Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσεκαρετε αυτό - Βάζει και καινουρια επίπεδα καθε εβδομαδα ( κολλησα στο 38 level) (ελληνικο)

https://goo.gl/hdIZpI

Edited by sTavr0z

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση θελω να κανω... Είμαι φοιτητής πληροφορικής και θέλω να ασχοληθώ με τα παιχνίδια για Android... Ξέρει κανείς πως μπορώ να φτιάξω κανένα παιχνίδι τύπου league of angels, heroes charge???
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα χρόνο είχα κολλήσει με ένα free παιχνίδι που ήταν ενα ανθρωπάκι σε μια πολυκατικία και κατέβαινε ορόφους με διάφορα εμπόδια ... εσπαγε τα πατώματα και ήταν πολύ ωραιο .. μηπως θυμάστε όνομα ?

 

Είμαι σίγουρος ότι λες αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rebeltwins.daddywasathief&hl=en (δυστυχώς δεν ξέρω πως να μετατρέπω όλη την γκουμούτσα της διεύθυνσης σε λέξεις,όπως βλέπω ότι κάνουν οι άλλοι :rolleyes: )

Πολύ καλό παιχνίδι,εύκολο,χωρίς σύνδεση σε δίκτυο.Περνάει πολύ ευχάριστα η ώρα χωρίς πολλά πολλά.

 

Εγώ ψάχνω για κάποιο παιχνίδι στρατηγικής/προσομοίωσης δωρεάν όμως,έχω δοκιμάσει πολλά και τα μόνα που με ικανοποίησαν ως ένα βαθμό ήταν το Age of civilizatios lite που όμως οι δωρεάν εκδόσεις του μετά από λίγο είναι βαρετές καθώς ήδη ανέπτυξες την βέλτιστη στρατηγική όπως επίσης και το Football chairman lite που και αυτό καταλήγει στο ίδιο πλαίσιο πολύ σύντομα.

 

Έχω δοκιμάσει και το champ man 15 και κάτι έλεγε,ό,τι έχει να κάνει με τοκενς-μπονους-περιμενε 3 ωρες 19 λεπτα και 5 δευτερολεπτα να ξυστεί ο τάδε, δε με ψήνουν καθώς χάνουν το νόημα του παιχνιδιού σαν διασκέδαση(βλέπε σιμς)

 

Εν κατακλείδι ψάχνω κάποιο strategy/tycoon/sim ανεξαρτήτου ύφους,επιχειρήσεις-σπορ-πολεμικό,αρκεί να επικεντρώνει στην διαδικασία και στην λήψη αποφάσεων παρά στο να πατήσω το κουμπί για να τρέξει ή να βάλει γκολ οχαρακτήρας.

 

Έχετε κάτι να προτείνετε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ ψάχνω για κάποιο παιχνίδι στρατηγικής/προσομοίωσης δωρεάν όμως

 

Γιατί δωρεάν όμως?

 

Δεν συνήθίζεις να αγοράζεις πράγματα που σου αρέσουν?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις καταστρέψει κινγκ

 

Εγώ το είχα πάρει από την προηγούμενη φορά και δεν το έχω παιξει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τερμάτισα το hitman GO 100% και στο Lara croft go είμαι στο τελος μετά τον δρακο. Εξαιρετικά παιχνίδια και τα 2.

 

 

Φτάσαμε 48 level στο Google play games.

 

Table tennis touch στα 95 λεπτά. Το καλύτερο ping pong παιχνίδι στο play store.

 

Το Xenowerk δωρεάν από 1.32. Για πόσο δεν ξέρω.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Στο PSP είχα κολλήσει πραγματικά με ενα παιχνιδι, υπάρχει περίπτωση να το βρω για android? Οι PSP simulators έχουν παιχνίδια, πώς δουλεύει το πράγμα; Και υπάρχει κανένας που είναι πιο καλός;

PPSSPP, δεν παίζουν όλα τα παιχνίδια όμως..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα αυτό και παίζει το παιχνίδι που ήθελα

(monster hunter freedom 2), υποστηρίζει και το Xiaomi joypad, οπότε είναι πολύ καλή εμπειρια χρησης σε TV box. Το μόνο κακό είναι ότι τα γραφικά ήλπιζα να έχουν φτιάξει λίγο στη μεταφορά σε καλύτερο μηχάνημα.. :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δωρεάν όμως?

 

Δεν συνήθίζεις να αγοράζεις πράγματα που σου αρέσουν?:confused:

 

Χωρίς πραγματικά να υπάρχει κάποιος λόγος,θα μπω στη διαδικασία να σου εξηγήσω.Επίσης θα πω προκαταβολικά ότι δεν θεωρώ ότι είσαι ειρωνικός απέναντι μου αλλά ότι απλά ρωτάς.

 

Λοιπόν,είμαι άνεργος κοντά στα 2 χρόνια οπότε κάνω χαοτική οικονομία,όπως πολύς κόσμος μαζί με εμένα φυσικά.

Για αυτό το λόγο πάω και τρέχω στο γήπεδο αντί να πάω γυμναστήριο,πίνω καφέ στο σπίτι μου αντί να βγω έξω,δανείζομαι βιβλία από βιβλιοθήκες και δεν τα αγοάζω,πηγαίνω σε δωρεάν συναυλίες αντί να πηγαίνω για ποτό σε κάποια μουσική σκηνή,προσπαθώ να βρίσκω προσκλήσεις για εκδηλώσεις που με ενδιαφέρουν κλπ κλπ.

 

Στο παραπάνω πλαίσιο προφανώς και δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να δίνω λεφτά για παιχνίδια στο κινητό,για να σκοτώνω την ώρα μου επειδή τυχαίνει να κάθομαι αναγκαστικά τόσες πολλές ώρες όπως και τόσοι άλλοι.Δεν ζήτησα να κλέψω τον κόπο κάποιου,ούτε να παρακάμψω τις διαδικασίες που επιλέγει η κάθε εταιρεία για να προσφέρει τα προϊόντα της.

 

Αν αντί να πληρώσω όμως 1-2-5 ευρώ προτιμώ να βλέπω τις συχνές τους διαφημίσεις ως εναλλακτική,δεν νομίζω να είναι κάτι το μεμπτό αυτό ούτε ότι είναι τόσο τραβηγμένο ως "απαίτηση".

Link to comment
Share on other sites

Ενα ευχαριστο παιχνιδακι για να περναει η ωρα ειναι το Bing Bong. Ωραιο design και απλο gameplay.

 

Για τους νοσταλγικους, τον τελευταιο καιρο με GBA Emulator παιζω Pokemon Fire Red...Απροβληματιστη εμπειρια και ευχαριστες αναμνησεις :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ενα ευχαριστο παιχνιδακι για να περναει η ωρα ειναι το Bing Bong. Ωραιο design και απλο gameplay.

 

Για τους νοσταλγικους, τον τελευταιο καιρο με GBA Emulator παιζω Pokemon Fire Red...Απροβληματιστη εμπειρια και ευχαριστες αναμνησεις :p

Καλησπέρα! Μπορείς να με πεις από που βρίσκεις το παιχνίδι για να το παίζεις σε κινητό?έστω και σε π.μ άμα δεν κάνει δημόσια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείς να με πεις από που βρίσκεις το παιχνίδι για να το παίζεις σε κινητό?έστω και σε π.μ άμα δεν κάνει δημόσια.

 

Το παιζει σε emulator οπως γραφει.

Ριξε μια ματια https://www.google.gr/search?q=Pokemon+Fire+Red&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=VCG_Vuy2HIuRsgHm_5KgAg#q=pokemon+fire+red+rom

Link to comment
Share on other sites

Για τους νοσταλγικους, τον τελευταιο καιρο με GBA Emulator παιζω Pokemon Fire Red...Απροβληματιστη εμπειρια και ευχαριστες αναμνησεις :p

 

η yellow είναι καλύτερη! :D

 

images?q=tbn:ANd9GcRebWbyK0tuZbWDqYxl1EDLrQqFV3rVJQGyuLaX4MLq7suDR0VSzw

Link to comment
Share on other sites

OK!Σε ευχαριστω!εγω ειχα την Pokémon perl κασετα και την εχασα :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και custom pokemon roms για όποιον ενδιαφέρεται...

 

Για πες καμιά λεπτομέρεια. Τι παραπάνω έχουν; και που τις βρίσκουμε;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πραγματικά να υπάρχει κάποιος λόγος,θα μπω στη διαδικασία να σου εξηγήσω.Επίσης θα πω προκαταβολικά ότι δεν θεωρώ ότι είσαι ειρωνικός απέναντι μου αλλά ότι απλά ρωτάς.

 

Λοιπόν,είμαι άνεργος κοντά στα 2 χρόνια οπότε κάνω χαοτική οικονομία,όπως πολύς κόσμος μαζί με εμένα φυσικά.

Για αυτό το λόγο πάω και τρέχω στο γήπεδο αντί να πάω γυμναστήριο,πίνω καφέ στο σπίτι μου αντί να βγω έξω,δανείζομαι βιβλία από βιβλιοθήκες και δεν τα αγοάζω,πηγαίνω σε δωρεάν συναυλίες αντί να πηγαίνω για ποτό σε κάποια μουσική σκηνή,προσπαθώ να βρίσκω προσκλήσεις για εκδηλώσεις που με ενδιαφέρουν κλπ κλπ.

 

Στο παραπάνω πλαίσιο προφανώς και δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να δίνω λεφτά για παιχνίδια στο κινητό,για να σκοτώνω την ώρα μου επειδή τυχαίνει να κάθομαι αναγκαστικά τόσες πολλές ώρες όπως και τόσοι άλλοι.Δεν ζήτησα να κλέψω τον κόπο κάποιου,ούτε να παρακάμψω τις διαδικασίες που επιλέγει η κάθε εταιρεία για να προσφέρει τα προϊόντα της.

 

Αν αντί να πληρώσω όμως 1-2-5 ευρώ προτιμώ να βλέπω τις συχνές τους διαφημίσεις ως εναλλακτική,δεν νομίζω να είναι κάτι το μεμπτό αυτό ούτε ότι είναι τόσο τραβηγμένο ως "απαίτηση".

 

Μπράβο σου ρε φίλε, είσαι πολύ ωραίος! :respect:

Link to comment
Share on other sites

OK!Σε ευχαριστω!εγω ειχα την Pokémon perl κασετα και την εχασα :(

 

Κατεβασε εναν οποιοδηποτε emulator με καλες κριτικες (my boy free εχω εγω, εξαιρετικος οσο καιρο τον δοκιμαζω), και μετα πηγαινε στο google και ψαξε οποια εκδοση θες...δλδ γραφεις pokemon pearl gba rom, και θα βρεις πανευκολα ενα λινκ για να την κατεβασεις. Επειτα, μεσα απο τον emulator απλα επιλεγεις το αρχειο :happy: λειτουργει πραγματικα αριστα.

 

η yellow είναι καλύτερη! :D

Μολις τελειωσει η fire red, θα την τσακισω και αυτη...Με αυτα και με αυτα με βλεπω να ψαχνω για αυθεντικο GameBoy...

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Για πες καμιά λεπτομέρεια. Τι παραπάνω έχουν; και που τις βρίσκουμε;

Κάνε αναζήτηση την πρόταση που έγραψα. Θα βρεις ότι χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Για ποδοσφαιρόφιλους !!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firsttouchgames.story

 

ωραίο παιχνιδάκι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στους χρήστες του RR3, με το τελευταίο update με έσβησε το backup που είχα στο cloud, είχα κάνει την στιαπου με τα αρχεία doc.και δεν μπορώ να το κατεβάσω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στους χρήστες του RR3, με το τελευταίο update με έσβησε το backup που είχα στο cloud, είχα κάνει την στιαπου με τα αρχεία doc.και δεν μπορώ να το κατεβάσω

 

Σε εμένα το έχει κάνει εδώ και αρκετό καιρό, έχασα όλα τα λεφτά αλλά μου έμειναν τα αυτοκίνητα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σκεφτομαι πολυ τωρα τελευταια να παρω κανενα Gamepad για το κινητο. Εχω Νοτε 4 πηρα και μια 32αρα Samsung Smart Tv για το δωματιο και λεω να τα συνδιασω καπως! Αξιζει να παρω ; Να φανταστω δεν εχουν ολα τα παιχνιδια συμβατοτητα αλλα μερικα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...