Jump to content

[Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος εφαρμογή music player που μόλις του βάλεις το τραγούδι να σου εμφανίζει τα lyrics ΕΚΤΟΣ από το TuneWiki;

 

Eγω χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: https://market.android.com/details?id=com.musixmatch.android.lyrify&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tdXNpeG1hdGNoLmFuZHJvaWQubHlyaWZ5Il0.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γινεται (γιατι οταν ακουω ραδιο ειναι πολυ δυνατο μεχρι και στην χαμηλοτερη ενταση) μεσω προγραμματος να ρυθμιζω την ενταση των ακουστικων γιατι καθε βραδυ κοιμαμαι ακουγωντας ραδιο απτα ακουστικα αλλά μεχρι και στην χαμηλοτερη ενταση ειναι παρα πολυ δυνατο για βραδυ και για να κοιμηθεις.

Κατεβασα κατι volume control αλλα κανενα δεν ειναι για τα ακουστικα.

Το κινητο μου ειναι στο αβαταρ.:)

 

α και εκτος απαυτα θα ηθελα να μαθω αν γινεται οταν παιζω τραγουδια, να βρισκει και να κατεβαζει το εξωφυλλο των albums τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βιάστηκα και αγόρασα το Power AMP player αλλά έχω θέμα με τα εξώφυλλα των albums.

Τόσα χρόνια με τα SE κινητά δεν είχα πρόβλημα να εμφανίζονται τα εξώφυλλα αφού φρόντιζα και τα έβαζα μόνος μου (μέσω WMP -> Advanced Tag Editor > Pictures -> Cover Front με επιλογή των κρυφών εικόνων που κατέβαζε στον φάκελο όταν έβρισκα τα album info ή από google). Στο SE neo V με τον default player επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα με album art αφού τα εμφανίζει κανονικότατα. 3-4 που μου έλειπαν τα βρήκα με την εφαρμογή Cover Art downloader όπου επίσης μου εμφανίζει όλα τα εξώφυλλα κανονικά. Στο Power AMP όμως δεν μπορώ με τίποτα να τα εμφανίσω.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω? Αν δεν μπορεί να γίνει και θα πρέπει να τα ξαναβάλω σε όλα τα mp3 μου με άλλο τρόπο νομίζω ότι τελικά η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι γτπ και θα την μαυρίσω! :down:

Edited by remenos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Χρειάζομαι κυριως για επαγγελματικους λογους ενα προγραμμα για την καμερα του κινητου που μολις τραβαω φωτογραφια να μου γραφει επάνω στην φωτογραφια την ημερομηνια και την ωρα αν ειναι δυνατον. Δεν με απασχολει αν θα ειναι δωρεαν απλα θελω να ειναι σιγουρο οτι κανει αυτο το πραγμα.

 

Εχετε κατι να μου προτεινετε ?:)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Χρειάζομαι κυριως για επαγγελματικους λογους ενα προγραμμα για την καμερα του κινητου που μολις τραβαω φωτογραφια να μου γραφει επάνω στην φωτογραφια την ημερομηνια και την ωρα αν ειναι δυνατον. Δεν με απασχολει αν θα ειναι δωρεαν απλα θελω να ειναι σιγουρο οτι κανει αυτο το πραγμα.

 

Εχετε κατι να μου προτεινετε ?:)

 

Δες το lgcamera είναι free.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βιάστηκα και αγόρασα το Power AMP player αλλά έχω θέμα με τα εξώφυλλα των albums.

Τόσα χρόνια με τα SE κινητά δεν είχα πρόβλημα να εμφανίζονται τα εξώφυλλα αφού φρόντιζα και τα έβαζα μόνος μου (μέσω WMP -> Advanced Tag Editor > Pictures -> Cover Front με επιλογή των κρυφών εικόνων που κατέβαζε στον φάκελο όταν έβρισκα τα album info ή από google). Στο SE neo V με τον default player επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα με album art αφού τα εμφανίζει κανονικότατα. 3-4 που μου έλειπαν τα βρήκα με την εφαρμογή Cover Art downloader όπου επίσης μου εμφανίζει όλα τα εξώφυλλα κανονικά. Στο Power AMP όμως δεν μπορώ με τίποτα να τα εμφανίσω.

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω? Αν δεν μπορεί να γίνει και θα πρέπει να τα ξαναβάλω σε όλα τα mp3 μου με άλλο τρόπο νομίζω ότι τελικά η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι γτπ και θα την μαυρίσω! :down:

 

Αν δεν ξέρεις μην διάζεσαι να ''μαυρίσεις'' μια εφαρμογή..!!:X και βεβαία κάτι δεν κανείς σωστά και δεν βλέπεις to εξώφυλλο..!..!!!!

 

Άνοιξε την εφαρμογή, πάτα κάτω αριστερά ''τα τετραγωνάκια'' μετά more > info/tags> κάτω αριστερά>Edit Tags> γράψε σωστά Title & Artist > Save..!!! Αφού τελειώσεις πάτα πάνω στην οθόνη που θα πρέπει να ειναι το εξώφυλλο και θα δεις σε λίγα δεύτερα αρκετά εξώφυλλα, αρκεί βέβαια να είσαι συνδεδεμένος στο internet.! πάτα πανω στο σωστό εξώφυλλο και αυτομάτως αποθηκεύεται. Αν πάρεις NANDROID BACKUP και κάνεις RESTORE θα τα ξαναπάρει τα εξώφυλλα μόνο του, αρα δεν χρειαζόμαστε να ξανά κάνουμε την διαδικασία μετα απο μια αλλαγή Rom;)

 

http://s14.directupload.net/images/120120/qsg2hg4g.pnghttp://s14.directupload.net/images/120120/jv8czx6j.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες το lgcamera είναι free.

 

Ειναι μια χαρα..ευχαριστω πολυ!!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω έναν μετατροπέα ταινιών για τις ταινιες που έχω στο PC σε οποιοδήποτε μορφή και εαν είναι (avi mkv) , ώστε να μπορώ να τις δω στο Motorola DEFY .

 

Προσπάθησα παλιά με διάφορα προγράμματα αλλα δεν τα κατάφερα μου βγάζανε μεγάλο αρχειο η δεν είχανε την σωστη αναλυση .

 

Εσείς ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιητε.

 

Θέλω εαν έχετε καποιο να προτείνετε να είναι και εύκολο στην χρήση του

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξέρεις μην διάζεσαι να ''μαυρίσεις'' μια εφαρμογή..!!:X και βεβαία κάτι δεν κανείς σωστά και δεν βλέπεις to εξώφυλλο..!..!!!!

 

Άνοιξε την εφαρμογή, πάτα κάτω αριστερά ''τα τετραγωνάκια'' μετά more > info/tags> κάτω αριστερά>Edit Tags> γράψε σωστά Title & Artist > Save..!!! Αφού τελειώσεις πάτα πάνω στην οθόνη που θα πρέπει να ειναι το εξώφυλλο και θα δεις σε λίγα δεύτερα αρκετά εξώφυλλα, αρκεί βέβαια να είσαι συνδεδεμένος στο internet.! πάτα πανω στο σωστό εξώφυλλο και αυτομάτως αποθηκεύεται. Αν πάρεις NANDROID BACKUP και κάνεις RESTORE θα τα ξαναπάρει τα εξώφυλλα μόνο του, αρα δεν χρειαζόμαστε να ξανά κάνουμε την διαδικασία μετα απο μια αλλαγή Rom;)

 

Ευχαριστώ αλλά δεν...

Εντάξει δεν είμαι και τόσο άσχετος. Όλα τα mp3 που έχω περάσει έχουν σωστά tags. Το πρόβλημα είναι η συγκεκριμένη εφαρμογή και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μην υποστηρίζει 100% τέτοια βασική λειτουργία από τη στιγμή που το κάνουν άλλες εφαρμογές όπως και ο default player της SE! Επικοινώνησα και με τον κατασκευαστή του ΑΜΡ, του έστειλα και δείγματα και το παραδέχτηκε (κάποιος Max MP) ότι ίσως αργότερα βγάλει update που να τα υποστηρίζει (κάτι για ID3V2.3 που μοιάζουν με ID3V2.4 αλλά δεν είναι και τέτοια...). O player είναι πολύ καλός και επειδή θέλω να χρησιμοποιώ αποκλειστικά αυτόν (λόγω κυρίως playlists, φακέλων) το έβαλα να βρει όσα μπορεί στο αυτόματο (αν πας στην προβολή albums και σκρολάρεις τα βρίσκει μαζικά σιγά-σιγά) αλλά ένα μικρό μαυρισματάκι το χρειάζεται...

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνων από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω έναν μετατροπέα ταινιών για τις ταινιες που έχω στο PC σε οποιοδήποτε μορφή και εαν είναι (avi mkv) , ώστε να μπορώ να τις δω στο Motorola DEFY .

 

Προσπάθησα παλιά με διάφορα προγράμματα αλλα δεν τα κατάφερα μου βγάζανε μεγάλο αρχειο η δεν είχανε την σωστη αναλυση .

 

Εσείς ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιητε.

 

Θέλω εαν έχετε καποιο να προτείνετε να είναι και εύκολο στην χρήση του

δες το Xilisoft Video Converter (πρεπει να το αγορασεις)

http://www.xilisoft.com/video-converter.html

εχει προφιλ μετατροπης για συγκεκριμενες συσκευες

 

το ιδιο κανει και το Super Media File Converter

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

και αυτο με αρκετες δυνατοτητες + ειναι δωρεαν ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω έναν μετατροπέα ταινιών για τις ταινιες που έχω στο PC σε οποιοδήποτε μορφή και εαν είναι (avi mkv) , ώστε να μπορώ να τις δω στο Motorola DEFY .

 

Προσπάθησα παλιά με διάφορα προγράμματα αλλα δεν τα κατάφερα μου βγάζανε μεγάλο αρχειο η δεν είχανε την σωστη αναλυση .

 

Εσείς ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιητε.

 

Θέλω εαν έχετε καποιο να προτείνετε να είναι και εύκολο στην χρήση του

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το AVS Video Converter. http://www.avsmedia.com/AVS-Video-Converter.aspx Μετατροπή βίντεο μεταξύ σχεδόν οποιαδήποτε μορφή HD Video (AVCHD, TS, TOD, AVI HD, MOD, M2TS, MP4, WMV, Blu-ray, 3GP, MOV, DVD, VOB, MPEG, RM, H.263/H.264 codecs,

DVR-MS, MKV, FLV....εδω θα σεις ολες της Υποστηριζόμενες μορφές http://onlinehelp.avs4you.com/AVS-Video-Converter/Features/Converting/ConvertingtoFormat/supportedformats.aspx

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο για τις επιλογές που μου δίνετε θα τις ψάξω και θα δω ποια θα βολέψει.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν είναι απαράδεκτο το sgsii να μην έχει πρόγραμμα red eye removal εγκατεστημένο; Ξέρετε κανένα καλό τέτοιο πρόγραμμα; έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι καλό
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά δεν είναι απαράδεκτο το sgsii να μην έχει πρόγραμμα red eye removal εγκατεστημένο;

 

Όχι δεν είναι... smartphone αγοράζεις, όχι φωτογραφική μηχανή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πειτε πως γινετε να διαβαζει του ελληνικους χαραχτηρες στους τιτλους των κομματιων,...

Και παρολο που κατεβασα τον winamp,συνεχιζει να τα δειχει καπως ετσι %^@$@$$))(((...

Τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πειτε πως γινετε να διαβαζει του ελληνικους χαραχτηρες στους τιτλους των κομματιων,...

Και παρολο που κατεβασα τον winamp,συνεχιζει να τα δειχει καπως ετσι %^@$@$$))(((...

Τι να κανω??

 

real player?

για δοκιμασε

ποια συσκευη εχεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχω LG P990 και εβαλα και real player αλλα τιποτα...

τι να κανω??

 

πηγαινε στις ιδιοτητες του κομματιου και ρυθμισε τιτλο καλλιτεχνη και τα λοιπα μεσω του υπολογιστη σου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

έχω το sony live with walk και 2 'προβληματα'

- στη διαχείρηση του liveware εχω ορίσει βάζοντας τα ακούστικα να 'ανοίγει' το ραδιο αλλα τώρα αν προσπαθήσω να αλλάξω εφαρμογή π.χ. να 'ανοίγει ' το walkman δεν εχω επιλογή . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω assign άλλη εφαρμογη;

-To XLoud δεν λειτουργεί όταν ακούμε ράδιο είτε απο ακούστικα είτε απο μεγαφωνα ; Στο player λειτουργεί αλλά οχι στο ράδιο :what:

 

EDIT το πρώτο θέμα το ''έλυσα'' όσο για το XLoud δε ξέρω τι γίνεται...

Edited by Ebony
Link to comment
Share on other sites

έχω το sony live with walk και 2 'προβληματα'

- στη διαχείρηση του liveware εχω ορίσει βάζοντας τα ακούστικα να 'ανοίγει' το ραδιο αλλα τώρα αν προσπαθήσω να αλλάξω εφαρμογή π.χ. να 'ανοίγει ' το walkman δεν εχω επιλογή . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω assign άλλη εφαρμογη;

-To XLoud δεν λειτουργεί όταν ακούμε ράδιο είτε απο ακούστικα είτε απο μεγαφωνα ; Στο player λειτουργεί αλλά οχι στο ράδιο :what:

 

EDIT το πρώτο θέμα το ''έλυσα'' όσο για το XLoud δε ξέρω τι γίνεται...

ουτε εγω ακουω καμια διαφορα με το xloud στο ραδιο.παντως ειμαι ευχαριστημενος που δουλευει με τον ηχο κλησης :happy:

 

πως φτιαχνεις τα εξωφυλλα?

Edited by falloutdemo
Link to comment
Share on other sites

έχω το sony live with walk και 2 'προβληματα'

- στη διαχείρηση του liveware εχω ορίσει βάζοντας τα ακούστικα να 'ανοίγει' το ραδιο αλλα τώρα αν προσπαθήσω να αλλάξω εφαρμογή π.χ. να 'ανοίγει ' το walkman δεν εχω επιλογή . Ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω assign άλλη εφαρμογη;

-To XLoud δεν λειτουργεί όταν ακούμε ράδιο είτε απο ακούστικα είτε απο μεγαφωνα ; Στο player λειτουργεί αλλά οχι στο ράδιο :what:

 

EDIT το πρώτο θέμα το ''έλυσα'' όσο για το XLoud δε ξέρω τι γίνεται...

 

στο liveware δεν μπορεις τωρα να βαλεις καμια εφαρμογη να ανοιγει...το εχεις αναβαθμησει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για φωτογραφίες που να μπορείς να τις κάνεις share απο το κινητό σου στο νετ αλλά να είναι για φωτογραφίες από κινητό? Γιατί ότι βρήκα έχει κ φωτογραφίες από φωτογραφική και επεξεργασία σε υπολογιστή.

* Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για φωτογραφίες που να μπορείς να τις κάνεις share απο το κινητό σου στο νετ αλλά να είναι για φωτογραφίες από κινητό? Γιατί ότι βρήκα έχει κ φωτογραφίες από φωτογραφική και επεξεργασία σε υπολογιστή.

* Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ.

Αν και δεν καταλαβα ακριβως τι ζητας, σου συστηνω αυτο εδω. ειναι δωρεαν και μπορεις να εχεις δικο σου Public αλμπουμ, και να κανεις και share.

https://market.android.com/details?id=com.lightbox.android.photos&feature=search_result

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβα ακριβως τι ζητας, σου συστηνω αυτο εδω. ειναι δωρεαν και μπορεις να εχεις δικο σου Public αλμπουμ, και να κανεις και share.

https://market.android.com/details?id=com.lightbox.android.photos&feature=search_result

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτό έχω κατεβάσει κ εγώ κ οι φωτος που έχουν δεν είναι μόνο από κινητό, δε ξέρων αν τις συγχρονίζουν από το pc ή τις περνάνε στο κινητό κ τις ανεβάζουν μετά εκεί αλλά σίγουρα αρκετές από αυτές είναι επεξεργασμένες στο pc. Όπως κ να χει σ ευχαριστώ για την απάντηση, θα ψάξω κ άλλο στο νετ ελπίζοντας να βρω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Μουσική, Βίντεο και Φωτογραφία
  • The title was changed to Youtube voice assistance υποχρεωτικά ενεργό μετά το τελευταίο update

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...