά εσείς γιατί εγώ τα έχω ψιλό χάσει.

Άρχισα πρόσφατα να βλέπω κάποιες σειρές ξέρετε για να περνάει η ώρα στα MMM κατέβασα τον MX Player λοιπόν που "μαμαει" :X γενικά και είναι πολύ εύχρηστος σε όλα αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με αυτόν τον MX και παίρνει φωτιά το GSII στο τέταρτο επάνω αναπαραγωγής μήπως ξέρετε εσείς???

και αν όχι προτείνεται και εσείς κανέναν γιατί δεν πάει άλλο με αυτόν τον MX

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...