Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χαθούν.Γιατί δε παίρνεις ένα backup πρώτα;

Αν δε κάνεις backup πάλι θα έχεις ελληνικά εκτός απο τα ονόματα των εφαρμογών στην homescreen.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα χαθούν.Γιατί δε παίρνεις ένα backup πρώτα;

Αν δε κάνεις backup πάλι θα έχεις ελληνικά εκτός απο τα ονόματα των εφαρμογών στην homescreen.

Κατσε γιατι δεν καταλαβα κατι. αυτο ειναι ρομ που θα περασω? αν δεν εχω βαλει την αρχικη ρομ και βαλω μονο αυτο παλι θα ειμαι οκ?

μπορω να το περασω με rom manager?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρέχω zip то οποίο φλασάρεις αφού περάσεις την original miui rom (είτε μέσω κανονικού recovery είτε με rom manager).

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@Finn, είχα δοκιμάσει το πακέτο σου, δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μεταφράστηκαν πολλά πράγματα. Δηλαδή στο μενού τίποτα. Πιο πολύ θυμάμαι το send button στα μηνύματα, έλεγε αποστολή.

 

Παιδιά έχω άλλο πρόβλημα με την miui rom. Στην .29 που δοκίμασα, έχοντας κάνει 3 φορές wipe για σιγουριά κιόλας, κάθε φορά που κάνω εγκατάσταση εφαρμογής στο Market ή απο το Titanium, μου κάνει reboot. Βρήκα κι άλλους στο net με το ίδιο πρόβλημα, που δεν λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρέχω zip то οποίο φλασάρεις αφού περάσεις την original miui rom (είτε μέσω κανονικού recovery είτε με rom manager).

βαζω πρωτα την ρομ. μετα με το rom manager βαζω το δικο σου. πρεπει να τικαρω εκει που λεει wipe data? νομιζω πως οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos!!!

Αλλαξα την rom αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα κ το κινητο κανει συνεχεια τα ιδια χωρις να μπαινει στο λογισμικο!!

Δηλαδη κανει τον ρομποτικο ηχο μου γραφει beginning android os 2.2 boot sequence κ μετα ξανα το ιδιο...

Το εχει κανει καμια 10 φορες....

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

βαζω πρωτα την ρομ. μετα με το rom manager βαζω το δικο σου. πρεπει να τικαρω εκει που λεει wipe data? νομιζω πως οχι.

 

Δεν κάνεις wipe τη δεύτερη φορά.

Είναι πιο εύκολο να το κάνεις απο recovery.

Μπαίνεις στη recovery, κάνεις backup, wipe data+wipe cache, install zip from sd, και πρώτα τη rom, και μετά καπάκι το translation pack.

 

Παιδια sos!!!

Αλλαξα την rom αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα κ το κινητο κανει συνεχεια τα ιδια χωρις να μπαινει στο λογισμικο!!

Δηλαδη κανει τον ρομποτικο ηχο μου γραφει beginning android os 2.2 boot sequence κ μετα ξανα το ιδιο...

Το εχει κανει καμια 10 φορες....

 

Λογικά δε θα μπήκε καλά η rom. Είχες πειράξει και τίποτα radio, kernel κτλ; Υποθέτω όχι.

Μη πανικοβάλεσαι, προσπάθησε να ξανακατεβάσεις τη rom απο αλλού, να κοιτάξεις να είναι δοκιμασμένη, όχι καμια άγνωστη beta κτλ, να μπεις σε recovery, και να κάνεις wipe data και μετά flash το zip της rom.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις wipe τη δεύτερη φορά.

Είναι πιο εύκολο να το κάνεις απο recovery.

Μπαίνεις στη recovery, κάνεις backup, wipe data+wipe cache, install zip from sd, και πρώτα τη rom, και μετά καπάκι το translation pack.

τωρα τα βρηκαμε. γιατι ετσι οπως στο γραφεις στον συνδεσμο που δινεις ειναι σα να λες να κανω wipe την μεταφραση. (το εκανα βεβαια!) και το τηλεφωνο ανοιγει αλλα εχει τα πιο πολλα κινεζικα!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε θα μπήκε καλά η rom. Είχες πειράξει και τίποτα radio, kernel κτλ; Υποθέτω όχι.

Μη πανικοβάλεσαι, προσπάθησε να ξανακατεβάσεις τη rom απο αλλού, να κοιτάξεις να είναι δοκιμασμένη, όχι καμια άγνωστη beta κτλ, να μπεις σε recovery, και να κάνεις wipe data και μετά flash το zip της rom.

 

Οποτε βγαζω την μπαταρια...???

Εβγαλα την μπαταρια κ ξαναδοκιμαζω την ιδια rom!

Υπαρχει περιπτωση να φταιει το partition? Γιατι διαλεξα χωρις

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα!!

Εκανα wipe data κ την ξαναπερασα κ δουλευει...!!!

Τωρα εχω ελληνικα στο μενου κ στα μηνυματα!! (ευχαριστω πολυ τον Finn)

Θα πρεπει να κατεβασω το HTC_IME?

Επισης τα zip αρχεια που υπαρχουν στην καρτα πρεπει να τα σβησω? (εννοω τα παλια...)

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

@Finn, είχα δοκιμάσει το πακέτο σου, δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά δεν μεταφράστηκαν πολλά πράγματα. Δηλαδή στο μενού τίποτα. Πιο πολύ θυμάμαι το send button στα μηνύματα, έλεγε αποστολή.

 

Παιδιά έχω άλλο πρόβλημα με την miui rom. Στην .29 που δοκίμασα, έχοντας κάνει 3 φορές wipe για σιγουριά κιόλας, κάθε φορά που κάνω εγκατάσταση εφαρμογής στο Market ή απο το Titanium, μου κάνει reboot. Βρήκα κι άλλους στο net με το ίδιο πρόβλημα, που δεν λύθηκε.

 

Με το πακέτο που ανέβασα σήμερα για την 11.26 θα πρέπει να έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα.

 

Τα βήματα είναι τα εξής:

Εγκατάσταση της rom.Αν γίνει απο recovery τότε αμέσως φλασάρετε και το zip μου.Αν έχει τρέξει ήδη μια φορα η κινέζικη θέλει και wipe data/factory reset πριν μπει το zip μου γιατί αν δεν γίνει wipe τότε οι τίτλοι των εφαρμογών θα είναι στα κινέζικα και μόνο αυτοί.

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση!

 

Ευτυχώς δεν το έχει εμφανίσει απο χτές..

@athanaso77: Να δοκιμασω, αν χρειαστεί τελικά soft reset αντι για hard?

 

@toon: Εννοεις της εφαρμογής που βγάζει το πρόβλημα, right?

 

Ακόμη, όταν πατάω το "Τηλέφωνο" στην λίστα μου εμφανίζει και επαφές από το fb, ενώ στα πρόσωπα έχω ρυθμίσει να εμφανίζονται μόνο επαφές στην μνήμη τηλεφώνου..

Υπάρχει δυνατότητα να φαίνονται μόνο οι επαφές μου?

 

Επιπλέον, για να αρχίσω να κοιτάζω για root και custom rom, θέλω να εξασφαλήσω ότι δεν θα χάσω δεδομένα..Άρα για backup επαφών μπορώ να κάνω εξαγωγή όλες τις επαφές στην sd και μετά στο pc..σωστά?

Για τα μηνύματα? Τις εφαρμογές?

 

Ένα άλλο πρόβλημα, είναι πως αφού έχω new sms, δεν αναβοσβήνει το led...άλλες φορές το κάνει, άλλες όχι..είχα εγκαταστήσει το hancent sms και το έβγαλα τελικά..ελπίζω να μην δημιούργησε αυτό κανένα πρόβλημα.. :-S

Kάποιες άλλες φορές που έχω new sms μου χτυπάει η ειδοποιήση 2-3ς φορές :-S ενώ το sms είναι 1..!

Edited by pspuser007
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση!

 

Ευτυχώς δεν το έχει εμφανίσει απο χτές..

@athanaso77: Να δοκιμασω, αν χρειαστεί τελικά soft reset αντι για hard?

 

@toon: Εννοεις της εφαρμογής που βγάζει το πρόβλημα, right?

 

Ακόμη, όταν πατάω το "Τηλέφωνο" στην λίστα μου εμφανίζει και επαφές από το fb, ενώ στα πρόσωπα έχω ρυθμίσει να εμφανίζονται μόνο επαφές στην μνήμη τηλεφώνου..

Υπάρχει δυνατότητα να φαίνονται μόνο οι επαφές μου?

 

Επιπλέον, για να αρχίσω να κοιτάζω για root και custom rom, θέλω να εξασφαλήσω ότι δεν θα χάσω δεδομένα..Άρα για backup επαφών μπορώ να κάνω εξαγωγή όλες τις επαφές στην sd και μετά στο pc..σωστά?

Για τα μηνύματα? Τις εφαρμογές?

 

Μηνύματα εφαρμογές κάνω πάντα backup με το Mybackup Pro και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Τα μηνύματα μπορείς να τα κάνεις και με το SMS Backup & Restore

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα εφαρμογές κάνω πάντα backup με το Mybackup Pro και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Τα μηνύματα μπορείς να τα κάνεις και με το SMS Backup & Restore

 

Quick reply! :happy:

Το MyBackup Pro το έχεις αγοράσει? :p

 

**Πρόσθεσα και άλλα 2 problems, στο τέλος του thread. **

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι της rom τοτε. defrost :O

 

Εγώ έχω defrost 6.0e και υπάρχει αυτό που ανέφερες :)

Μάλλον κανα cyanogenmod εφέ θα είναι!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδα καλησπερα,

εκανα ροοτ προχθες και εβαλα 2 ρομ ολο κ ολο κ πλεον δε μου βρισκει την sdcard!!! ολο λεει οτι μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια και δε μοπορω να την κανω mount.μπορει κανεις να βοηθησει??? κατι εχω βρει,αλλα οταν μπαινω στο adb shell για να γραψω αυτο που βρηκα στο fastboot,δε μου βρισκει την συσκευη ενω οταν ειναι ανοιχτο το κινητο την βρισκει μια χαρα. οταν ειμαι σε fastboot,ενω λεει fastboot usb στο κινητο,στο adb δεν το βρισκει κ δε μπορω να κανω αυτο θελω!!! βοηθειααα!!!!

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω βαλει την RoDrIgUeZsTyLe™ (0.11.19) MIUIMOD [V1.9.1

1) υπαρχει καποιο update & αν ναι απο που θα το βρω ?

2)μπορω να περασω καποιο πακετο ελληνικων & αν ναι ποιο ?

ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Χαρτες της Ελλαδας απο Navteq που μπορω να βρω ?

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

δες 1-2 σελιδες πισω.

 

κανω τα βηματα αλλα δεν μου ανοιγει καν η ρομ μηπως φταιει οτι εχω την αγγλικη version της rodrigezstyle?:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω επιβεβαιωσει οτι τα update packs που εχω κάνει για ελληνικα παιζουν και στις rom του rodriguez.

 

Αν το θελουν αρκετοι όμως θα ασχοληθώ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Working camera για τη rom του HD!!!

 

Τη δοκίμασα και παίζει άριστα, το μόνο που λείπει είναι

η εγγραφή στα 720p αν και προσωπικά δεν με ενδοιαφέρει καν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Working camera για τη rom του HD!!!

 

Τη δοκίμασα και παίζει άριστα, το μόνο που λείπει είναι

η εγγραφή στα 720p αν και προσωπικά δεν με ενδοιαφέρει καν.

μια χαρα!

 

o cyanogen εχει βαλει και gestures στη lockscreen που τα ρυθμιζεις να κανουν οτι θες, πολυ εξυπνο και πιασιαρικο. :D

πχ σχεδιαζεις ενα κυκλο και παιρνει τηλ μια επαφη.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα!

 

o cyanogen εχει βαλει και gestures στη lockscreen που τα ρυθμιζεις να κανουν οτι θες, πολυ εξυπνο και πιασιαρικο. :D

πχ σχεδιαζεις ενα κυκλο και παιρνει τηλ μια επαφη.

 

Τα έβαλε και ο Richard στην DeFrost 6.0j

Καλά παίζει να είναι και το 5ο update της rom σε 1 βδομαδα, έχω βαρεθεί(λέμε τώρα :p) να κάνω updates :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...