Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο!

Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει η προσφορά του ΓΕΡΜΑΝΟΥ;

 

Νομιζω στο φυλαδιο που ηταν και εδω σκανιαρισμενο ελεγε μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανως γινεται ομως αν στο pc βαλουμε μια ασυρματη καρτα δικτυου ή αν προκειτε για laptop συνηθως εχουν ενσωματωμενη.

 

Το ειχα κανει με iphone.

 

Ασυρματα γινεται, το παιδι ομως ρωταει αν γινεται ενσυρματα μεσω του micro-usb..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στο φυλαδιο που ηταν και εδω σκανιαρισμενο ελεγε μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων....

ή μέχρι 3 Αυγούστου.. αλλά πιστεύω δεν θα υπάρχει ούτε κουμπί μεχρί τον Αύγουστο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για το μοίρασμα της σύνδεσης από PC στο κινητό, νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να γίνεται μέσα από το Android SDK... Από τι στιγμή που αφορά όλες τις συσκευές android δεν μπορώ να φανταστώ γιατί να μην ισχύει και για το Desire.

 

Τώρα μου ήρθε στο μυαλό μήπως φταιει το προστατευτικό της οθόνης.Βέβαια το έχω βάλει εδώ και καμιά δεκαπενταριά ημέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ότι σας περιγράφω παραπάνω συμβαίνει τις τελευταίες τρεις ημέρες.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Μπορεί άνετα να φταίει το screen protector... Νομίζω ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο από το να το βγάλεις και να δοκιμάσεις τι παίζει! Αλλιώς είναι θέμα hardware και πρέπει να το πας για φτιάξιμο. Το έχεις βάλει σε καμιά τσέπη που να πιέστηκε πολύ; Γιατί καμιά φορά υπάρχουν τέτοια προβλήματα στις touch οθόνες (έτσι την είχα πάθει κι εγώ στο Diamond και μου χάλασε το digitizer).

Link to comment
Share on other sites

καινουριο official update του desire με το froyo ενφανηστικε αλλα μονο για λιγες ωρες..

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/htc-desire-appears-rom-froo-official.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύει η προσφορά του ΓΕΡΜΑΝΟΥ;

 

Το αγορασα και γω σημερα απο Γερμανο.:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ειμαι και εγω νεος κατοχος και γενικως

androind...

ηθελα να ρωτησω με τις ανανεωσεις και τα email

τα εχω βαλει να κανουνε update καθε 15λεπτα

αλλα μεσο data δεν κανει μονο αμα το πατησω εγω.

ενω με wifi κανονικα μου τα κανει.

γιατι??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ειμαι και εγω νεος κατοχος και γενικως

androind...

ηθελα να ρωτησω με τις ανανεωσεις και τα email

τα εχω βαλει να κανουνε update καθε 15λεπτα

αλλα μεσο data δεν κανει μονο αμα το πατησω εγω.

ενω με wifi κανονικα μου τα κανει.

γιατι??:O

 

ρυθμισεις->ασυρματα δικτυα->δικτυο κινητης τηλεφωνιας

ειναι τικαρισμενη η επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

399 :)

Λίγο που το έπαιξα όλα μια χαρά, σφεράτο !!!

Αύριο πάλι που θα έχει και πλήρως φορτισμένη μπαταρία για να αρχίσω να περνάω και πράγματα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Να ευχαριστήσω κατ'αρχάς όλους όσους με βοήθησαν χτες για τη διαδικασία του hard reset, την οποία έκανα επιτυχώς στο τηλέφωνο μου,όπως είχα κάνει προηγουμένως και μέσα από το μενού του τηλεφώνου την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Το πρόβλημα πάντως εξακολουθεί και υπάρχει παρόλο που έκανα και format στην κάρτα μνήμης. Ποιο συγκεκριμένα, κυρίως στο Browsing με opera mini 5.1 final, αλλά και με τον default Browser, αλλά ακόμα και στις πολλαπλές αρχικές οθόνες αρχίζει ανεξέλεκτα να πηγαίνει η οθόνη πάνω κάτω και δεξιά αριστερά κοινώς τρεμουλιάζει προς διάφορες κατευθύνσεις!!! Να σημειώσω ότι το πρόβλημα δεν έχει να κάνει κάνει με την ίδια την οθόνη, δηλαδη δεν αναβοσβήνει, δεν πιξελιάζει κτλ. Επίσης όταν προσπαθώ να γράψω κάτι πατιώνται ανεξελεκτα γράμματα, ή σβηνονται και γενικώς έχει καταντήσει πολύ ενοχλητικό. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο;Μπορούμε να σκεφτούμε κάποια λύση;

 

Απο την στιγμη που δεν δημιουργει το προβλημα καποια εφαρμογη,τοτε λογικα ειναι θεμα hardware.Το screen protector επειδη εχω και εγω,δεν υπαρχει περιπτωση να φταιει για την

 

 

Τώρα μου ήρθε στο μυαλό μήπως φταιει το προστατευτικό της οθόνης.Βέβαια το έχω βάλει εδώ και καμιά δεκαπενταριά ημέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ότι σας περιγράφω παραπάνω συμβαίνει τις τελευταίες τρεις ημέρες.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

 

Απο την στιγμη που δεν δημιουργει το προβλημα καποια εφαρμογη,τοτε λογικα ειναι θεμα hardware.Το screen protector επειδη εχω και εγω,δεν υπαρχει περιπτωση να φταιει για αυτη τη συμπεριφορα του τηλεφωνου.

Κανε αλλη μια φορα φορματ και δες το παλι.

Να υποθεσουμε οτι δεν εχει "κατσει" σωστα η ρομ?

Κατι εχει η οθονη η' το οπτικο πληκτρο,δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Μαλλον δεν θα το αποφυγεις το σερβις.:(

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->ασυρματα δικτυα->δικτυο κινητης τηλεφωνιας

ειναι τικαρισμενη η επιλογη?

 

vαι ετσι το εχω,

μηπως πρεπει να τσεκαρω και εκει που λεει

και περιαγωγη δεδομενων??

 

υπαρχει κανενα ελληνικο manual??:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα ελληνικο manual??:)

http://www.htc.com/gr/userguide.aspx?p_id=312

 

Επίσης θέλω να ρωτήσω κι εγώ για ενα προβλημα που εχω:

Στο ενσωματομένο πρόγραμμα που έχει "καιρός" δεν μου κάνει αυτόματα τις ενημερώσεις. Έχω ανοιχτό το wifi και πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις του προγράμματος chekαρω το "Ενημέρωση αυτόματα", μου βγάζει ενα μήνυμα προειδοποίησης ότι η χρήση ενδεχεται να έχει χρεωση απο την κινητή εταιρία, πατάω ναι και μετα ενεργοποιείται κι από κάτω το "Συχνότητα ενημέρωσης" και το βάζω στην 1 ώρα.

Μετά αν βγώ από τις ρυθμίσεις και ξαναμπώ αμέσως, το "Ενημέρωση αυτόματα" δεν είναι checkαρισμένο και το "Συχνότητα Ενημέρωσης" εχει αλλάξει σε αυτό που είχα επιλέξει αλλά τα γραμματα είναι γκρι (δηλαδή ανενεργό).

Τι πρέπει να κάνω για να μου κάνει αυτόματα ενημερώσεις?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομη η προσφορα θελω να δωσω το hd2 μου το περνουν 320 προλαβαινς για το desire?

Mεχρι 3 Αυγουστου ειναι επισημα η προσφορα.Νομιζω ομως πως εντος λιγων μερων δεν θα μεινει τιποτα.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με επιδότηση το πήρε κανείς από Γερμανό?

Δεν ισχυει για την επιδοτηση φιλε.Αν το παρεις με την επιδοτηση ισχυει η παλια τιμη δηλαδη 499 ευρω.Ισχυει ομως με φορητοτητα και επιδοτηση.:):)

Link to comment
Share on other sites

καινουριο official update του desire με το froyo ενφανηστικε αλλα μονο για λιγες ωρες..

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/htc-desire-appears-rom-froo-official.html

 

Υπάρχει ακόμα, αλλα εχει 0.87 bootloader και ειναι TEST version με αποτελεσμα αν φλασαρει καποιος να χασει root.

 

To radio δοκιμαζουν μερικοι και λενε οτι ειναι καλυτερο αλλαπαιζει καλα ΜΟΝΟ σε FroYo.

 

 

On another note

 

Root & Flash a Permanent Custom Recovery Image in 1 Click With UnrEVOked :D

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα, αλλα εχει 0.87 bootloader και ειναι TEST version με αποτελεσμα αν φλασαρει καποιος να χασει root.

 

To radio δοκιμαζουν μερικοι και λενε οτι ειναι καλυτερο αλλαπαιζει καλα ΜΟΝΟ σε FroYo.

 

 

On another note

 

Root & Flash a Permanent Custom Recovery Image in 1 Click With UnrEVOked :D

 

που μπορω να το καταιβασω, γιατι δεν το βλέπω....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Radio μονο ή ολοκληρη ROM?

 

ολοκληρη αν ειναι δυνατόν....:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρη αν ειναι δυνατόν....:)

 

Click!

 

*πατα το δευτερο στην σειρακουμπακι που εχει εναν ασσο (1) στην μεση, μετα απο αυτο με το ματι :D

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Click!

 

*πατα το δευτερο στην σειρακουμπακι που εχει εναν ασσο (1) στην μεση, μετα απο αυτο με το ματι :D

 

Σε ευχαριστω πολυ, και μια ερωτηση, εχει Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, και μια ερωτηση, εχει Ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

Δεν ξερω. Αν και νομιζω οχι επειδη ειναι HC (Hong Kong). Λογικα εχει αγγλικα, και Ασιατικες γλώσσες.

 

MHN TO ΦΛΑΣΑΡΕΙΣ γιατι θα αλλαξεις τον bootloader σε 0.87 και μετα δεν μπορεις να εχεις root!

 

Αν θες φλασαρε μονο το radio λυνει το bug με το wifi που εκλεινε σε sleep mode.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Αν και νομιζω οχι επειδη ειναι HC (Hong Kong). Λογικα εχει αγγλικα, και Ασιατικες γλώσσες.

 

MHN TO ΦΛΑΣΑΡΕΙΣ γιατι θα αλλαξεις τον bootloader σε 0.87 και μετα δεν μπορεις να εχεις root!

 

Αν θες φλασαρε μονο το radio λυνει το bug με το wifi που εκλεινε σε sleep mode.

κατ αρχας ευχαριστω παρα πολυ για την βοήθεια, αλλα δεν το εχω rooted αλλα αυτο με τα ελληνικα ειναι ενα θέμα, να το κανω ή οχι άραγε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου οχι. Δεν ξερω αν το HTC_IME θελει root γιατι ετσι μπορεις να βαλεις ελληνικο πληκτρολογιο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...