Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρήγορη ερώτηση :D Έχω LeeDroid και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω τη Defrost..Είναι υποχρεωτικό η μπαταρία μου να είναι στο 100% ? Εννοώ δε θα υπάρχει θέμα με το τί θα διαβάζει η rom, έτσι? :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι.Και με 20% έχω φλασάρει.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση :D Έχω LeeDroid και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω τη Defrost..Είναι υποχρεωτικό η μπαταρία μου να είναι στο 100% ? Εννοώ δε θα υπάρχει θέμα με το τί θα διαβάζει η rom, έτσι? :confused:

 

Γιατί να χρειάζεται; Δεν νομίζω.. η 6.1 υπάρχει τόσο καιρό που αν υπήρχε τέτοιο bug θα το είχαν φτιάξει πιστεύω.

 

Για stock rom σου προτείνω και oxygen...!

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι ρε γμτ..Μ' αρέσει ο τηλεφωνικός κατάλογος του Sense :p Με έχει βολέψει άπειρα..Έλεγα να βάλω rom απο HD αλλα 1GB EXT είναι too much :|
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρειάζεται; Δεν νομίζω.. η 6.1 υπάρχει τόσο καιρό που αν υπήρχε τέτοιο bug θα το είχαν φτιάξει πιστεύω.

 

Για stock rom σου προτείνω και oxygen...!

μονο που η oxygen δεν εχει ακομα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι ρε γμτ..Μ' αρέσει ο τηλεφωνικός κατάλογος του Sense :p Με έχει βολέψει άπειρα..Έλεγα να βάλω rom απο HD αλλα 1GB EXT είναι too much :|

 

Μπορείς να βάλεις αν θέλεις και αυτή

O baadnewz έχει κάποιες μετατροπές στη rom RCMixHD του Robocik και δουλεύει χωρίς lag, ενώ αποθηκεύεται ολόκληρη μέσα στο nand (δεν μένει πάραυτα ελεύθερο byte).

Έτσι δεν χρειάζεται να κάνεις partition 1Gb. Μπορείς να παραμείνεις με τα 512Mb που χρειαζόταν και η Leedroid.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κάνω σωστά γαμ@&^$&*^&*^%&@^%*#&^ και όταν βάζω μία SD με partition το τηλέφωνο μένει στην λευκή οθόνη της HTC?????????? Με το EasyUs φτιάχνω το πρώτο κομμάτι FAT32 και αφήνω unallocated το υπόλοιπο 500κάτι. Μετά κάνω το unallocated EXT3 χωρίς άλλες ρυθμίσεις.

Please help

AAA Επίσης από το Recovery δεν κάνει format την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έκανε πρώτη φορά επανεκκίνηση :cry:

Κόλλησε στο quadrant και μετά απο λίγο έκανε επανεκκίνηση.Ελπίζω να ήταν τυχαίο :ninja::cry:

Link to comment
Share on other sites

Και του φιλου μου το desire που ειχα βαλει την rcmix 0.13 μετα απο λιγο ζεσταμα εκανε ρεσετ.5 μερες τωρα με την leedroid 2.2f και με σκληροτερη χρηση,δεν εκανε ουτε ενα ρεσετ.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο ή απλά flashάρω ? :)

 

Κατεβάζεις τη rom, την περνάς στην sd κάρτα και κάνεις εκκίνηση σε recovery mode.

Πρέπει να κάνεις wipe ακόμη και το davlik cache.

 

Όπως σου έγραψα νωρίτερα, εξακολουθεί να χρειάζεται ext3 partition για το a2sd ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναί ναί το ξέρω :) Απλά επειδή τονίζουν και στο thread της rom οτι τρέχει απο nand μήπως ήθελε κάτι συγκεκριμένο :) Έχεις εντοπίσει κάτι αρνητικό σε σύγκριση με τις άλλες Sense roms? :) Κάτι που να μή δουλεύει?

Επίσης έχω radio 32.44.00.32..Πρέπει να εγκαταστήσω και άλλο radio? Ελληνικά έχει? :p

Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Ναί ναί το ξέρω :) Απλά επειδή τονίζουν και στο thread της rom οτι τρέχει απο nand μήπως ήθελε κάτι συγκεκριμένο :) Έχεις εντοπίσει κάτι αρνητικό σε σύγκριση με τις άλλες Sense roms? :) Κάτι που να μή δουλεύει?

 

Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα. Είχα την rchdmix, αλλά στη συσκευή μου ήταν αρκετά laggy (σε άλλους πάλι όχι). Αυτή τρέχει σαν να έχει βγει αποκλειστικά για το Desire.

Μέσα στο forum στους xda, υπάρχουν κάποιες αναφορές ότι δεν τρέχουν κάποια widgets, σε καθέναν και διαφορετικά (σε κάποιον το email widget, σε άλλον το people's widget κ.ο.κ) αλλά φαίνεται ότι αφορά το τί έκαναν πριν περάσουν τη rom (wipe ή όχι).

Μετά από κάποια ώρα γράφουν ότι το πρόβλημα διορθώθηκε με εγκατάσταση της rom ξανά κτλ.

 

Επίσης έχω radio 32.44.00.32..Πρέπει να εγκαταστήσω και άλλο radio? Ελληνικά έχει? :p

 

Εγώ έχω από την 1η ημέρα στη συσκευή μου, το radio της υπογραφής μου. Αν είσαι ικανοποιημένος από αυτό που έχεις εσύ, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να το αλλάξεις.

Ελληνικά φυσικά έχει.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας γιατί δεν το έχω καταλάβει σωστά :)

Σε rooted συσκευές με ROM όχι μαμά (πχ Leedroid 2.2f) αυτό το Update (2.29.405.2)μπαίνει;

Αν ναι πρέπει να γυρίσω σε HTC ROM -> Update -> και πίσω σε Leedroid?

Δε θα χαθεί έτσι ξανά το update?

 

Συγχωρήστε τον αδαή αλλά... χάθηκα :)

 

S.

 

Το ΟΤΑ update είναι μόνο για stock rom. Θα περιμένεις να βγει custom που να το έχουν περάσει μέσα. Αν κάνεις restore στη μαμά, update και μετά custom τότε απλά κάνεις μια http://4.bp.blogspot.com/_DCOXowEDv5A/TEFtph0SS7I/AAAAAAAABU0/JtKi42dB3xI/s1600/%CE%BC%CE%AF%CE%B1+%CF%84%CF%81%CF%85%CF%80%CE%B1+%CF%83%CF%84%CE%BF+%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%8C..jpg

 

tv out υποστιρηζει το κινητο μας?δηλ να μπορω να το το συνδεσω στην τv με καλωδιο.

 

Τσου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα. Είχα την rchdmix, αλλά στη συσκευή μου ήταν αρκετά laggy (σε άλλους πάλι όχι). Αυτή τρέχει σαν να έχει βγει αποκλειστικά για το Desire.

Μέσα στο forum στους xda, υπάρχουν κάποιες αναφορές ότι δεν τρέχουν κάποια widgets, σε καθέναν και διαφορετικά (σε κάποιον το email widget, σε άλλον το people's widget κ.ο.κ) αλλά φαίνεται ότι αφορά το τί έκαναν πριν περάσουν τη rom (wipe ή όχι).

Μετά από κάποια ώρα γράφουν ότι το πρόβλημα διορθώθηκε με εγκατάσταση της rom ξανά κτλ.

 

 

 

Εγώ έχω από την 1η ημέρα στη συσκευή μου, το radio της υπογραφής μου. Αν είσαι ικανοποιημένος από αυτό που έχεις εσύ, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να το αλλάξεις.

Ελληνικά φυσικά έχει.

 

Φίλε είχες κανα θέμα με τις επαφές? :( Έκανα εισαγωγή τις επαφές μου απ' την SD και μετά απο μία επανεκκίνηση δεν υπήρχε τίποτα..Μόνο της SIM..Έχεις παρατηρήσει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω βάλει την miui-desire-0.12.3_DEO_etc έχω βαλει το rom manager έχω κάνει flash clockworkmode recovery αλλα μόλις πάω να κάνω partition το κινητο κολλαει στην αρχική οθόνη της htc. Οποιος μπορεί να βοηθήσει επίσης να μου πει το μέγεθος για ext3 και για swap file

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η openDesire που διαβάζω ειναι καλή rom; έχει Ελληνικα; Το htc sync το έχει;

 

Εχει ελληνικα,htc sync δεν εχει όπως όλες οι non sense

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

καλησπέρα

έχω βάλει την miui-desire-0.12.3_DEO_etc έχω βαλει το rom manager έχω κάνει flash clockworkmode recovery αλλα μόλις πάω να κάνω partition το κινητο κολλαει στην αρχική οθόνη της htc. Οποιος μπορεί να βοηθήσει επίσης να μου πει το μέγεθος για ext3 και για swap file

ευχαριστώ

 

Άποψη μου,βαλε defrost,κανε partition 512,0 και ξανα βαλε miui

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Nikos_s3

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η openDesire που διαβάζω ειναι καλή rom; έχει Ελληνικα; Το htc sync το έχει;

Προτείνω αντί για την opendesire που την παράτησε ο δημιουργός της να πας στην defrost που ο δημιουργός της ασχολείται και μάλιστα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό->http://shipped-roms.com/download.php?category=android&model=Bravo&file=PB99IMG_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.2_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_151783_signed.zip,

μετονόμασέ το σε σκέτο PB99IMG.zip, βάλτο στην κάρτα μνήμης, άναψε τη συσκευή κρατώντας πατημένο το volume down και ακολούθα τις οδηγίες στην οθόνη.

 

Καλησπέρα. Πέρασα την ανωτέρω rom όμως παρατηρώ οτι το τηλέφωνω έγινε πιο αργό κατά την περιήγηση στο μενού δηλαδή, δείχνει να κολλάει κατά την κύλιση. Το ίδιο παρατηρώ και σε διάφορες άλλες ρυθμίσεις και στο sense. Με την αμέσως προηγούμενη αναβάμιση δεν είχα πρόβλημα. Μπορώ να ξαναγυρίσω σε αυτή με το link από το πρώτο post;

Link to comment
Share on other sites

Finn, ετοιμάζομαι να περάσω την MIUI 12.3, το zip με την ελληνικη μετάφραση που έχεις φτιάξει το περνάω αμέσως αφού κάνω install την ρομ? :)
Link to comment
Share on other sites

Finn, ετοιμάζομαι να περάσω την MIUI 12.3, το zip με την ελληνικη μετάφραση που έχεις φτιάξει το περνάω αμέσως αφού κάνω install την ρομ? :)

 

αν κανεις τη δουλεια απο καθαρο recocery βαζεις miui και καπάκι το δικο μου.αν το κανεις με rom manager τοτε μετα την miui κλείνεις το κινητό, μπαινεις recocery και κάνεις wipe data/factory reset και μετα βαζεις το δικο μου

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις τη δουλεια απο καθαρο recocery βαζεις miui και καπάκι το δικο μου.αν το κανεις με rom manager τοτε μετα την miui κλείνεις το κινητό, μπαινεις recocery και κάνεις wipe data/factory reset και μετα βαζεις το δικο μου

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, την πέρασα :D

Για να δούμε τι ψάρια πιάνει η miui :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα την ανωτέρω rom όμως παρατηρώ οτι το τηλέφωνω έγινε πιο αργό κατά την περιήγηση στο μενού δηλαδή, δείχνει να κολλάει κατά την κύλιση. Το ίδιο παρατηρώ και σε διάφορες άλλες ρυθμίσεις και στο sense. Με την αμέσως προηγούμενη αναβάμιση δεν είχα πρόβλημα. Μπορώ να ξαναγυρίσω σε αυτή με το link από το πρώτο post;

 

Γιατί το έκανες αυτό?

Ρε παιδιά λίγο μυαλό δεν βλάπτει, σκεφτείτε πριν κάνετε κάτι!

Η rom που είχα δώσει ήταν για έναν συγκεκριμένο φίλο που είχε πρόβλημα

με το κινητό του και δεν λύνονταν αλλιώς.

Όχι για να την περάσει ο καθένας είτε έχει πρόβλημα είτε όχι.

 

Αν θες βοήθεια ξεκίνα από το γιατί την πέρασες και πως την πέρασες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...