Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια τέτοια θήκη λέτε να επηρεάσει τη λήψη του τηλεφώνου?

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-Desire-thiki-silikonis-hydro-lux.229263.html

 

Οχι φιλε μου, μια παρομοια χρησιμοποιω και εγω πολυ καιρο.

ΠΑΟΚ παντου!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο που λες,αλλα οταν παω να βαλω καποιες επαφες σε ομαδες μου εμφανιζει μονο αυτες που εχω στο gmail. Ουτε απο facebook, ουτε απο σιμ,.

Μηπως πρεπει να περασω τις επαφες στο τηλεφωνο?

 

Πήγαινε στο gmail>contacts διάλεξε μια οποιαδήποτε επαφέ και πάτα εκεί που λέει groups. Αν είναι στο My contacts τότε είανι από αυτές που σου δείχνει, αν όχι τότε δεν στην δείχνει στο κινητό.

 

Το κινητό έχει όλες τις επαφές αλλά "επιλέγει" να σου δείχνει αυτές που είναι στο My contacts που είναι αυτές που είτε έχουν τηλέφωνο, είτε τις έχεις προσθέσει εσύ (και ας μην έχουν τηλέφωνο).

 

Είναι λίγο μπέρδεμα αλλά θα το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

οποιος γνωριζει ας μου δειξει ενα καλο screen protector γιατι χρησιμοποιω ενα nortonline αλλα δεν μου αρεσει φαινεται να χαλαει αρκετα την εικονα...οχι απο ebay...απο ελλαδα θα ηθελα...ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια θήκη λέτε να επηρεάσει τη λήψη του τηλεφώνου?

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-Desire-thiki-silikonis-hydro-lux.229263.html

 

Αυτήν έχω πάρει κι εγώ.Κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

οποιος γνωριζει ας μου δειξει ενα καλο screen protector γιατι χρησιμοποιω ενα nortonline αλλα δεν μου αρεσει φαινεται να χαλαει αρκετα την εικονα...οχι απο ebay...απο ελλαδα θα ηθελα...ευχαριστω..

 

bill το αυθεντικο screen protector της htc νομιζεις οτι δεν υπαρχει πανω στο κινητο...και ουτε δαχτυλιες κτλ...απο public το αγορασα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν σβησω τους χαρτες τις google θα εχω κανενα προβλημα...? 9mb ειναι κ αλλωστε ποτε δεν το χρησιμοποιησα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αν σβησω τους χαρτες τις google θα εχω κανενα προβλημα...? 9mb ειναι κ αλλωστε ποτε δεν το χρησιμοποιησα....

 

Στην cashe εννοεις? Οχι κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμένω μία κάρτα 8gb class 4 κ θέλω να κάνω ext 4 με live cd (θέλω να περάσω καποιες rom οι οποιες απαιτουν ext4) στην παλια που έχω έκανα ext3, η διαφορά ποια είναι μεταξύ ext3 και ext4?δεν έχω καταλάβει!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια γιατι θα ...σαλταρω

 

Το bluetooth μου κανει το εξης προβλημα:

 

Συνδεεται με το bluetooth της οθονης στο αυτοκινητο αλλα οχι παντα...Αν του κανω επανεκκινηση δουλευει μια χαρα αλλα αν σβησω τον κινητηρα και ξανααναψω δεν ανιχνευει παντα το bluetooth του αυτοκινητου.

 

Το ιδιο κανει και στο σπιτι με συσκευες που διαθετουν bluetooth.Κανω σαρωση για να βρει αλλες συσκευες και αλλοτε κανει σαρωση και οτι βρει και αλλοτε δεν κανει σαρρωση.

 

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων και με το Mybackup pro επανεφερα τα προγραμματα μου αλλα παλι τα ιδια..

 

Εχω ακουσει οτι αυτες οι μικροσυσκευες των κινητων και οχι μονο ή δουλευουν ή δεν δουλευουν αλλα εμενα αλλοτε δουλευει και αλλοτε οχι.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια γιατι θα ...σαλταρω

 

Το bluetooth μου κανει το εξης προβλημα:

 

Συνδεεται με το bluetooth της οθονης στο αυτοκινητο αλλα οχι παντα...Αν του κανω επανεκκινηση δουλευει μια χαρα αλλα αν σβησω τον κινητηρα και ξανααναψω δεν ανιχνευει παντα το bluetooth του αυτοκινητου.

 

Το ιδιο κανει και στο σπιτι με συσκευες που διαθετουν bluetooth.Κανω σαρωση για να βρει αλλες συσκευες και αλλοτε κανει σαρωση και οτι βρει και αλλοτε δεν κανει σαρρωση.

 

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων και με το Mybackup pro επανεφερα τα προγραμματα μου αλλα παλι τα ιδια..

 

Εχω ακουσει οτι αυτες οι μικροσυσκευες των κινητων και οχι μονο ή δουλευουν ή δεν δουλευουν αλλα εμενα αλλοτε δουλευει και αλλοτε οχι.

 

Ευχαριστω.

 

Εγώ έχω αλλάξει rom (έχω την aurax) κ έχω συνέχεια το bluetooth ανοιχτό κ δεν έχω κανένα πρόβλημα όποτε μπαίνω στο αυτοκίνητο ενεργοποιείται πάντα αυτόματα.ϊσως αν άλλαζες rom να έβρισκες λύση..

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Το κινητο ηταν root και ειχε την rom του HD αλλα περασα την original παλι.

 

Τι πρεπει να κανω για να περασω αλλη rom ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Το κινητο ηταν root και ειχε την rom του HD αλλα περασα την original παλι.

 

Τι πρεπει να κανω για να περασω αλλη rom ?

 

Έχει πολυ καλους οδηγούς στην πρώτη σελίδα πως να περάσεις costum rom!Rom θα βρεις στο xda http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628 απο εκεί κ πέρα πρέπει να διαβάσεις είναι πολυ απλη η διαδικασία! Εγω έχω περάσει την leedroid και την Aurax κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολυ καλους οδηγούς στην πρώτη σελίδα πως να περάσεις costum rom!Rom θα βρεις στο xda http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628 απο εκεί κ πέρα πρέπει να διαβάσεις είναι πολυ απλη η διαδικασία! Εγω έχω περάσει την leedroid και την Aurax κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος!

 

Πρεπει να ξανακανω την διαδικασια για να ξαναγινει root η συσκευη ή μπορω ετσι οπως ειναι τωρα να περασω αλλη εκδοση ?

 

Ευχαριστω.φευγω για λιγες ωρες και ελπιζω στην βοηθεια σας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξανακανω την διαδικασια για να ξαναγινει root η συσκευη ή μπορω ετσι οπως ειναι τωρα να περασω αλλη εκδοση ?

 

Ευχαριστω.φευγω για λιγες ωρες και ελπιζω στην βοηθεια σας.

 

πρεπει να ξανακανεις τη διαδικασια απο την αρχη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ξανακανεις τη διαδικασια απο την αρχη...

 

φιλε μου βλέπω πως έχεισ περάσει το καινούργιο radio απο απόδοση πως είναι?μπαταρία κτλ.? φλασάρεις με update zip απο recovery?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βλέπω πως έχεισ περάσει το καινούργιο radio απο απόδοση πως είναι?μπαταρία κτλ.? φλασάρεις με update zip απο recovery?

 

ολα λειτουργουν ρολοι,και σημα καλο και wifi πολυ καλο.οπως λενε κι αλλοι στο forum των xda ειναι οτι καλυτερο.

ναι,κανονικα flashαρεις το radio.zip...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ολα λειτουργουν ρολοι,και σημα καλο και wifi πολυ καλο.οπως λενε κι αλλοι στο forum των xda ειναι οτι καλυτερο.

ναι,κανονικα flashαρεις το radio.zip...

 

αν αλλαξουμε το radio θα δουμε καμια συμαντικη διαφορα...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξουμε το radio θα δουμε καμια συμαντικη διαφορα...?

 

sakis697 να σου πω την αληθεια,πριν βαλω την rom διαβασα αρκετα το forum των παιδιων κι ελεγαν πολλοι οτι με το καινουριο radio ειδαν διαφορά στο κινητο τους.ετσι το εβαλα εξ αρχης,αρα δε μπορω να ξερω αν εχει διαφορες με αυτο που εχει η rom κατα την εγκατασταση.παντως σε οτι εχει να κανει με τις λειτουργιες του radio βλεπω οτι τα παντα λειτουργουν πολυ καλα!...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

sakis697 να σου πω την αληθεια,πριν βαλω την rom διαβασα αρκετα το forum των παιδιων κι ελεγαν πολλοι οτι με το καινουριο radio ειδαν διαφορά στο κινητο τους.ετσι το εβαλα εξ αρχης,αρα δε μπορω να ξερω αν εχει διαφορες με αυτο που εχει η rom κατα την εγκατασταση.παντως σε οτι εχει να κανει με τις λειτουργιες του radio βλεπω οτι τα παντα λειτουργουν πολυ καλα!...

 

εε αν μπορεσεις κ βαλεις κανα λινκ για το radio θα το κανω κ εγω ετσι για την εμπειρια βρε αδερφε...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εε αν μπορεσεις κ βαλεις κανα λινκ για το radio θα το κανω κ εγω ετσι για την εμπειρια βρε αδερφε...!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687464

εδω ειναι...καλο flashαρισμα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμένω μία κάρτα 8gb class 4 κ θέλω να κάνω ext 4 με live cd (θέλω να περάσω καποιες rom οι οποιες απαιτουν ext4) στην παλια που έχω έκανα ext3, η διαφορά ποια είναι μεταξύ ext3 και ext4?δεν έχω καταλάβει!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Για τις διαφορες απο ext3-ext4 θεωρητικα δεν μπορω να σου πω ακριβως, εχει να κανει με το journal νομιζω, εχει ξαναειπωθει εδω στο topic. Παντως για να το μετατρεψεις μεσω live cd ειναι πολυ ευκολο, αν κρατησεις το μεγεθος του partition το ιδιο. Αφου μπεις κανονικα, και εμφανισει τα patitions, απλα κανεις δεξι κλικ, και εχει επιλογη για να το φορμαρεις σε ext4. Κοιτα στο 4:30 περιπου

Στην τελευταια εκδοση που λογικα θα εχεις, θα εχει κανονικα και επιλογη ext4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Χαιρετω ολους στο forum και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια παρακαλω. Πως μπορω να συγχρονισω imac με desire? Υπαρχει εφαρμογη στο android και αν ναι ειναι μαλλον επι πληρωμη? Συγχωρεστε με αν εχει ηδη ερωτηθει, αν ναι δωστε μου το λινκ.

Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...