Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H "Samara από το The Ring" πάνω από την αδερφή σου περιγράφεται και μονολεκτικά:

μια σκιά.

 

Aυτό είδες

:rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια θεια μου εμενε σε νοικιασμενο σπιτι. ελεγε τοτε επειδη στην κρεβατοκαμαρα που κοιμοταν ειχε παλια πεθανει ενας στο ιδιο δωματιο, οτι επειδη καποιες φορες πανω το πολύφωτο κουνιοταν χωρις να ειναι ανοιχτα τα παραθυρα,νομιζε οτι θα ταν κανα φαντασμα κτλ. Μετα μαθαμε οτι εκεινη την εποχη η θεια μου επερνε ψυχοφαρμακα και δεν ηταν και πολυ νορμαλ ωστε να μας πεισει γιαυτο που εβλεπε. Εγω παντως πιστευω πιο πολυ στους εξωγηινους(ξεροντας οτι ολα τα ufo εκεινη την εποχη της εξαρσης ηταν ανθρωπινα χιτλερικα κατασκευασματα) παρα στα φαντασματα.

 

Και θα σας πω και ενα αλλο διαχρονικο. Το ξερουν ολοι και συμβαινει σε πολλους. Να ζεις στιγμες δευτερολεπτων και να ξερεις οτι τις εχεις ξαναζησει ισως σε ονειρα. Μεχρι προσφατα νομιζα οτι συνεβαινε σε μενα και 2-3 ατομα που γνωριζα. Υπαρχει ενα επεισόδιο των x-files που εξηγει "και καλα" πως συμβαινει αυτο. Σαν να ξαναζεις την ιδια στιγμη τοσες φορες ωστε το υποσεινηδητο σου να σε κανει να κανεις μια σωστη επιλογη και κατι τετοιο ωστε να μη βλαψεις με καθε τροπο τον ευατο σου.

 

Αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω που εχει μυωπια και ειδε καποιες μορφες κτλ, το εχω παθει και γω και εχω και γω μυωπια. Ακομα και το βραδυ με την μπαλκονοπορτα ανοιχτη ωστε να μπαινει λιγοστο φως στο δωματιο σου απ εξω βλεπει κανεις απειρες μορφες σαν να κοιτας τα συννεφα ενα πραμα.

 

Πλεον θελω και γω οπως ολοι να πιστεψουμε σε κατι. Αλλα σε τι ακριβως και πιο ειναι πιο πιθανο να δουμε ειναι..:what:.Ειτε αυτο ειναι να δεις απο κοντα τα θεια (χριστος-παναγια), ή τον θειο (φαντασμα),ειτε υπανθρωπους που ζουν στα εγκατα της γης, ειτε οντα απο αλλο πλανητη, ειτε να συνηδητοποιησεις οτι ζεις σε κοσμο υπολογιστων (matrix-ταινιαρα αυτος που σκεφτηκε το σεναριο πολυ καλος).

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Και θα σας πω και ενα αλλο διαχρονικο. Το ξερουν ολοι και συμβαινει σε πολλους. Να ζεις στιγμες δευτερολεπτων και να ξερεις οτι τις εχεις ξαναζησει ισως σε ονειρα.....

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%AF%CE%B1

 

deja vu λεγεται ή προμνησια

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες ο φοβος μας για κατι αναγκαζει τον εγκεφαλο να το δημιουργησει.Δεν ειναι τυχαιο που αυτοι που παθαινουν δαιμονισμο ειναι βαθια θρησκευομενοι ανθρωποι που απο τον φοβο τους μην συναντησουν τον διαολο τον δημιουργουν.Επισης ολοι μας λιγο πολυ μες στο σκοταδι ερμηνευουμε σκιες σαν χαρακτηρες,σαν φαντασματα ή δαιμονες ή ακομα κι η απωλεια ενος αγαπημενου ανθρωπου μας κανει να τον ακουμε ή και να τον βλεπουμε θεωρωντας οτι ειναι η ψυχη του.

Πρωτα προσπαθω να βρω μια λογικη εξηγηση πριν το θεωρησω μεταφυσικο οπου και μεχρι στιγμης ακομα δεν το εχω κανει.Παιζει πολλα παιχνιδια ο εγκεφαλος...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια επισησ θυμηθηκα ενα περιστατικο που μου συναιβει. Ηταν 00.30 και γυρνουσα μονοσ μου απο ενα παρτυ των φιλων μου που ειναι και γειτονεσ. Εκει που περπαταω, ξαφνικα μου ερχετε μια μποχα, λεω καποιο σκυλι θα ειναι που του ηρθε η αναγκη, αλλα δεν ηταν αυτη η μυρωδια. Σαν πετρελαιο ή θυαφι ηταν. Τελωσ παντων, εκει που περπαταγα ακουγα και καποια αλλα βημματα, λεω καποιοσ παιδεραστησ θα ειναι και θα θελει να με βιασει, επιτελους παναγιτσα μου! πλακα κανω. επειδη φοβομουν κοιταξα κατω για να δω αν υπαρχει καποια σκια ανθρωπου που με ακωλουθει. ΤΙΠΟΤΑ. λεω το μυαλο θα ειναι. συνεχιζω. μετα μυρισα πουρο, λεω '' εχε χαρη να ειναι το φαντασμα τησ Μονικα Λεβινση''. Γυρναω πισω και τι να δω, ενα κυριο με μαυρο πουκαμισo, γυαλια και να καπνιζει πουρο. ''Για σου'', μου λεει. ''για σασ'', εσυ πρεπει να εισαι ο Γιωργοσ. εμεινα! πωσ ηξερε το ονομα μου, ''ναι, και το δικο σασ?" δεν 8ελω να θειξω προσωπα για αυτο δεν λεω το ονομα του. ''ωραια, και τι θελετε απο εμενα?'', '' θελω να σου πω, αυριο οταν θα βγεισ στισ 11.45, να μην πασ απο αυτο το δρομακι που συνηθιζεσ'', ''γιατι?'', "θα καταλαβεισ, τωρα πρεπει να φυγω" μου δινει το χερι του και εγω το πιανω για να τον χαιρετισω, ηταν παγωμενο!!!! μεσα σε λιγα λεπτα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ. λεω κανενασ απο τα παιδια 8α μου κανει πλακα. Την αλλη μερα βγηκα εξω, οπωσ συνηθιζα,, 11.40 για να παω στην θεια μου. εκει που περπαταω θυμηθηκα τα λογια του ξενου να μην παω απο αυτο το δρομακι, και ετσι δεν πηγα. μολισ εφτασα σπιτι τησ θειασ μου, εκεινη εβλεπε το Εκτακτο Δελτιο Ειδησεων. Και δεν θα το πιστεψετε, σημερα στισ 11.45, σε αυτον τον δρομο που μου ειπε να μην παω, ειχε γινει ενα τρακαρισμα και 15 ατομα εχασαν την ζωη του. Τρομαγμενοσ παω σπιτι μου, εκει που περπαταγα βλεπω ενα κυδειοχαρτο με το ονομα του!!!! παιδια εχω ανατρυχιασει, ακομα το θυμαμε!!!!

 

 

Υ.Γ. λεω μερικα χιουμοριστικα πραγματα για να σπασει ο παγοσ!

Edited by georgio15
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!παιδια εκανα εγγραφη μονο και μονο επειδη ειναι απιστευτο πως ενα forum εχει αρχισει απο το 2003 και 8 χρονια μετα συνεχιζει ακομα!!!!χρειαστηκα 1 εβδομαδα περιπου για να τα τα διαβασω ολα απο την αρχη!ωραια φαση ηταν!δεν μου εχει τυχει κατι πιο περιεργο απο το να μου βγουν καποια ονειρα...αλλα νομιζω οτι αν μου συμβει θα παθω πλακα!!!!!πιστευω σε τετοιου ειδους φαινομενα απλως θεωρω οτι δεν ειναι ολα μεταφυσικα!παρολα αυτα βρηκα μερικες ωραιες ιστοριες...

 

1η οχι κ τοσο τρομακτικη οσο στεναχωρη:

Ένας νεαρός ήταν έτοιμος να τελειώσει τη σχολή του. Για πολύ καιρό θαύμαζε ένα σπορ αυτοκίνητο σε μια έκθεση, και γνωρίζοντας ότι ο πατέρας του μπορούσε να του το αγοράσει, του είπε ότι αυτό ήταν μόνο ότι ήθελε από αυτόν. Όταν έφτασε η μέρα της αποφοίτησης, ο νεαρός περίμενε ότι ο πατέρας του του είχε αγοράσει το αμάξι. Την ημέρα της αποφοίτησης ο πατέρας του τον ζήτησε σε προσωπικό διάλογο. Ο πατέρας του είπε πόσο περήφανος ήταν για αυτόν και πόσο τον αγαπούσε. Του έδωσε ένα κουτί με όμορφο κάλυμμα για δώρο. Απογοητευμένος ο γιος του ανοίγει το κουτί και βρίσκει μια Βίβλο. Νευριασμένος, ύψωσε τη φωνή του στο πατέρα του και είπε “Με τόσα λεφτά που έχεις, μου δίνεις μια Βίβλο;”, και έφυγε από το σπίτι αφήνοντας το βιβλίο. Πολλά χρόνια πέρασαν και ο νεαρός έγινε επιτυχημένος επιχειρηματίας. Έφτιαξε ένα όμορφο σπιτικό, και κάποια στιγμή κατάλαβε ότι ο πατέρας του θα είχε πλέον γεράσει, και καλό θα ήταν να τον επισκεφτεί. Είχε να τον δει από εκείνη τη μέρα. Πριν πάρει την απόφαση δέχτηκε ένα τηλεγράφημα που έγραφε ότι ο πατέρας του πέθανε και ότι όλη του η περιουσία ανήκει στο γιο του. Έτσι, έπρεπε να πάει στο πατρικό του και να φροντίσει κάποια πράματα. Όταν έφτασε στο σπίτι ένιωσε λύπη και μετάνοια για αυτό που έκανε. Άρχισε να ψάχνει τα χαρτιά του πατέρα του, και πρόσεξε τη Βίβλο, η οποία βρίσκονταν στο ίδιο σημείο όπου την άφησε πριν χρόνια. Άνοιξε το βιβλίο και άρχισε να το ξεφυλλίζει. Καθώς τη διάβαζε, ένα κλειδί έπεσε από έναν φύλακα που ήταν κολλημένος στο πίσω μέρος της Βίβλου. Ήταν τα κλειδιά από το αυτοκίνητο που ήθελε για δώρο όταν αποφοίτησε.

 

2η:Θα σας πω και την δικιά μου εμπειρία! Ήμουν 15-16 χρονών, όπως όλοι οι έφηβοι αργούσα να γυρίσω σπίτι τα βράδια και σύχναζα σε ένα παρκάκι με την παρέα μου! Το σπίτι μου ήταν περίπου 10λεπτα από το παρκάκι και 2-3 φορές την εβδομάδα περνούσα από τον σκοτεινό δρόμο για το σπίτι μου! Ένα βράδυ (κατά τις 1) ψιχάλιζε και είχε λίγο ομίχλη και πήρα τον δρόμο για το σπίτι. Έτρεχα μες στο σκοτάδι και στην ομίχλη για να φτάσω όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Ενώ έτρεχα ξαφνικά πέφτω πάνω σε έναν πιο ψηλό από μένα και κατάμαυρο άνδρα! Σήκωσα το κεφάλι μου να δω τι είναι και δεν είδα πρόσωπο αλλά μέσα στο μαύρο φαινόντουσαν δυο μικρά κατακόκκινα μάτια. Κατατρόμαξα! Αυτός με κρατούσε από τον ώμο και με κουνούσε χωρίς να μιλάει. Εγώ τσίριξα και με έσπρωξε πίσω με δύναμη! Άρχισα να τρέχω για να ξεφύγω και άκουγα από πίσω μου να γαβγίζουν σκυλιά με μανία. Για μια στιγμή νόμιζα ότι ήταν ακριβώς από πίσω μου αλλά μάλλον θα ήταν της φαντασίας μου! Μετά έφτασα έξω από το σπίτι μου και τον είδα να περπατάει στον απέναντι δρόμο και να κοιτά προς το μέρος μου! Μπήκα αμέσως μέσα για να γλιτώσω!

 

 

 

δεν ξερω κατα ποσον ειναι αληθινες αλλα αυτες βρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!παιδια εκανα εγγραφη μονο και μονο επειδη ειναι απιστευτο πως ενα forum εχει αρχισει απο το 2003 και 8 χρονια μετα συνεχιζει ακομα!!!!χρειαστηκα 1 εβδομαδα περιπου για να τα τα διαβασω ολα απο την αρχη!ωραια φαση ηταν!δεν μου εχει τυχει κατι πιο περιεργο απο το να μου βγουν καποια ονειρα...αλλα νομιζω οτι αν μου συμβει θα παθω πλακα!!!!!πιστευω σε τετοιου ειδους φαινομενα απλως θεωρω οτι δεν ειναι ολα μεταφυσικα!παρολα αυτα βρηκα μερικες ωραιες ιστοριες...

 

1η οχι κ τοσο τρομακτικη οσο στεναχωρη:

Ένας νεαρός ήταν έτοιμος να τελειώσει τη σχολή του. Για πολύ καιρό θαύμαζε ένα σπορ αυτοκίνητο σε μια έκθεση, και γνωρίζοντας ότι ο πατέρας του μπορούσε να του το αγοράσει, του είπε ότι αυτό ήταν μόνο ότι ήθελε από αυτόν. Όταν έφτασε η μέρα της αποφοίτησης, ο νεαρός περίμενε ότι ο πατέρας του του είχε αγοράσει το αμάξι. Την ημέρα της αποφοίτησης ο πατέρας του τον ζήτησε σε προσωπικό διάλογο. Ο πατέρας του είπε πόσο περήφανος ήταν για αυτόν και πόσο τον αγαπούσε. Του έδωσε ένα κουτί με όμορφο κάλυμμα για δώρο. Απογοητευμένος ο γιος του ανοίγει το κουτί και βρίσκει μια Βίβλο. Νευριασμένος, ύψωσε τη φωνή του στο πατέρα του και είπε “Με τόσα λεφτά που έχεις, μου δίνεις μια Βίβλο;”, και έφυγε από το σπίτι αφήνοντας το βιβλίο. Πολλά χρόνια πέρασαν και ο νεαρός έγινε επιτυχημένος επιχειρηματίας. Έφτιαξε ένα όμορφο σπιτικό, και κάποια στιγμή κατάλαβε ότι ο πατέρας του θα είχε πλέον γεράσει, και καλό θα ήταν να τον επισκεφτεί. Είχε να τον δει από εκείνη τη μέρα. Πριν πάρει την απόφαση δέχτηκε ένα τηλεγράφημα που έγραφε ότι ο πατέρας του πέθανε και ότι όλη του η περιουσία ανήκει στο γιο του. Έτσι, έπρεπε να πάει στο πατρικό του και να φροντίσει κάποια πράματα. Όταν έφτασε στο σπίτι ένιωσε λύπη και μετάνοια για αυτό που έκανε. Άρχισε να ψάχνει τα χαρτιά του πατέρα του, και πρόσεξε τη Βίβλο, η οποία βρίσκονταν στο ίδιο σημείο όπου την άφησε πριν χρόνια. Άνοιξε το βιβλίο και άρχισε να το ξεφυλλίζει. Καθώς τη διάβαζε, ένα κλειδί έπεσε από έναν φύλακα που ήταν κολλημένος στο πίσω μέρος της Βίβλου. Ήταν τα κλειδιά από το αυτοκίνητο που ήθελε για δώρο όταν αποφοίτησε.

 

2η:Θα σας πω και την δικιά μου εμπειρία! Ήμουν 15-16 χρονών, όπως όλοι οι έφηβοι αργούσα να γυρίσω σπίτι τα βράδια και σύχναζα σε ένα παρκάκι με την παρέα μου! Το σπίτι μου ήταν περίπου 10λεπτα από το παρκάκι και 2-3 φορές την εβδομάδα περνούσα από τον σκοτεινό δρόμο για το σπίτι μου! Ένα βράδυ (κατά τις 1) ψιχάλιζε και είχε λίγο ομίχλη και πήρα τον δρόμο για το σπίτι. Έτρεχα μες στο σκοτάδι και στην ομίχλη για να φτάσω όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Ενώ έτρεχα ξαφνικά πέφτω πάνω σε έναν πιο ψηλό από μένα και κατάμαυρο άνδρα! Σήκωσα το κεφάλι μου να δω τι είναι και δεν είδα πρόσωπο αλλά μέσα στο μαύρο φαινόντουσαν δυο μικρά κατακόκκινα μάτια. Κατατρόμαξα! Αυτός με κρατούσε από τον ώμο και με κουνούσε χωρίς να μιλάει. Εγώ τσίριξα και με έσπρωξε πίσω με δύναμη! Άρχισα να τρέχω για να ξεφύγω και άκουγα από πίσω μου να γαβγίζουν σκυλιά με μανία. Για μια στιγμή νόμιζα ότι ήταν ακριβώς από πίσω μου αλλά μάλλον θα ήταν της φαντασίας μου! Μετά έφτασα έξω από το σπίτι μου και τον είδα να περπατάει στον απέναντι δρόμο και να κοιτά προς το μέρος μου! Μπήκα αμέσως μέσα για να γλιτώσω!

 

 

 

δεν ξερω κατα ποσον ειναι αληθινες αλλα αυτες βρηκα!!!

Kαι άντε εντάξει η δεύτερη ιστορία ας πούμε ότι είναι κάπως τρομακτική.

Η πρώτη πού κολλάει με το θέμα;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια! ειπα οτι εμενα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιου ειδους!βρηκα απλως τις ιστοριες και τις ανεβασα!

ναι η πρωτη δεν ειναι τρομακτικη

η δευτερη δεν ξερω αν ειναι αληθινη αλλα για φαντασου αυτος να ελεγε αληθεια!!!!:X

Link to comment
Share on other sites

anyway, η ερωτηση δε παει σε σενα, αλλα στο ατομο το οποιο υποστηριζει οτι την εζησε ;)

 

ομιχλη, βραδυ, αδειος δρομος, ψηλος με κοκκινα ματια, σε ταρακουναει, ξεφευγεις, ακους σκυλια να γαυγιζουν, τον βλεπεις μετα να κοβει βολτες εξω απο το σπιτι σου... σα πολλα μαζεμενα δεν πεσανε; ;)

πιο πολυ για σεναριο ταινιας μου ακουγεται :)

Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι φοβιτσιαρης και βλεπεις και πολλες ταινιες η διαβαζεις το συγκεκριμενο thread αυτα παθαινεις! :P...
Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι φοβιτσιαρης και βλεπεις και πολλες ταινιες η διαβαζεις το συγκεκριμενο thread αυτα παθαινεις! :P...

 

κακιες!!!!παντως εγω απο τις πολλες ταινιες τρομου εχω παθει ανοσια :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια επισησ θυμηθηκα ενα περιστατικο που μου συναιβει. Ηταν 00.30 και γυρνουσα μονοσ μου απο ενα παρτυ των φιλων μου που ειναι και γειτονεσ. Εκει που περπαταω, ξαφνικα μου ερχετε μια μποχα, λεω καποιο σκυλι θα ειναι που του ηρθε η αναγκη, αλλα δεν ηταν αυτη η μυρωδια. Σαν πετρελαιο ή θυαφι ηταν. Τελωσ παντων, εκει που περπαταγα ακουγα και καποια αλλα βημματα, λεω καποιοσ παιδεραστησ θα ειναι και θα θελει να με βιασει, επιτελους παναγιτσα μου! πλακα κανω. επειδη φοβομουν κοιταξα κατω για να δω αν υπαρχει καποια σκια ανθρωπου που με ακωλουθει. ΤΙΠΟΤΑ. λεω το μυαλο θα ειναι. συνεχιζω. μετα μυρισα πουρο, λεω '' εχε χαρη να ειναι το φαντασμα τησ Μονικα Λεβινση''. Γυρναω πισω και τι να δω, ενα κυριο με μαυρο πουκαμισo, γυαλια και να καπνιζει πουρο. ''Για σου'', μου λεει. ''για σασ'', εσυ πρεπει να εισαι ο Γιωργοσ. εμεινα! πωσ ηξερε το ονομα μου, ''ναι, και το δικο σασ?" δεν 8ελω να θειξω προσωπα για αυτο δεν λεω το ονομα του. ''ωραια, και τι θελετε απο εμενα?'', '' θελω να σου πω, αυριο οταν θα βγεισ στισ 11.45, να μην πασ απο αυτο το δρομακι που συνηθιζεσ'', ''γιατι?'', "θα καταλαβεισ, τωρα πρεπει να φυγω" μου δινει το χερι του και εγω το πιανω για να τον χαιρετισω, ηταν παγωμενο!!!! μεσα σε λιγα λεπτα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ. λεω κανενασ απο τα παιδια 8α μου κανει πλακα. Την αλλη μερα βγηκα εξω, οπωσ συνηθιζα,, 11.40 για να παω στην θεια μου. εκει που περπαταω θυμηθηκα τα λογια του ξενου να μην παω απο αυτο το δρομακι, και ετσι δεν πηγα. μολισ εφτασα σπιτι τησ θειασ μου, εκεινη εβλεπε το Εκτακτο Δελτιο Ειδησεων. Και δεν θα το πιστεψετε, σημερα στισ 11.45, σε αυτον τον δρομο που μου ειπε να μην παω, ειχε γινει ενα τρακαρισμα και 15 ατομα εχασαν την ζωη του. Τρομαγμενοσ παω σπιτι μου, εκει που περπαταγα βλεπω ενα κυδειοχαρτο με το ονομα του!!!! παιδια εχω ανατρυχιασει, ακομα το θυμαμε!!!!

 

 

Υ.Γ. λεω μερικα χιουμοριστικα πραγματα για να σπασει ο παγοσ!

Χωρίς παρεξήγηση, η ιστορία σου μου θυμίζει τις ταινίες Final Destination:cry::p

 

Φυσικά δεν μπορούμε να δώσουμε κάποια εξήγηση και είναι αρκετά περίεργη αν φυσικά συνέβη και δεν την ονειρεύτηκες και μετά σου κόλλησε ότι όντως συνέβει.Δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά μου έχει τύχει παλιότερα κάποια όνειρα που ήταν ιδιαίτερα αληθοφανή μετά από πολύ καιρό να τα θυμάμαι σαν να έγιναν στα αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω και γω αλλη μια ιστοριουλα η οποια συνεβη σε μια κοπελα στην αμερικη και οποιος το πιστευει το πιστευει.:p

Ηταν μια γυναικα η μαριον που γνωρισε εναν δικηγορο απο καλη οικογενεια και παντρευτηκανε οπως ηταν αναμενομενο.Το ζευγαρι περνουσε καπιες μερες στο σπιτι των γονιων του σκοτ <συζηγου>μια μεγαλη επαυλη εξω απο την πολη.Ωστοσο η μαριον παντα ενιωθε περιεργα οταν μενανε εκει λωγο οτι το βραδυ ακουγε θορυβους, πορτες να κλεινουν δυνατα.Ηταν παλιο το σπιτι και ετσι το δικαιολογουσε παντα εκει.

Συντομα εμεινε εγκυος και μετα απο 9 μηνες εφερε ενα γλυκο κοριτσακι την ωντρει.Ενα βραδυ τους ειχαν καλεσει τα πεθερικα για φαγητο που ηταν και αλλοι 2 φιλοι του σκοτ.Η μαριον μετα το δειπνο πηγε να δει την κορη της που κοιμοταν στο πανω δωματιο σε μια κουνια.το δειπνο ηταν στο κηπο του σπιτιου.

Ανοιξε την πορτα πλησιασε στην κουνια ειδε το μωρακι να κοιμαται και χαμογελασε.Τοτε ακουστηκε μια φωνη απο πισω της

Δωσε μου το μωρο

Η μαριον δεν απαντησε

Δωσε μου το μωρο Θελω να παιξω μαζι του.

Η μαριον τοτε ειπε

Οχι τωρα Μαμα δεν βλεπεις κοιμαται.Ισως αργοτερα.Γυρισε πισω να φυγει αλλα δεν ειδε τη πεθερα της.Κατεβηκε κατω στο κηπo και τοτε ειδε τη πεθερα της να μιλαει με τον σκοτ και να τρωνε.

Εισουν μολις τωρα πανω να δεις το μωρο;

Οχι εδω ειμουνα ολη την ωρα τι επαθε το μωρο ειναι καλα;

Η μαριον ετρεξε πανω στο δωματιο και το μωρο κοιματαν ακομα και κανεις δεν ειπηρχε.Το ειπε αργοτερα αυτο που συνεβη στον αντρα της αλλα αυτος την καθυσηχασε πως το ταξοιδι ηταν μεγαλο και ηταν απ την κουραση της.

Τα παραξενα ομως συνεχιστηκαν.Ωποτε ηταν σε εκεινο το σπιτι και την ταιζε η το εκανε μπανιο ενιωθε πως καπιος την παρακολουθουσε.Σε μια στιγμη οταν παλι ηταν στο δωματιο της ωντρει ειδε την κουνια να κουνιεται μονη της και να σταματα αποτομα .Αν και δεν εδωσε σημασια , ηταν μια αλλη φορα που κρατουσε την ωντρει στην αγγαλια και εβλεπε πως το κοριτσακι κοιτουσε καπου και γελουσε.Τι κοιτας ε; τη τηλεοραση κοιτας;; ειδε ομως πως κοιτουσε στο κενο και συνεχισε να γελαει λες και καπιος ηταν εκει.

η μαριον δεν ηθελε να ξαναπηγαινε στα πεθερικα της.Ο αντρας της δεν την πιστευε και φοβοταν πως επαθε καταθλιψη λωγο της γεννας και τα φανταζοταν .προσπαθουσε να την πεισει να παει σε ψυχολογο μαλιστα αλλα η γυναικα αρνιοταν πεισματικα.

Κατι παραξενο συμβαινει του ελεγε και δεν θελω η ωντρει να ναι σε αυτο το σπιτι.

Περασε λιγος καιρος και η μαριον εδειχνε να ειναι ηρεμη.Τα γενεθλια του μωρου ητανε.Η μητερα του σκοτ ηταν αρρωστη και δε μπορουσε να ερχοταν στην πολη και ο αντρας της την επεισε τελικα να πηγαιναν εκει περα στο πατρικο του για να γιορταζαν τα γενεθλια της ολοι μαζι.Το βραδυ νωρις την εβαλε να κοιμηθει παλι σε εκεινο το δωματιο.Ξυπνησε κατα της 2 η ωρα για να δει την κορη της γιατι ανυσηχουσε.Πηγεστο δωματιο ανοιξε την πορτα.Εντρομη Eιδε διπλα στην κουνια μια γυναικα με μακρυα μαυρα μαλια να κοιταει το μωρο.Μολις η γυναικα κοιταξε την μαριον τραβουσε με τα χερια τα μαλια της και φωναζε

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΝΟΙΚΕΙ ειρθε καταπανω της

Η μαριον επεσε και αρχισε να ουρλιαζει.Ο σκοτ ηρθε Τι συνεβη τι συνεβη

ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ φωναζε εκεεεεεεεεεειιιιιιιιιιι.Το δωματιο ομως ηταν αδειο.Την επομενη μερα φυγανε και γυρισανε πισω.Τελικα δεχηκε να παει σε καπιον ψυχολογο φοβοντας πως εχανε το μυαλο της. Η πεθερα της ειρθε να τη δει 2 μερες μετα.Την ειπε πως ηξερε για αυτο που της συμβαινει και τοτε την αποκαλυψε για κατι που δεν το χε πει στην ιδια και στον γιο της.Πριν μεινουν σε εκεινη την επαυλη εμενε μια γυναικα με τον αντρα της που ηταν εγγυος.Εγινε ομως ενα τραγικο ατυχημα και αντρας της σκοτωθηκε .Αυτη απ το σοκ που υπεστη γεννησε προωρα.Επειδη ομως γεννησε ετσι το μωρο μετα απο 1 μηνα πεθαϝε.Απο κει και περα η γυναικα αρχισε να χανει το μυαλο της.Λενε οτι τη βρηκανε νεκρη μες στο σπιτι μαλλον αυτοκτονησε.Ο πωλητητηs τους ειχε πει πως βγηκαν ιστοριες πως τo πνευμα της εμεινε εκει μεσα αλλα ο αντρας της δεν πιστευει σε φαντασματα και ετσι το αγορασαν τελικα γιατι τους αρεσε πολυ.

Μετα απο αυτη την ιστορια η μαριον δεν πηγε σε ψυχολογο και εβαλε τα πεθερικα της ορο πως αν ηθελαν να δουνε το μωρο θα πρεπε να ερχοταν οι ιδιοι στην πολη εκτος αν συνεβαινε κατι αλο αλλα η ιδια δε θα πατουσε ξανα εκει περα.Και ο σκοτ αναγκαστηκε να συμφωνησει με αυτο.

2 χρονια μετα η μητερα του σκοτ πεθανε και λιγο μετα εφυγε και ο πατερας του.

Ο αντρας πουλησε το σπιτι και πλεον ζει με τη μαριον και την εφηβη τωρα κορη τους χωρις αλλα παραξενα συμβαντα

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια! θα σας πω τι μου συαιβει σημερα το πρωι ενω κοιμομουν! οκ, η ιστορια με τον αντρα και το ατυχημα ηταν λιγο ψευτικη, αλλα αυτη που θα σας πω ειναι 100000000000000000% αληθινη. εω κοιμομουν και εβλεπα ενα ωραιο ονειρο με την παμελα αντερσον ( περιττεσ λεπτομεριες :Ρ), ακουω τισ περσιδεσ του παραθυρο μου να τριζουν, λεω ( ο αερασ θα ειναι), μετα ακουσα καποιον να ανεβαινει στο κρεβατι λεω ( το γατι θα ειναι). ξαφνηκα ηθελα να αλλαξω πλευρο και δεν μπορουσα, ολα ηταν μουδιασμενα και δεν μπορουσα να κουνηθω. ξαφνικα νιωθω μια παραξενη αισθηση στο στηθοσ μου, και μετα μια ελαφρια πιεση. ηθελα να ανοιξω τα ματια μου και να δω τι ηταν, αλλα δεν μπορουσα! ηταν τοσο βαρια που ισα ισα τα ανοιξα και ειδα μια μαυρη φιγουρα πανω μου. οπα λεω! παιζει να ειναι η Μορα! παρολο παραξενο δεν φοβιθηκα! ειπα τρεισ φορεσ το πατερ ημων αλλα τιποτα. μετα λεω να πω ενα ποιματακι που μου ελεγε η γιαγια μου για την Μορα, παει καπως ετσι:

 

-- Μορα, Μορα, μετρα τα αστερια τ'ουρανου και την αμμο της θαλασσης, κιοτανε θα τα μετρησεις, τοτε ελα να με πιασεις --

 

μολισ το ειπα 3 φορεσ και αυτο, εφυγε. ομως και παλι ηθελα να ανοιξω τα ματια μου και δεν μπορουσα. μαλλον θα με ειχε παρει αμεσωσ ο υπνος γιατι εβλεπα οτι εφευγα απο το δωματιο, και μολισ ανοιγοκλινα τα ματακια μου τα ομορφα, ημουν παλι ξαπλωμενος. μολις ξυπνησα ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ. κοιταξα παντου και ξαναφωναξα το ποιματακι αυτο αμετριτεσ φορεσ, σηκωθηκα και εφυγα τρεχοντασ.

 

 

τα συμπερασματα δικα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλες ερμηνειες η μορα..

αλλοι λενε πως εναι η Λιλιθ-η πρωτη γυναικα του αδαμ που ειτε εφυγε απο τον παραδεισο γτ προσπαθησε να την βιασει ο Αδαμ ειτε την εδιωξε ο Αδαμ γτ του εμαθε το σεξ(εχει και αυτο πολλες ερμηνειες με την σειρα του)

σε γενικες γραμμες λενε πως ειναι μια τυπισα η οποια καθεται πανω στους αντρες οταν αυτοι ειναι στην διαδικασια του "ξυπνηματος".

ανοιγουν τα ματια τους,αλλα δεν μπορουν να κουνηθουν.

αν ρωτας εμενα, ειναι η κλασικη υπνικη παραλυση.:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Α καλάααα:lol:

Λιλιθ!Ωραίο όνομα:p

Εμένα πάντως δεν έχει κάτσει καμια μορα πάνω μου όταν ξυπνάω!Κάτι σε πιτερ παν μου θυμίζει αυτό το όνομα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν συνεχιστηκε το ονειρο? :P (Εισαι σιγουρος οτι ειχες ξυπνησει?:P). Αυτο το εχω ακουσει απο πολλους, αλλα στους περισσοτερους αποδειχτηκε οτι ηταν στον υπνο τους. Γνωστος φοβος.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καταρχην παιδια χαιρομαι πολυ επιδη ειδα παλαιοτερες μου ιστοριουλες στο φορουμ.Ειναι πολυ καλο αυτο,που δεν σβηνονται.Εχω να γραψω αρκετο καιρο.

 

Σχετικα με αυτο που λεει ο georgio15 ειναι περα για περα αληθινο.Το εχω παθει και πραγματικα ειναι πολυ τρομακτικο.

Ξαπλωνω στο κρεβατι και με παιρνει ο υπνος.Ξαφνικα ξυπναω και νιωθω καποιος να με παταει με ολη του τη δυναμη στο στηθος μου.Ειχα τα ματια μου ανοιχτα και δεν μπορουσα να φωναξω,ουτε να κανω καμια κινηση.Πως ειναι οταν εισαι μουδιασμενος και θες να κουνησεις το χερι σου και κινητε σιγα σιγα και με τρεμουλο.Κατι τετοιο.Ημουν ξυπνιος 100%.Αν ολο αυτο το ειχα ζησει στο ονειρο μου δεν θα εμπαινα καν στο κοπο να το αναφερο.

Αρχιζω να λεω το πατερ ημων,χαλαρωνε η πιεση που ασκουσε επανω μου,σταματουσα να λεω το πατερ ημων με πατουσε πιο πολυ.Με πολλες προσπαθειες εφυγε τελικα με το Πιστευω.Αυτο συνεβενε συχνα...

Και το πιο τρομακτικο ειναι αυτο.Πεφτω κοιμαμαι και ξανα το ιδιο σκηνικο.Νιωθω να με πιεζει μια καταμαυρη σκια,λεω πατερ ημων,Πιστευω οτι ηξερα.Αυτος εκει.Και μου ερχετε στο μυαλο να κανω το σταυρο μου.Παω να σηκωσω το χερι μου με ολη μου τη δυναμη και πηγαινε σε αργη κινηση και ξαφνικα ακουω μια τσιριδα και νιωθω το χερι μου να το κατεβαζει με δυναμη κατω.

 

Αυτη η σκια που κανει αυτες τις επισκεψεις αλλοι λενε ειναι η Μορα.Εγω δεν το πιστευω.

Εγω πιστευω οτι αφου υπαρχει καλο υπαρχει και κακο.Σε επισκεψη μου στο Αγιον Ορος ειχα διηγηθει την περιπετεια μου και μου ειπαν ειναι απο τα γνωστα παιχνιδια του Εξ'αποδω...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο που σας διηγηθηκα ειναι αληθινο και σας ξαναλεω οτι ημουν ξυπνιος...

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

και σας ξαναλεω οτι ημουν ξυπνιος...

 

εισαι σιγουρος?

γενικως βλεπω οτι εχεις πολλα τετοια κρουσματα...

αυθυποβολη ξερεις τι ειναι?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην παιδια χαιρομαι πολυ επιδη ειδα παλαιοτερες μου ιστοριουλες στο φορουμ.Ειναι πολυ καλο αυτο,που δεν σβηνονται.Εχω να γραψω αρκετο καιρο.

 

Σχετικα με αυτο που λεει ο georgio15 ειναι περα για περα αληθινο.Το εχω παθει και πραγματικα ειναι πολυ τρομακτικο.

Ξαπλωνω στο κρεβατι και με παιρνει ο υπνος.Ξαφνικα ξυπναω και νιωθω καποιος να με παταει με ολη του τη δυναμη στο στηθος μου.Ειχα τα ματια μου ανοιχτα και δεν μπορουσα να φωναξω,ουτε να κανω καμια κινηση.Πως ειναι οταν εισαι μουδιασμενος και θες να κουνησεις το χερι σου και κινητε σιγα σιγα και με τρεμουλο.Κατι τετοιο.Ημουν ξυπνιος 100%.Αν ολο αυτο το ειχα ζησει στο ονειρο μου δεν θα εμπαινα καν στο κοπο να το αναφερο.

Αρχιζω να λεω το πατερ ημων,χαλαρωνε η πιεση που ασκουσε επανω μου,σταματουσα να λεω το πατερ ημων με πατουσε πιο πολυ.Με πολλες προσπαθειες εφυγε τελικα με το Πιστευω.Αυτο συνεβενε συχνα...

Και το πιο τρομακτικο ειναι αυτο.Πεφτω κοιμαμαι και ξανα το ιδιο σκηνικο.Νιωθω να με πιεζει μια καταμαυρη σκια,λεω πατερ ημων,Πιστευω οτι ηξερα.Αυτος εκει.Και μου ερχετε στο μυαλο να κανω το σταυρο μου.Παω να σηκωσω το χερι μου με ολη μου τη δυναμη και πηγαινε σε αργη κινηση και ξαφνικα ακουω μια τσιριδα και νιωθω το χερι μου να το κατεβαζει με δυναμη κατω.

 

Αυτη η σκια που κανει αυτες τις επισκεψεις αλλοι λενε ειναι η Μορα.Εγω δεν το πιστευω.

Εγω πιστευω οτι αφου υπαρχει καλο υπαρχει και κακο.Σε επισκεψη μου στο Αγιον Ορος ειχα διηγηθει την περιπετεια μου και μου ειπαν ειναι απο τα γνωστα παιχνιδια του Εξ'αποδω...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτο που σας διηγηθηκα ειναι αληθινο και σας ξαναλεω οτι ημουν ξυπνιος...

 

Φίλε δεν είναι παιχνίδια του εξαποδω, είναι η γνωστή παράλυση ύπνου...

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Ας είναι καλά τα ντοκυμανταιρ της τηλεόρασης :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ξερω,αλλα καμια σχεση!!!!

 

Φιλε δεχομαι οτι αυτο που περιγραφω μοιαζει με την παραλυση υπνου.

Αλλα εγω πιστευω οτι ηταν κατι αλλο....

Edited by Nikos_s3

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...