Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πήρα απο ebay μια απλή θήκη με βεντούζα 3-4€ και είναι μια χαρά. Το μόνο κακό είναι οτι ο μακρύς βραχίονας έχει ελαστικότητα και κουνιέται το κινητό στις λακούβες, αλλά έτσι και αλλιώς το GPS είναι για να το ακούς. :p

 

Βάλε την βεντούζα κάτω στο τζάμι, και η βάση που κουμπώνει του τηλέφωνο να ακουμπά στο ταμπλό.Και δεν θα κουνιέται η βεντούζα.;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!

 

Αγόρασα πριν 4 ημέρες το Xperia mini και θα ήθελα την γνώμη/πρόταση σας σχετικά με την καλύτερη επιλογή GPS (χάρτες – φωνητική πλοήγηση – γρήγορη επανυπολόγηση διαδρομής), διότι μου είναι εξαιρετικά απαραίτητο λόγω της δουλειάς μου.

Όποιος πραγματικά γνωρίζει ας με ενημερώσει και με ΠΜ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εδώ θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

 

Να θυμίσω ότι επειδή δεν είναι free, δεν μας επιτρέπεται στο παρόν forum η συζήτηση / ζήτηση / διακίνηση για "σπασμένες" εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την βεντούζα κάτω στο τζάμι, και η βάση που κουμπώνει του τηλέφωνο να ακουμπά στο ταμπλό.Και δεν θα κουνιέται η βεντούζα.;)

 

Και μην πατάς πολύ απότομα το φρένο :p

Καλή χρονιά παιδιά.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

για τη στηριξη του κινητου μου στο συτοκινητο εχω το εξης απλο και πολυ οικονομικο:

- μαγνητακι της maloperro

- εχω κολλησει τα δυο μεταλλακια που δινει σε μια τετοια απλη θηκη κινητου στην οποια βαζω το κινητο οταν θελω να το χρησιμοποιησω ως gps

 

τοσο απλα, καλαισθητα και οικονομικα! :)

(και δεν ξεκολλαει ουτε σε στροφες ουτε σε αποτομα φρεναρισματα!)

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια παιδια... Τι εγινε παλι σημερα, ανοιξα το sygic και μου λεει οτι απο 01/01/2012 το προιον ληγει.... καλα γιατι? για εναν χρονο ηταν μονο?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω εδώ http://www.index.pois.gr/index.asp

Και διαλέγω για παράδειγμα αυτην την κατηγορία http://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=23

Μετά πατάω στο εικονίδιο igo που έχει κατάληξη kml. Παίρνω το αρχείο το αντιγράφω στα poi. Τρέχω ξανά το apk στο κινητό αλλα.... τζίφος...

 

Κάνω κάτι λαθος?

Edited by philip88

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

εδω και κανα μηνα χρησιμοποιω κανονικα το sygic aura αλλα απο χτες σε καποιες διαευθυνσεις οταν μου βγαζει οτι υπαρχουν πχ σε 10 πολεις και επιλεγω την πολη που θελω, κλεινει η εφαρμογη..

δουλευει μονο αμα διπλα στη πολη εχει το εικονιδιο abc.. αμα εχει αυτο με το σπιτι ή αυτο με τα κτιρια κλεινει...

εχει τυχει σε καναν αλλον???

please help

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

για τη στηριξη του κινητου μου στο συτοκινητο εχω το εξης απλο και πολυ οικονομικο:

- μαγνητακι της maloperro

- εχω κολλησει τα δυο μεταλλακια που δινει σε μια τετοια απλη θηκη κινητου στην οποια βαζω το κινητο οταν θελω να το χρησιμοποιησω ως gps

 

τοσο απλα, καλαισθητα και οικονομικα! :)

(και δεν ξεκολλαει ουτε σε στροφες ουτε σε αποτομα φρεναρισματα!)

 

Έξυπνο σαν ιδέα. Με ανησυχεί λίγο ο μαγνήτης, γιατί έχω ακούσει πως δεν είναι καλό ορισμένα κινητά να τα φέρνεις σε επαφή με μαγνήτη. Πάντως και πάλι όταν αλλάξεις κινητό πρέπει να αλλάζεις και θήκη.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους! Θέλω να βάλω κάποιες συγκεκριμένες φωτο σε ένα φάκελο και αυτό το φάκελο να τον βάλω στην αρχική οθόνη. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά! Ξέρετε καμιά εφαρμογή για φαρμακεία? Εχω βάλει το pharmacies & δε μου δείχνει σε όλες τις περιοχές. Πειραιά δε δείχνει. Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασα το GRMED και νομίζω ότι είναι πλήρες. Για δες το και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το GRMED και νομίζω ότι είναι πλήρες. Για δες το και πες μας.

Το καλό με grmed είναι οτι έχει όλα τα φαρμακεία αλλά έχει τα εφημερεύοντα φαρμακεία νοσοκομεία κτλ που βασικά αυτό είναι πολύ πιο χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με grmed είναι οτι έχει όλα τα φαρμακεία αλλά έχει τα εφημερεύοντα φαρμακεία νοσοκομεία κτλ που βασικά αυτό είναι πολύ πιο χρήσιμο.

 

Είδες όμως το αρνητικό σχόλιο στο market; Πήγε ο άνθρωπος στο νοσοκομείο και τελικά δεν εφημέρευε!

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Είχα ρωτήσει και παλιότερα, υπάρχει δυνατότητα μέσω εφαρμογής να παίξουν οι java εφαρμογές-παιχνίδια?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω και κανα μηνα χρησιμοποιω κανονικα το sygic aura αλλα απο χτες σε καποιες διαευθυνσεις οταν μου βγαζει οτι υπαρχουν πχ σε 10 πολεις και επιλεγω την πολη που θελω, κλεινει η εφαρμογη..

δουλευει μονο αμα διπλα στη πολη εχει το εικονιδιο abc.. αμα εχει αυτο με το σπιτι ή αυτο με τα κτιρια κλεινει...

εχει τυχει σε καναν αλλον???

please help

 

Το έχεις αγορασμένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την εφαρμογή του Χρυσού Οδηγού. Πολύ καλή.

 

Συμφωνω απολυτα! Greek yellow pages ειναι η καλυτερη εφαρμογη για εφημερευοντα και οχι μονο. Ειναι η τελεια εφαρμογη και με διαφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο jastonas στο παρόν topic συζητάμε για software. Επέτρεψε την ερώτηση του soublaki-3 για διευκόλυνση αλλά σε καμία περίπτωση δεν εννοούσε να γεμίσουμε μια σελίδα για βάσεις στήριξης. Ας επανέλθουμε στο θέμας μας ενώ αν θέλετε να συνεχίσετε την κουβέντα για τις βάσεις μπορείτε να το κάνετε στα Αξεσουάρ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για κατέβασμα mp3, αλλά να μην βγάζει ειδοποιήσεις για δουλειά στην Αμερική και λοιπές χαζομάρες spam ,δεν ξέρω και πως τα λένε. Μέχρι τώρα είχα το mp3 music download v7 pro και έκανε ακριβώς αυτό που περιγράφω πιο πάνω. Υπάρχει κάτι δοκιμαζόμενο;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή για κατέβασμα mp3, αλλά να μην βγάζει ειδοποιήσεις για δουλειά στην Αμερική και λοιπές χαζομάρες spam ,δεν ξέρω και πως τα λένε. Μέχρι τώρα είχα το mp3 music download v7 pro και έκανε ακριβώς αυτό που περιγράφω πιο πάνω. Υπάρχει κάτι δοκιμαζόμενο;

Τσεκαρε το προτελευταιο ποστ στο θεμα για audio video, μολις χθες το εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε το προτελευταιο ποστ στο θεμα για audio video, μολις χθες το εγραψα.

 

Βάλε σε παρακαλώ έναν σύνδεσμο, είμαι με tapatalk και μου είναι δύσκολο να βρω το θέμα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια παιδια... Τι εγινε παλι σημερα, ανοιξα το sygic και μου λεει οτι απο 01/01/2012 το προιον ληγει.... καλα γιατι? για εναν χρονο ηταν μονο?

 

Και εγώ το ίδιο έπαθα. Το είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο που είχε βγάλει μια προσφορά και νόμιζα πως ήταν η άδεια για πάντα. Έλεγα πως οκ θα το έχω και στα επόμενα κινητά μου. Τελικά έφαγα τρελό άκυρο.

Αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο είναι πως σε κανένα σημείο της αγοράς δεν λέει πως το προϊόν έχει διάρκεια 1 χρόνο... :angry::angry:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έπαθα. Το είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο που είχε βγάλει μια προσφορά και νόμιζα πως ήταν η άδεια για πάντα. Έλεγα πως οκ θα το έχω και στα επόμενα κινητά μου. Τελικά έφαγα τρελό άκυρο.

Αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο είναι πως σε κανένα σημείο της αγοράς δεν λέει πως το προϊόν έχει διάρκεια 1 χρόνο... :angry::angry:

 

καλα ειναι δυνατον αυτο τωρα???? και ξανα λεφτα θα δωσουμε?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...