Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αν το κάνω στη web μορφή του όπως λες, μετά θα μπορώ να το βλέπω και από την εφαρμογή; Ίσως με συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αν το κάνω στη web μορφή του όπως λες, μετά θα μπορώ να το βλέπω και από την εφαρμογή; Ίσως με συγχρονισμό;

Οπως βλεπεις και τα υπολοιπα ημερολογια

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αν το κάνω στη web μορφή του όπως λες, μετά θα μπορώ να το βλέπω και από την εφαρμογή; Ίσως με συγχρονισμό;

 

Ναι με τον πρώτο συγχρονισμό θα σου βγάλει το καινούργιο ημερολόγιο διαθέσιμο και έπειτα επιλέγεις εσύ αν θες να φαίνεται ή όχι.

Μέσα από τη web μορφή του μπορείς να επιλέξεις αν θυμάμαι καλά και τυχόν ειδοποιήσεις για όλα αυτά τα γεγονότα μαζικά.

Έτσι πέρασα και εγώ σταθερές, κινητές γιορτές όπως και γενέθλια φίλων (εξαγωγή μέσω fb), πρακτικό χωρίς την ανάγκη εφαρμογών τρίτων :-)

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα στο PC και φαίνεται πολύ όμορφο στη ταμπλέτα. Δυστυχώς όμως το συγκεκριμένο αρχείο που αναφέρεται εδώ έχει μόνο τις σταθερές θρησκευτικές γιορτές (ονόματα). Λείπουν άλλες αργίες (πχ εθνικές γιορτές) και κινητές γιορτές (Πάσχα κλπ). Δεν βρήκα κάποιο αρχείο να τα έχει. Καμιά ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα στο PC και φαίνεται πολύ όμορφο στη ταμπλέτα. Δυστυχώς όμως το συγκεκριμένο αρχείο που αναφέρεται εδώ έχει μόνο τις σταθερές θρησκευτικές γιορτές (ονόματα). Λείπουν άλλες αργίες (πχ εθνικές γιορτές) και κινητές γιορτές (Πάσχα κλπ). Δεν βρήκα κάποιο αρχείο να τα έχει. Καμιά ιδέα κανείς;

Υπάρχει puplic calendar της Google με όνομα "Διακοπές στην Ελλάδα" με αργίες κτλ.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για διάβασμα βιβλίων pdf κλπ αλλά να μπορώ να κρατάω σημειώσεις πάνω, υπογράμμιση κλπ... Έχω το νότε 10 2014.....
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για διάβασμα βιβλίων pdf κλπ αλλά να μπορώ να κρατάω σημειώσεις πάνω, υπογράμμιση κλπ... Έχω το νότε 10 2014.....

 

Δες το ezPDF reader Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για διάβασμα βιβλίων pdf κλπ αλλά να μπορώ να κρατάω σημειώσεις πάνω, υπογράμμιση κλπ... Έχω το νότε 10 2014.....

Το βρήκα. Αλλά πως μπορώ να το μετατρέψω σε αρχείο ώστε να τα κάνω εισαγωγή και να τα βλέπω ταυτόχρονα με τα ονόματα;

Δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει που να έχει και ονόματα και αργίες. Εδώ υπάρχει για τις απεργίες και τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα που να λειτουργεί όπως στο iphone που όταν επιλέξεις μια λέξη από ένα κείμενο ( π.χ. Για copy paste) να σου δείνει την επιλογή για να σου κανει define την λέξη που επέλεξες.. Χωρίς να χρειάζεται να το βάλεις στο Google φυσικά..?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43927[/ATTACH] Γιατί σε note 2 rooted, με custom Rom DN3 4.4.2 kit kat, το play μου βγάζει ότι η συσκευή μου δεν είναι συμβατή με ms office for android;;; Λύση υπάρχει να το εγκαταστήσω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω για εφαρμογή που να μπορεί να ανοίγω pdf και να μπορώ να υπογραμμίζω πάνω να κρατάω σημειώσεις και με ψωσφορθζε....Υπάρχει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για εφαρμογή που να μπορεί να ανοίγω pdf και να μπορώ να υπογραμμίζω πάνω να κρατάω σημειώσεις και με ψωσφορθζε....Υπάρχει κάτι?

 

Δοκίμασε το skitch; που την ομάδα του Evernote.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τις νέες εφαρμογές google docs και google sheets? Είναι καλύτερες και πιο πλήρεις σε σχέση με το kingsoft office?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια e-mai εφαρμογή για το adroid που να δουλεύει καλά σε imap, για διαχείριση ενός ή περισσότερων e-mail accounts.

H εφαρμογή που έχω τώρα (κάτοχος sony xperia) είναι το "Εmail" που πρέπει να είναι της sony, αλλά δεν λειτουργεί 100% σωστά, καθώς έχει θέμα με τα "sent". Το "inbox" δουλεύει κανονικά με imap.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο που να δουλεύει σωστά από το κινητό με imap λογαριασμό;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια e-mai εφαρμογή για το adroid που να δουλεύει καλά σε imap, για διαχείριση ενός ή περισσότερων e-mail accounts.

H εφαρμογή που έχω τώρα (κάτοχος sony xperia) είναι το "Εmail" που πρέπει να είναι της sony, αλλά δεν λειτουργεί 100% σωστά, καθώς έχει θέμα με τα "sent". Το "inbox" δουλεύει κανονικά με imap.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο που να δουλεύει σωστά από το κινητό με imap λογαριασμό;

 

Δοκίμασε το aqua mail.είναι με Αγορά αλλα αξιζει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το aqua mail.είναι με Αγορά αλλα αξιζει.

 

+1, αλλά να ξέρεις οτι καμμία android δεν λειτουργεί (ακόμα) απροβληματιστα με hotmail/outlook accounts για αποστολή εμαιλ... ίσως επίτηδες για να κατεβάζεις την αντίστοιχη μπαταριορουφήχτρα εφαρμογή του hotmail

Link to comment
Share on other sites

+1, αλλά να ξέρεις οτι καμμία android δεν λειτουργεί (ακόμα) απροβληματιστα με hotmail/outlook accounts για αποστολή εμαιλ... ίσως επίτηδες για να κατεβάζεις την αντίστοιχη μπαταριορουφήχτρα εφαρμογή του hotmail

 

Γιατί το λες αυτό προσωπικά ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με hotmail/outlook λογαριασμούς, είτε με pop&imap (διάφορα domains) με stock android aosp mail και γενικότερα με εφαρμογές του market.

 

Και εγώ aqua προτείνω πάντως από Email clients.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμάσω, αρκεί να "βλέπει" τα mails του "sent" folder κανονικά όπως με ένα outlook. και όταν στέλνω φυσικά από andoid να μην τα αποθηκεύει μόνο τοπικά (στο κινητό) αλλά να φαίνονται κανονικά από όποιον e-mail client και να μπω.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Για το Mail droid τι άποψη έχετε;;;

Το χρησιμοποιώ εδώ και τουλάχιστον 3 χρόνια, έκανε και ένα ωραίο update πρόσφατα. Προσωπικά είμαι ευχαριστημενος πλήρως, έχω πάνω το προσωπικό μου και το επαγγελματικο email, παλιότερα είχα και άλλα δύο επιπλέον και λειτουργούσε χωρίς κανένα θέμα.. Πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολύ καλή εφαρμογή. Το μόνο μειονέκτημα που έχει (για μένα τουλάχιστον) είναι ότι δεν υπάρχει widget. Εκτός κι αν με την αναβάθμιση το προσθέσανε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η πιό αξιόπιστη εφαρμογή για να μεταφέρω τις επαφές μου από ένα κινητό σε ένα άλλο. Έχω βρεί κάποιες αλλά από τότε που τις εγκατέστησα μάλλον κόλλησα κάποιο virus και δεν λειτουργούν κάποια βασικά πράγματα!

Έχετε καμιά που να είναι αξιόπιστη και να μην σώζει τις επαφές σε κανά cloud αλλά να εξάγει αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...