Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 2 ζευγάρια δοκιμάζω τα οποία αναπαράγουν ήχο όταν εκτελώ την εφαρμογή για μουσική.

Παλαιότερα πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά ξαφνικά έπαιξε.

Κάπου το εχω ξανά ακούσει αυτο.Έκανες restart?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά περνιέται όπως κάθε άλλη rom, απλά θέλει να έχεις ext3 partition στην κάρτα μνήμης minimum 512mb, αν και για μένα χρειάζεται 1gb γιατί με τα 512 μου έβγαζε ότι γέμιζε η μνήμη.

Δηλαδή μπαίνεις στο recovery, κάνεις wipe user data, cache, ext3 και dalvik-cache και μετά flashάρεις την rom. Αν χρειαστείς βοήθεια ρώτα εδώ ή στο xda.

 

To partition της sd card δεν το κάνεις με τον ROM Manager;

Πριν περάσω την Leedroid rom, είχα κάνει το partition με τον ROM manager, αλλά δεν θυμάμαι να είχε επιλογή στο μενού για 1Gb. Το μέγιστο ήταν 512Mb.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το εχω ξανά ακούσει αυτο.Έκανες restart?

 

Έκανα.Δεν αλλάζει κάτι.Συνεχίζω να μην έχω ήχο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για βγάλε και την κάρτα μνήμης και ξανακάνε hard reset και ζόρισε το, η θερμοκρασία είναι φυσιολογικό να αναβαίνει απο έντονη χρήση αλλά το να κάνει επαννεκινησεις δεν είναι. Αν συνεχίσει είσαι για service KAI εσύ :ninja:

Το έκανα φίλε, αλλά μια από τα ίδια.. μάλιστα όπως είχε ζεσταθεί το κινητό και είχα ανοιγμένα wifi και gps, με το που άνοιγε το κινητό ξανάκανε restart, προτού προλάβω καν να το ξεκλειδώσω κατεβάζοντας την μπάρα.. δεν μου είχε ξανακάνει κάτι τέτοιο..

 

μεταχειρισμενο το πηρες ή καινουργιο;

καινούργιο φίλε από το ebw, αλλά παρ' ότι στο site λέει 'EN' και στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι αγγλικό, το κινητό είναι εισαγωγή από Γερμανία.. νομίζω σε προηγούμενες σελίδες κάποιος είχε αναφέρει για παλιότερα μοντέλα από Γερμανία με πρόβλημα.. αυτό όμως έχει s\n HT09xxxxxxx

 

τους έστειλα mail ότι έχει πρόβλημα και περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα φίλε, αλλά μια από τα ίδια.. μάλιστα όπως είχε ζεσταθεί το κινητό και είχα ανοιγμένα wifi και gps, με το που άνοιγε το κινητό ξανάκανε restart, προτού προλάβω καν να το ξεκλειδώσω κατεβάζοντας την μπάρα.. δεν μου είχε ξανακάνει κάτι τέτοιο..

 

 

καινούργιο φίλε από το ebw, αλλά παρ' ότι στο site λέει 'EN' και στο τηλέφωνο μου είπαν ότι είναι αγγλικό, το κινητό είναι εισαγωγή από Γερμανία.. νομίζω σε προηγούμενες σελίδες κάποιος είχε αναφέρει για παλιότερα μοντέλα από Γερμανία με πρόβλημα.. αυτό όμως έχει s\n HT09xxxxxxx

 

τους έστειλα mail ότι έχει πρόβλημα και περιμένω..

τι να σου πω φιλε:confused:

και το δικο μου εχει s/n HT06xxxxxxx με amoled (αγορασμενο απο Γερμανο) οποτε μαλλον εχω αρκετες πιθανοτητες να το παθω κι εγω :(:(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

6.0j και πριν είχα την 6.0e.

Ποια διαδικασία ακολουθείς για να παίξει;

 

με την 6.0e ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το ραδιο. με την i δουλευει μια χαρα χωρις καμια εξτρα ρυθμιση μονο greece στο band

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανουμε επανεκκινηση το κινητο?:):

 

το αφήνεις να ζεσταθεί :lol::lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

To partition της sd card δεν το κάνεις με τον ROM Manager;

Πριν περάσω την Leedroid rom, είχα κάνει το partition με τον ROM manager, αλλά δεν θυμάμαι να είχε επιλογή στο μενού για 1Gb. Το μέγιστο ήταν 512Mb.

 

Nαι μεσω Rom manager εχει μεχρι 512mb, κι εγω τοσο το αφησα. Καπου ειχα διαβασει οτι γινεται και με αλλο τροπο, αλλα εγω βιαζομουν και το αφησα ετσι..

 

 

 

edit:

Κρατάς πατημενο το power button και μετα το κλεινεις.Σε κάποιες custom rom υπαρχει και επιλογή για restart. :)

 

Σε μενα κανει επανεκινηση, αλλα μετα πρεπει να ξαναβαλω το pin. Δεν εχω βρει εφαρμογη με widget να κανει με ενα κλικ κανονικη επανεκινηση..

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποσο σκληρη ειναι η οθονη στα γδαρσιματα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Nαι μεσω Rom manager εχει μεχρι 512mb, κι εγω τοσο το αφησα. Καπου ειχα διαβασει οτι γινεται και με αλλο τροπο, αλλα εγω βιαζομουν και το αφησα

 

Σε όλα όμως τα forum προτείνουν 1Gb, γιατί και η HD και η Z rom χρησιμοποιούν πολύ χώρο.

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποσο σκληρη ειναι η οθονη στα γδαρσιματα?

Δε νομίζω οτι εχει κανενα προβλημα.αντέχει και χωρίς screen protector.Αρκεί να μη σου πέσει βέβαια και κάτω

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα όμως τα forum προτείνουν 1Gb, γιατί και η HD και η Z rom χρησιμοποιούν πολύ χώρο.

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μέσω Amonra recovery μπορείς να κάνεις το partirion 1g, απο rom manager μπορείς μέχρι 512

Link to comment
Share on other sites

παντως το αγόρασα από το Πλαισιο γλυφάδας και ειναι εξαιρετικο, και ελληνικο φυσικα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες 2 ερωτήσεις έχω:Ποιά radio προτείνεται(leedroid φοράω αν έχει σημασία)?Έχω περάσει την 32.49.00.32U_5.11.05.27 αλλά δεν βλέπω διαφορές απο την stock της froyo.Επίσης,ενα καινουργιο theme πως το περνάμε?Με την ίδια διαδικασία που περνάμε μια rom?Thanks!
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες 2 ερωτήσεις έχω:Ποιά radio προτείνεται(leedroid φοράω αν έχει σημασία)?Έχω περάσει την 32.49.00.32U_5.11.05.27 αλλά δεν βλέπω διαφορές απο την stock της froyo.Επίσης,ενα καινουργιο theme πως το περνάμε?Με την ίδια διαδικασία που περνάμε μια rom?Thanks!

 

theme περνας οπως την ρομ αλλα ΔΕΝ κανεις wipe data

Link to comment
Share on other sites

 

μπορει να μετρηθει κάπως?

Ε δε νομίζω.Γιατί δε πηγαίνεις σε ένα κατάστημα να το δεις απο κοντά.Οσο βέβαια μπορεί να βοηθήσει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποσο σκληρη ειναι η οθονη στα γδαρσιματα?

5 μηνες τωρα το εχω χωρις προστατευτικο και δεν εχει τιποτα απολυτως...και μου εχει πεσει κατω απο την πλευρα της οθονης ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε MIUI θέλω να έχω ENG menu και να μπορώ να γράφω και Ελληνικά (εναλλαγή GR-ENG) στα μηνύματα.

Πως γίνεται...? HELP....

 

THANKS!

 

S.

 

Για αγγλικα στο μενού αν έχεις την .11.26 βάλε αυτό http://forums.miui-dev.com/showthread.php?621-0.11.26-N1-English-Pack-1e-%28miui-0.11.26_N1-EN_PACK1e.zip%29

 

Και για γρήγορη εναλλαγή ελληνικών-αγγλικών στα sms βάλε το htc ime mod.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δοκίμασε κανείς την Ultimate Droid?Φαίνεται πολύ όμορφη..MIUI like... ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854615 )
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δοκίμασε κανείς την Ultimate Droid?Φαίνεται πολύ όμορφη..MIUI like... ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854615 )

ναι τη δοκιμασα...μια χαρα ηταν οντως, το ui ειναι αψογο αν και αρκετα σκουρο. το μονο που με χαλασε ειναι οτι η αυτοματη φωτεινοτητα ειναι χαμηλη, οπως ηταν αρχικα στις CM. εχει και χειροκινητες ρυθμισεις για τη φωτεινωτητα αναλογα τον αισθητηρα αλλα δε με καλυπτει.

κατα τα αλλα το θεμα ειναι πολυ καλο, γρηγορη, παρα πολλες ρυθμισεις. μια χαρα :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια στην 11.26 miui θελω να περασω το weather&news widget το οποιο το εχω βρει απο την rodrigez style και βρισκεται στο ζιπ system/apk/genie widget.apk το κανω copy paste στην sd αλλα μου βγαζει application not installed ,καμια ιδεα?:)

ευχαριστω!

πιστευω οτι μπορω να το περασω στο ζιπ της ρομ system/apk και να ξανα φλασαρω την ρομ ,το ζητημα ειναι αν θα μπορουσα να αποφυγω το φλασαρισμα ;)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...