Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περασα ξανα την defrost αλλα δεν υπαρχει η εφαρμογη επαφες ουτε το τηλεφωνο. πριν το ειχα περασει απο τα adds του leedroid και δε μου εδειχνε τις επαφες. Τωρα που εκανα format και ξανα περασα την rom δε βλεπω καθολου την εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Wipe data/factory reset και wipe partition cache έκανες;

Εϊμαι με defrost 6.0e εδώ και καιρό και όλα δουλευουν ρολόι.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα οτι στις εφαρμογες στην κατηγορια ληψεις μου εμφανιζει το "market v2.12"...δεν καταλαβα πως αναβαθμιστηκε χωρις να δω τιποτα....:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξαφνικά μου προέκυψε το εξής πρόβλημα. Όσες εφαρμογές έχω στην κάρτα δεν μου εμφανίζονται στο μενού των εφαρμογών. Στην διαχείριση εφαρμογών εμφανίζονται με ένα μαύρο εικονίδιο του android. Όταν επιλέγω μια εφαρμογή από την διαχείριση μου εμφανίζει την χωρητικότητα της και την επιλογή απεγκατάστασης. Αν προσπαθήσω να την τρέξω από την Home screen που την είχα μου λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη! Έβγαλα και έβαλα την κάρτα, έκανα reboot αλλά τα ίδια. Είμαι root με LeeDroid και ext3. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος, κάποια λύση? Ευχαριστώ.

http://img843.imageshack.us/img843/7492/cap201011260041.jpg

Edited by Ekotas
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Παιζει αλλα οταν ανοιγω αρχικα την εφαρμογη εχω το γνωστο error!

 

μια απ τα ιδια και σε 3g kai σε wifi και δεν κανουν και καμια αναβάθμιση την εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Παιζει αλλα οταν ανοιγω αρχικα την εφαρμογη εχω το γνωστο error!

 

Sign in εκανες;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιζει αλλα οταν ανοιγω αρχικα την εφαρμογη εχω το γνωστο error!

 

ρε παιδια αν κανεις sign με το λογαριασμο σου στο ytube, δεν εξαφανιζεται μετα το error?

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια της προσπάθειας για αύξηση αυτονομίας φόρτισα χθές και έκανα underclock στα 800MHz..Η διαφορά είναι χαοτική μπορώ να πώ..Η απόκριση του συστήματος είναι εξίσου γρήγορη (δεν παρατηρώ αλλαγές) και προς το παρόν η μπαταρία φαίνεται σα να μην πέφτει..Λειτουργεί 7 ώρες και 14 λεπτά και είναι στο 97% με κανονική χρήση.. :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν κανεις sign με το λογαριασμο σου στο ytube, δεν εξαφανιζεται μετα το error?

 

Οχι δεν εξαφανιζεται ουτε με sign in..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα..πωω μαγεία..γμτ 1 εβδομάδα έχω λιώσει πόσα φόρουμ και τώρα το κοιτάζω και δεν ξέρω τι να πατήσω..totaly lost!! Ποιό είναι το κρυφό μενού να δω αν είναι branded? Βλέπω μόνο στις πληροφορίες λογισμικού

 

Έκδοση 2.2

Βασικό φάσμα:32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Kernel:2.6.32.15-g6a358a9

2.10.405.2 CL226611 release keys

webkit 3.1

 

και από το recovery menu ( power on+vol down)

Bravo PVT1 SHIP S-ON

HBOOT-0.93.0001

MICROP-031d

RADIO-5.09.05.30.2

Aug 10-2010

Edited by FISHERMAN

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κρυφό μενού που να δείχνει αν το τηλέφωνο είναι branded ή όχι αλλά με βάση την έκδοση που φοράει (2.10.405.2) τότε είναι σίγουρα unbranded.

 

ΥΓ: Εκτός αν το πήρες μεταχειρισμένο οπότε ο προηγούμενος μπορεί να το είχε πειράξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τον Windows Explorer, άνοιξε (διπλό κλικ) το αρχικό συμπιεσμένο αρχείο και πήγαινε στον φάκελο System\customize\resource. Εκεί, στο πάνω μέρος θα βρεις τα αρχεία "bootanimation" και "androidaudio". Αν θέλεις τα διαγράφεις και τα δύο ή μόνον τον ήχο (androidaudio).

 

Αυτό που αναφέρεις είναι να πειράξουμε το αρχείο εγκατάστασης της rom και μετά να το περάσουμε στις συσκευές μας.

Υπάρχει τρόπος να μπορέσει κάποιος να διαγράψει τα bootanimation & androidaudio σε ήδη περασμένη rom και να βάλει στη θέση της το bootanimation της HTC, από τη μαμά rom;

 

Δε ξέρω αν δουλεύει σε εσάς αλλά στο hd2 με ρομ από desire μέσω titanium backup μπορώ να μετακινήσω το igo στην sd και υπάρχει κέρδος κάπου στα 12mb

 

Αυτό το έκανες με το Titanium Backup Pro ή με την απλή έκδοση;

Γιατί δεν βρήκα τον τρόπο να στείλω το iGO στην sd card.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια της προσπάθειας για αύξηση αυτονομίας φόρτισα χθές και έκανα underclock στα 800MHz..Η διαφορά είναι χαοτική μπορώ να πώ..Η απόκριση του συστήματος είναι εξίσου γρήγορη (δεν παρατηρώ αλλαγές) και προς το παρόν η μπαταρία φαίνεται σα να μην πέφτει..Λειτουργεί 7 ώρες και 14 λεπτά και είναι στο 97% με κανονική χρήση.. :D

 

κατι δεν μου καθεται καλα εδω...

περιμενω νεα πανω σε αυτο το θεμα, γιατι οπως τα περιγραφεις γινεται ΤΟ θαυμα με το UC..

 

καποιος αλλος εμπειρος που εχει ασχοληθει με τα παραπανω ας δωσει την αποψη-εμπειρια του..

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν μου καθεται καλα εδω...

περιμενω νεα πανω σε αυτο το θεμα, γιατι οπως τα περιγραφεις γινεται ΤΟ θαυμα με το UC..

 

καποιος αλλος εμπειρος που εχει ασχοληθει με τα παραπανω ας δωσει την αποψη-εμπειρια του..

 

Και εγω αμφιβαλω αν υπαρχει μεγαλη διαφορα. Αντε να κερδιζεις ενα 10%; Δηλαδη 2-3 ωρες επιπλεον

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι να πειράξουμε το αρχείο εγκατάστασης της rom και μετά να το περάσουμε στις συσκευές μας.

Υπάρχει τρόπος να μπορέσει κάποιος να διαγράψει τα bootanimation & androidaudio σε ήδη περασμένη rom και να βάλει στη θέση της το bootanimation της HTC, από τη μαμά rom;

 

 

 

Αυτό το έκανες με το Titanium Backup Pro ή με την απλή έκδοση;

Γιατί δεν βρήκα τον τρόπο να στείλω το iGO στην sd card.

Με την απλή έκδοση.Πάτησα πάνω στην εφαρμογή και από το μενού που βγήκε έχει επιλογή move to sd

Link to comment
Share on other sites

ποια θεωρείτε πιο καλή radio και από που την βρίσκουμε και ειδικά για την leedroid rom
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την latest έκδοση 32.49.00.32U_5.11.05.27 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τρελές διαφορές από την official eu 32.44.00.32U_5.09.05.30_2 δεν έχω δει πάντως, ίσως λίγο καλύτερο 3g και wifi σήμα. Βασικά καλύτερη είναι αυτή που δουλεύει καλύτερα στο τηλέφωνο σου και θα χρειαστεί να πειραματιστείς λίγο.

Όσο για την έκδοση που θα χρειαστείς για την leedroid, οποιαδήποτε της σειράς 5 κάνει.

 

Όλα τα radio θα τα βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687464

Link to comment
Share on other sites

Oxygen εχει περασει κανεις να μας πει εντυπώσεις συν πλην λεω να τη βαλω απο οσο διαβασα εχει καποα προβληματα reboot κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

είμαι στο στάδιο που θέλω να αρχίζω να πειραματίζομαι με custom roms και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει να μου πεί κάποιος τι ακριβώς κάνει back up και τί όχι το Titanium backup (PRO) που απ ότι έχω καταλάβει είναι το πιο δημοφιλές στη κατηγορία του. Μέχρι στιγμής απο ότι το περιεργάστηκα αποθηκεύει τα πάντα από apps+data αλλά τί γίνεται με μηνύματα, call history, home κλπ? θα πρέπει να χρησιμοποιήσω και το mybackup ή το πρώτο με καλύπτει? Ευχαριστώ!

 

Επίσης έχω το εξής πρόβλημα με το adfree android. όταν το ανοίγω μου λέει οτι θελει να κάνει update το host. Πατάω οκ, τη πρώτη φορά μου βγάζει error και αν κανω back και το ξαναπατήσω όπως διαβασα κάπου κάνει restart το κινητό μόνο του και δεν έχω κανένα αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμία ιδέα για το τί φταίει?? :/

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πως μπορώ να κρατήσω backup των επαφών/ των sms/ των apps?

Εχω το Office 2010 και δεν μπορώ να κάνω Sync με το πρόγραμμα της HTC, γιατί δεν υποστηρίζει το νέο office..

Tι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κρυφό μενού που να δείχνει αν το τηλέφωνο είναι branded ή όχι αλλά με βάση την έκδοση που φοράει (2.10.405.2) τότε είναι σίγουρα unbranded.

 

ΥΓ: Εκτός αν το πήρες μεταχειρισμένο οπότε ο προηγούμενος μπορεί να το είχε πειράξει.

 

Οπότε μόνο με το revoke3 και χωρίς να κάνω goldcard μπορώ να το κάνω root;;;

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...