Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο εμενα παραμετροποιημενη..3 σελιδων..

http://img837.imageshack.us/img837/4126/og0.png

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα εικονίδια είναι round glass blue από μάρκετ.Το widget καιρού

είναι φτιαγμενο με zooper pro.

 

Φίλε μου εσύ καλά τα λες αλλά άντε να μάθεις τώρα στο γέρο γράμματα.

Αυτο που έκανες με το zooper δεν μπορείς να το ανεβάσεις κάπου;

Όχι τίποτα άλλο αλλά μόλις βλέπω κάτι καλό και μου τρέχουν τα σάλια μετά απογοητεύομαι όταν βλέπω πόση προσπάθεια χρειάζεται για να κάνω το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εσύ καλά τα λες αλλά άντε να μάθεις τώρα στο γέρο γράμματα.

Αυτο που έκανες με το zooper δεν μπορείς να το ανεβάσεις κάπου;

Όχι τίποτα άλλο αλλά μόλις βλέπω κάτι καλό και μου τρέχουν τα σάλια μετά απογοητεύομαι όταν βλέπω πόση προσπάθεια χρειάζεται για να κάνω το ίδιο.

 

Οχι δεν μπορω να το ανεβασω.Αν ασχοληθεις λιγο με τον zooper ή uccw θα δεις οτι

δεν ειναι δα και τοοοσο δυσκολο.Οσο ποιο πολυ προσπαθεια καταβαλεις για να φτιαξεις κατι τοσο ποιο ομορφο θα ειναι και το αποτελεσμα.Μπορει στην αρχη να σου φαινεται βουνο αλλα μολις αρχισεις να το μαθαινεις θα δεις οτι δεν ισχυουν αυτα που προανεφερες.:)

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Απο εμενα παραμετροποιημενη..3 σελιδων..

http://img837.imageshack.us/img837/4126/og0.png

 

Πολύ καλή προσπάθεια!!

Μπορείς να μοιραστείς μαζί μας τα widgets που χρησιμοποιησες;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσπάθεια!!

Μπορείς να μοιραστείς μαζί μας τα widgets που χρησιμοποιησες;

 

Eννοειται φιλε μου...Σου παραθετω το λινκ με τις οδηγιες...αλλα θελει και πολυ δουλεια προσωπικη για να βγει το αποτελεσμα που θελει ο καθενας μας...Σου δινει μια μεγαλη βαση το λινκ αλλα μετα απο κει μπορεις να παραμετροποιησεις τα παντα..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορω να το ανεβασω.Αν ασχοληθεις λιγο με τον zooper ή uccw θα δεις οτι

δεν ειναι δα και τοοοσο δυσκολο.Οσο ποιο πολυ προσπαθεια καταβαλεις για να φτιαξεις κατι τοσο ποιο ομορφο θα ειναι και το αποτελεσμα.Μπορει στην αρχη να σου φαινεται βουνο αλλα μολις αρχισεις να το μαθαινεις θα δεις οτι δεν ισχυουν αυτα που προανεφερες.:)

Τις γραμματοσειρές πως τις κάνεις να έχουν κλιση;

Μονο στα σχέδια έχω καταφέρει να δώσω κλιση

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Τις γραμματοσειρές πως τις κάνεις να έχουν κλιση;

Μονο στα σχέδια έχω καταφέρει να δώσω κλιση

 

Η γραμματοσειρα ειναι αυτη.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monotype.android.font.pack.round

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

τροποποιημενη lockscreen που ειχα πριν για MIUI με εμφανιση μπαταριας ΚΑΙ εκτος φορτισης

Μου εβγαλε λιγο την πιστη γιατι φτιαχτηκε με html code και οχι με launcer ή UCCW

[ATTACH]34753[/ATTACH]

 

[ATTACH]34754[/ATTACH]

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρα ειναι αυτη.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monotype.android.font.pack.round

 

Δεν εννοώ ποια γραμματοσειρά αλλά πως έχεις κάνει όλο το widget να έχει κλίση πάνω στην γωνία;

Εγώ δεν μπόρεσα να το βάλω λοξά.

Link to comment
Share on other sites

τροποποιημενη lockscreen που ειχα πριν για MIUI με εμφανιση μπαταριας ΚΑΙ εκτος φορτισης

Μου εβγαλε λιγο την πιστη γιατι φτιαχτηκε με html code και οχι με launcer ή UCCW

[ATTACH]34753[/ATTACH]

 

[ATTACH]34754[/ATTACH]

 

Πολυ ωραιο φιλε μου!

 

Δεν εννοώ ποια γραμματοσειρά αλλά πως έχεις κάνει όλο το widget να έχει κλίση πάνω στην γωνία;

Εγώ δεν μπόρεσα να το βάλω λοξά.

 

To Uccw σου δινει τη δυνατοτητα αφου επιλεξεις το widget που θες να του δωσεις κλιση..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το widget που παρουσίασε φίλος στις προηγούμενες σελίδες ιδού μια δική μου εκδοχή.

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2013-08-05-02-02-51_zps77b86633.png

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το widget που παρουσίασε φίλος στις προηγούμενες σελίδες ιδού μια δική μου εκδοχή.

http://i402.photobucket.com/albums/pp110/cinemusic/My%20phone%20screenshots/Screenshot_2013-08-05-02-02-51_zps77b86633.png

Το widget αυτό είναι σε zooper ή UCCW; Είναι κάποιο που μπορώ να εγκαταστήσω από το market ή το "δημιουργήσατε" μόνοι σας από τις ρυθμίσεις;

 

Πολύ ωραίες και οι δύο home screens σας.. ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Είναι zooper και το δημιούργησα εγω.Νομίζω ομως πως αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή μπορώ να ανεβάσω το συγκεκριμένο widget και να το περάσεις στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Nα πω την άποψή μου αν μου επιτρέπετε...Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το "in the ****ing air" σαν wallpaper. Μου κάνει κάπως...πολύ μαγκιά κι έτσι...Και τα τεράστια widgets της μπαταρίας στο wallpapers είναι αρκετά αγχωτικά! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Nα πω την άποψή μου αν μου επιτρέπετε...Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το "in the ****ing air" σαν wallpaper. Μου κάνει κάπως...πολύ μαγκιά κι έτσι...Και τα τεράστια widgets της μπαταρίας στο wallpapers είναι αρκετά αγχωτικά! Ευχαριστώ

 

το widget της μπαταριας δεν ειναι στην homescreen ειναι στην lockscreen , οπως και του iphone (ειναι ακριβως ιδια στην εμφανιση k στο μεγεθος ) μονο που στο iphone εμφανιζεται μονο στην φορτιση ,εγω το ηθελα να βλεπω οποτε θελω αμεσα το ποσοστο μπαταριας .

Αλλωστε και στο iphone υπαρχει κολπο να δειχνει την μπαταρια και εκτος φορτισης

Γενικα μου αρεσει πολυ το ios γιαυτο εχω βαλει miui rom στο galaxy S , ως γνωστον miui=android iphone !

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το uccw. Έψαξα για πιθανή λύση αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι οπότε ρωτάω και εδώ. Γενικά τα widget του uccw που έχουν να κάνουν με την ώρα με το που ανοίξω την οθόνη αργούν να ανανεώσουν την ώρα με αποτέλεσμα τα πρώτα 3-4 δευτερόλεπτα να βλέπεις την ώρα απο την τελευταία φορά που ενεργοποίησες την οθόνη (όπως φαίνεται στο screenshot απο την lockscreen μου με την ώρα που δείχνει το uccw και την πραγματική ώρα στην statusbar) και μετά να ανανεώνεται κάτι που είναι αρκετά ενοχλητικό όταν απλά θες να δεις την ώρα.

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο? Ξέρετε αν μπορεί να γίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το uccw. Έψαξα για πιθανή λύση αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι οπότε ρωτάω και εδώ. Γενικά τα widget του uccw που έχουν να κάνουν με την ώρα με το που ανοίξω την οθόνη αργούν να ανανεώσουν την ώρα με αποτέλεσμα τα πρώτα 3-4 δευτερόλεπτα να βλέπεις την ώρα απο την τελευταία φορά που ενεργοποίησες την οθόνη (όπως φαίνεται στο screenshot απο την lockscreen μου με την ώρα που δείχνει το uccw και την πραγματική ώρα στην statusbar) και μετά να ανανεώνεται κάτι που είναι αρκετά ενοχλητικό όταν απλά θες να δεις την ώρα.

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος κάτι αντίστοιχο? Ξέρετε αν μπορεί να γίνει κάτι?

 

Για την ακρίβεια, νομίζω πως γίνεται με όλα τα widgets ώρας και όχι μόνο occw.

Δεν έχω βρει ούτε εγώ καμιά λύση αλλά υποθέτω πως αν βρεις κάτι άχρηστο που κάθεται στην ram, και το σβήσεις, τότε ίσως να ανταποκρινεται πιο γρήγορα.

Εγώ προσωπικά έχω αφαιρέσει εντελώς την lockscreen. Πιστεύω πως είναι βάρος. Εκτός φυσικά αν θες ασφάλεια.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, νομίζω πως γίνεται με όλα τα widgets ώρας και όχι μόνο occw.

Δεν έχω βρει ούτε εγώ καμιά λύση αλλά υποθέτω πως αν βρεις κάτι άχρηστο που κάθεται στην ram, και το σβήσεις, τότε ίσως να ανταποκρινεται πιο γρήγορα.

Εγώ προσωπικά έχω αφαιρέσει εντελώς την lockscreen. Πιστεύω πως είναι βάρος. Εκτός φυσικά αν θες ασφάλεια.

 

Ψάχνοντας συνειδητοποίησα πως το άλλο widget ώρας που έχω απο uccw (αυτό) ανανεώνει σαφώς γρηγορότερα σε σημείο που πρέπει αν κοιτάξω εκεί για να προλάβω να δω την αλλαγή. Άρα μάλλον είναι πρόβλημα του εκάστοτε skin και όχι γενικό.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος σε προυγουμενη σελιδα εγραψε οτι για να δειχνουν την σωστη ωρα τα widgets πρεπει απο τις ρυθμισεις του uccw να βαλεις να ανανεωνεται η ωρα και οταν ειναι κλειστη η οθονη

Εγω παντως δεν τα χρησιμοποιω γιατι ειναι και πιο βαρια απο την original lockscreen που ανοιγει σφαιρα (miui rom)

Ισως σε διπυρινο με περισοτερη ram να μην υπαρχει διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Είναι zooper και το δημιούργησα εγω.Νομίζω ομως πως αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή μπορώ να ανεβάσω το συγκεκριμένο widget και να το περάσεις στο κινητό σου.

Ναι, αν μπορούσες θα σου ήμουν ευγνώμων.. :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...