Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησε από αυτον τον οδηγό .

 

 

Χμ...να πω την αληθεια....το διαβασα πανω απο 50 φορες. Κατεβασα οτι αναφερει ο οδηγος αλλα δεν ξερω ακομα πως να περασω το αρχειο .apk στην συσκευη.

Αν τρεξω το αρχειο απευθειας, δεν το εγκαθιστα. Οποιος μπορει ας βοηθησει λιγο ρε παιδες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για βοηθησε με λιγο :O

εχω το htc desire s με stock ics rom.4.0.4 δηλαδη.τωρα με την μανισια εφαρμογη sms ΜΟΝΟ με το στοκ keyboard Μπορω να στειλω 160 χαρακτηρες.αν βαλω πχ swype,swiftkey κλπ τοτε πρεπει να βαλω go sms η handcent για να εχω 160 χαρ.

αν βαλω το apk( απλα το τρεχω?) θα μπορω με την στοκ εφαρμογη μηνυματων και πχ ΑΛΛΟ -πλην στοκ- πληκτρολογιο να εχω 160 χαρακτηρες?

ναι αφου αλλαχτει η εφαρμογη μετα θα μπορεις να γραφεις sms με 160 χαρακτηρες με οποιοδηποτε πληκτρολογιο

εγω εχω περασει την εφαρμογη για miui v4, αφου αυτην τρεχω στο κινητο μου, με τη διαδικασια που περιγραφει μεσω file manager (ειμαι root) και δουλευει αψογα

επισης μεσα στο flashable zip αν το κανετε unzip θα βρειτε το αρχειο Mms.apk για να κανετε τη διαδικασια χειροκινητα

αλλιως χρησιμοποιειτε το flashable zip εγκαθιστοντας το μεσω cwm

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

ναι αφου αλλαχτει η εφαρμογη μετα θα μπορεις να γραφεις sms με 160 χαρακτηρες με οποιοδηποτε πληκτρολογιο

εγω εχω περασει την εφαρμογη για miui v4, αφου αυτην τρεχω στο κινητο μου, με τη διαδικασια που περιγραφει μεσω file manager (ειμαι root) και δουλευει αψογα

επισης μεσα στο flashable zip αν το κανετε unzip θα βρειτε το αρχειο Mms.apk για να κανετε τη διαδικασια χειροκινητα

αλλιως χρησιμοποιειτε το flashable zip εγκαθιστοντας το μεσω cwm

 

Γνωρίζεις με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη μυνηματων που οταν σου ερχεται μηνυμα να ανοιγει πανω απο τις αλλες εφαρμογες σε παραθυρο και να απαντας αλλα και να την ανοίγεις όποτε θες εσύ να στείλεις μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη μυνηματων που οταν σου ερχεται μηνυμα να ανοιγει πανω απο τις αλλες εφαρμογες σε παραθυρο και να απαντας αλλα και να την ανοίγεις όποτε θες εσύ να στείλεις μήνυμα;

Το handsent sms. Ανοίγει το pop up και απαντάς κατευθείαν

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη μυνηματων που οταν σου ερχεται μηνυμα να ανοιγει πανω απο τις αλλες εφαρμογες σε παραθυρο και να απαντας αλλα και να την ανοίγεις όποτε θες εσύ να στείλεις μήνυμα;

 

Και το Go Sms έχει την δυνατότητα αυτή

Link to comment
Share on other sites

Το handsent sms. Ανοίγει το pop up και απαντάς κατευθείαν

 

Και το Go Sms έχει την δυνατότητα αυτή

Εγώ βασικά Θέλω μια εφαρμογή που να ανοίγει σα το Ninja sms αλλά να μπορώ να το ανοίξω όποτε θέλω εγώ και όχι μόνο όταν μου έρχεται μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά Θέλω μια εφαρμογή που να ανοίγει σα το Ninja sms αλλά να μπορώ να το ανοίξω όποτε θέλω εγώ και όχι μόνο όταν μου έρχεται μήνυμα

 

To ninja sms θα αποκτήσει σε επόμενο update τη δυνατότητα δημιουργίας μηνύματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω αγοράσει το MyBackup Pro και έχει επιλογή να προγραματίσεις να παίρνει backup. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλω να τα κάνω στην μνήμη του τηλεφώνου αλλά στο dropbox απ' ευθείας ή εστω σε ένα φάκελο στο pc μου (όταν είμαι συνδεδεμένος με wifi). Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχει την επιλογή αυτή ή κάποια εφαρμογή να με βοηθήσει να κάνω αυτή την διαδικασία με το MBP (πχ. κάποια εφαρμογή που να μεταφέρει αρχεία αυτόματα από το κινητό στο pc όταν συνδεθείς με wifi);

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κάνω στο site τους. Γιατί δεν δοκιμάζεις εκεί;

 

Γιατί μου δίνει λίγο χώρο και μια και έχω server στο σπίτι λέω να το εκμεταλλευτώ.

 

Χτες που το έψαξα λίγο βρήκα μια λύση. Το πρόγραμματισα να κάνει backup κάθε μέρα στις 12 και μετά με το foldersync στις 1 το ανεβάζει στο server μου και το σβήνει από το τηλέφωνο. Μια δοκιμή που έκανα δούλεψε οπότε μάλλον είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ψάχνω για πρόγραμμα διαχείρισης οικονομικών που να έχει sync με ( android - iphone - mac - pc) και φυσικα να μην κοστιζει τρελλα. Εχω βρει κάποια με ετησια συνδρομη, δεν ψαχνω κατι τετοιο.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή διαχείρισης οικονομικών που να κάνει μια συγκεκριμένη λειτουργία. Να μπορείς να έχεις μια κατηγορία που να είναι η αποταμίευση και ανά κάποια διαστήματα ή και κάθε μέρα να μπορείς να προσθέτεις ένα ποσό χωρίς όμως αυτό να προστίθεται στα έσοδα ή να αφαιρείτε από τα έξοδα.

Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα και δεν έχω βρει κανένα που να έχει και τέτοιο. Μονο το money lover έχει αποταμίευση αλλά κάνει αυτό που ανέφερα παραπάνω.

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή διαχείρισης οικονομικών που να κάνει μια συγκεκριμένη λειτουργία. Να μπορείς να έχεις μια κατηγορία που να είναι η αποταμίευση και ανά κάποια διαστήματα ή και κάθε μέρα να μπορείς να προσθέτεις ένα ποσό χωρίς όμως αυτό να προστίθεται στα έσοδα ή να αφαιρείτε από τα έξοδα.

Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα και δεν έχω βρει κανένα που να έχει και τέτοιο. Μονο το money lover έχει αποταμίευση αλλά κάνει αυτό που ανέφερα παραπάνω.

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

 

Επειδη έψαχνα κάτι παρόμοιο, έφτιαξα ένα φύλλο excel και το ενημερώνω στο drive.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω μια εφαρμογή διαχείρισης οικονομικών που να κάνει μια συγκεκριμένη λειτουργία. Να μπορείς να έχεις μια κατηγορία που να είναι η αποταμίευση και ανά κάποια διαστήματα ή και κάθε μέρα να μπορείς να προσθέτεις ένα ποσό χωρίς όμως αυτό να προστίθεται στα έσοδα ή να αφαιρείτε από τα έξοδα.

Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα και δεν έχω βρει κανένα που να έχει και τέτοιο. Μονο το money lover έχει αποταμίευση αλλά κάνει αυτό που ανέφερα παραπάνω.

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει..

δεν εχεις αρχικο ποσο χρηματων ? αυξανε αυτο καθε φορα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αποθηκεύσω αρχεία pdf, office αφού τα ανοίξω από το mail μου.

Συσκευή samsung galaxy siii,

Σας ευχαριστώ.

Συνήθως στην εφαρμογή που χρησιμοποιείς για το mail υπάρχει ένα κουμπί για download του attachment ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ gmail ανοίγω το αρχείο και μετα δεν μπορώ να το κάνω save στα έγγραφα μου..είναι δυνατόν να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα αποθήκευσης αρχείων από download και να πρέπει κάθε φορά να κατεβάζω από το mail τα αρχεία...??

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ gmail ανοίγω το αρχείο και μετα δεν μπορώ να το κάνω save στα έγγραφα μου..είναι δυνατόν να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα αποθήκευσης αρχείων από download και να πρέπει κάθε φορά να κατεβάζω από το mail τα αρχεία...??

Σας ευχαριστώ.

 

Πατα στις τελιτσες που ειναι δεξια του συννημενου και θα σου βγαλει την επιλογη για αποθηκευση.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...