Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-00


Navar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω την εντύπωση ότι ο φίλος greg094 ρωτάει για την κάρτα μνήμης. Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να μπορείς να κάνεις επέκταση στην μνήμη RAM ή στην ROM.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μπέρδεψες κάνοντας αναφορά σε όλα τα χαρακτηριστικά του κινητού

Δηλαδή... τα παρακάτω, που έγραψες.

 

Memory Functions:

Maximum User Storage 240 MB

NAND Memory 512 MB

SDRAM Memory 128 MB

Memory Card type Micro SD

Memory Card Size 16 GB

 

Προφανώς το μόνο που ενδιαφέρει τους κατόχους του c6 είναι ότι παίρνει κάρτα μνήμης Micro SD και μπορεί να διαβάσει κάρτα με χωρητικότητα μέχρι 16Gb.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η σχεδιαστική βλακεία της ΝΟΚΙΑ που δεν ανάβει η οθόνη, όταν λαμβάνει ένα μήνυμα, υπάρχει και στο Ν-6 και όχι μόνο στο C6-00 όπως νόμιζα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η σχεδιαστική βλακεία της ΝΟΚΙΑ που δεν ανάβει η οθόνη, όταν λαμβάνει ένα μήνυμα, υπάρχει και στο Ν-6 και όχι μόνο στο C6-00 όπως νόμιζα.

 

X6!

Ο δαίμων του τυπογραφείου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να αλλάξω το κινητό μου (παντόφλα αριστερά) και να πάρω αυτό το τηλεφωνάκι. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το HTC wildfire, μπορεί κάποιος να παρουσιάσει μια στοιχειώδης σύγκριση; 'Έψαξα και στους διαξιφισμούς αλλά δεν είδα κάποιο σχετικό λινκ, αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Για επιλογή συσκευής υπάρχει η ενότητα των Διαξιφισμών.

Ανοίγεις ένα νέο θέμα αφού πρώτα έχεις διαβάσει τις οδηγίες και παίρνεις τις απόψεις των μελών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου συνδεετε μονο του με το wifi χωρις να υπαρχει ανοικτη εφαρμογη στο κινητο ξερει κανεις τπτ να του "κοψω το βηχα"????
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου συνδεετε μονο του με το wifi χωρις να υπαρχει ανοικτη εφαρμογη στο κινητο ξερει κανεις τπτ να του "κοψω το βηχα"????

 

Φίλε μου, μήπως είναι στην "επιφάνεια εργασίας" σου το facebook;

Εμένα την πρώτη μέρα με πέθανε με το facebook (και τώρα με το Accuweather). 'Ομως έχω πατήσει στην κυρίως οθόνη το "επιλογές" και έχω διαλέξει "περιεχόμενο ΕΚΤΟΣ σύνδεσης".

 

Τελικά, έσβησα εντελώς τις ρυθμίσεις για Cosmote Internet Wireless και ζήτησα να μου τις στείλουν με SMS ώστε αν χρειαστεί ανάγκη να τις περάσω.

Το SMS διαμόρφωσης το έχω αποθηκεύσει και πλέον το κινητό μου, σπάνια μου ζητάει ίντερνετ.

 

Παρόλα αυτά, τακτικά παθαίνει το εξής:

Λαμβάνω ένα μήνυμα και ΔΕΝ με ειδοποιεί ούτε ηχητικά, ούτε "ένα νέο μήνυμα ελήφθει" και το χειρότερο, ούτε αναβοσβήνει (φλας) το πλήκτρο του μενού.

Παρόλα αυτά, αν μπω στα εισερχόμενα μηνύματα, τα βλέπω κανονικά (αδιάβαστα φυσικά).

Αν κάνω επανεκίννηση στο ρημάδι, ξαφνικά με ειδοποιεί ότι έχω 2 ή 3 μηνύματα (τα οποία όμως έχω διαβάσει πριν την επανεκίννηση).

 

Αυτό το "κλακάζ" το παθαίνει (από ότι έχω καταλάβει) όταν στουμπώσει η μνήμη του.

 

Π.χ. έβγαλα σήμερα φώτο από τα επεισόδια και έστειλα ένα e-mail. Εκεί το είδα να ζορίζεται. Από τότε και μετά, το κινητό μου (όσο αφορά τα SMS) έπαθε και ότι η Μαρία της Σιωπής!

ΜΟΥΓΚΑ (ηχητικά και οπτικά).

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

 

Π.χ. έβγαλα σήμερα φώτο από τα επεισόδια και έστειλα ένα e-mail. Εκεί το είδα να ζορίζεται. Από τότε και μετά, το κινητό μου (όσο αφορά τα SMS) έπαθε και ότι η Μαρία της Σιωπής!

ΜΟΥΓΚΑ (ηχητικά και οπτικά).

 

μηπως απτα χημικα στα επεισοδια που εισουν το ειπε το τραγουδι το κινητο? :p

 

εγω παλι σχεδον 1 μηνα που το εχω δεν εχω αντιμετοπισει προβλημα τα παει μια χαρα! οπως κ ολα τα νοκια που επιασα στα χερια μου!

 

αυτο με το κουμπακι του μενου που φλασαρει οταν εχεις μηνυμα ειναι τερμα μ......α! εγω θελω να ειναι ανοιχτη η οθονη 1 με 2 λεπτα αφου ερθει το μηνυμα! (κ ας το ειχαν σαν επιλογη απτα μενου να το ρυθμισουμε ετσι) τι να πω...ευχομαι ο i-βασιλης να τους χεσει το τζακι κ φευγοντας να τραβιξει κ μια παχια πανω στους κουραμπιεδες!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που το μήνυμα απλά "φλασάρει", επικοινώνησα με το Customer Care της NOKIA.

Μου ήρθε απαντητικό ότι μέσα σε 48 ώρες θα επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου.

'Οσο σε πήρε τηλέφωνο η Madonna, άλλο τόσο μου έστειλαν και εμένα mail μέσα σε 48 ώρες!

 

Τελικά σήμερα (σχεδόν μετά από1 εβδομάδα) μου ήρθε στα αγγλικά να απαντήσω ένα ερωτηματολόγιο, αν η εξυπηρέτησή τους ήταν ικανοποιητική!

 

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΝΝΟΗΘΕΙΣ τί τους έχωσα!

Ποιός τάρανδος και ποιοί κουραμπιγέδες (που αναφέρεις νωρίτερα)!

Τους στόλισα για τα καλά.

Θεωρωτικά, κάποιος θα μου απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρωτικά, κάποιος θα μου απαντήσει!

 

μπαααα.... θεωριτικα περιμενε τηλεφωνο απτην μαντονα!

 

για καποιους ειναι μικρο το κακο και δε θα ασχολιθουν καν...

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μήπως είναι στην "επιφάνεια εργασίας" σου το facebook;

Εμένα την πρώτη μέρα με πέθανε με το facebook (και τώρα με το Accuweather). 'Ομως έχω πατήσει στην κυρίως οθόνη το "επιλογές" και έχω διαλέξει "περιεχόμενο ΕΚΤΟΣ σύνδεσης".

μα εκτος συνδεσης το εχω και στισ ρυθμισεις εχω βαλει να συνδεετε οταν απετειτε.υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα το wifi???εκανα και επαναφορα αντιγραφου ασφαλειας και παλι τα ιδια.δλδ δν αποσυνδεετε καθολου απο το wifi

Edited by Itchrist86
[/quote]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την πρώτη μέρα είχαν γίνει τσαρτάλια τα νεύρα μου.

Αν θέλεις πήγαινε

Μενού=> Ρυθμίσεις=> Συνδεσιμότητα=> Προορισμοί

Εκεί εμένα έχει

"Σημείο πρόσβασης" - "Διαδίκτυο" - "Μήν. Multimedia" - "Υπηρεσίες wap".

Αν πας στο "Διαδίκτυο" θα δεις με προτεραιότητα τις WAN συνδέσεις από όπου έχεις μπει.

(προσωπική γνώμη - μια μ@λ@κία και μισή είναι αυτός ο τρόπος διαχείρησης).

Πήγαινε λοιπόν στο WIFI και επέλεξε την ασύρματη σύνδεση που έχεις στο σπίτι.

Εκεί πάτα Επιλογές => Επεξεργασία και πήγαινε κάτω που λέει "Χρήση σημείου προσβ." και επέλεξε "με επιβεβαίωση".

Αν δεν σε αφήνει να μπεις, πήγαινε στο μενού του WAN, πάτα αποσύνδεση και γρήγορα επέστρεψε στο μενού (που σου περιγράφω) για να ορίσεις το "με επιβεβαίωση".

Είναι λίγο ηλίθιος (τι λίγο; εντελώς θέλω να πω) ο τρόπος διαχείρισης.

Link to comment
Share on other sites

Την απορία μου μπορεί να την λύσει κάποιος;

Θέλω να πάρω τηλέφωνο κάποιον που δεν τον έχω αποθηκευμένο στις επαφές. Πατάω λοιπόν το μεσαίο πλήκτρο και μου βγάζει το αλφαβητικό πληκτρολόγιο. Πατάω τα νούμερα, αλλά δεν μου τα εμφανίζει κάπου, μόνο αρχίζει να μου απεικονίζει τις επαφές που έχουν αυτά τα αντίστοιχα γράμματα. Αν βάλω όλα τα νούμερα και πατήσω την κλήση, παίρνει το σωστό νούμερο, αλλά την ώρα που σχηματίζω τον αριθμό δεν τον βλέπω πουθενά.

Υπάρχει γρήγορος τρόπος να πατάω νούμερα και ταυτόχρονα να τα βλέπω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.. το αποκτησα συντομα το κινητο.. και εχω μια απορια.. κυριως για αυτους που το εχουν.. πηγα να φορτωσω τουσ χαρτεσ τησ νοκια ovi και μολις κανω την εγγατασταση μου ζηταει να διαγραψω τους παλιους.. και εγω σαν nood που ειμαι τους διαγραφω.. και τωρα δεν μου βγαζει καν την τοποθεσια μου.. οποιος μπορει ας βοηθησει...

:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Την απορία μου μπορεί να την λύσει κάποιος;

Θέλω να πάρω τηλέφωνο κάποιον που δεν τον έχω αποθηκευμένο στις επαφές. Πατάω λοιπόν το μεσαίο πλήκτρο και μου βγάζει το αλφαβητικό πληκτρολόγιο. Πατάω τα νούμερα, αλλά δεν μου τα εμφανίζει κάπου, μόνο αρχίζει να μου απεικονίζει τις επαφές που έχουν αυτά τα αντίστοιχα γράμματα. Αν βάλω όλα τα νούμερα και πατήσω την κλήση, παίρνει το σωστό νούμερο, αλλά την ώρα που σχηματίζω τον αριθμό δεν τον βλέπω πουθενά.

Υπάρχει γρήγορος τρόπος να πατάω νούμερα και ταυτόχρονα να τα βλέπω; :confused:

 

Εύκολο. Μισό να σου πω ακριβώς τι πρέπει να κάνεις.

Αρχικά ανοίγεις το πληκτρολόγιο (και δεν εννοώ το αφής).

Πατάς το μεσαίο πλήκτρο και σου ανοίγουν οι επαφές.

Μετά πατάς "επιλογές" και κάνεις κλικ στο "αναζήτηση επαφών, εκεί επιλέγεις "απενεργοποιημένη".

Ως δια μαγείας, δεν θα αναζητάει τα ονόματα όταν πληκτρολογείς!

 

καλησπερα σε ολους.. το αποκτησα συντομα το κινητο.. και εχω μια απορια.. κυριως για αυτους που το εχουν.. πηγα να φορτωσω τουσ χαρτεσ τησ νοκια ovi και μολις κανω την εγγατασταση μου ζηταει να διαγραψω τους παλιους.. και εγω σαν nood που ειμαι τους διαγραφω.. και τωρα δεν μου βγαζει καν την τοποθεσια μου.. οποιος μπορει ας βοηθησει...

:D:D:D:D:D

Την πάτησα κι εγώ και τελικά έκανα update συσκευής και μου τα διόρθωσε όλα.

Μενού => Ρυθμίσεις=> Τηλέφωνο=> Διαχείριση τηλεφώνου=> Ενημέρωση Συσκευής.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο. Μισό να σου πω ακριβώς τι πρέπει να κάνεις.

Αρχικά ανοίγεις το πληκτρολόγιο (και δεν εννοώ το αφής).

Πατάς το μεσαίο πλήκτρο και σου ανοίγουν οι επαφές.

Μετά πατάς "επιλογές" και κάνεις κλικ στο "αναζήτηση επαφών, εκεί επιλέγεις "απενεργοποιημένη".

Ως δια μαγείας, δεν θα αναζητάει τα ονόματα όταν πληκτρολογείς!

 

Ευχαριστώ πολύ, το πρώτο βήμα έγινε!

Έκανα αυτά που μου είπες και πράγματι δεν μου εμφανίζει τις επαφές. Παρόλα αυτά, πατώντας τα πλήκτρα για να καλέσω έναν αριθμό, εξακολουθώ να μην βλέπω στην οθόνη τα νούμερα που έχω πατήσει...

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει κανα θεμα περιεργο στο κινητο? μπορει να ειναι κ ασχετο αλα οταν καθομουνα κ εφτιαχνα θεματα απο ενα προγραμμα ειχα βαλει ιδιο χρωμα την γραμματοσειρα με το φοντο
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει κανα θεμα περιεργο στο κινητο? μπορει να ειναι κ ασχετο αλα οταν καθομουνα κ εφτιαχνα θεματα απο ενα προγραμμα ειχα βαλει ιδιο χρωμα την γραμματοσειρα με το φοντο

 

Αααααααχ!..

Μόλις βρήκα την λύση, μπήκα να την ποστάρω και είδα την απάντησή σου!

SPBBlack, ένοχος ο κατηγορούμενος. Απίστευτο τί μπορεί να δημιουργήσει ένα theme, και ας είναι από τα γνωστά...

Επέστρεψα στο μανίσιο dark και όλα λύθηκαν.Άντε τώρα να ψάξω να βρω ένα καινούργιο πολύ σκοτεινό και σωστό theme. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ NOKIA.Πηρα το κινητο στις 26/10/2010 και τις 2-3 πρωτες μερες μου εβγαζε τα γνωστα προβληματα(στο κλειδωμα και στον τερματισμο της κλησης).Μου ειπαν οτι θελει ενημερωση λογισμικου και πηγα στο καταστημα οπου το αγορσα και μου την εκαναν αλλα το προβλημα συνεχιστικε και μου ειπαν να επικοινωνισω με την επισημη αντιπροσωπια οπως και εκανα.Ο αντιπροσωπος μου ειπαι οτι γινονται αντικαταστασεις αφου το κινητο δεν το ειχα παρει καλα καλα.Σημερα 20/12/2010 ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,με ειδοποιησαν οτι το κινητο εχει ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ και δεν αντικατασταθηκε οπως μου ειχανε πει.Αυριο θα παω να το παρω και βλεπουμε.Ενα ειναι το σιγουρο οτι εχασαν εναν πολυ καλο πελατη...
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ NOKIA.Πηρα το κινητο στις 26/10/2010 και τις 2-3 πρωτες μερες μου εβγαζε τα γνωστα προβληματα(στο κλειδωμα και στον τερματισμο της κλησης).Μου ειπαν οτι θελει ενημερωση λογισμικου και πηγα στο καταστημα οπου το αγορσα και μου την εκαναν αλλα το προβλημα συνεχιστικε και μου ειπαν να επικοινωνισω με την επισημη αντιπροσωπια οπως και εκανα.Ο αντιπροσωπος μου ειπαι οτι γινονται αντικαταστασεις αφου το κινητο δεν το ειχα παρει καλα καλα.Σημερα 20/12/2010 ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ,με ειδοποιησαν οτι το κινητο εχει ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ και δεν αντικατασταθηκε οπως μου ειχανε πει.Αυριο θα παω να το παρω και βλεπουμε.Ενα ειναι το σιγουρο οτι εχασαν εναν πολυ καλο πελατη...

τι προβλημα ειναι αυτο ακριβως?

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα ειναι αυτο ακριβως?

 

Οταν το κλειδωνεις απο το πλαινο πληκτρο μετα δεν ξεκλειδωνει με αποτελεσμα να πρεπει να βγαλεις την μπαταρια και το δευτερο,οταν τελειωνεις μια κληση κολλαει το πληκτρο τερματισμου

Link to comment
Share on other sites

παιδια το C6 που δίνει η vodafone τι διαφορά εχει απο αυτο εδώ ?

 

και κατι ακομα , ελληνικα γραφει; sms εννοω:)

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γραφει Ελληνικα.

 

Απλα ειναι branded τηλεφωνο. Δεν εχει καμια διαφορα με το ""κανονικο, σκετο" C6.

 

Ισως μονο καποια ταλαιπωρια σε μελλοντικα Updates μιας και για καποιο ανεξηγητο ,στα ματια μου, λογο τα Branded κινητα δεν παιρνουν το πρασινο φως απο την vodafone/wind κλπ για να σου δωσουν τις εκαστοτε νεες αναβαθμισεις λογισμικου.

 

Με μια πολυ απλη διαδικασι, τα κανεις debrand. Υπαρχει και αναλογο thread επ'αυτου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...