Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας ξεθάψω κι εγώ το θέμα ακόμα μία φορά.

Βρήκα το sim selector αλλά δύστυχως για κάποιον λόγο στο galaxy core duos που έχω δε δούλεψε. αν δούλευε θα ήταν ιδανικό γι ατον διαχωρισμό των 2 καρτών. ίσως κάνω εγώ κάτι λάθος. Αν κάποιο ςάλλος το δοκιμάσει και λειτουργεί πείτε μου παρακαλώ πώς το κάνατε.

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπαρχει καποια εφαρμογη sound profile που να επιλεγεις να χτυπαει μονο μια φορα το κινητο ή μονο με δονηση κλπ ......?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που με το που με παιρνουν καποια συγκεκριμενα νουμερα να απανταει μετα απο ενα χτυπημα πχ και να λεει ενα μυνημα ?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που με το που με παιρνουν καποια συγκεκριμενα νουμερα να απανταει μετα απο ενα χτυπημα πχ και να λεει ενα μυνημα ?

Έριξα λίγο ψάξιμο και οι περισσότεροι "αυτόματοι τηλεφωνητές" αυτό που κάνουν είναι να στέλνουν μήνυμα. Αυτό εδώ ισχυρίζεται ότι "μιλάει" και όλας και καταγράφει το μήνυμα, αλλά φαντάζομαι είναι δύσκολο και μπορεί να μην δουλέψει μιας και θα υπάρχουν διάφορα hardware και software restrictions.. Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα και απανταει και καταγραφει οτι λες Αλλα εγω θελω να το κανει μονο σε οποιους αριθμους επιλεξω εγω
Link to comment
Share on other sites

Για εφαμοργη sms σε dual sim υπαρχει το γνωστο go sms pro με υποστηριξη εννοειται 160 ελληνικων χαρακτηρων.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να το ψάξω..swype ή swift? Σημείωση γράφω με συρσιμο οπότε με νοιάζει κυρίως ποιο έχει καλύτερη πρόβλεψη και ελληνικό λεξικό...
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να το ψάξω..swype ή swift? Σημείωση γράφω με συρσιμο οπότε με νοιάζει κυρίως ποιο έχει καλύτερη πρόβλεψη και ελληνικό λεξικό...

 

Swype και εγώ. Ότι καλύτερο.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να το ψάξω..swype ή swift? Σημείωση γράφω με συρσιμο οπότε με νοιάζει κυρίως ποιο έχει καλύτερη πρόβλεψη και ελληνικό λεξικό...

Όπως λένε και τα παιδιά.. το swype είναι μονόδρομος για σύρσιμο και γράψιμο με ένα χέρι. Αν έχεις μεγάλη οθόνη και θες να γράφεις με 2, τότε swiftkey. Αλλά και πάλι.. υπάρχει επιλογή να μικραίνει το πληκτρολόγιο οπότε πάλι ίσως μπορείς να γράφεις με ένα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβαθμίστηκε το TouchPal σε μένα και πιστεύω πως πρέπει να του ρίξετε μια ματιά μιας και είναι δωρεάν. Aλλάζεις μέγεθος πληκτρολογίου, φόντο πλήκτρων, τα γράμματα είναι όλα στη σωστή θέση, και τόσα μηνύματα που έχω στείλει, παίζει να πέρασα μόνο 2-3 λέξεις χειροκίνητα στο λεξικό του. Όλες τις άλλες τις βρίσκει άμεσα! Φυσικά μιλάω για χρήση είτε με σύρσιμο, είτε με Τ9, είτε με απλό qwerty. Και πολλά άλλα ακόμα...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβαθμίστηκε το TouchPal σε μένα και πιστεύω πως πρέπει να του ρίξετε μια ματιά μιας και είναι δωρεάν. Aλλάζεις μέγεθος πληκτρολογίου, φόντο πλήκτρων, τα γράμματα είναι όλα στη σωστή θέση, και τόσα μηνύματα που έχω στείλει, παίζει να πέρασα μόνο 2-3 λέξεις χειροκίνητα στο λεξικό του. Όλες τις άλλες τις βρίσκει άμεσα! Φυσικά μιλάω για χρήση είτε με σύρσιμο, είτε με Τ9, είτε με απλό qwerty. Και πολλά άλλα ακόμα...

 

Είναι σίγουρα το πιο πλήρες από όλα. Τρία είδη πληκτρολογίου και ένα ακόμα για σύρσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα το πιο πλήρες από όλα. Τρία είδη πληκτρολογίου και ένα ακόμα για σύρσιμο.

 

Πώς αλλάζουν μεταξύ τους τα είδη πληκτρολογίου;

Εντάξει το βρήκα!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα το πιο πλήρες από όλα. Τρία είδη πληκτρολογίου και ένα ακόμα για σύρσιμο.

Είναι. Και είναι και απροβλημάτιστο. Το μόνο που μου λείπει είναι οι συντομεύσεις όταν έχω ενεργό το wave. Θα ήθελα να υπήρχαν με παρατεταμένο πάτημα. Αλλά και πάλι, το προτιμώ οπότε συνεχίζω να το... τιμώ..!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου λείπει είναι οι συντομεύσεις όταν έχω ενεργό το wave.

 

Μήπως εννοείς το curve?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το curve?

Ναι, αυτό εννοούσα! Το wave κρίμα που δεν Δουλεύει ακόμα στα ελληνικά να δούμε πως τα πάει!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαμοργη sms σε dual sim υπαρχει το γνωστο go sms pro με υποστηριξη εννοειται 160 ελληνικων χαρακτηρων.

 

Σε εμενα το go sms pro δεν ειναι συμβατο με το μπακατελ κινητο μου. Συχνα πυκνα κοιταζω τις αναβαθμισεις που βγαινουν αλλα μεχρι στιγμης δεν.

 

 

 

 

 

Για να μη ψαχνω, υπαρχει κατι διαθεσιμο σε dual sim dialer?

 

Για να μη ψαχνεις,δες το τριτο ποστ αυτου του νηματος,εχει αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα πειτε μου ενα προγραμματακι με το οποιο μπορω να απανταω τα μνμ που ερχονται στην lock screen μου χωρις να μπαινω στην εφαρμογη ,κατι ειχα βαλει παλια αλλα δεν το θυμαμαι,το ninja sms λεει τιποτα?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Mail OWA;

Αν ναι, θα ήθελα να μοιραστεί την εμπειρία του μαζί μας.

Με ενδιαφέρει η εν λόγω εφαρμογή γιατί παίζει "από πάνω" στο OWA χωρίς να χρειάζεται τις ρυθμίσεις ασφαλείας του exchange server (που εκεί όπου εργάζομαι είναι αρκετές και δε θέλω να παραχωρήσω δικαιώματα χρήστη). Την αγόρασα για 10 λεπτά και είδα ότι τρέχει καλά.

Μετά έκανα refund, και ψάχνω εντυπώσεις από μακροχρόνια χρήση, για να μη φάω καμιά πατάτα.

12 ευρουλάκια είναι αυτά.

Δε με πειράζει να τα ξοδέψω, αλλά ας είναι για μια εφαρμογή που παίζει χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμία εφαρμογή που να μπορώ να διαχειριστώ τον υπολογιστή μου από το κινητό;Ή να μπορώ να τον διαχειριστώ γενικά( να ανοίγω και να κλείνω εφαρμογές πχ) ή να μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια αρχεία που έχω μέσα(πχ κάτι σαν κοινή χρήση φακέλων..).

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Tonido :) Ουσιαστικα τον κανεις σερβερ, το δικο "σύννεφο" ;) και μπορεις να δεις ολα τα αρχεια και τους φακέλους, να τα κατεβάσεις η να ανεβασεις, απο κινητο η υπολογιστή! Τρομερή εφαρμογή! Και τσαμπα....

 

Για εφαρμογες κτλ, teamviewer η κατι παρόμοιο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...