Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση, που αν και έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα δεν έχω καταλάβει ή δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα.

Παραλαμβάνοντας το κινητό να πάρω τηλέφωνο την ACE HELLAS ή την HTC να δώσω ΙΜΕΙ για να μου πουν αν είναι Ελληνικό ή όχι? Έχω καταλάβει ότι θέμα εγγύησης δεν τίθεται αλλά πολλοί έχουν αναφέρει προβληματάκια όσον αφορά στη γλώσσα του μενού και κυρίως στα μηνύματα SMS όπου δεν στέλνει 160 χαρακτήρες αλλά 70!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα να ρωτισω αν λειτουργει το Flash οταν τραβάμε video.

Προσπαθησα να τραβηξω video και πατουσα το στρογγυλο icon του Flash που το εδειχνε απενεργοποιημένο αλλα δεν άλλαζε ετσι ωστε να ενεργοποιηθεί.

 

Και αν δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα υπαρχει κάποιο application που θα μπορουσα να τραβαω video με flash?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πως ειναι;

καντε μου μερικα σχολια;

εχει βγει καλο;

το gps του πως ειναι;

εχει εγκαταστησει κανεις το i go;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πως ειναι;

καντε μου μερικα σχολια;

εχει βγει καλο;

το gps του πως ειναι;

εχει εγκαταστησει κανεις το i go;

 

εχω το diamond 1 η μεταβαση σε android πως θα μου φανει;

υπαρχουν αρκετες εφαρμογες οπως στα windows;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα να ρωτισω αν λειτουργει το Flash οταν τραβάμε video.

Προσπαθησα να τραβηξω video και πατουσα το στρογγυλο icon του Flash που το εδειχνε απενεργοποιημένο αλλα δεν άλλαζε ετσι ωστε να ενεργοποιηθεί.

 

Και αν δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα υπαρχει κάποιο application που θα μπορουσα να τραβαω video με flash?

 

Ευχαριστω.

 

το φλας δεν δουλευει στο βιντεο...

ισως και να υπαρχει καποια εφαρμογη αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Θα ηθελα να ρωτισω αν λειτουργει το Flash οταν τραβάμε video.

Προσπαθησα να τραβηξω video και πατουσα το στρογγυλο icon του Flash που το εδειχνε απενεργοποιημένο αλλα δεν άλλαζε ετσι ωστε να ενεργοποιηθεί.

 

Και αν δεν υπάρχει αυτη η δυνατότητα υπαρχει κάποιο application που θα μπορουσα να τραβαω video με flash?

 

Ευχαριστω.

 

Προς το παρον φιλε μου οχι αλλα θα διορθωθει στα 2,2(froyo)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω οταν το ανοιξες ειχε μεσα το μεμορυ στικ? και απο που το πηρες. σερωταω να δω μηπως την πατησες σαν εμενα...αλλα τουλαχιστον εγω τα καταφερα να το γυρισω πισω....

 

Φίλε μου αν μπορείς, πες μου γιατί θεωρείς ότι την "πάτησα"; Υπάρχουν και άλλα, σοβαρότερα προβλήματα εκτός από το εικονίδιο και την οθόνη έναρξης της T-mobile; Πες μου μπας και προλάβω να το "σώσω" κι εγώ... :( :cry:

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν με το καλό μου έρθει τη Δευτέρα εχω δει και θελω να πάρω τα εξής:

1) Πακετο με Car Holder + Car Recharger + Leather case

2) Προστασία οθόνη Ultra Clear

Όλα αυτά έρχονται γύρω στα 10 ευρώ. Πιστεύω είναι παρα πολυ καλή η τιμή! Τι λέτε εσείς? Πώς τα κρίνετε ή τι άλλο μου προτίνετε?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος με bluetooth αυτοκινητου το κινητο ?

Ελπιζω να μην εχω προβλημα με το ενσωματομενο bluetooth της οθονης 2 din που εχω στο αυτοκινητο.Δεν ειχα προβληαμ με Nokia, Iphone και το HD2 .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν με το καλό μου έρθει τη Δευτέρα εχω δει και θελω να πάρω τα εξής:

1) Πακετο με Car Holder + Car Recharger + Leather case

2) Προστασία οθόνη Ultra Clear

Όλα αυτά έρχονται γύρω στα 10 ευρώ. Πιστεύω είναι παρα πολυ καλή η τιμή! Τι λέτε εσείς? Πώς τα κρίνετε ή τι άλλο μου προτίνετε?

 

Ξέρεις αν ο φορτιστης αυτοκίνητου βγάζει 1000 ή 500 mA;

 

 

HTC Desire/Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν ο φορτιστης αυτοκίνητου βγάζει 1000 ή 500 mA;

HTC Desire/Tapatalk

Εχω ακούσει, δυστυχώς δεν θυμαμαι από που (νομίζω ενα ξενο φορουμ) ότι ενας που το είχε ψαξει με αμπερομετρο κτλ είτε 1000 είτε 500mA και να είναι αυτό βγάζει 500 για την ασφάλεια του κινητού. Δεν ξέρω καθολου αν ισχύει, αλλά γι'αυτό το λόγο δεν με ενδιαφερει πόσο είναι, απλά θέλω να εχω εναν φορτιστή για το αυτοκίνητο, τώρα αν είναι 1000mA και αποδίδει ως 1000 έχει καλώς!

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμιά εφαρμογή που είναι καλή και αξίζει να κατεβάσω !!!

 

υποκειμενικό είναι αυτό ,αλλά παραθέτω μερικές που έχω

 

File Manager ( file manager ) .

Meebo IM ( για να συνδέεσαι σε msn,aim,yahoo κτλ )

Shazam ( ηχογραφεί κομμάτι από ένα τραγούδι και σου λέει ποιο είναι)

AndNav2 ( δωρεάν gps navigator, μπορείς να βάλεις δικούς σου χάρτες)

FlashApp (χρησιμοποιεί το flash σαν φακό)

MixZing ( music player με αυτόματο κατέβασμα album arts)

Google Earth

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος με bluetooth αυτοκινητου το κινητο ?

Ελπιζω να μην εχω προβλημα με το ενσωματομενο bluetooth της οθονης 2 din που εχω στο αυτοκινητο.Δεν ειχα προβληαμ με Nokia, Iphone και το HD2 .

κανενα προβλημα δεν εχει (εχω τι ιδιο) αλλα κλασικα χωρις sms
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δεν εχει (εχω τι ιδιο) αλλα κλασικα χωρις sms

 

Να πω την αληθεια για sms δεν εχω δοκιμασει ουτε με αλλα κινητα αλλα δεν με απασχολει.Νασαι καλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω χάσει επεισόδια εχω μια ερώτηση,γράφω μήνυμα με τ9 και τα μετατρέπει σε κεφαλαία αυτόματα,πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?επίσης τα στέλνει με 160 χαρακτήρες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά αυτό που λένε, και έχει βάλει και ενα φίλος σε προηγούμενο ποστ, οτι περιμένουμε το froyo σε λιγότερο απο δυο βδομάδες; Ξέρεις κανείς να το επιβεβαιώσει;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει τελικά αυτό που λένε, και έχει βάλει και ενα φίλος σε προηγούμενο ποστ, οτι περιμένουμε το froyo σε λιγότερο απο δυο βδομάδες; Ξέρεις κανείς να το επιβεβαιώσει;

 

ανεπισημα ετσι εχει ακουστει... επισημα μεχρι το τελος του χρονου... :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω χάσει επεισόδια εχω μια ερώτηση,γράφω μήνυμα με τ9 και τα μετατρέπει σε κεφαλαία αυτόματα,πως μπορώ να το αλλάξω αυτό?επίσης τα στέλνει με 160 χαρακτήρες?

 

Στις ρυθμίσεις των sms , εκεί που λέει Ελληνική Κωδικοποίηση, επιλέγεις 7bit .Μπορείς να γράφεις μόνο κεφαλαία αλλά είναι 160 χαρακτήρες. Αν βάλεις κωδικοποίηση 16bit θα γράφεις και μικρά , αλλά θα στέλνει 70 χαρακτήρες .

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο πως ειναι;

καντε μου μερικα σχολια;

εχει βγει καλο;

το gps του πως ειναι;

εχει εγκαταστησει κανεις το i go;

 

εχω το diamond 1 η μεταβαση σε android πως θα μου φανει;

υπαρχουν αρκετες εφαρμογες οπως στα windows;

 

Φιλε μου εχω το Desire εδω και δυο μερες.Πρωην κατοχος diamond οπως και συ.Μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι θετικοτατες! Θα παθεις πλακα με την οθονη, την ταχυτητα αποκρισης και την αισθηση αφης της, καθως και με την ταχυτατη συμπεριφορα γενικως του λογισμικου!Το android πεταει κυριολεκτικα, ειδικα για εμας που ερχομαστε απο windows.

Με το gps ακομα δεν εχω ασχοληθει.

 

Υ.Γ. Απο εφαρμογες απ' οτι βλεπω στο market γινεται χαμος και μεχρι στιγμης εχω εγκαταστησει οτι αντιστοιχο ειχα στα windows.

Edited by egodim80
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των sms , εκεί που λέει Ελληνική Κωδικοποίηση, επιλέγεις 7bit .Μπορείς να γράφεις μόνο κεφαλαία αλλά είναι 160 χαρακτήρες. Αν βάλεις κωδικοποίηση 16bit θα γράφεις και μικρά , αλλά θα στέλνει 70 χαρακτήρες .

 

Το κακό είναι ότι αν το επιλέξω στα 7bit μαζί με τα κεφαλαία προσθέτει και κάτι σύμβολα μεταξύ των λέξεων και σαφώς ο παραλήπτης θα το βλέπει το μήνυμα μαζί με τα σύμβολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση newbie: Υπάρχει κάποιο αρνητικό αν γίνει το κινητό rooted;

Θεωρητικά χάνεις την εγγύηση..πρακτικά μπορείς να επαναφέρεις το κινητό στην αρχική κατάσταση και έχεις πάλι εγγύηση :D

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...