Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ Τάκης λέγομαι ξέρει κανένας παιδιά, για root desire froyo 2,2 HBOOT O93?

Που μπορούμε να απευθυνθούμε για τα αρχεία κατασκευής?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες στην πρώτη σελίδα πως μπορείς να το επαναφέρεις σύμφωνα με τις οδηγίες του Θάνου.

Αν και προσωπικά αφού μιλάμε για καινούρια συσκευή και unrooted θα σου πρότεινα να την πας πίσω και να ζητήσεις αντικατάσταση λόγω DOA.

 

Εκανα οτι λεει ο θανος αλλα μου βγαζει σφαλμα 131 μαλλον ειναι παραεισαγωγης και πρεπει να βρω αλλο οδηγο αλλα που να τον βρω δεν ξερω,μηπως ξερει κανενας να μου πει.....ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως γινεται οταν ξεκλειδωνουμε το τηλ στο sense να εμφανιζονται τα εφε του καιρου χωρις να εχουμε ομως το βασικο ρολοι της htc (που εχει και τον καιρο)...;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εκανα οτι λεει ο θανος αλλα μου βγαζει σφαλμα 131 μαλλον ειναι παραεισαγωγης και πρεπει να βρω αλλο οδηγο αλλα που να τον βρω δεν ξερω,μηπως ξερει κανενας να μου πει.....ευχαριστω.

 

πρέπει να βρεις άλλη rom μάλλον, ο οδηγός είναι ίδιος για όλα.

βασικά πάρε ένα τηλέφωνο στην HTC να μάθεις για ποια περιοχή ήταν το κινητό και μετά να σου πούμε ποια rom να δοκιμάσεις.

εναλλακτικά, σε περίπτωση που βαριέσαι ή δεν θέλεις να πάρεις τηλέφωνο δοκίμασε με αυτή εδώ ή αυτή και πες μου τι έγινε.

 

λογικά μια από τις δύο πρέπει να δουλέψει χωρίς πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει νομίζω τις 3 πιο αντιπροσωπευτικές roms. Opendesire, defrost, leedroid.

Έμεινα στη τελευταία, λόγω sense. Δεν εννοώ οτι με τρελαίνει ο launcher, αλλά μου αρέσει η καλύτερη γκαλερί που έχει, το πρόγραμμα "Πρόσωπα" που έχει άσπρο φόντο, το χρώμα στο μενού των ρυθμίσεων (ναι είναι συν για μένα) και προπάντων το htc_ime. Στην opendesire δοκίμασα να βάλω το htc_ime mod αλλά δε δούλεψε. Όταν ξαναβάλω θα δοκιμάσω να το τραβήξω απο τη defrost, εκεί νομίζω δούλευε.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν έχει διαφορά ταχύτητας με/χωρίς sense. Ίσως όσοι μιλάτε για lag του sense να έχετε πολλά απο τα βαριά widgets του sense, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα. Μόνο το "έλεγχος ισχύος" και μερικές συντομεύσεις.

Αλλά και να βάλω τώρα launcher pro, θα συνεχίσει να τρέχει ολόκληρο το sense απο πίσω, σωστά; Άρα μεγαλύτερη κατανάλωση ram.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό στο Desire HD με 1230mAh μπαταρία (σύμφωνα με το gsmarena) να ανακοινώνει η HTC 490 ώρες αναμονή σε 2G και 420 σε 3G ενώ στο Desire με 1400mAh 340 και 360 αντίστοιχα? :confused: Ξέρω οτι είναι τιμές απο κατασκευαστή αυτές και δεν είναι να τις εμπιστεύεσαι αλλα....
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει νομίζω τις 3 πιο αντιπροσωπευτικές roms. Opendesire, defrost, leedroid.

Έμεινα στη τελευταία, λόγω sense. Δεν εννοώ οτι με τρελαίνει ο launcher, αλλά μου αρέσει η καλύτερη γκαλερί που έχει, το πρόγραμμα "Πρόσωπα" που έχει άσπρο φόντο, το χρώμα στο μενού των ρυθμίσεων (ναι είναι συν για μένα) και προπάντων το htc_ime. Στην opendesire δοκίμασα να βάλω το htc_ime mod αλλά δε δούλεψε. Όταν ξαναβάλω θα δοκιμάσω να το τραβήξω απο τη defrost, εκεί νομίζω δούλευε.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι δεν έχει διαφορά ταχύτητας με/χωρίς sense. Ίσως όσοι μιλάτε για lag του sense να έχετε πολλά απο τα βαριά widgets του sense, εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα. Μόνο το "έλεγχος ισχύος" και μερικές συντομεύσεις.

Αλλά και να βάλω τώρα launcher pro, θα συνεχίσει να τρέχει ολόκληρο το sense απο πίσω, σωστά; Άρα μεγαλύτερη κατανάλωση ram.

 

Και εγώ τελικά δεν κατάλαβαα μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα. Σε μπαταρία ίσως έχει διαφορά. Όταν τρέχεις τον launcherpro πάνω από sense δεν νομίζω ότι το sense παραμένει ενεργό...

Παιδιά καλό το htc ime mod.. αλλά δοκιμάστε και swype με ελληνικά-αγγλικά. Φοβερή ανακάλυψη... μέχρι και οδηγώντας γράφω πλέον χωρίς να κοιτάω :Ρ

 

 

Είναι λογικό στο Desire HD με 1230mAh μπαταρία (σύμφωνα με το gsmarena) να ανακοινώνει η HTC 490 ώρες αναμονή σε 2G και 420 σε 3G ενώ στο Desire με 1400mAh 340 και 360 αντίστοιχα? :confused: Ξέρω οτι είναι τιμές απο κατασκευαστή αυτές και δεν είναι να τις εμπιστεύεσαι αλλα....

 

Λογικό γιατί ο επεξεργαστής του έχει μικρότερη κατανάλωση....

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρέχεις τον launcherpro πάνω από sense δεν νομίζω ότι το sense παραμένει ενεργό...

Κάποιος άλλο ξέρει τίποτα γι' αυτό; Νομίζω κάποιος συμφορουμίτης το έγραψε εδώ. Το είπα με την λογική οτι το sense δεν αντικαταστίθεται πλήρως απο έναν launcher, και στην ουσία το sense δεν είναι Launcher μόνο. Θα το ξανακοιτάξω βέβαια. Τo swype δεν ήξερα οτι έχει ελληνικά!!

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι φαντάρος ρε παιδιά και τα εχω αφήσει λίγο, μπορούμε κάνουμε root σε froyo; έχει βγει τίποτα νεο;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To root πλέον γίνεται με ένα κλικ. Δες τη πρώτη σελίδα του topic, αλλά εκεί που λέει how to root froyo. Έχει οδηγίες αναλυτικότατες. Ουσιαστικά όμως αναβαθμίζεις πρώτα το usb driver με ένα zip στον υπολογιστή, συνδέεις το κινητό ως μονάδα δίσκου, και τρέχεις το unrevoked (ένα reflash.exe). Και έγινε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σε λιγες μερες θ'αποκτησω κι'εγω το desire με sim 2+1 cosmote.πως γινεται η αλλαγη των γραμμων? Σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σε λιγες μερες θ'αποκτησω κι'εγω το desire με sim 2+1 cosmote.πως γινεται η αλλαγη των γραμμων? Σας ευχαριστω πολυ.

 

Γινεται ευκολα με την εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη το τηλ. και λεγεται SIM Toolkit. Παρτο πρωτα με το καλο, και θα δεις οτι ολα ειναι ευκολοτερα απο οτι νομιζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γινεται ευκολα με την εφαρμογη που εχει προεγκατεστημενη το τηλ. και λεγεται SIM Toolkit. Παρτο πρωτα με το καλο, και θα δεις οτι ολα ειναι ευκολοτερα απο οτι νομιζεις.

 

καλημερα

τι κανει αυτο το SIM Toolkit ακριβως???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

Θέλω να δωσω το κινητό μου αλλά θέλω να διαγραψω τα πάντα από αυτό δλδ να μην έχουν μείνει καθόλου προσωπικα στοιχεία μέσα, από εφαρμογές από σελιδοδεικτες , από εμαίλ και ιστορικα.

 

τα πάντα .

 

Πως μπορώ να το κάνω ;

Εχω froyo

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .

Θέλω να δωσω το κινητό μου αλλά θέλω να διαγραψω τα πάντα από αυτό δλδ να μην έχουν μείνει καθόλου προσωπικα στοιχεία μέσα, από εφαρμογές από σελιδοδεικτες , από εμαίλ και ιστορικα.

 

τα πάντα .

 

Πως μπορώ να το κάνω ;

Εχω froyo

ρυθμισεις-καρτα sd και αποθ.-εργοστασιακες ρυθμισεις--επαναφορα τηλεφωνου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ο καιρος στο sense με εχει κουρασει θα ελεγα...ειναι 10:30 και μου δειχνει παλι οτι ειναι βραδυ...γινεται να αλλαξουμε την πηγη απο την οποια αντλει τα δεδομενα...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις τη συχνότητα ανανέωσης του καιρού.

δεν εχω βαλει αυτοματη ανανεωση...το ανανεωνω εγω χειροκινητα μολις μπω στο ιντερνετ...του εχω κανει τωρα 10 ανανεωσεις κι αυτο δειχνει βραδυ...:mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Και δε σου βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους ότι δεν έγινε η ανανέωση πχ;

οχι..κανει ανανεωση κανονικα...!!

τι να πω...::confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει αυτοματη ανανεωση...το ανανεωνω εγω χειροκινητα μολις μπω στο ιντερνετ...του εχω κανει τωρα 10 ανανεωσεις κι αυτο δειχνει βραδυ...:mad:

 

Και σε μενα το ιδιο φιλε....:mad:

Link to comment
Share on other sites

να επισημανω οτι το ιδιο κανει και στις υπολοιπες 8 πολεις που εχει απο μονο του...ενω στο "ειδησεις και καιρος" φαινονται οι πραγματικες καιρικες συνθηκες....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...