Jump to content

Android-Customization (fonts, ringtones, themes, widgets, icons, apps κλπ)


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρες,

 

φαίνεται πως (σύντομα) το xposed framework θα τρέχει και στο Lollipop πλέον :)

Αντε να δούμε γιατί μόλις την φρέσκο πέρασα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 807
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδεις εχω το note 3 προσφατα ειχα μια καστομ ρομ και ειχε μεσα μια γραμματοσειρα apple mint λεγεται.επεστρεψα σε οφισιαλ μιας και ηρθε η λολλιποπ δεν εχω ομως τη γραμματοσειρα..μηπως θα μπορουσε καποιος να μου την ανεβασει αν την εχει
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Στο Widget Locker γίνεται να απενεργοποιήσουμε τα software buttons ώστε να μην ξεκλειδώνει και από αυτά (πχ με το home button)?? Ένα άλλο πρόβλημα με το WL είναι με το wallpaper που δεν δέχεται άλλο εκτός από αυτό της homescreen... Είδα και σε άλλα φόρουμς του εξωτερικού ότι έχει θέμα... Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή/τρόπος για non-root συσκευή ώστε να καθορίσω custom notification sounds ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή?? Δεν μιλάω για αυτές που έχουν επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις τους αλλά για αυτές που δεν έχουν :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή/τρόπος για non-root συσκευή ώστε να καθορίσω custom notification sounds ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή?? Δεν μιλάω για αυτές που έχουν επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις τους αλλά για αυτές που δεν έχουν :)

Άλεξ έχω ακούσει για το megasound, χωρίς ωστόσο να το έχω δοκιμάσει ή να έχω άποψη επ'αυτού ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη thnx, λέει ότι κάνει αυτό που ψάχνω αλλά ένα θεματάκι είναι ότι τρώει πολύ RAM για αυτά που κάνει... Θα το τεστάρω αυτές τις μέρες να δω :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Χρησιμοποιώ το material glass σε cyanogen 12.1. Αναβαθμίστηκε σε νέα έκδοση με υποστήριξη layers. Τι στο καλο ειναι αυτά καθώς δεν έχω βρει καμία πληροφορία ούτε αλλαγή στην εμφάνισή.
Link to comment
Share on other sites

Το meterial glass που αναφέρεις δεν ξέρω τι ακριβώς είναι ,αλλά τα layers είναι είναι μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να αλλάξει την εμφάνιση της συσκευης σου όσο αφορά το theming ,κάτι σαν to cm theme engine που έχουν οι περισσότερες roms .

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/official-layers-bitsyko-apps-rro-t3012172

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ερώτηση για zooper widget pro. Κατέβασα ένα zip με ενα widget για καιρό από το Google plus. Που πρέπει να το αποθηκευσω για να το δείτε zooper? Κάνω αποσυμπίεση?

 

Διόρθωση. Κατέβασα εικονίδια για καιρό μονο......

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όσους έχουν δυσκολία να φτάνουν το πάνω μέρος της οθόνης... Ενσωματωμένο από την έκδοση 4.3

http://www.xda-developers.com/enable-one-handed-mode-using-a-script/

 

Και με tasker μπαίνει σε συντόμευση για εύκολη πρόσβαση και επαναφορά. :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το χρώμα κατά την κλήση σαν φόντο αντί να έχει πράσινα να γίνουν άλλο. Επίσης και στα μηνύματα θα το ήθελα
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο την συσκευή σου ,υπάρχουν διαφορα themes που μπορείς να βάλεις οπως και καποιες εφαρμογές στο play store που θα αντικαταστησουν τις default και προσφέρουν αρκετή παραμετροποιηση .

Παράδειγμα : για dialer δες τον exdialer και sms το go sms ή textra κ.τ.λ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στον dialer δεν έχω πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι να πατήσω κλήση όταν πραγματοποιείται η κλήση εκεί που βγαίνει η φώτο της επαφής αν δεν έχω επαφή είναι πράσινο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση. Κατα λάθος διέγραψα το widget του ρολογιού για την lockscreen. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω?

 

LG G2, KitKat, Rooted

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Ανάσταση. Κατα λάθος διέγραψα το widget του ρολογιού για την lockscreen. Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω?

 

LG G2, KitKat, Rooted

 

Ευχαριστώ!

Aν εννοείς διαγραφή από τη lockscreen, το βρίσκεις στα γραφικά στοιχεία. Αν τώρα εννοείς διαγραφή από το σύστημα (γράφεις ότι είσαι ρουτ), δυστυχώς το έχασες. Για να το βάλεις πάλι θα πρέπει να το βρείς από κάπου αλλού και να το ξαναπεράσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα παιδια,ειδα οτι πλεον κανενας launcher δεν υποστηριζει διαφανη google seartch bar οπως παλιοτερα. Μπορουμε καπως να το κανουμε χειροκινητα? αυτη τη στιγμη εχω kitkat και ειναι οκ αλλα αν βαλω lollipop ή mm θα ειναι ασπρη και δεν μου αρεσει τοσο... Ισως να υπαρχει και καποια εφαρμογη που να τροποποιει την searchbar...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειδα οτι πλεον κανενας launcher δεν υποστηριζει διαφανη google seartch bar οπως παλιοτερα. Μπορουμε καπως να το κανουμε χειροκινητα? αυτη τη στιγμη εχω kitkat και ειναι οκ αλλα αν βαλω lollipop ή mm θα ειναι ασπρη και δεν μου αρεσει τοσο... Ισως να υπαρχει και καποια εφαρμογη που να τροποποιει την searchbar...

 

Δεν ξερω αν κατάλαβα καλά. Ο Nova σε Lollipop σε αφήνει να διαλέξεις πως θέλεις τη γραμμή αναζήτησης.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κανενα πακετο ελληνικων γραμματοσειρων δοκιμασμενο υπαρχει?

 

Είσαι ρουτ;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

θέλω ασπρομαυρα icon packs για τον nova. υπάρχει κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εχω αυτά. Πολύ μουράτα και μου αρέσουν...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...