Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατας χαρτες και μετα θεση μου!σε μενα κλειδωνει αμεσως

μπα φιλε..κατι αλλο συμβαινει..δεν βρισκει την θεση μου.αναβοσβηνει το κοκκινο σημαδακι απανω αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπα φιλε..κατι αλλο συμβαινει..δεν βρισκει την θεση μου.αναβοσβηνει το κοκκινο σημαδακι απανω αριστερα...

 

και εγω αυτο το προβλημα ειχα πριν..το κινητο το πηρα απο vdf, το εκανα debrand και τωρα κλειδωνει αμεσως μεσα στο σπιτι...:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

πως κανεις debrand και σε τι βοηθαει;

 

αλλαζεις product code επειδη ειχε vdf live...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με παραπεμψεις καπου ή να μου εξηγησεις πως γινεται για να το ψαξω..

 

δεν υπαρχει λογος να κανεις εσυ κατι τετοιο..εδω ειναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

προσεχε γιατι χανεις την εγγυηση και μπορει με καποιο λαθος να καταστρεψεις το κινητο...

 

καποια ρυθμιση θα ειναι ψαξε το λιγο...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος να κανεις εσυ κατι τετοιο..εδω ειναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651203#post2651203

προσεχε γιατι χανεις την εγγυηση και μπορει με καποιο λαθος να καταστρεψεις το κινητο...

 

καποια ρυθμιση θα ειναι ψαξε το λιγο...

 

Δεν χανεις καθολου την εγγυηση.Το γυρνας παλι στο firmware της vodafone και δεν εχεις κανενα απολυτος προβλημα.Και δεν καταστρεφεται το κινητο τοσο απλα.Ειναι σαν να κανεις μια απλη ενημερωσε μεσω ΝSF.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ποιος από τους 2 τρόπους λειτουργεί στο C6-00 :O Αφού δοκίμασες το δεύτερο και δεν λειτουργεί δοκίμασε τον πρώτο και οι δύο οδηγοί αλλάζουν το product code της συσκευής..

Δυστυχώς ούτε ο nemesis μου διαβάζει το product code.

To nemesis το εγκατέστησα σε 7άρια.

Τον 2ο τρόπο τον δοκίμασα και σε ΧΠ αλλά κσι σε 7άρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε ο nemesis μου διαβάζει το product code.

To nemesis το εγκατέστησα σε 7άρια.

Τον 2ο τρόπο τον δοκίμασα και σε ΧΠ αλλά κσι σε 7άρια.

 

εγω χθεσ το εκανα με τον δευτερο τροπο σε ΧΠ και ολα οκ!

μια ερωτηση επειδη δεν εχω κανει φορματ στην καρτα μνημης και τραβαει μερικα κοληματακια επειδη ειχα βαλει αρκετες εφαρμογεσ τι να κανω για να μην χασω τους χαρτες?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα 2 προγράμματα σε Windows 7, σε Windows Vista αλλά και σε XP.

Το κινητό το βάζω σε λειτουργία PC Suite.

Με κανέναν από τους 2 τρόπους δεν καταφέρνω να διαβάσω το Product code και κατά συνέπεια ούτε και μπορώ να κάνω write το νέο product code.

Φοβάμαι πως το κινητό μου έχει κάποιο κλείδωμα και γιαυτό δεν μπορεί να επικοινωνήσει και να δώσει το Product Code του.

 

Μόλις κατάφερα να το κάνω με τον 2ο τρόπο σε Windows Vista.

 

ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς μπορώ να απεγκαταστήσω το ενσωματωμένο (και πετσοκομμένο) quickoffice; Δεν το βλέπω πουθενά στις εφαρμογές.

Βασικά ρωτάω, γιατί πάω να εγκαταστήσω μία έκδοση του quickoffice και μου βγάζει το μήνυμα "σφάλμα ενημέρωσης".

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη μέρα, το κινητό μου παρουσιάζει το εξής... σε άσχετες φάσεις και ειδικά όταν έχω μέρες να του κάνω επανεκίννηση.

Μου στέλνει κάποιος μήνυμα. Το κινητό δεν γράφει πουθενά ότι ήρθε μήνυμα.

Ούτε φλασάει το λαμπάκι.

Ούτε στο μενού γράφει "ένα νέο μήνυμα ελήφθει".

Τίποτα. Παίρνει μήνυμα και κάνει την πάπια.

Αν, πάω στα μηνύματα, βλέπω ένα φακελάκι κλειστό (που σημαίνει πως δεν το έχω διαβάσει). Το διαβάζω, οπότε πλέον το εικονίδιο αλλάζει και γίνεται ανοιχτό φακελλάκι.

 

Αν κάνω επανεκίννηση, μόλις ανοίξει μου βγάζει ειδοποίηση ότι Π.χ. "3 νεα μηνύματα ελήφθησαν". Κάνει τον ήχο του μηνύματος (επί 3 φορές) και όταν πάω να διαβάσω (τα ήδη διαβασμένα) που τα δείχνει πάλι με κλειστό φακελλάκι (λες και πριν δεν τα διάβασα).

 

Η λύση το πρόβλημα είναι αρχικά να του κάνω επανεκίννηση κάθε 2-3 μέρες.

Πριν 2 μέρες έκανα update στο firmware και το παρακολουθώ το τηλέφωνο να δω αν συμπεριφέρεται σωστά.

Αν το πρόβλημα βελτιώθηκε με την αναβάθμιση, θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω ένα εορτολόγιο

 

Sent from my Samsung Galaxy S

using Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω ένα εορτολόγιο

 

Sent from my Samsung Galaxy S

using Tapatalk

Δοκίμασε αυτό που έχει φτιάξει ο χρήστης Porfyras, θα το βρεις στο τέλος του post #2 στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS 9.4.

 

Ότι άλλη απορία έχει σχετικά με εφαρμογές το ρωτάς στο παραπάνω θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

πως γινεται ενω εχω στο δυνατο προφιλ το κινητο με το που χτυπησει εισερχομενη κληση,με τον αισθητηρα να το βαλω στο αθορυβο?

το ιδιο και με το ξυονητηρι..πως δουλευει αυτο αν δουλευει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

πως γινεται ενω εχω στο δυνατο προφιλ το κινητο με το που χτυπησει εισερχομενη κληση,με τον αισθητηρα να το βαλω στο αθορυβο?

το ιδιο και με το ξυονητηρι..πως δουλευει αυτο αν δουλευει?

 

Το ενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις του αισθητηρα και οταν σε περνει καποιος τηλεφωνο η να κανεις snooze το ξυπνητιρι το γυριζεις τουμπα.Δηλαδηη πισω μερια του κινητου να βλεπει προς τα επανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Ξέρει κανείς τι χρειάζετε για να μπαίνουμε δωρέαν με το Nokia C6 στο 0.facebook.com...??? Έχω vodafone και δεν μπορώ να μπώ. Mou λέει οτι δεν είναι διαθέσιμο απο την εταιρία κινητής τηλεφωνίας... Απο όσο ξέρω υποστηρίζεται απο τη vodafone...
Link to comment
Share on other sites

Ναι χμμ,στο ιντερνετ γενικοτερα μπένεις?,τωρα με vodafone είχα μεπι στο ιντερνετ με ενα δοξασμένο τοτε Sony ericsson m600,τελος παντων εαν θυμάμαι καλά εχει πρόγραμμα εαν στείλεις σε καποιον αριθμο δεν θυμάμε ακριβως γιατι δεν χρησημοποιω vodAfone και πολύ,τώρα εαν λες για το facebook συγκεκριμενα πιθανότατα εαν μπένεις απ την εφαρμογή που είναι προεγκατεστιμένη στο τηλέφωνο υπάρχει περίπτοση να σου βγάζει πρόβλημα,τοτε δοκίμασε το browser η το αντίθετο!

 

και βάσικα για το συγκεκριμένο τηλέφωνο που το χρησημοποιω απο μέσα σεμπτεβρη,έχει αρκετά πλεονεκτήματα,και καποια βέβαια μειονεκτηματα εως αρκετά ανάλογα με τις απαιτησεις του χρήστη,εγω βλέπω τα ακόλουθα πάντος

 

*Άπεχτο πληκτρολογιο, (το καλύτερο που εχω δει μεχρι σήμερα)

*πολύ καλή περιηγηση στο ιντερνετ χαρης το πληκτρολογιο που κανεί το τηλέφωνο ιδανικό για το συγκεκριμενο σκοπο

*στη συνδεση του ιντερνετ μεση κατάσταση στα wifi τρωει καποια σκαλώματα μέχρι να πάρει μπρος οτι πάτησες go to (το αdress που χεις βάλει)

*στο θέμα ειδοποιησης μηνήματος οπος ειπε ενας φιλος παραπάνο οντος μόνο το φωτακι είναι καπος ασυνηθιστο αλλα παλέυεται

*ενα προβλήμα σε σχέση με το e-mail που είναι προεγκατεστημένο,ααααμα καταφέρει και συνδεθει το τηλέφωνο στο e-mail που έχεις βάλει σου βγάζει όλα τα messages unreaded και λες τι στο κ....λι πέχτηκε?

*Σε ταινίες εαν θελήσει καποιος να βάλει είναι αρκετα καλό (με τα ακολουθα "αξεσουαρ" βεβαια)

-AVS Video Converter (με μορφη "To mp4 sandisk sansa - High Quility -(mpeg-4 640x480 mpeg-2/4 audio.128 kbps) πολύ καλή αναπαραγωγη με μια μικρή καθυστέρηση του ήχου σε καποιες φάσεις σε μεγάλη διάρκεια ταινιας ,

 

* επισεις για καλύτερο δυνατό ήχο και γενηκότερα ενα απεχτο hands free ειναι το wh-700(κιτάχτε skroutz.gr για καλύττερη τιμούλα απ τις συνιθησμένες multirama 50e κοντά το πήρα στα 25 μου φενεται )τις νοκια,δοκίμασα καποια αυτο μεχρι στιγμής ηταν το καλυτερο,αυτα που περιλαμβανει το τηλέφωνο στη συσκευασια είναι κυριολεκτικα ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ,

 

*με τις φωτογραφιες, μειζον θέμα ,πραγματικά είχε αρχησει να με εκνευρίζει γιατί αν τις βάλεις απ το file manager πρέπει να βάζεις και για να δείς την επόμενη πρεπει να πας back και μετα να επιλέξεις την επόμενη δεν λειτουργει το δεξια-αριστερα που υπάρχει στο photo viewer ( του αρχικού μένου, βεβαια μετα απο τόσους μήνες χρησης απρόσμενα πριν απο κανα μήνα μου εβγαλε Ολες τις φωοτογραφιες (+τις καρτας μνημης) στο photo viewer οποτε το παραπάνω προβλημα λυθηκε για μένα προσωπικά ,το πρόβλημα είναι τωρα οτι δεν εχω ιδεα πως εγίνε αυτο,παρολο που προσπαθουσα πολυ καιρο να βρω λυση με καποια επιλογη στις ρυθμισεις αλλα ειρωνεία που εγίνε μόνο του

 

παντος το τηλεφωνο είναι αρκετα καλο σε γενικές γραμμες,με αρκετα πλεονεκτήματα παρόλο που δεν αναφέρω πολλα απο αυτα!οι κάτοχοι ξερεταί αλοστε ;-)

καποιες εφαρμογές που βρηκα με το καιρο παρακάτω και αξιζαν κυριως απο ovi store (+ δωρεαν μονο)

 

-tuneWiki (με υποτιτλους αυτοματα ενο παιζει ενα τραγούδι )

-e-buddy το γνωστο

- flashlight extreme

-own voice

-LEVEL *(με 1000 το γυγκεκριμενο κατεβαστε )

-toch piano (πολύ latency αν πας να πεξεις μπετοβεν,αλλα απ το τίποτα)

-wikipedia

-accuweather

 

αν βασικα δεν έχεις ιντερνετ με το συγκεκριμένο εχείς μισό τηλέφωνο ,βεβαια δεν είναι για μουρη

διοτι τα 150 γρ. το κανουν δισκολοκινητο για το κάθε καγκουρι,οποτε μπαα,

αλλα είναι βάρος που αν το παρεις δεν παει χαμένο!

φυσικά βεβαια υπάρχουν και καλύτερα τηλέφωνα σε ποιο common τομείς αλλα με τα συγκεκριμενα λεφτα πιστευω είναι απο τις τοπ επιλογές καποιου

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ovi store με έχει σκάσει.

Είμαι συνδεδεμένος στο PC και στέλνω από εκεί στο κινητό μου μήνυμα με το link. Μπαίνω στο κινητό, ανοίγω το μήνυμα, πατάω το link, μπαίνω στο ovistore, αλλά συνέχεια μου λέει ότι πρέπει να αναβαθμίσω την έκδοση του ovistore που έχω στο κινητό.

Αλλά ακόμη και όταν μπαίνω στο ovistore από το κινητό, φτάνω στην εφαρμογή και δεν βλέπω πουθενά πλήκτρο για downloading.

 

EDIT: Τελικά δεν δουλεύει σωστά το link όταν μου στέλνω στο κινητό SMS και όταν πάω μέσω browser, του ενσωματωμένου ή του opera. Η εφαρμογή του OVI μου δουλεύει σωστά.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, παιδιά έχει πάρει κανείς το c6 σε άσπρο από το internet; Γιατί το βρίσκω μόνο μέσω internet τα γνωστά καταστήματα κινητής τηλεφωνίας έχουν μόνο το μαύρο. αν το έχετε πάρει τότε το πληκτρολόγιο έχει πάνω γραμμένους και τους ελληνικούς χαρακτήρες η μόνο τους λατινικούς;
Link to comment
Share on other sites

αν το έχετε πάρει τότε το πληκτρολόγιο έχει πάνω γραμμένους και τους ελληνικούς χαρακτήρες η μόνο τους λατινικούς;

 

Και τους ελληνικούς αλλά και τους λατινικούς, έχει. Το δικό μου είναι από κατάστημα Cosmote αλλά με product code όχι ελληνικό. (χάρη στο φόρουμ το έκανα ελληνικό).

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω αν το αγοράσω από το internet να είναι το πληκτρολόγιο με ελληνικούς χαρακτηρες πάνω γραμμένους και όχι μόνο λατινικούς. Γιατί μία φωτό στο getiitnow που το είχε σε μαύρο χρώμα έδειχνε και τους ελληνικούς χαρακτήρες ενώ η φωτό με το άσπρο χρώμα κινητού έδειχνε μόνο τους λατινικούς. :(
Link to comment
Share on other sites

Στη χειρότερη των περιπτώσεων, το πάει σε ένα από τα NOKIA center (όσα έχουν απομείνει, τέλος πάντων) και ζητάς αλλαγή στο πληκτρολόγιο.

'Ετσι έκανα σε ένα Nokia E66 και το καταχάρηκα για 6 μήνες (ώσπου το άλλαξα).

 

Σχετικά με ένα πρόβλημα που είχα αναφέρει και που το κινητό μου ΔΕΝ με ειδοποιούσε όταν λάμβανε μήνυμα SMS, (παρά μόνο όταν έκανα επανεκίννηση), τό πρόβλημα λύθηκε με την αναβάθμιση.

Το έχω εδώ και 6 μέρες ανοιχτό, χωρίς να το κλείσω.

Λαμβάνει κανονικά μηνύματα και άμεσα έχει ηχητική ειδοποίηση, αλλά το γράφει και όταν το ξεκλειδώσεις.

Παλιότερα, κάθε 2 μέρες του έκανα restart γιατί βλάκευε και έπρεπε να μπω στα μηνύματα για να δω ότι υπάρχει αδιάβαστο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Hallo everyone! Έχω ένα θεματάκι με τη συσκευή μου. Τις τελευταίες μέρες έκανα εγκατάσταση δύο εφαρμογές από το Ovi (flashlight extreme & moodagent) οι οποίες όμως μετά την εγκατάσταση δεν δούλεψαν ποτέ. Παρατήρησα πως και οι δυο μετά την λήψη μέσα απο τον client του ovi ήθελαν επιπλέον λήψη κάποιων ΜΒ. Να σημειώσω πως εφαρμογές που δεν ήθελαν αυτή την επιπλέον λήψη λειτουργούσαν και λειτουργούν κανονικότατα. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...