Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω απολυτα..

εγω με εγκατεστημενα τα navigon, ndrive και sygic aura, ακομα εχω ως 1η επιλογη το navigon..

αλλωστε τι να τα κανεις τα 3D κτιρια? για μενα ενας καλος χαρτης που δειχνει τη θεση σου και οι βασικες λειτουργιες οριζουν το καλο gps..

παντως δεν βρηκα οσο εψαξα στο aura, επιλογη για να διαλεγεις τη διαδρομη που θες οταν βαζεις τον προορισμο σου..

στο navigon σου βγαζει 3 διαφορετικες διαδρομες και επιλεγεις πριν την πλοηγηση..

 

Που μπορω να το βρω το navigon να το εγκαταστησω.

 

Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα, χρησιμοποιω κ εγω το ndrive, ειναι λιγο αργό στον επανακαθορισμο της διαδρομης αλλα δεν με ενοχλει ιδιαιτερα, το προβλημα ειναι οτι οταν παω πανω απο 70-80 km/h και περναω μεσα απο τουνελ χανετε το στιγμα μου και δεν ξαναfixαρει ποτε, εκτος εαν σταματησω η παω υπερβολικα αργα, αυτο ειναι εντελως εκνευριστικο . υπαρχει τροπος να το διορθώσω?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το αντίστοιχο για Android.

 

θα μου δεχτει τον κωδικο???

 

ρωταω γιατι εχω τον κωδικο για το v9 αλλα τωρα κατεβαζω το v10 θα το δεχτει?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δεν το κατεβασα απ το μαρκετ. το κατεβασα σαν torrent και το εκανα install αφου το ερικσα στην καρτα apk με τον appinstaller. είναι πολύ καλό με πολύ ωραία 3D γραφικά.

 

 

απο που βρίσκεις αυτά τα torrent; μπορείς να μου στείλεις τη διεύθυνση σε πμ;

 

Υπάρχουν ένα σωρό προγράμματα, όλα τα γνωστά, όπως θα είδες στις προηγούμενες σελίδες.

Καποια έχουν και Trial στο Market. Δοκιμάζεις λοιπόν και βλέπεις πιο καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες σου. Καλές λύσεις είναι τα Navigon, NDrive, Copilot, Sygic, iGO.

Προσωπικά χρησιμοποιώ Navigon 3.5 και Sygic Aura 2.0 beta

 

 

έχω το x10 mini. πατώ στο μάρκετ για το sygic auria αλλά δεν βρίσκει τπτ. για ποιο λόγο γίνεται αυτό;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

έχω το x10 mini. πατώ στο μάρκετ για το sygic auria αλλά δεν βρίσκει τπτ. για ποιο λόγο γίνεται αυτό;

 

Μπορεί να μην υποστηρίζει την ανάλυση οθόνης του X10 Mini.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος ας μου στειλει pm το ndrive v9 trial δεν μπορω να το βρω πουθενα...

 

παιδια καποιος ??? δεν μπορω να το βρω πουθενα .

κατεβασα τη v10 αλλα δε μου δεχεται τον κωδικο

Link to comment
Share on other sites

elpidoforos07 θα σε παρακαλούσα να επιδείξεις λίγη παραπάνω υπομονή και να μην κάνεις το ίδιο post δυο ώρες μετά. Αν κάποιος γνωρίζει θα σου απαντήσει.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

στο copilot 8 μπορω να κανω αναζητηση διευθυνσης? δεν το βρισκω πουθενα.... offline εννοειται. στο ndrive ξερω οτι γινεται
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Μέχρι τώρα δεν είχα ψάξει κάποιο πρόγραμμα για πλοήγηση καθώς χρησιμοποιούσα αυτό που υπήρχε στο x10i με το πρόγραμμα ιντερνετ που είχα. Επειδή όμως θα πάω Λονδίνο τι προτείνετε να χρησιμοποιήσω; Υπάρχει κάποιο να μη χρησιμοποιεί ιντερνετ και να έχει και pois;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Μέχρι τώρα δεν είχα ψάξει κάποιο πρόγραμμα για πλοήγηση καθώς χρησιμοποιούσα αυτό που υπήρχε στο x10i με το πρόγραμμα ιντερνετ που είχα. Επειδή όμως θα πάω Λονδίνο τι προτείνετε να χρησιμοποιήσω; Υπάρχει κάποιο να μη χρησιμοποιεί ιντερνετ και να έχει και pois;

 

εγω παντως χρησιμοποιω το copilot και ειναι πολυ καλο εχει και πανευρωπαικο χαρτη

Link to comment
Share on other sites

Το ndrive πέρα απο την πανοραμική οθόνη κατά την διάρκεια της πλοήγησης δεν έχει 3d view?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα αρκετες απαντησεις και δεν καταλαβα και πολλα μονο διαφωνια για το καλυτερο. θα ηθελα να "αγορασω" καποιο,να δανειστω να το πω ? νομιζω καταλαβατε το νοημα. Βασικοτατο,καποιο χωρις καμιαααα επιπλεον χρεωση.Εχω wifi σπιτι μου για να κανω εγκαταστασεις και ενημερωσεις και να μην εχω καποια χρεωση μετα. Στην τελικη ας το αγορασω αλλα να μην εχω καποια χρεωση αργοτερα στη χρηση του.Θα μπορουσε καπ0ιος να μου στειλει καποια links και οδηγιες σε pm γιατι ειμαι αρχαριος και ασχετος σε αυτα τα θεματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτησει αλλά κανείς δεν απάντησε.Στο n drive κατά την διάρκεια της πλοήγησης υπάρχει επιλογή για 3d view η έστω να κάνεις zoom στην πανοραμική όψη.δείχνει τους δρόμους απο πολύ μακριά και πραγματικά δεν βλέπεις τίποτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξανά ρωτησει αλλά κανείς δεν απάντησε.Στο n drive κατά την διάρκεια της πλοήγησης υπάρχει επιλογή για 3d view η έστω να κάνεις zoom στην πανοραμική όψη.δείχνει τους δρόμους απο πολύ μακριά και πραγματικά δεν βλέπεις τίποτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Έχω κανα εξάμηνο να το χρησιμοποιήσω, αλλά είχε και 3d view και zoom in/out. Aν θυμάμαι καλά transparent icons πάνω στην οθόνη κατά την ώρα της πλοήγησης. Πάντως στο 3d δε χρειαζόσουν το zoom. Το έκανε μόνο του ανάλογα με την ταχύτητα που πήγαινες. Οπότε ήταν πολύ βολικό.

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

που ρε παιδια και δεν τα βλεπω

Έχω κανα εξάμηνο να το χρησιμοποιήσω, αλλά είχε και 3d view και zoom in/out. Aν θυμάμαι καλά transparent icons πάνω στην οθόνη κατά την ώρα της πλοήγησης. Πάντως στο 3d δε χρειαζόσουν το zoom. Το έκανε μόνο του ανάλογα με την ταχύτητα που πήγαινες. Οπότε ήταν πολύ βολικό.

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που ρε παιδια και δεν τα βλεπω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Λοιπόν, στην τελευταία έκδοση. Τα zoom in/out είναι στις δυο πάνω γωνιές με μεγενθυντικούς φακούς. Τα 3D είναι αριστερά στη μέση περίπου της οθόνης με καμπυλωτά βελάκια. Τα πατάς και σου πλαγιάζει το χάρτη οσο θες.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.έπρεπε να πατήσεις πρώτα κάπου στην οθόνη για να στο εμφανίσει

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες ενας παρακαλω ας μου πει σε προσωπικο μηνιμα πος βρησκω gps χωρις σηνεχωμενη χρηση internet. να το κανω απλα εγκαταστη και να λειτουργει για παντα οπος ενος αυτοκηνιτου ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο software update tool? πως κανουμε αναβαθμιση? οχι αναβαθμιση του android αλλα του κινητου. παντως εγω με netgear router κανενα προβλημα με αποσυνδεσεις

 

ρε μαγκες ενας παρακαλω ας μου πει σε προσωπικο μηνιμα πος βρησκω gps χωρις σηνεχωμενη χρηση internet. να το κανω απλα εγκαταστη και να λειτουργει για παντα οπος ενος αυτοκηνιτου ευχαρηστω

 

φιλε πρεπει να αγορασεις ενα προγραμμα gps

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

να αγωρασω αλα να μην θελει ιντερνετ ι τζπιες μετα πες μου πιο

 

το καλυτερο για μενα ειναι το ndrive αλλα και το copilot. μετα την εγκατασταση δε θελει ιντερνετ λειτουτργει μονο με το gps του κινητου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...