Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω.Μου αρκουν οι επαφες.Φορτιζει και απο usb ή μονο απο το ρευμα ?

 

Έχει επιλογή κατά την σύνδεση με τον Η/Υ να φορτίζει, λειτουργία HTC Sync, disk drive και Internet sharing. Ωστόσο δεν θα είχα με τίποτα την υπομονή να περιμένω να γεμίσει με 500mA από την usb θύρα. :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και από τα 2 θείο Γιάννη

 

Thanks ... ανηψιε !!!!

 

Έχει επιλογή κατά την σύνδεση με τον Η/Υ να φορτίζει, λειτουργία HTC Sync, disk drive και Internet sharing. Ωστόσο δεν θα είχα με τίποτα την υπομονή να περιμένω να γεμίσει με 500mA από την usb θύρα. :p:p

 

Ευχαριστω.Απλα για ωρα αναγκης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή κατά την σύνδεση με τον Η/Υ να φορτίζει, λειτουργία HTC Sync, disk drive και Internet sharing. Ωστόσο δεν θα είχα με τίποτα την υπομονή να περιμένω να γεμίσει με 500mA από την usb θύρα. :p:p

 

Εδω τιθετε θεμα ομως,οποιο και να επιλεξεις αν προσεξεις φορτιζει παρολο που μπορει να κανει unmount την καρτα(disk drive),οποτε....

Οσο για το USB,το ξερω οτι ειναι πιο αργο αλλα πρωτη φορτιση το αφησα πανω απο 8 ωρες αλλα ηταν πρασινο το λαμπακι πολυ πιο γρηγορα,οσο για τωρα 1-2 ωρες γεμιζει παρολο που λενε 3 και...

Link to comment
Share on other sites

Εδω τιθετε θεμα ομως,οποιο και να επιλεξεις αν προσεξεις φορτιζει παρολο που μπορει να κανει unmount την καρτα(disk drive),οποτε....

Οσο για το USB,το ξερω οτι ειναι πιο αργο αλλα πρωτη φορτιση το αφησα πανω απο 8 ωρες αλλα ηταν πρασινο το λαμπακι πολυ πιο γρηγορα,οσο για τωρα 1-2 ωρες γεμιζει παρολο που λενε 3 και...

 

Για να πώ την αλήθεια δεν δοκίμασα να το φορτίσω μέσω usb, η πρώτη+δεύτερη φόρτιση έγινε με τον φορτιστή. Ωστόσο διάβασα ότι αν είναι συνδεμένο με usb και φορτίζει ενώ παράλληλα γίνεται χρήση της συσκευής φαίνεται ότι χάνει ενέργεια αντί να παίρνει.:lol::lol: Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τους φορτιστές αυτοκινήτου των 500mA με παράλληλη χρήση gps εφαρμογών(all time on οθόνη) .

 

Πέρα από τον τρόπο φόρτισης εμένα το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το καλώδιο φόρτισης. Έφυγα από το iphone που είχε το δικό του βύσμα και βρέθηκα στο desire που αντί να βάλουν ένα mini-usb connector (που λίγο πολύ πλέον όλοι έχουν 2+ καλώδια στο συρτάρι) διάλεξαν τον micro-usb. Έλεος δλδ.. λίγη τυποποίηση δεν βλάπτει

Link to comment
Share on other sites

Για να πώ την αλήθεια δεν δοκίμασα να το φορτίσω μέσω usb, η πρώτη+δεύτερη φόρτιση έγινε με τον φορτιστή. Ωστόσο διάβασα ότι αν είναι συνδεμένο με usb και φορτίζει ενώ παράλληλα γίνεται χρήση της συσκευής φαίνεται ότι χάνει ενέργεια αντί να παίρνει.:lol::lol: Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τους φορτιστές αυτοκινήτου των 500mA με παράλληλη χρήση gps εφαρμογών(all time on οθόνη) .

 

Πέρα από τον τρόπο φόρτισης εμένα το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το καλώδιο φόρτισης. Έφυγα από το iphone που είχε το δικό του βύσμα και βρέθηκα στο desire που αντί να βάλουν ένα mini-usb connector (που λίγο πολύ πλέον όλοι έχουν 2+ καλώδια στο συρτάρι) διάλεξαν τον micro-usb. Έλεος δλδ.. λίγη τυποποίηση δεν βλάπτει

Τα δυο προηγουμενα κινητα μου, νοκια και σαμσουνγκ ειχαν micro usb.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγα από το iphone που είχε το δικό του βύσμα και βρέθηκα στο desire που αντί να βάλουν ένα mini-usb connector (που λίγο πολύ πλέον όλοι έχουν 2+ καλώδια στο συρτάρι) διάλεξαν τον micro-usb. Έλεος δλδ.. λίγη τυποποίηση δεν βλάπτει

 

Micro USB ειναι το προτυπο που θα βλεπεις σε ολα τα κινητα απο τα πλεον φθηνα, μεχρι τα ακριβοτερα smartphones, ανεξαρτητως κατασκευαστη (ευτυχως που καποιος... σιχαθηκε τις διαφορετικες υλοποιησεις κι αποφασισε να τυποποιησει τις εξοδους). Παρε δυο καλωδιακια και καθαρισες...

Link to comment
Share on other sites

Για να πώ την αλήθεια δεν δοκίμασα να το φορτίσω μέσω usb, η πρώτη+δεύτερη φόρτιση έγινε με τον φορτιστή. Ωστόσο διάβασα ότι αν είναι συνδεμένο με usb και φορτίζει ενώ παράλληλα γίνεται χρήση της συσκευής φαίνεται ότι χάνει ενέργεια αντί να παίρνει.:lol::lol: Κάτι αντίστοιχο γίνεται και με τους φορτιστές αυτοκινήτου των 500mA με παράλληλη χρήση gps εφαρμογών(all time on οθόνη) .

 

Πέρα από τον τρόπο φόρτισης εμένα το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το καλώδιο φόρτισης. Έφυγα από το iphone που είχε το δικό του βύσμα και βρέθηκα στο desire που αντί να βάλουν ένα mini-usb connector (που λίγο πολύ πλέον όλοι έχουν 2+ καλώδια στο συρτάρι) διάλεξαν τον micro-usb. Έλεος δλδ.. λίγη τυποποίηση δεν βλάπτει

 

Προς το παρον το κλεινω οταν το φορτιζω:p Ποσες ωρες σου πηρε/σου παιρνει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τις ρυθμίσεις για Yahoo gr?

Πρέπει αρχικά να μπεις στο λογαριασμό σου στο yahoo.gr

 

Επιλογές-> POP&Μεταβίβαση και ενεργοποιείς την επιλογή "Επιτρέψτε στο Ταχυδρομείο Yahoo! να λαμβάνεται από λογαριασμούς POP"

 

Σου γράφει τις ρυθμίσεις εκεί αλλά τις μεταφέρω και εδώ:

 

* Διακομιστής εισερχόμενης αλληλογραφίας (POP3): pop.mail.yahoo.com

(Χρήση SSL, θύρα: 995)

 

* Διακομιστής εξερχόμενης αλληλογραφίας (SMTP): smtp.mail.yahoo.com

(Χρήση SSL, θύρα: 465, χρήση πιστοποίησης ταυτότητας)

 

* Όνομα λογαριασμού/Όνομα σύνδεσης: η Ταυτότητα Χρήστη Yahoo! σας (η διεύθυνση e-mail σας χωρίς το "@yahoo.com")

 

* Διεύθυνση e-mail: η διεύθυνσή σας στο Ταχυδρομείο Yahoo! (π.χ., user@yahoo.com)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει τις ρυθμίσεις για Yahoo gr?

Πάντωςαν δεν έχεις gmail και έχεις yahoo.gr θα σου πρότεινα να δημιουργήσεις ένα gmail και απο αυτό να κάνεις ρυθμίσεις ωστε "να ρουφάει" τα email σου απο to yahoo και να τα παίρνεις απο το gmail...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

και για hotmail αν ειναι ευκολο.

καθως ακομα δεν καταλαβαινω πως να βαλω ελληνικο official πληκτρολογιο με αγγλικο μενου????

παντως για αυτον που ρωτησε παραπανω εκανα το εξης. μεσω outlook περασα στο windows live και μετα συχρονισμο με gmail. απο εκει και περα κανει τα εξης:

 

καθως ημουν στο δρομο εβαλα να συχρονιζει με gmail...σε ενα min ειχαν ερθει ολα τα τηλ στο κινητο μου. εκανα και συχρονισμο με facebook και μαζι με τα νουμερα ηρθαν και προσωπα.....ουτε καν το συνδεσα με pc!!!!(ετσι και αλλιως δεν τα καταφερα ακομα...ακομα να το δει το pc μου...εχω μικροπροβληματακια αλλα εχει να κανει με το θεμα οτι δεν εχω πολυ χρονο:D)

Link to comment
Share on other sites

καθως ακομα δεν καταλαβαινω πως να βαλω ελληνικο official πληκτρολογιο με αγγλικο μενου????

 

Settings-->Language & Keyboard -->Select Locale-->English

Settings-->Language & Keyboard -->Touch Input-->Keyboard Language-->Ελληνικά

 

Και μετά βγάζει κάτω αριστερά επιλογή για τις δύο γλώσσες (ΕN/GR)

Link to comment
Share on other sites

sorry αν έχει ειπωθεί πάλι,

γνωρίζετε αν το desire έχει αντιχαρακτική προστασία στην οθόνη;

 

Υποτιθεται πως ναι, αλλα μη βασιστεις σε αυτο. Ειναι πλαστικο (οχι γυαλι, οπως π.χ. το αψογο σε αυτο τον τομεα hd2), εχεγγυο για γρατζουνιες.

Παρε ενα screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πως ναι, αλλα μη βασιστεις σε αυτο. Ειναι πλαστικο (οχι γυαλι, οπως π.χ. το αψογο σε αυτο τον τομεα hd2), εχεγγυο για γρατζουνιες.

Παρε ενα screen protector...

εγω μαζι με το desire πηρα και το zagg invisible shield που ειναι για ολοκληρο το τηλεφωνο, λιγο παιδεμα αλλα ειναι τελειο

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

εγω μαζι με το desire πηρα και το zagg invisible shield που ειναι για ολοκληρο το τηλεφωνο, λιγο παιδεμα αλλα ειναι τελειο

 

Με χαλαει λιγο η προοπτικη του να ψεκασω υγρο πανω στο κινητο για να κολλησω τη μεμβρανη.

Επισης οταν αποφασισεις να το αφαιρεσεις ειναι πολυ μανουρα (μεγαλυτερη απο το να το τοποθετησεις).

Προτιμω μια δερματινη θηκουλα, στην οποια ειναι μονιμα το κινητο κι ενα καλο screen protector. Βεβαια αυτα ειναι γουστα...

Link to comment
Share on other sites

Settings-->Language & Keyboard -->Select Locale-->English

Settings-->Language & Keyboard -->Touch Input-->Keyboard Language-->Ελληνικά

 

Και μετά βγάζει κάτω αριστερά επιλογή για τις δύο γλώσσες (ΕN/GR)

 

εμενα δεν το βγαζει αυτο....και στα δυο μου εχει 4 γλωσσες....αλλα καμια δεν ειναι ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν το βγαζει αυτο....και στα δυο μου εχει 4 γλωσσες....αλλα καμια δεν ειναι ελληνικα

 

βαλε το morelocale 2 κ θα εισαι οκ....αυτο εχω κανει εγω....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Με χαλαει λιγο η προοπτικη του να ψεκασω υγρο πανω στο κινητο για να κολλησω τη μεμβρανη.

Επισης οταν αποφασισεις να το αφαιρεσεις ειναι πολυ μανουρα (μεγαλυτερη απο το να το τοποθετησεις).

Προτιμω μια δερματινη θηκουλα, στην οποια ειναι μονιμα το κινητο κι ενα καλο screen protector. Βεβαια αυτα ειναι γουστα...

έχεις να προτείνεις καμιά καλή δερμάτινη θηκούλα και κανά screen protector;;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

έχεις να προτείνεις καμιά καλή δερμάτινη θηκούλα και κανά screen protector;;

 

Check Θήκη

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

έχεις να προτείνεις καμιά καλή δερμάτινη θηκούλα και κανά screen protector;;

 

δες και εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=PDAIR+DESIRE&x=0&y=0

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το ειδα στο πλαισιο...πλεον δεν εχω κανενα ενδοιασμο περι μεγεθους....οι photos το αδικουν....ειναι πανεμορφο και compact.Μου αρεσουν τα υλικα στο πισω μερος...με μια screen protector πιστευω θα ειναι κομπλε.Next week θα ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος του Desire...ανυπομονω!!:)

 

Πως να βαλετε την screen

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

έχεις να προτείνεις καμιά καλή δερμάτινη θηκούλα και κανά screen protector;;

 

Sorry που επεμβαίνω, αλλά έχω να σου προτείνω για screen protector της

overlayplus.com και συγκεκριμένα αυτό εδώ. Ξέρω ότι μπορεί να σου φανεί λίγο

ακριβό αλλά πραγματικά αξίζει. Προσωπικά τα θεωρώ κορυφαία screen protector.

Όσο για θήκη εγώ πήρα μια από το HD2 που μπορεί να είναι λίγο μεγαλύτερη

αλλά έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...