Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια βοήθεια! Τι πρέπει να κάνω για να κλειδώνει το τηλέφωνο, όταν κλείνω μία κλήση με το bluetooth? Μένει ανοιχτό το τηλέφωνο μετά την κλήση και πατιέται οτι να ναι!!! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, η κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω πετυχει κατι τετοιο αλλα μπορεις να κανεις slide στο κατω μερος της οθονης και να μεταφερθεις κατευθειαν στην πρωτη η να κανεις zoom με τα δυο δαχτυλα ωστε να εμφανιστουν ολες οι οθονες και μετα επιλεγεις την αρχικη

 

Πως το κάνω το κάνω το slide

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω το κάνω το slide

 

Στο κατω μερος κανε slide ακριβως πανω απο τους αριθμους-κουτακια των σελιδων

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω μερος κανε slide ακριβως πανω απο τους αριθμους-κουτακια των σελιδων

 

Βασικα εχω τον 3d launcher,μήπως δεν το υποστήριζε αυτό????

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας :)

 

Χρησιμοποιώ το Samsung Galaxy ACE

 

Ήθελα να ρωτήσω ποιές εφαρμογές μπορώ να αφαιρέσω με ασφάλεια από τις Default που έχει μέσα η έκδοση 2.3.3?

 

όταν λέω με ασφάλεια εννοώ να τις αφαιρέσω αλλα να μην επηρεαστεί η έκδοση...και να μην εχω δυσλειτουργίες

 

πχ

 

Google maps

default camera

default προγραμμα Μουσικη,Ημερολόγιο,

κτλ...

 

Τα συγκεκριμενα που αναφερεις τα ειχα αφαιρεσει μερικες φορες, με εξαίρεση την καμερα, και δεν ειχα καποιο προβλημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Kill_noob σε ευχαριστώ για την απάντηση... μήπως μπορείς να μου πεις τι άλλο αφαίρεσες από τα default προγράμματα? :)

 

Και μια ερώτηση ακόμα... σε περίπτωση επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων...τα εν λόγω προγράμματα επαναφέρονται ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειναι ασφαλες να αφαιρεσεις και τι οχι. Και εγω με δοκιμες το καταλαβα, για παραδειγμα αφαιρεσα το service του nfc και ειχα προβλημα με το market, εννοειται οτι ειχα κρατήσει back up. Το εκανα restore και το market λειτουργουσε κανονικα παλι.

 

Οσο για την δεύτερη ερώτηση, δεν ξερω τι γινεται.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

εδω γραφω ποιες εφαρμογες μπορουν να φυγουν απτο galaxy s και τι κανει η καθε μια... Για να τις αφαιρεσετε πρεπει να ειστε root. Παρτε πριν ενα nadroid backup καθως κατι μπορει να παει στραβα. Επισης πρεπει να πω, οτι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν επαναφερει τις εφαρμογες. Για αυτο καλυτερα να μετακινησετε τα apk στην sdcard, ωστε οταν θελετε να τα επαναφερετε... Προσοχη ομως.

 

Στο yes ειναι αυτα που ΔΕΝ πρεπει να σβησετε. Παρολα αυτα στην συσξευη σας ισως υπαρχουν διαφορες

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειναι ασφαλες να αφαιρεσεις και τι οχι. Και εγω με δοκιμες το καταλαβα, για παραδειγμα αφαιρεσα το service του nfc και ειχα προβλημα με το market, εννοειται οτι ειχα κρατήσει back up. Το εκανα restore και το market λειτουργουσε κανονικα παλι.

 

Οσο για την δεύτερη ερώτηση, δεν ξερω τι γινεται.

 

 

Ξεκινάω τις δοκιμές :thanks:

 

και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για αθλητικά;

Ευχαριστώ!

 

Sentra 103,3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια! Τι πρέπει να κάνω για να κλειδώνει το τηλέφωνο, όταν κλείνω μία κλήση με το bluetooth? Μένει ανοιχτό το τηλέφωνο μετά την κλήση και πατιέται οτι να ναι!!! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα, η κάποια ρύθμιση? Ευχαριστώ!

 

Παράξενο. Μήπως είναι ιδιοτροπία της συσκευής σου;

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι στην σωστή ενότητα κατέβασα το εν λόγω πρόγραμμα και ζητάει να φτιάξω λογαριασμό η αν έχω να βαλω όνομα υπολογιστή και κοδικο .

στον υπολογιστή έχω το αντίστοιχό πρόγραμμα .τι πρέπει να βάλω ?να φτιάξω καινούριο λογαριασμό η να βάλω τι?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για αθλητικά;

Ευχαριστώ!

super league official

NBA,TV

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για αθλητικά;

Ευχαριστώ!

 

αναλογα τι θες..

vodafone league θα πω εγω μιας και τις αλλες τις εχουν πει αλλα παιδια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή για αθλητικά;

Ευχαριστώ!

 

LiveScore https://market.android.com/details?id=com.livescore

ολα live

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοει εφαρμογη για αθλητικα νεα. Το livescore απ οτι ξερω εχει live τα αποτελεσματα διαφορων αγωνων...

Link to comment
Share on other sites

για τη συγκεκριμενη χρηση μακραν καλυτερο ειναι το fotmob

https://market.android.com/details?id=com.mobilefootie.wc2010&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2JpbGVmb290aWUud2MyMDEwIl0.

μπορεις να ορισεις να σε ειδοποιει ηχητικα οταν μπαινει καποιο γκολ σε οπους αγωνες επιλεξεις ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να καταγραφη σε real time σεισμους και να μπορεις να βαλεις και καποιο alarm?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

1--υπαρχει καποια εφαρμογη αυτοματου τηλεφωνητη?δεν θελω πολλα.απλα να ηχογραφησω ενα δικο μου μηνυμα καλωσορισματος που να ακουνε μετα απο χ χτυπηματα και να αφηνουν αν θελουν μηνυμα.δεν με νοιαζει να ειναι paid απλα να μην ειναι ολοκληρη "γραμματεας".

 

2--το smart keyboard 57mb RAM μου δειχνει τωρα!πολλα δεν ειναι?

 

 

@kakofonixx υπαρχει κατι για μπασκετ?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να καταγραφη σε real time σεισμους και να μπορεις να βαλεις και καποιο alarm?

 

Υπάρχουν αρκετές, απλά θα σου πρότεινα αυτό που έχω κάνει κι εγώ για να μην τρέχει συνέχεια στο background καποια εφαρμογή. Να γραφτείς στο usgs και στο emsc και να τα ρυθμίσεις να σου στέλνουν email μόλις γίνει κάποιος σεισμός. Και στα δύο μπορείς να ορίσεις σε ποια περιοχή και από πόσα ρίχτερ και πάνω θες να σε ειδοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

για τη συγκεκριμενη χρηση μακραν καλυτερο ειναι το fotmob

https://market.android.com/details?id=com.mobilefootie.wc2010&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2JpbGVmb290aWUud2MyMDEwIl0.

μπορεις να ορισεις να σε ειδοποιει ηχητικα οταν μπαινει καποιο γκολ σε οπους αγωνες επιλεξεις ;)

 

+1

 

Φοβερή η επιλογή για push notifications στην Pro έκδοση που είναι εξαιρετικά σημαντική καθώς:

 

1) Δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή για να λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις (έναρξη αγώνα, γκολ, λήξη αγώνα) με αποτέλεσμα να καταναλώνεις λιγότερη μπαταρία.

 

2) Στην περίπτωση που έχεις επιλέξει favorite teams από την εφαρμογή λαμβάνεις ειδοποιήσεις για όλους τους αγώνες τους χωρίς να χρειαστεί να κάνεις απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές, απλά θα σου πρότεινα αυτό που έχω κάνει κι εγώ για να μην τρέχει συνέχεια στο background καποια εφαρμογή. Να γραφτείς στο usgs και στο emsc και να τα ρυθμίσεις να σου στέλνουν email μόλις γίνει κάποιος σεισμός. Και στα δύο μπορείς να ορίσεις σε ποια περιοχή και από πόσα ρίχτερ και πάνω θες να σε ειδοποιούν.

 

Αυτο φανταζομαι θα σε ενημερωνει λιγο μετα τον σεισμο.Εγω θα ηθελα αν υπαρχει κατι που θα πιανει μεσω δονησεων του κινητου τον σεισμο σε πραγματικο χρονο και ταυτοχρονα να ειδοποιει καποιο αλαρμ.Ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φανταζομαι θα σε ενημερωνει λιγο μετα τον σεισμο.Εγω θα ηθελα αν υπαρχει κατι που θα πιανει μεσω δονησεων του κινητου τον σεισμο σε πραγματικο χρονο και ταυτοχρονα να ειδοποιει καποιο αλαρμ.Ευχαριστω για τις απαντησεις σου.

 

Αυτο και καφε ειναι τα 2 πραγματα που δεν μπορουν να κανουν τα κινητα μας.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτο και καφε ειναι τα 2 πραγματα που δεν μπορουν να κανουν τα κινητα μας.

 

μαλλον μονο τον καφε :lol::lol::lol: https://market.android.com/details?id=kr.sira.vibration&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwia3Iuc2lyYS52aWJyYXRpb24iXQ..

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...