Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο liveware δεν μπορεις τωρα να βαλεις καμια εφαρμογη να ανοιγει...το εχεις αναβαθμησει?

 

σ'ευχαριστω το ελυσα ολα οκ

 

Ξαναεπαναφερω ενα θεμα που εθιξα πιο πανω : to XLound ενεργοποιειται οτα χρησιμοποιουμε το ραδιοφωνο ; μιλαω για το sony live walkman. Αν ειναι ευκολο να δοκιμασει καποιος με sony live ;

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση ή την πολλαπλή παράθεση εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτισω.Εγω εχω το HTC SENSATION ολα καλα δεν εχω προβληματα μεχρη τωρα βεβαια,αλλα εκει που αντιμετοποιζο ενα προβλημα ειναι το εξης.

Παω να ανοιξο απο το κινητο μου π.χ. το site http://www.e-radio.gr, ολα καλα μεχρη εκει το ανοιγη.

Αλλα οταν επιλεγο ενα σταθμο να παιξει μουσηκη,εκει μου τα χαλαει.Δεν ανοιγη,δεν παιζει μουσηκη γιατι μαλον καποιο JAVA η τελος παντον κατι τετειο δεν εχει το SENSATION και ετση δεν παιζει.

Η Ερωτηση μου ειναι τελος παντον. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορο να κατεβασω στο κινητο μου και να μου ανοιγη ολα αυτα π.χ. ΡΑΔΙΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ-LIVE STREAMING και τα λοιπα....

Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ... :)

 

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω,υπάρχει περίπτωσή να βλέπω από το κινητό μου LIVE TV???

Παρεμπιπτόντως έχω τη συσκευή HTC SENSATION...

Ευχαριστώ πολύ...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλητερη εφαρμογη για streaming αρχειων μεσω DLNA? επισης θα ηθελα να υπαρχε δυναοτητα να μπορω απο το κινητο να βαζω να παιζει ενα τραγουδι στο pc η στην tv αν γινεται Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Θα ηθελα να ρωτισω.Εγω εχω το HTC SENSATION ολα καλα δεν εχω προβληματα μεχρη τωρα βεβαια,αλλα εκει που αντιμετοποιζο ενα προβλημα ειναι το εξης.

Παω να ανοιξο απο το κινητο μου π.χ. το site http://www.e-radio.gr, ολα καλα μεχρη εκει το ανοιγη.

Αλλα οταν επιλεγο ενα σταθμο να παιξει μουσηκη,εκει μου τα χαλαει.Δεν ανοιγη,δεν παιζει μουσηκη γιατι μαλον καποιο JAVA η τελος παντον κατι τετειο δεν εχει το SENSATION και ετση δεν παιζει.

Η Ερωτηση μου ειναι τελος παντον. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορο να κατεβασω στο κινητο μου και να μου ανοιγη ολα αυτα π.χ. ΡΑΔΙΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ-LIVE STREAMING και τα λοιπα....

Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ... :)

 

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω,υπάρχει περίπτωσή να βλέπω από το κινητό μου LIVE TV???

Παρεμπιπτόντως έχω τη συσκευή HTC SENSATION...

Ευχαριστώ πολύ...

 

Καταρχάς, μπες στο market και εγκατέστησε το flash. Τότε δεν θα σου βγάζει το μήνυμα προβλήματος περί java.

 

Για live TV, ΑΦΟΥ έχεις εγκαταστήσει το Flash, ή βρες κάποιο site που να δείχνει live tv, ή ψάξε στο android market για κάποια εφαρμογή. Για ελλάδα σίγουρα υπάρχει μια αλλά δεν θυμάμαι ποιά.

 

παιδια ποια ειναι η καλητερη εφαρμογη για streaming αρχειων μεσω DLNA? επισης θα ηθελα να υπαρχε δυναοτητα να μπορω απο το κινητο να βαζω να παιζει ενα τραγουδι στο pc η στην tv αν γινεται

 

Εγώ έχω στο samsung την μαμίσια και είναι μια χαρά. Παρόλα αυτά, από την στιγμή που υπάρχουν επιλογές και είναι και τσάμπα, σου προτείνω να εγκαταστήσεις 3-4 και να τις δοκιμάσεις ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο samsung την μαμίσια και είναι μια χαρά. Παρόλα αυτά, από την στιγμή που υπάρχουν επιλογές και είναι και τσάμπα, σου προτείνω να εγκαταστήσεις 3-4 και να τις δοκιμάσεις ο ίδιος.
Στο S2 εχω και εγω το Allshare αλλα στο galaxy xcover S5690 που πηρα δρν το εχει:( (μεγαλη βλακεια της samsung αυτο) Edited by zxr
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???

θα πας με εναν file manager και θα βαλεις ενα αρχειο μεσα στο φακελο που θες να κρυψεις με το ονομα .nomedia, ακριβως ετσι το ονομα, χωρις καταληξη, μετα κανε επανεκκινηση. αλλα μετα θα το βλεπεις μονο μεσα απο το file manager ή το προγραμμα που χρησιμοποιει αυτες τις εικονες θα συνεχισει να τις βλεπει πχ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???

 

https://market.android.com/details?id=de.mrfloppycoding.galleryexcluder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLm1yZmxvcHB5Y29kaW5nLmdhbGxlcnlleGNsdWRlciJd

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λυστε μου μια μεγαλη απορια... Απο την συλογη 3Δ τοου ανδροιδ πως κανω εξαιρεση φακελων απο την σαρωση εικονων και βιντεο???

Κι όπως είδες όπου κι αν έκανες την έρωτηση πήρες απάντηση οπότε να μην επαναληφθεί σε παρακαλώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω stream τα video/σειρες/ταινίες που έχω στο PC και να τα βλέπω στο κινητό?

Υπάρχει κάποιο application που κάνει αυτή τη δουλεία (μέσω wifi πάντα, για μέσα στο σπίτι!)

 

http://www.reddonut.com/

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...Κάνεις κοινόχρηστο τον δίσκο με τις ταινίες και τις ανοίγεις με ES file explorer από το δίκτυο ;) Κατά προτίμηση με Player που υποστηρίζει HW Acceleration για να μην σου ρουφάει πολύ μπαταρία.

 

Με τον τροπο αυτο,δεν μπορει να φορτωθει το αρχειο .srt των υποτιτλων,εαν υπαρχει.Και κατι τελευταιο,τουλαχιστον στους δωρεαν moboplayer & mx player,δεν μπορει να υποστηριχθει το hw accelaration σε αρχεια .avi,κωδικοποιησης xvid(?)

Link to comment
Share on other sites

Με τον τροπο αυτο,δεν μπορει να φορτωθει το αρχειο .srt των υποτιτλων,εαν υπαρχει.Και κατι τελευταιο,τουλαχιστον στους δωρεαν moboplayer & mx player,δεν μπορει να υποστηριχθει το hw accelaration σε αρχεια .avi,κωδικοποιησης xvid(?)

 

Μια χαρά φορτώνεται το srt ... όσο για hw σε .avi .xvid δεν υποστηρίζεται από mx mobo κτλ, ο DICE παίζει σχεδόν τα πάντα με hw

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φορτώνεται το srt ... όσο για hw σε .avi .xvid δεν υποστηρίζεται από mx mobo κτλ, ο DICE παίζει σχεδόν τα πάντα με hw

 

Το dir του εκαστοτε αρχειου,ανοιγεται απο τον es.Ο player βλεπει το αρχειο που του δινεις απο τον es.Πως θα δει και τα υπολοιπα;Μονο ο dice που υποστηριζει samba server,ανοιγει τα .srt αυτοματα και ειναι λογικο,αφου βλεπει ολο το dir.Επομενως με τον dice,δεν χρειαζεσαι τον es file explorer.

Link to comment
Share on other sites

Το dir του εκαστοτε αρχειου,ανοιγεται απο τον es.Ο player βλεπει το αρχειο που του δινεις απο τον es.Πως θα δει και τα υπολοιπα;Μονο ο dice που υποστηριζει samba server,ανοιγει τα .srt αυτοματα και ειναι λογικο,αφου βλεπει ολο το dir.Επομενως με τον dice,δεν χρειαζεσαι τον es file explorer.

 

Ανοίγεις τον ES. Φτιάχνεις το samba share. Προφανώς το .srt έχει το ίδιο όνομα με το .avi σου. Κάνεις navigate στο share από τον ES και ανοίγεις το .avi. Boom, works

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον ES. Φτιάχνεις το samba share. Προφανώς το .srt έχει το ίδιο όνομα με το .avi σου. Κάνεις navigate στο share από τον ES και ανοίγεις το .avi. Boom, works

 

Μαλλον δεν καταλαβες αυτα που γραφω.Δεν ειπα οτι εχω προβλημα.Εγω ειμαι μια χαρα.

~Το boom works σε ποιον player καταλογιζεται;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβες αυτα που γραφω.Δεν ειπα οτι εχω προβλημα.Εγω ειμαι μια χαρα.

~Το boom works σε ποιον player καταλογιζεται;

 

Είμαστε ήδη εκτός τόπικ γιατί αυτό κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στις εφαρμογές android. Είπες ότι δεν ανοίγει το .srt με αυτόν τον τρόπο και απάντησα ότι τα ανοίγει.. δεν είπα ότι έχεις πρόβλημα, και στο 2ο post σου εξήγησα με ποιον τρόπο τα ανοίγω ακριβώς εγώ για να φορτώσει αυτόματα τα .srt. Το works πάει σε DICE και MX που χρησιμοποιώ εγώ αν και τείνω να καταργήσω τον MX 1ον γιατί δεν παίζει όλα τα αρχεία με HW ACC και 2ον γιατί σε μερικούς τύπους αρχείων δεν φορτώνει τα .srt αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες.. υπαρχει καποια εφαρμογη για να κλειδωνω τα αρχεια μου εικονεσ και βιντεο? και αν υπαρχει και για μηνυματα..

 

Vaulty απο το market

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο HDMI για να το συνδέω με την TV μου.

Όλα καλά,δουλεύει ΑΨΟΓΑ,το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι το εξής.

Είναι στην ποιότητα της εικόνας που μου δίνη,τη δίνη ΝΑΙ μεν ΚΑΛΑ,αλλά μου κάνει ένα 30% πιξελιάσματα,προφανώς από την πολύ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ (full screen) που μου βγάζει,να πω την αλήθεια,δεν είναι και τόσο πολύ ενοχλητικό,αλλά εάν βλέπεις π.χ. έναν αγώνα ΜΠΑΣΚΕΤ που έχει γρήγορο ρυθμό,ΝΑΙ εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Γιατί εάν κοιτάς π.χ. καμιά ωρίτσα δεν τον συζητώ θα κουραστούν τα μάτια σου.

Θα ήθελα λοιπόν να ΡΩΤΗΣΩ εάν και εφόσον ΥΠΑΡΧΕΙ κάποια ΕΦΑΡΜΟΓΟΥΛΑ να βελτιώσω λιγάκι την ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μου.

Η Συσκευή τηλεφώνου που έχω (εάν και εφόσον αυτό παίζει ρόλο) είναι το HTC SENSATION.

Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά.

Edited by Takis_Kalamata
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο HDMI για να το συνδέω με την TV μου.

Όλα καλά,δουλεύει ΑΨΟΓΑ,το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι το εξής.

Είναι στην ποιότητα της εικόνας που μου δίνη,τη δίνη ΝΑΙ μεν ΚΑΛΑ,αλλά μου κάνει ένα 30% πιξελιάσματα,προφανώς από την πολύ ΜΕΓΕΘΥΝΣΗ (full screen) που μου βγάζει,να πω την αλήθεια,δεν είναι και τόσο πολύ ενοχλητικό,αλλά εάν βλέπεις π.χ. έναν αγώνα ΜΠΑΣΚΕΤ που έχει γρήγορο ρυθμό,ΝΑΙ εκεί υπάρχει πρόβλημα.

Γιατί εάν κοιτάς π.χ. καμιά ωρίτσα δεν τον συζητώ θα κουραστούν τα μάτια σου.

Θα ήθελα λοιπόν να ΡΩΤΗΣΩ εάν και εφόσον ΥΠΑΡΧΕΙ κάποια ΕΦΑΡΜΟΓΟΥΛΑ να βελτιώσω λιγάκι την ποιότητα της ΕΙΚΟΝΑΣ μου.

Η Συσκευή τηλεφώνου που έχω (εάν και εφόσον αυτό παίζει ρόλο) είναι το HTC SENSATION.

Ευχαριστώ πολύ για άλλη μια φορά.

Αν η tv σου είναι full hd τότε κάνει upscale που σημαίνει ότι πιξελιαζει. Δες αν μπορείς στη tv να βλέπεις στη native ανάλυση, αφήνοντας ουσιαστικά μαύρο περιθώριο γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Στο PowerAMP υπάρχει δυνατότητα όταν είναι κλειστή η οθόνη να μπορώ να πηγαίνω σε επόμενο ή προηγούμενο κομμάτι πατώντας παρατεταμένα τα volume buttons; Και σε περίπτωση που γίνεται δουλεύει απροβλημάτιστα; Σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που κάνει 1.51 ευρώ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στο PowerAMP υπάρχει δυνατότητα όταν είναι κλειστή η οθόνη να μπορώ να πηγαίνω σε επόμενο ή προηγούμενο κομμάτι πατώντας παρατεταμένα τα volume buttons; Και σε περίπτωση που γίνεται δουλεύει απροβλημάτιστα; Σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που κάνει 1.51 ευρώ.

 

Βάλε και κάτι παραπάνω και πάρε και το PowerAMP Shaker ;) https://market.android.com/details?id=com.htw.shakerFull&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwxLDEwNCwiY29tLmh0dy5zaGFrZXJGdWxsIl0.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με 1,51€ μπήκα και εγώ στην πρίζα και χτύπησα το PowerAmp. Πολύ καλή αγορά για τα λεφτά του... :) Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πολυ ολοι οι music player κατεβάζουν εικονες ( εξώφυλλα ) για το καθε τραγουδι αλλα ποτε δεν μπορούν να το πετυχουν για ολα τα κομμάτια...

Ειδικα σε οτι aφορα την ελληνικη μουσική τα πραγματα ειναι πιο φτωχά ...

Και εδω ερχεται η απορία μου και ερώτηση για όποιον φιλο γνωρίζει.

Υπαρχει καποιο πρόγραμμα για το Pc που να κολλά την εικόνα του άλμπουμ στο mp3 και να παραμένει κολλημένο ετσι ωστε να μην χρειάζεται να ψάχνουν οι Players για εξώφυλλα;

Από ότι βλεπω όταν κάνω rip τα αυθεντικα cd μου σε mp3 περνάει και το εξώφυλλο αρα με καποιον τροπο υποθέτω πως αυτό γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πολυ ολοι οι music player κατεβάζουν εικονες ( εξώφυλλα ) για το καθε τραγουδι αλλα ποτε δεν μπορούν να το πετυχουν για ολα τα κομμάτια...

Ειδικα σε οτι aφορα την ελληνικη μουσική τα πραγματα ειναι πιο φτωχά ...

Και εδω ερχεται η απορία μου και ερώτηση για όποιον φιλο γνωρίζει.

Υπαρχει καποιο πρόγραμμα για το Pc που να κολλά την εικόνα του άλμπουμ στο mp3 και να παραμένει κολλημένο ετσι ωστε να μην χρειάζεται να ψάχνουν οι Players για εξώφυλλα;

Από ότι βλεπω όταν κάνω rip τα αυθεντικα cd μου σε mp3 περνάει και το εξώφυλλο αρα με καποιον τροπο υποθέτω πως αυτό γίνεται;

Easy CD-DA extractor ειναι προγραμμα για ριπ αλλα και γι'αυτο που θελεις δηλ για album art π.χ. googlareis το τιτλο του album ''κατεβαζεις τη foto στο pc και την ''κολλας'' στο τραγουδι-ια που θελεις.Υπαρχει και σε ''ιδιαιτερα'' sites ;).Εννοειται οτι μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε εικονα θες

Edited by Ebony
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...