Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω αλλα εχω ..παρθενα την συσκευη απο τετοια.

 

Φίλε Γιάννη δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις το κινητό για να κάνεις τη δουλειά σου,

το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις root δικαιώματα, κάτι που είναι πολύ εύκολο

να γίνει ακολουθώντας τον οδηγό μου στην πρώτη σελίδα.

 

Μετά κατεβάζεις και εγκαθιστάς το LCD Density Changer και είσαι έτοιμος.

 

Καλή επιτυχία κι αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω αλλα εχω ..παρθενα την συσκευη απο τετοια.

 

Η συσκεύη σου πρέπει να "μάθει τον έρωτα". Δως της να καταλάβει. :lol:

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις το κινητό για να κάνεις τη δουλειά σου,

το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις root δικαιώματα, κάτι που είναι πολύ εύκολο

να γίνει ακολουθώντας τον οδηγό μου στην πρώτη σελίδα.

 

Σε αυτον τον οδηγο αναφερεσαι ?

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τρόπος είναι για το Eclair δηλαδή για το Android 2.1.

Εγώ μιλάω για τον οδηγό που έγραψα και είναι στην πρώτη σελίδα: How to root Froyo.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα καταλαβα, σ ευχαριστω...

 

κατι ακομα. επειδη θελω να ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το επαναφερω στην αρχικη καταστασης (για την εγγυηση) υπαρχει καποιος οδηγος για το un root? εχω διαβασει απειρα τελευταια αλλα ο καθενας προτεινει και διαφορετικο τροπο.

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα καταλαβα, σ ευχαριστω...

 

κατι ακομα. επειδη θελω να ειμαι σιγουρος οτι μπορω να το επαναφερω στην αρχικη καταστασης (για την εγγυηση) υπαρχει καποιος οδηγος για το un root? εχω διαβασει απειρα τελευταια αλλα ο καθενας προτεινει και διαφορετικο τροπο.

 

απλά τρέχεις το RUU (official froyo) που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα και το τηλέφωνο επανέρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

απλά τρέχεις το RUU (official froyo) που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα και το τηλέφωνο επανέρχεται στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

απ οτι ειδα ειναι σε .exe, υπαρχει το αντιστοιχο για MACOS ?

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, αλλά φαντάζομαι ότι με virtual θα τρέξει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά στη διάρκεια μπαταρίας με την επιλογή GSM.Παιδιά σας ευχαριστώ για τα φώτα σας.Ημουν έτοιμος να πάρω την παλιά μου συσκευή(Samsung star) μόνο γι'αυτό το λόγο.

Και μιά ακόμη ερώτηση.Πώς είναι καάλύτερα να καταργήσω μιά εφαρμογή που έχω κατεβάσει απο το market; Απο ττην επιλογή εφαρμογές της συσκευής ή αφού συνδεθω πάλι στο market απο την εοιλογή λήψεις;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά στη διάρκεια μπαταρίας με την επιλογή GSM.Παιδιά σας ευχαριστώ για τα φώτα σας.Ημουν έτοιμος να πάρω την παλιά μου συσκευή(Samsung star) μόνο γι'αυτό το λόγο.

Και μιά ακόμη ερώτηση.Πώς είναι καάλύτερα να καταργήσω μιά εφαρμογή που έχω κατεβάσει απο το market; Απο ττην επιλογή εφαρμογές της συσκευής ή αφού συνδεθω πάλι στο market απο την εοιλογή λήψεις;

ευχαριστώ.

ειναι το ιδιο πραγμα, απλα απο το μαρκετ εχεις δυνατοτητα να επιλεξεις το λογο που το κανεις, τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις το κινητό για να κάνεις τη δουλειά σου,

το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις root δικαιώματα, κάτι που είναι πολύ εύκολο

να γίνει ακολουθώντας τον οδηγό μου στην πρώτη σελίδα.

 

Μετά κατεβάζεις και εγκαθιστάς το LCD Density Changer και είσαι έτοιμος.

 

Καλή επιτυχία κι αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου pm.

 

Να είσαι προετοιμασμένος με το lcd density changer είτε να σου κακοφανούν κάποια προγράμματα.. είτε να μην δουλεύουν καλά κάποια. Ίσως και να μην συναντήσεις καθόλου πρόβλημα... εγώ πάντως συνάντησα και με το sygic και με κάποια παιχνίδια

 

το launcher pro λεει για τα HTC η ειναι καλυτερο το Sense?

 

Ήμουν και εγώ υποστηρικτής του launcherpro.. αλλά σαν υποστηρικτής του opensource αποφάσισα να δοκιμάσω adw.launcher (τον βρίσκεται στο μάρκετ ψάχνοντας για τον developer toy "anderweb") μπορώ να πω ενθουσιάστηκα! Δοκιμάστε τον!

Link to comment
Share on other sites

Τη MIUI ROM την έχει δοκιμάσει κανείς?Έχω ενθουσιαστεί με το U.I της και σκέφτομαι να μπώ στο τριπάκι να το flashάρω..Το weather widget που έχει είναι όντως αυτό που βλέπω στην εικόνα? (έχω κόλλημα με τα εφέ του καιρού..) http://www.miui.com/attachments/month_1010/10102018560070d3a50eec4bfa.jpg.thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανενας να σβησει εφαρμογες με το titanium στην rom leedroid?

προσπαθω αλλα κανει restart το κινητο.. σε αλλες ρομ εχω σβησει παρα πολλες. π.χ. facebook, peep, flirck κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τη MIUI ROM την έχει δοκιμάσει κανείς?Έχω ενθουσιαστεί με το U.I της και σκέφτομαι να μπώ στο τριπάκι να το flashάρω..Το weather widget που έχει είναι όντως αυτό που βλέπω στην εικόνα? (έχω κόλλημα με τα εφέ του καιρού..) http://www.miui.com/attachments/month_1010/10102018560070d3a50eec4bfa.jpg.thumb.jpg

την εχω βαλει στην καρτα αλλα δεν τη φλασαρα ακομα. ειχα βαλει την 10.0.22 αλλα κατι δε μου αρεσε.

 

ο Finn την εχει μεταφρασει στα Ελληνικα.

για καιρο(εικονιδια-θεματα, οχι τοσο εφε) δες το beautiful widgets.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει το beautiful widgets και στο Galaxy αλλα καί στο Desire..Μου κόλλαγε όμως εκεί που έπρεπε να κατεβάσει 1020kb για να εγκαταστήσει animations...Δεν κατέβαιναν σε καμία απ' τις δύο συσκευές :( Ίσως φταίει η έκδοση που βρήκα, ίσως υπάρχει νεότερη αλλα δεν μπορώ να βρώ κάτι... :/
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει το beautiful widgets και στο Galaxy αλλα καί στο Desire..Μου κόλλαγε όμως εκεί που έπρεπε να κατεβάσει 1020kb για να εγκαταστήσει animations...Δεν κατέβαιναν σε καμία απ' τις δύο συσκευές :( Ίσως φταίει η έκδοση που βρήκα, ίσως υπάρχει νεότερη αλλα δεν μπορώ να βρώ κάτι... :/

το live wallpaper λες; αυτο ειναι στο market το οποιο εχει προβλημα εδω και μερες, οποτε λογικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και το live wallpaper αλλα δε με έπεισε για κάποιο λόγο :p Κατέβασα μία έκδοση του beautiful widgets που μου έστειλε ένας στο mail μου,την εγκατέστησα, μου έδειχνε καιρό κλπ αλλα όταν έμπαινα στο menu της εβδομαδιαίας πρόβλεψης (που λογικά εκεί κάνει τα animations) μου ζήταγε να κατεβάσει ένα αρχείο του ενός MB για τα animations..Ε..παρόλο που πατούσα "Yes" ποτέ δεν κατέβηκαν :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις εκανα root το κινητο κ μετα απο 3 4 λεπτα ολα πηγανε καλα...η καρδια μου βεβαια χτυπουσε σε ρυθμους τρελους...

 

παρατηρησα το εξης, μολις ξεκινησε το κιν κ πηγα στις εφαρμογες στο σκρολαρισμα αργουσε αρκετα και στην μπαρα επανω εγραφε "προσθήκη γραφικού στοιχείου".

 

αυτο μετα απο λιγα δευτερολεπτα αλλαξε στο κλασικο, ολες οι εφαρμογες.

 

εχει κανεις αποψη τι ητανε αυτο ?

 

και κατι ακομα.

αν κανω backup με το titanium backup η το nandroid backup πριν περασω καποια custom rom, το backup αυτο περιλαμβανει μονο τις εφαρμογες η κ την ρομ. μπορει να λεω και μ*λ*κ*ς, σορρυ απλα τωρα το μαθαινω.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι σε περιπτωση που θελησω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για λογους εγγυησης απλα ξαναπερναω το backup? η μηπως τα εχω μπερδεψει λιγακι ?

Edited by ThoDis
T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και το live wallpaper αλλα δε με έπεισε για κάποιο λόγο :p Κατέβασα μία έκδοση του beautiful widgets που μου έστειλε ένας στο mail μου,την εγκατέστησα, μου έδειχνε καιρό κλπ αλλα όταν έμπαινα στο menu της εβδομαδιαίας πρόβλεψης (που λογικά εκεί κάνει τα animations) μου ζήταγε να κατεβάσει ένα αρχείο του ενός MB για τα animations..Ε..παρόλο που πατούσα "Yes" ποτέ δεν κατέβηκαν :(

δεν βλεπω καπου αυτο που λες. εχω την τελευταια εκδοση, ειμαστε οφ τοπικ, γραψε στις εφαρμογες android :p

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ ότι κατάφερα άνετα και με μέτρια χρήση (wifi κάπου στη μία ώρα, 3g περιστασιακά για τα widget updates, λίγα games, κάπου στις 2-3 ώρες κλήσεις και γύρω στα 50 μηνύματα ανά μέρα) να πιάσω τη μιάμιση μέρα, χρησιμοποιώντας την leedroid 2.2d με kernel από την e. Έβαλα το Espresso brightsilence black που έχει το μαύρο ρολόι στην homescreen και κάποια ωραία εφέ και μαύρο πληκτρολόγιο με HTC-IME custom. (η υπερβολική επιλογή μαύρου εκτός από δικό μου κόλλημα, βοηθάει στην κατανάλωση καθώς έχει amoled το desire μου). Να πω ότι πέρασα και το setcpu περιορίζοντας το χρονισμό στα 245mhz όσο είναι με σβηστή οθόνη και σαν γενικότερη ρύθμισή το μέγιστο το πήγα στα 700mhz γιατί μου αρκούν (εκτός από μερικές περιπτώσεις) και μερικές μικροαλλαγές στο scalling.

Να πω ότι πριν τις αλλαγές αυτές (και με μαμά ROM), δεν έβγαζε την μέρα...

 

Το επόμενο εγχείρημα είναι όπως του φίλου OculatusAbis που το αναφέρει σε αυτό το post: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3360364#post3360364

 

Αλλά αναμένω να λυθούν μερικά bugs ακόμα στην RCMixHD και να περάσω αυτἠν κατ'ευθείαν...

Edited by housas08
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το overclock ο επεξεργαστής ζορίζεται πιο πολύ?Υπάρχει κίνδυνος να καεί?

Είδα καπου για 1400mhz... αν άντεχε τόσο δεν θα ταν απο τη μαμά? :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μολις εκανα root το κινητο κ μετα απο 3 4 λεπτα ολα πηγανε καλα...η καρδια μου βεβαια χτυπουσε σε ρυθμους τρελους...

 

παρατηρησα το εξης, μολις ξεκινησε το κιν κ πηγα στις εφαρμογες στο σκρολαρισμα αργουσε αρκετα και στην μπαρα επανω εγραφε "προσθήκη γραφικού στοιχείου".

 

αυτο μετα απο λιγα δευτερολεπτα αλλαξε στο κλασικο, ολες οι εφαρμογες.

 

εχει κανεις αποψη τι ητανε αυτο ?

 

και κατι ακομα.

αν κανω backup με το titanium backup η το nandroid backup πριν περασω καποια custom rom, το backup αυτο περιλαμβανει μονο τις εφαρμογες η κ την ρομ. μπορει να λεω και μ*λ*κ*ς, σορρυ απλα τωρα το μαθαινω.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι σε περιπτωση που θελησω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για λογους εγγυησης απλα ξαναπερναω το backup? η μηπως τα εχω μπερδεψει λιγακι ?

Λοιπόν το titanioum κρατάει τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους για να τα επαναφέρεις εύκολα όταν αλλάζεις rom.

 

Για full backup (κάτι σαν το ghost των windows) κάνεις με nandroid από το recovery ή με το Rom Manager (free στο market).

 

Όσο για επαναφορά στην αρχική κατάσταση, στο είπα και το απόγευμα μόνο flashάρωντας το επίσημο RUU γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το overclock ο επεξεργαστής ζορίζεται πιο πολύ?Υπάρχει κίνδυνος να καεί?

Είδα καπου για 1400mhz... αν άντεχε τόσο δεν θα ταν απο τη μαμά? :worry:

 

1400 στο Desire δεν παίζει με τίποτα, μάλλον σε άλλο κινητό το είδες.

Max στα 1190 πάει, μετά αρχίζουν τα FC και τα reboot.

 

όσο για το αν μπορεί να πάθει ζημιά το κινητό, φυσικά και μπορεί και φυσικά και ζορίζεται

όταν το υπερχρονίζεις απλά δεν θα την πάθει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά σε βάθος χρόνου.

 

 

Edit: Sorry για το double post, ας το ενώσει κάποιος mod.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...