Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!:)Dimitriss19.αμα βαλω την τελευταια εκδοση radio θα εχω καλυτερη αποδοση για πχ. μπαταρια, wi fi,κλπ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γω αυτό το radio είχα με την leedroid, μια χαρά είναι.

Το τελευταίο πάντως είναι το 5.11.05.27 :)

 

το τελευταιο radio παντως πολλοι λενε οτι τραβαει πολλη μπαταρια.εγω εβαλα το 32.48.00.32U_5.10.05.30 και το βλεπω πολυ καλο σε σημα και ελαφρως καλυτερο σε μπαταρια απο το 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επιλογη ποιες επαφες θελεις να βλεπεις, αν διαλεξεις του τηλεφωνου κανει σινκ καμε outlook.

 

Το εχω δοκιμασει και εννοειται δεν δουλευει!1-2 φορες κιολας μου εχει διαγραψει και ολες τις επαφες και απο το κινητο!

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα ρε παιδιά,

ειμαι εδω και 2 εβδομάδες κάτοχος ενός desire. το πήρα ενθουσιασμένος αλλά στην πορεία άρχισα να έχω προβλήματακια. (μικρή μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, όχι την οθόνη που υπολόγιζα, κτλ)

ωστόσο, το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι η υπερθέρμανση (όχι στη μπαταρια) του τηλεφώνου κατά τη διάρκεια της φόρτισης! Τόσο πολύ που το κινητό κάνει επανεκκίνηση! Σημειώνω ότι έκανα και RTFD και το ξανακάνει και χωρίς εφαρμογές αλλά λιγότερο συχνά.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Καμιά γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα ρε παιδιά,

ειμαι εδω και 2 εβδομάδες κάτοχος ενός desire. το πήρα ενθουσιασμένος αλλά στην πορεία άρχισα να έχω προβλήματακια. (μικρή μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, όχι την οθόνη που υπολόγιζα, κτλ)

ωστόσο, το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι η υπερθέρμανση (όχι στη μπαταρια) του τηλεφώνου κατά τη διάρκεια της φόρτισης! Τόσο πολύ που το κινητό κάνει επανεκκίνηση! Σημειώνω ότι έκανα και RTFD και το ξανακάνει και χωρίς εφαρμογές αλλά λιγότερο συχνά.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Καμιά γνώμη?

 

Καλα η μνημη , αλλα η οθονη του σου ειναι λιγη; Οντως υπερθερμενεται λιγο κατα τη φορτιση , αλλα να κανει επανεκκινησεις δε μου ακουγεται και πολυ φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα ρε παιδιά,

ειμαι εδω και 2 εβδομάδες κάτοχος ενός desire. το πήρα ενθουσιασμένος αλλά στην πορεία άρχισα να έχω προβλήματακια. (μικρή μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, όχι την οθόνη που υπολόγιζα, κτλ)

ωστόσο, το μεγαλύτερο πρόβλημα ειναι η υπερθέρμανση (όχι στη μπαταρια) του τηλεφώνου κατά τη διάρκεια της φόρτισης! Τόσο πολύ που το κινητό κάνει επανεκκίνηση! Σημειώνω ότι έκανα και RTFD και το ξανακάνει και χωρίς εφαρμογές αλλά λιγότερο συχνά.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Καμιά γνώμη?

 

Δυστυχώς έχει ακουστεί αρκετές φορές αυτό. Από ό,τι λένε τα παιδιά εδώ είναι πρόβλημα της μητρικής και πρέπει να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει ακουστεί αρκετές φορές αυτό. Από ό,τι λένε τα παιδιά εδώ είναι πρόβλημα της μητρικής και πρέπει να το πας στο service.

 

παρα πολυ ωραια...

οπως και να έχει ευχαριστώ. τουλάχιστον ξέρω τι γίνεται τώρα.

:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ,για να περασω το 32.48.00.32U_5.10.05.30,

1) πρεπει να φλασαρω ξανα την ρομ ?

2) πρωτα την ρομ & μετα το radio ?

3)κανω wipe data factory reset & wipe dalvin data?

με ποια σειρα γινονται αυτα? και αν χρειαζεται να γινουν ολα η΄κραταω την ρομ ως εχει.

ευχαριστω!:confused::)

Link to comment
Share on other sites

Είναι άσχετο με την Rom. Το βάζεις μονο του, δεν κανείς καμία άλλη ενεργεια.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

David ευχαριστω.

αλλα επειδη ειμαι νεος στα android δηλ το βαζω στην καρτα ,παω recovery & κανω install zip from sd χωρις να κανω τιποτα αλλο.

ευχαριστω!:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

David ευχαριστω.

αλλα επειδη ειμαι νεος στα android δηλ το βαζω στην καρτα ,παω recovery & κανω install zip from sd χωρις να κανω τιποτα αλλο.

ευχαριστω!:)

Ναι ακριβως και περιμενεις μεχρι να τελειωσει, θα κανει restart κλπ, δεν το πειραζεις.

 

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο radio παντως πολλοι λενε οτι τραβαει πολλη μπαταρια.εγω εβαλα το 32.48.00.32U_5.10.05.30 και το βλεπω πολυ καλο σε σημα και ελαφρως καλυτερο σε μπαταρια απο το 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

 

το δικο μου φοραει radio 32.49.00.32U_5.1105.27

παει μια χαρα μου βγαζει 36+ ωρες χωρις να κλεινει το βραδυ και μαλιστα με την RcmixHD που σιγουρα ειναι πιο βαρια απο την AuraxTsense 8.0 που φορουσα.

 

https://www.e-shop.gr/print_order.phtml

 

μολις παραγγειλα αυτην την καρτα... καλη φαινεται μαζι με το κιτ με τις θηκες.. σου μενει και αφου απεβιωσει το desire :P..

θα ηθελα να την δω αλλα το λινκ που εδωσες ειναι αυτο της παραγγελιας :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια φίλη το desire με cooked rom αλλά λέμε να βάλουμε την auraxtsence 8.

Απλά θέλει να σιγουρευτεί ότι δε θα κάτσει να κάνει link τις επαφές της μετά (με facebook υποθέτω).

Με ποια εφαρμογή να δοκιμάσω backup επαφών και των ρθυμίσεών τους;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια φίλη το desire με cooked rom αλλά λέμε να βάλουμε την auraxtsence 8.

Απλά θέλει να σιγουρευτεί ότι δε θα κάτσει να κάνει link τις επαφές της μετά (με facebook υποθέτω).

Με ποια εφαρμογή να δοκιμάσω backup επαφών και των ρθυμίσεών τους;

Δε νομίζω να χρειαστεί. Το είχα κάνει μόνον 1 φορά όταν πρωτοέβαλα cooked rom και από τότε έχω αλλάξει πάνω από 10+ φορές rom αλλά δεν ξαναχρειάστηκε να κάνω τις επαφές link με Facebook :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια φίλη το desire με cooked rom αλλά λέμε να βάλουμε την auraxtsence 8.

Απλά θέλει να σιγουρευτεί ότι δε θα κάτσει να κάνει link τις επαφές της μετά (με facebook υποθέτω).

Με ποια εφαρμογή να δοκιμάσω backup επαφών και των ρθυμίσεών τους;

αν εχει κανει google sync δεν εχει τιποτα αλλο να κανει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοραω leedroid 2.2f θελω να δοκιμασω και μια χωρις sense αλλα να υποστηριζει ελληνικο μενου ποια μου προτεινετε?:)

σημειωση να ειναι ελαφρια & γρηγορη!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

παιδια φοραω leedroid 2.2f θελω να δοκιμασω και μια χωρις sense αλλα να υποστηριζει ελληνικο μενου ποια μου προτεινετε?:)

σημειωση να ειναι ελαφρια & γρηγορη!

 

OPENDESIRE ή DEFROST βάλε.

Link to comment
Share on other sites

OPENDESIRE ή DEFROST βάλε.

 

H opendesire "πέθανε".

Ο developer της έχει σταματήσει να την συντηρεί εδώ και καιρό και έχει καινούρια σε πολύ αρχικό στάδιο, την oxygen. Βάλε την defrost, τα σπάει.

 

Το μόνο πρόβλημα μου με την κάθε aosp-cm Rom είναι πως ενώ κάνει sync τις επαφές, όταν βάλεις widget για favorites, δεν σου δείχνεις τις φάτσες που έχει τραβήξει από facebook και επίσης τα calendar δεν κάνουν sync με αυτό του facebook. Για αυτό δεν αντέχουν πάνω από 2-3 μέρες στο κινητό μου :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοραω leedroid 2.2f θελω να δοκιμασω και μια χωρις sense αλλα να υποστηριζει ελληνικο μενου ποια μου προτεινετε?:)

σημειωση να ειναι ελαφρια & γρηγορη!

 

DeFrost με launcherpro και για ελληνικα morelocal σε σχεση με τη 2.2f πεταει

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου φοραει radio 32.49.00.32U_5.1105.27

παει μια χαρα μου βγαζει 36+ ωρες χωρις να κλεινει το βραδυ και μαλιστα με την RcmixHD που σιγουρα ειναι πιο βαρια απο την AuraxTsense 8.0 που φορουσα

 

Η RCmixHD λένε έχει πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας...!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να κανω back up current rom απο rom manager σημειωση δεν το ειχα συνδεδεμενο με το pc & ειναι καποια ωρα στην μαυρη οθονη με ενα τριγωνο κι ενα θαυμαστικο μεσα του και το android διπλα ειναι φυσιολογικο?:worry:

βοηθεια!!

ολα οκ ειχα ξεχασει να πατησω το παουερ !!γκαφα!

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

DeFrost με launcherpro και για ελληνικα morelocal σε σχεση με τη 2.2f πεταει

δε χρειαζεται morelocale ουτε η defrost, ουτε η opendesire παντως.

H opendesire "πέθανε".

Ο developer της έχει σταματήσει να την συντηρεί εδώ και καιρό και έχει καινούρια σε πολύ αρχικό στάδιο, την oxygen. Βάλε την defrost, τα σπάει.

 

Το μόνο πρόβλημα μου με την κάθε aosp-cm Rom είναι πως ενώ κάνει sync τις επαφές, όταν βάλεις widget για favorites, δεν σου δείχνεις τις φάτσες που έχει τραβήξει από facebook και επίσης τα calendar δεν κάνουν sync με αυτό του facebook. Για αυτό δεν αντέχουν πάνω από 2-3 μέρες στο κινητό μου :(

δοκιμασε το για τις επαφες σου ;)

http://www.cyrket.com/p/android/com.noshufou.photounlocker/

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...