Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος φίλος που μπορώ να βρω κανένα manual στα Ελληνικά ή Αγγλικά γιά το iGo android κατα προτίμιση γιά το 8.4.3.179971 . Ευχαριστώ

 

Για το iGo android 8.4.3.179971 δεν έχω αλλά για το iGO8 έχω (Ελληνικό) και πιστεύω ότι μπορεί να σου ανοίξει τα μάτια σε αρκετές ομοιότητες και δυνατότητες που έχει..!!!

 

iGO UserManual Greek

https://rapidshare.com/files/1967806070/iGO8_UserManual_Greek.pdf

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το iGo android 8.4.3.179971 δεν έχω αλλά για το iGO8 έχω (Ελληνικό) και πιστεύω ότι μπορεί να σου ανοίξει τα μάτια σε αρκετές ομοιότητες και δυνατότητες που έχει..!!!

 

iGO UserManual Greek

https://rapidshare.com/files/1967806070/iGO8_UserManual_Greek.pdf

 

Αυτό δεν είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έδωσε ο viotos ακριβώς από πάνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έδωσε ο viotos ακριβώς από πάνω;

 

Το έχω ανεβασμένο στο (RapidShare) από το 2008 και το έδινα και σε άλλα φόρουμ με θέμα το iGO8, και το έχω ανεβάσει και παλιότερα εδώ...!!! δεν θυμάμαι ποια σελίδα..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αthanaso77, mariodj και viotos .

Αυτό που είχατε την καλωσύνη να υποδείξετε το είχα βρει αλλά είναι τελείως διαφορετικό .

Δεν είμαι δα και κανένας μπουμπούνας και τα βασικά τα έχω βρεί , αλλά έτσι από περιέργεια ήθελα να δώ πόσο

φιλικό είναι σε ένα χρήστη που το πιάνει γιά πρώτη φορά .

Γιά παράδειγμα , έχω κάποια σημεία/διευθύνσεις , ας πούμε δέκα διαφορετικά που τα έχω βάλει στα αγαπημένα .

Με τρείς κινήσεις στο Don't Panic επιλέγω αφετηρία ένα οποιδήποτε από τα δέκα , επιλέγω προορισμό ένα από

τα δέκα , πατάω Demo και έχω μιά ωραιότατη προσομοίωση .

Στο iGo παρ' όλο που έβαλα τα σημεία στα αγαπημένα , δεν κατάφερα όλο το απόγευμα να κάνω κάτι ανάλογο .

Τελικά μπορεί να είμαι και μπουμπούνας , εκτός αν το iGo , δεν έχει τέτοιες δυνατότητες ή τελικά δε είναι και

τόσο εύχρηστο .

Thanks again

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αthanaso77, mariodj και viotos .

Αυτό που είχατε την καλωσύνη να υποδείξετε το είχα βρει αλλά είναι τελείως διαφορετικό .

Δεν είμαι δα και κανένας μπουμπούνας και τα βασικά τα έχω βρεί , αλλά έτσι από περιέργεια ήθελα να δώ πόσο

φιλικό είναι σε ένα χρήστη που το πιάνει γιά πρώτη φορά .

Γιά παράδειγμα , έχω κάποια σημεία/διευθύνσεις , ας πούμε δέκα διαφορετικά που τα έχω βάλει στα αγαπημένα .

Με τρείς κινήσεις στο Don't Panic επιλέγω αφετηρία ένα οποιδήποτε από τα δέκα , επιλέγω προορισμό ένα από

τα δέκα , πατάω Demo και έχω μιά ωραιότατη προσομοίωση .

Στο iGo παρ' όλο που έβαλα τα σημεία στα αγαπημένα , δεν κατάφερα όλο το απόγευμα να κάνω κάτι ανάλογο .

Τελικά μπορεί να είμαι και μπουμπούνας , εκτός αν το iGo , δεν έχει τέτοιες δυνατότητες ή τελικά δε είναι και

τόσο εύχρηστο .

Thanks again

 

Βάζεις διαδρομή > εκτέλεση > διαδρομή > άλλες επιλογές > προσομοίωση πλοήγησης.!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις διαδρομή > εκτέλεση > διαδρομή > άλλες επιλογές > προσομοίωση πλοήγησης.!

 

Πως δημιουργείς την διαδρομή Α στο Β , για να ενεργοποιηθεί το κουμπί διαδρομή ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αthanaso77, mariodj και viotos .

Αυτό που είχατε την καλωσύνη να υποδείξετε το είχα βρει αλλά είναι τελείως διαφορετικό .

Δεν είμαι δα και κανένας μπουμπούνας και τα βασικά τα έχω βρεί , αλλά έτσι από περιέργεια ήθελα να δώ πόσο

φιλικό είναι σε ένα χρήστη που το πιάνει γιά πρώτη φορά .

Γιά παράδειγμα , έχω κάποια σημεία/διευθύνσεις , ας πούμε δέκα διαφορετικά που τα έχω βάλει στα αγαπημένα .

Με τρείς κινήσεις στο Don't Panic επιλέγω αφετηρία ένα οποιδήποτε από τα δέκα , επιλέγω προορισμό ένα από

τα δέκα , πατάω Demo και έχω μιά ωραιότατη προσομοίωση .

Στο iGo παρ' όλο που έβαλα τα σημεία στα αγαπημένα , δεν κατάφερα όλο το απόγευμα να κάνω κάτι ανάλογο .

Τελικά μπορεί να είμαι και μπουμπούνας , εκτός αν το iGo , δεν έχει τέτοιες δυνατότητες ή τελικά δε είναι και

τόσο εύχρηστο .

Thanks again

βαζεις την διαδρομη απο τα αγαπημενα επιλεγεις μενου -διαδρομη-αλλες επιλογες-προσομοιωση πλοηγησης και εχεις ενα ωραιο demo της διαδρομης σου ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά , μιλάμε γιά android ή PDA/PNA !!!!!!!!!

Αφού το κουμπί " ΔΙΑΔΡΟΜΗ " είναι απερνεργοποιημένο ανοίγοντας το πρόγραμμα .

Πως θα φτιάξεις τη δοιαδρομή ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά , μιλάμε γιά android ή PDA/PNA !!!!!!!!!

Αφού το κουμπί " ΔΙΑΔΡΟΜΗ " είναι απερνεργοποιημένο ανοίγοντας το πρόγραμμα .

Πως θα φτιάξεις τη δοιαδρομή ?

 

Βάλε ένα προορισμό πάτα εκτέλεση, και τότε θα δεις να ενεργοποιηθεί η διαδρομή...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα προορισμό και τότε θα δεις να ενεργοποιηθεί η διαδρομή...!!!

 

Οποιονδήποτε προορισμό κι' αν βάλω θα ξεκινήσει από το HOME (αυτό που έχω δηλώσει)

Εκτός κι' αν όπως σκέφτηκα ( ανορθόδοξα ) , αν θέλω να πάω από το Α στο Β , δηλώνω το Α σαν HOME και βάζω προορισμό το Β .

Αυτό δεν το θεωρώ λύση .

 

Λέω να κάνω sign-off γιά σήμερα . Αρκετά σας κούρασα και ευχαριστώ γιά την προσπάθεια .

Αν παρ' ελπίδα βρείτε κάποιο ορθόδοξο τρόπο δημιουργίας διαδρομών μου λέτε κι' εμένα γιατί αρχίζω και χάνω την ιδέα που

είχα αποκομίσει από εκείνα που διάβαζα στα φορουμ γιά το συγκεκριμένο πρόγραμμα .

Καλή σας νύχτα .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Οποιονδήποτε προορισμό κι' αν βάλω θα ξεκινήσει από το HOME (αυτό που έχω δηλώσει)

Εκτός κι' αν όπως σκέφτηκα ( ανορθόδοξα ) , αν θέλω να πάω από το Α στο Β , δηλώνω το Α σαν HOME και βάζω προορισμό το Β .

Αυτό δεν το θεωρώ λύση .

 

ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

 

Εύρεση > εύρεση διεύθυνση > πόλη > όνομα οδού > αριθμό η διασταυρούμενη οδό > επιλογή οδού > εκτελ.

πατάς το μηδέν(0) και σε πάει στην αρχική όπου πατάς διαδρομή > άλλες επιλογές > προσομοίωση πλοήγησης. και ξεκινά η προσομοίωση κανονικά, πατώντας το βελάκι δεξιά εμφανίζετε το + & - που πατάς πόσο γρήγορη να γίνει η προσομοίωση..!!

 

http://s1.directupload.net/images/111202/l5zg7x3j.png http://s7.directupload.net/images/111202/rrlc9bjn.png http://s14.directupload.net/images/111202/jlr4ft4s.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

 

Εύρεση > εύρεση διεύθυνση > πόλη > όνομα οδού > αριθμό η διασταυρούμενη οδό > επιλογή οδού > εκτελ.

πατάς το μηδέν(0) και σε πάει στην αρχική όπου πατάς διαδρομή > άλλες επιλογές > προσομοίωση πλοήγησης. και ξεκινά η προσομοίωση κανονικά, πατώντας το βελάκι δεξιά εμφανίζετε το + & - που πατάς πόσο γρήγορη να γίνει η προσομοίωση..!!

 

 

σωστος δεν μπορουσα τωρα να ανεβασω βιντεο για να δει ο φιλος πως δουλευει το igo με τις φωτο θα καταλαβει γιατι το igo ειναι το καλυτερο απο ολα ...τελος με αυτα τωρα γιατι βγαινουμε of topic .

Edited by Villis
Aφαίρεση εικόνων από παράθεση

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

χησιμοποιω το advanced task manager pro

 

μολις πατησω end all κλεινουν ολες οι εφαρμογες, απελευθερωνεται ραμ αλλα κλεινει και η εφαρμογη η ιδια και με πηγαινει στην αρχικη οθονη του κινητου

 

ειναι φυσιολογικο ή αστοχια της εφαρμογης;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσιολογικότατο είναι από τη στιγμή που έχεις επιλέξει να κλείνει τα πάντα. Ωστόσο αν μετά από λίγο δεις τις μισές να ξανατρέχουν κανονικά στο background, πάλι φυσιολογικό είναι μιας και έτσι λειτουργεί το android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως θυμαμαι σε προηγουμενο κινητο που ηταν εγκατεστημενη η ιδια εφαρμογη...εκλεινε μεν ολες τις εφαρμογες δεν εκλεινε δε την ιδια και δεν με πεταγε στην αρχικη οθονη

 

αυτος ειναι ο λογος που ρωταω

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

 

Εύρεση > εύρεση διεύθυνση > πόλη > όνομα οδού > αριθμό η διασταυρούμενη οδό > επιλογή οδού > εκτελ.

πατάς το μηδέν(0) και σε πάει στην αρχική όπου πατάς διαδρομή > άλλες επιλογές > προσομοίωση πλοήγησης. και ξεκινά η προσομοίωση κανονικά, πατώντας το βελάκι δεξιά εμφανίζετε το + & - που πατάς πόσο γρήγορη να γίνει η προσομοίωση..!!

 

 

Καλημέρα σας . Ευχαριστώ γιά τον κόπο σας αλλά λυπάμαι , άνθρακες ο θησαυρός .

1. Μιλάμε γιά διαφορετικά versions . Αυτή που έχετε είναι μάλλον η 8.3 και εγώ έχω στο android την 8.4.3.179971 όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ.

2. Στην ανάλυση που γράφεις δεν βλέπω να επιλέγεις 2 σημεία γιά να δημιουργήσεις νέα διαδρομή 2 σημείων . Απλά επιλέγεις 1 σαν προορισμό και ξεκινά

η προσομοίωση πλοήγησης από το σημείο που έχεις δηλώσει "σπίτι" , από εκεί που ήδη βρίσκεται το αυτοκινητάκι .

Απλά δεν γίνεται αυτό που ζητάω . Δοκίμασα στο ΡΝΑ που έχω την 8.3.4.102680 που μοιάζει με την δική σας version απλά το πρόγραμμα δεν έχει αυτή τη

δυνατότητα

 

@ viotos : Σε όλα τα προγράμματα πλοήγησης υπάρχουν τα συν και τα πλην . Δογματικά κανένα δεν μπορεί να ισχυρισθεί ότι είναι το καλύτερο . Ο χρήστης ,

ο κάθε χρήστης το υπερασπίζεται είναι γιατί τον έχει βολέψει . 'Αλλος θέλει γραφικά , άλλος γρήγορη ανταπόκριση , άλλος ενημερωμένο χάρτη , ίσως και άλλος

να θέλει η κοπελιά με τις φωνητικές οδηγίες να έχει sexy φωνή . Οτι βολεύει το καθένα .

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλό Σαββατοκύριακο .

 

ΥΓ : Για την ιστορία στο ΡΝΑ έχω Destinator 9 , Don't Panic , iGo , NDrive , Mio

στο Androis έχω Don't Panic ,iGo , Sygic , NDrive , CoPilot Live

Link to comment
Share on other sites

Πω!! Ποιο wifi file explorer και βλακείες.. Κατεβαστε το airdroid και θα με θυμηθειτε!!

 

https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid

 

Epic win το προγραμματάκι!!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

@ viotos : Σε όλα τα προγράμματα πλοήγησης υπάρχουν τα συν και τα πλην . Δογματικά κανένα δεν μπορεί να ισχυρισθεί ότι είναι το καλύτερο . Ο χρήστης ,

ο κάθε χρήστης το υπερασπίζεται είναι γιατί τον έχει βολέψει . 'Αλλος θέλει γραφικά , άλλος γρήγορη ανταπόκριση , άλλος ενημερωμένο χάρτη , ίσως και άλλος

να θέλει η κοπελιά με τις φωνητικές οδηγίες να έχει sexy φωνή . Οτι βολεύει το καθένα .

 

Ευχαριστώ και πάλι και καλό Σαββατοκύριακο .

 

ΥΓ : Για την ιστορία στο ΡΝΑ έχω Destinator 9 , Don't Panic , iGo , NDrive , Mio

στο Androis έχω Don't Panic ,iGo , Sygic , NDrive , CoPilot Live

 

σωστος

 

καλυτερο ενημερωμενο χαρτη πιο εχει?

απο πλοηγηση προτιμω μεχρι στιγμης το navigon

Link to comment
Share on other sites

Πω!! Ποιο wifi file explorer και βλακείες.. Κατεβαστε το airdroid και θα με θυμηθειτε!!

 

https://market.android.com/details?id=com.sand.airdroid

 

Epic win το προγραμματάκι!!

 

Καλό αλλά δεν μπορείς να διαχειριστείς ημερολόγιο όπως στο my phone explorer

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σωστος

 

καλυτερο ενημερωμενο χαρτη πιο εχει?

απο πλοηγηση προτιμω μεχρι στιγμης το navigon

 

Κατά γενική ομολογία , της δικής μου συμπεριλαμβανομένης το Don't Panic , με τον χάρτη Greece_ng_201106_eeu_cell της GeoIntelligence.

Πριν από τα Χριστούγεννα θα κυκλοφορήσουν τον καινούριο .

Ακολουθεί ( κατά την αποψή μου ) το iGo με τον χάρτη Greece_NQ_2011.Q2_110822

 

Προσωπικά , δεν χρησιμοποιώ το ΡΝΑ πλέον , πορεύομαι με το Galaxy Ace , χρησιμοποιώντας το Don't Panic , απλό , λειτουργικό, χωρίς πολλά φρου-φρου ,

σου δίνει με λεπτομέρεια εκείνα που θέλεις , με άπειρα ΡΟΙ , πιστεύω πως με τον καινούριο χάρτη θα βάλουν και τα φορητά ραντάρ , οπότε τι άλλο να ζητήσει κανείς .

Link to comment
Share on other sites

Το i-go για android που μπορεί κανείς να το αγοράσει ? υπάρχει δοκιμαστική εκδοσή όπως στο Don't Panic ?

Έχω το mls destinator για adroid και το Don't Panic με προτίμηση στο δεύτερο και θα ήθελα να δοκιμάσω και το Igo.

ευχαριστώ.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως ξέρετε πως βάζουμε pois στο DontPanic? να φαίνονται στο χάρτη εννοώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά δεν μπορείς να διαχειριστείς ημερολόγιο όπως στο my phone explorer

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ναι αλλά απ'όσο θυμάμαι στο my phone explorer δε μπορείς να χειριστές τη συσκευή σου εξ'ολόκληρου μέσω wifi..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οντως να περασεις το πιο προσφατο navigon και αν θες πηγαινε εδω (http://www.youtube.com/watch?v=oXL5GNWTCV4) και δες πως να βαλεις το navigon 4 και χωρις να σου ζηταει καθε φορα να κανει συνδεση με το ιντερνετ για να ανοιξει.

se αυτο το navigon που λεει εδω, μπαινουν ελληνικά?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

se αυτο το navigon που λεει εδω, μπαινουν ελληνικά?

 

ολα ειναι στα ελληνικα φωνες προορισμοι ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...