Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχω λογαριασμό στο market.Δεν μου εμφανίζει κάποιο μήνυμα,απλά είναι σαν να μην έχω πρόσβαση με wifi,αλλά δείχνει ότι συνδέεται.

 

Πρεπει οπωσδηποτε να φτιαξεις λογαριασμο google (google mail) για να μπορεις να μπεις στο market... ξανακοιταξε σε περιπτωση που πειραξες τις ρυθμισεις αν εχεις βαλει σωστα τον κωδικο του δικτυου (αν εχει κωδικο) .. μου εχει τυχει να εχω μικρο ενα γραμμα αντι για κεφαλαιο κ δεν με εβαζε...!!:blink:

 

Για το player εγω θα ελεγα να κατεβασεις καποιο αλλο απο το μαρκετ(power amp, doubletwist, mymusicon) που να εχει album art finder η να κανεις search για ενα album art στο μαρκετ..

Edited by Petr3_Dinamik
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν έχω λογαριασμό στο market.Δεν μου εμφανίζει κάποιο μήνυμα,απλά είναι σαν να μην έχω πρόσβαση με wifi,αλλά δείχνει ότι συνδέεται.

 

για πηγαινε ρυθμισεις - εφαρμογες -διαχειρηση εφαρμογων και κανε καθαρισμο δεδομενων να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τώρα κατάλαβα τι εννοείται.Ναι έκανα λογαριασμό google.Δεν είναι το πρόβλημα μόνο με το market,δείχνει πως δεν έχω internet γενικά,αλλά δείχνει πως έχω συνδεθεί με wifi παράλληλα.κανα καθαρισμό δεδομένων σε κάποιες εφαρμογές που διάβασα αλλα τίποτα.Έχς πρόσβαση για ΄λίγο και μετά σαν να χάνεται η σύνδεση ,αλλα δεν δείχνει ότι αποσνδέεται το wifi .
Αν το κορμί σου είναι η γή σου φύτεψε πάθη,θέρισε ενοχέσ..:!:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια μέρα έχω το εξής πρόβλημα η σύνδεση στο wifi (σπίτι μου) μου είναι πολύ καλή,παρόλαυτα δεν έχω πρόσβαση΄ούτε στο net,ούτε στο market,καιρό γενικώς πουθενά.

 

Έχεις δοκιμάσει να συνδεθείς σε άλλο wifi εκτός του σπιτιού σου? Τα ίδια σου κάνει με όλα τα wifi ή μόνο με το συγκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος htc desire (android 2.29.405.5) Not-Rooted

παιδιά ερώτηση

 

έχω σχεδόν γεμίσει όλη τη την rom (με εφαρμογές-παιχνίδια) έχω ελεύθερο 14MB περίπου

δεν χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές πάντα αλλά όταν θέλω να κατεβάσω κάποια καινούρια (ή κάποιο update) είμαι στο ράβε ξήλωνε, clear cache και unistall εφαρμογών, για να ελευθερώσω χώρο,

αν rootάρω το τηλέφωνο οι εφαρμογές θα κάθονται όλες στην sd card; θα απελευθερωθεί χώρος; στο froyo που έχω, όσες εφαρμογές επιτρέπουν μεταφορά στην sdcard, έχουν μεταφερθεί αλλά κάποιο μέρος κάθε φορά παραμένει στην ram συν οι εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν app2sd (βλέπε facebook, shazam κ.α.)

 

αν rootαρω το desire θα δώ κάποια αλλαγή

p.s. πιστεύω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα για αυτούς που κατεβάζουν πολλά apps app

 

p.s.2 (η εφαρμογή app2sd μου δείχνει ότι έχω 147,62MB in total η rom φαντάζομαι ( τι στο διάολο συμβαίνει ??? στα χαρακτηριστικά η htc λεει ROM: 512 MB)

Edited by observ8
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος htc desire (android 2.29.405.5) Not-Rooted

παιδιά ερώτηση

 

έχω σχεδόν γεμίσει όλη τη την ram (με εφαρμογές-παιχνίδια) έχω ελεύθερο 14MB περίπου

δεν χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές πάντα αλλά όταν θέλω να κατεβάσω κάποια καινούρια (ή κάποιο update) είμαι στο ράβε ξήλωνε, clear cache και unistall εφαρμογών, για να ελευθερώσω χώρο,

αν rootάρω το τηλέφωνο οι εφαρμογές θα κάθονται όλες στην sd card; θα απελευθερωθεί χώρος; στο froyo που έχω, όσες εφαρμογές επιτρέπουν μεταφορά στην sdcard, έχουν μεταφερθεί αλλά κάποιο μέρος κάθε φορά παραμένει στην ram συν οι εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν app2sd (βλέπε facebook, shazam κ.α.)

 

αν rootαρω το desire θα δώ κάποια αλλαγή

p.s. πιστεύω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα για αυτούς που κατεβάζουν πολλά apps app

 

Κ εγω αυτο το πρόβλημα είχα rootara ομως το κινητο κ κατέβασα το move 2sd enabler κ μετεφερα ολα τα προγραμματα σχεδον του κινητου!Διαβασε την πρωτη σελίδα εχει πολυ καλους οδηγους....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Θα ανακαλύψεις χώρο που ούτε τον είχες φανταστεί!!!!! Κι εγώ έτσι έκανα μέχρι που έκανα root έβαλα μία άλλη rom και τώρα κατεβάζω ότι τραβά η ψυχή μου χωρίς το φόβο της μνήμης!!! Δε θα το μετανοιώσεις καθόλου!!! θα ευχαριστηθείς,επιτέλους, το κινητό σου!!! Και με όσες εφαρμογές θέλεις και θα περισσεύει πάντα χώρος!!!!!!! Και δε θα χρειάζεται να τις μεταφέρεις στην sd card!!!

Ας είναι καλά το A2sd+. Το έχουν οι rom που θα βάλεις. Εσύ δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Απλα θα κάνεις root και θα βάλεις μια rom από τους XDA

 

Εγώ δεν θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό, φυσικά βοηθάει πάρα πολύ σε διαθέσιμο χώρο η εγκατάσταση custom Rom, αλλά όταν βάλεις 2-3 προγράμματα πλοήγησης και αρκετά προγράμματα που γράφουν αρκετά δεδομένα στην μνημη του κινητού τότε αποχαιρετα και παλι τον διαθέσιμο χώρο. Εγώ με leedroid και καμια τριανταρια προγράμματα με 3 προγράμματα πλοήγησης εχω διαθέσιμο χώρο πλέον 60 mb. Φυσικά τα αστέρια του xda ανακαλύπτουν νέες μεθόδους για αύξηση μνήμης οπότε με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις την Rom που σε αντιπροσωπευει.

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, 3 προγράμματα πλοήγησης είναι υπερβολή και εξαίρεση όμως ε!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό, φυσικά βοηθάει πάρα πολύ σε διαθέσιμο χώρο η εγκατάσταση custom Rom, αλλά όταν βάλεις 2-3 προγράμματα πλοήγησης και αρκετά προγράμματα που γράφουν αρκετά δεδομένα στην μνημη του κινητού τότε αποχαιρετα και παλι τον διαθέσιμο χώρο. Εγώ με leedroid και καμια τριανταρια προγράμματα με 3 προγράμματα πλοήγησης εχω διαθέσιμο χώρο πλέον 60 mb. Φυσικά τα αστέρια του xda ανακαλύπτουν νέες μεθόδους για αύξηση μνήμης οπότε με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις την Rom που σε αντιπροσωπευει.

 

και παλι απο τα 154 mb internal που δειχνει το quick info το να πεσεις στα μισα περιπου με καμια 40 εφαρμογες 2 προγραμματα πλοηγησης και 3 παιχνιδια οπως το sandstorm ,nova, assansin ενταξει δεν ειναι & ασχημα δεδομενου οτι μπορεις να βαλεις αλλα τοσα περιπου .

αν παλι βαλεις την oxygen & παραμεινεις σαυτη κανοντας soff & βαζοντας & το hboot που προτεινουν οι xda θα εχεις μεχρι 330mb internal αν θυμαμαι καλα:)

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξανά γιατί μπερδεύτηκα

τελευταία απλή ερώτηση, σε root τηλέφωνο μπορείς να μεταφέρεις από την rom στην sd και εφαρμογές που σε non-rooted-froyo δεν υποστηρίζουν move to sd από τους devs?

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, 3 προγράμματα πλοήγησης είναι υπερβολή και εξαίρεση όμως ε!

 

Καλησπέρα μια ερώτηση για να περασω την MIUI 1.1.7 DESIRE DEODEXED (Chinese) πεταω το zip αρχειο χυμα στην καρτα κανω ολα τα wipes και πρεπει να βαλω και το radio? η ειναι ενσωματομενο στην rom?(για ελληνικα κανω παλι στο καπακι update? την ιδια διαδικασια?) Ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξανά γιατί μπερδεύτηκα

τελευταία απλή ερώτηση, σε root τηλέφωνο μπορείς να μεταφέρεις από την rom στην sd και εφαρμογές που σε non-rooted-froyo δεν υποστηρίζουν move to sd από τους devs?

ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

thanks timos

 

άντε τώρα προτείνεται μου και καμιά sdcard

και καμιά καλή επιλογή για roo rooting

 

Για rooting θα βρεις οτι χρειαζεσαι στην πρωτη σελιδα ειναι πολυ ευκολη διαδικασια!εγω αυτη ακολουθησα χωρις κανενα προβλημα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

thanks timos

 

άντε τώρα προτείνεται μου και καμιά sdcard

και καμιά καλή επιλογή για roo rooting

 

για sd μπες στο νετ ,για ροοτ υπαρχει οδηγος στην 1 σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση για να περασω την MIUI 1.1.7 DESIRE DEODEXED (Chinese) πεταω το zip αρχειο χυμα στην καρτα κανω ολα τα wipes και πρεπει να βαλω και το radio? η ειναι ενσωματομενο στην rom?(για ελληνικα κανω παλι στο καπακι update? την ιδια διαδικασια?) Ευχαριστω!

 

Ράδιο ποιο έχεις; Αν έχεις πολύ παλιό βάλε καινούριο.Αν όχι τοτε δε παίζει πρόβλημα.

 

Για την MIUI πέτα στην sd την κινέζικη έκδοση και το πακέτο μου.

Μπες recovery,κάνε wipe date-restore defaults και φλάσαρε το κινέζικο πρώτα και μετά το δικό μου χωρίς wipe ενδιάμεσα.Reboot και είσαι έτοιμος!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, 3 προγράμματα πλοήγησης είναι υπερβολή και εξαίρεση όμως ε!

 

και που να δεις που είχα 5 προγράμματα πλοήγησης πριν λίγο καιρό, πολυτέλεια. Απλα δοκιμάζω πιο ειναι καλύτερο για να μείνω με αυτό στην τελική. Μέχρι να βγει κανένα primo σε android θα δοκιμάζω:p

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο ποιο έχεις; Αν έχεις πολύ παλιό βάλε καινούριο.Αν όχι τοτε δε παίζει πρόβλημα.

 

Για την MIUI πέτα στην sd την κινέζικη έκδοση και το πακέτο μου.

Μπες recovery,κάνε wipe date-restore defaults και φλάσαρε το κινέζικο πρώτα και μετά το δικό μου χωρίς wipe ενδιάμεσα.Reboot και είσαι έτοιμος!

 

32.49.00.32U_5.11.05.27 πρεπει να το αφησω να ανοιξει την πρωτη φορα κ μετα φλασαρω το δικο σου?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος htc desire (android 2.29.405.5) Not-Rooted

παιδιά ερώτηση

 

έχω σχεδόν γεμίσει όλη τη την rom (με εφαρμογές-παιχνίδια) έχω ελεύθερο 14MB περίπου

δεν χρησιμοποιώ όλες τις εφαρμογές πάντα αλλά όταν θέλω να κατεβάσω κάποια καινούρια (ή κάποιο update) είμαι στο ράβε ξήλωνε, clear cache και unistall εφαρμογών, για να ελευθερώσω χώρο,

αν rootάρω το τηλέφωνο οι εφαρμογές θα κάθονται όλες στην sd card; θα απελευθερωθεί χώρος; στο froyo που έχω, όσες εφαρμογές επιτρέπουν μεταφορά στην sdcard, έχουν μεταφερθεί αλλά κάποιο μέρος κάθε φορά παραμένει στην ram συν οι εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν app2sd (βλέπε facebook, shazam κ.α.)

 

αν rootαρω το desire θα δώ κάποια αλλαγή

p.s. πιστεύω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα για αυτούς που κατεβάζουν πολλά apps app

 

p.s.2 (η εφαρμογή app2sd μου δείχνει ότι έχω 147,62MB in total η rom φαντάζομαι ( τι στο διάολο συμβαίνει ??? στα χαρακτηριστικά η htc λεει ROM: 512 MB)

Εκτός από αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά άλλη μία λύση είναι το

Root μαζί με S-OFF (Security Off) και την Oxygen (ROM) , εγω δεν χρησιμοποιώ external partition απλά με το S-off άλλαξα το hboot και πήρα γύρω στα 200mb χώρο απο τον χώρο της ROM .

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη Custoμ Hboot+Oxygen είναι το απόλυτο πράγμα που μπορούμε να έχουμε στις μέρες μας (Διότι όλο και κάτι ανακαλύπτουν για την κινητάρα μας)

Αυτό βέβαια στο προτείνω μόνο αν έχεις κάποια σοβαρή εμπειρία με τους υπολογιστές/κινητά και ξέρεις τι κάνει το κάθε τι που πατας ...

 

Το λέω αυτό διότι απαντήσεις όπως

μας δείχνουν τι καμικάζι υπάρχουν στο Myphone Και γενικά στο ιντερνετ . (Δεν έχω κάτι προσωπικό με το παιδί απλά είναι λάθος να προχωράμε σε τέτοιες κινήσεις χωρίς να γνωρίζουμε).

 

Επίσης με αυτό τον τρόπο γλειτώνεις λευτά για SD :p (λέμε τώρα) Καλό απόγευμα...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτά που σου πρότειναν τα παιδιά άλλη μία λύση είναι το

Root μαζί με S-OFF (Security Off) και την Oxygen (ROM) , εγω δεν χρησιμοποιώ external partition απλά με το S-off άλλαξα το hboot και πήρα γύρω στα 200mb χώρο απο τον χώρο της ROM .

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη Custoμ Hboot+Oxygen είναι το απόλυτο πράγμα που μπορούμε να έχουμε στις μέρες μας (Διότι όλο και κάτι ανακαλύπτουν για την κινητάρα μας)

Αυτό βέβαια στο προτείνω μόνο αν έχεις κάποια σοβαρή εμπειρία με τους υπολογιστές/κινητά και ξέρεις τι κάνει το κάθε τι που πατας ...

 

Το λέω αυτό διότι απαντήσεις όπως μας δείχνουν τι καμικάζι υπάρχουν στο Myphone Και γενικά στο ιντερνετ . (Δεν έχω κάτι προσωπικό με το παιδί απλά είναι λάθος να προχωράμε σε τέτοιες κινήσεις χωρίς να γνωρίζουμε).

 

Επίσης με αυτό τον τρόπο γλειτώνεις λευτά για SD :p (λέμε τώρα) Καλό απόγευμα...

 

έχω επαφή αλλά όχι με modding

thanks για τις συμβουλές

κάνω την έρευνά μου και εγώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο diamond 2 που ειχα, υπηρχε σαν επιλογη στο χτυπημα του κουδουνιου το : vibrate then ring, δηλαδη σε καθε κληση εριχνε μια δονηση και μετα ενεργοποιουνταν το κουδουνισμα.

στο desire τι μπορει να γινει;

 

επισης, υπηρχε επιλογη οταν καλουσες καποιον, την στιγμη που σηκωνε το κινητο του να δονουταν ελαφρως το κινητο, αυτο μπορει να γινει σε εμας;

Link to comment
Share on other sites

επισης, υπηρχε επιλογη οταν καλουσες καποιον, την στιγμη που σηκωνε το κινητο του να δονουταν ελαφρως το κινητο, αυτο μπορει να γινει σε εμας;

 

Αυτό γίνεται και στο Desire με sense rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται και στο Desire με sense rom.

 

Μπορείς να μου πεις ποια είναι αυτή η ρύθμιση;

Θέλω να τη ξεφορτωθώ, αλλά νόμιζα ότι ήταν htc standard setting :blink:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...