Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτούς που έχουν κάνει root, μια χρήσιμη εφαρμογούλα από ένα παιδί στο XDA (πού αλλού;) είναι το SGSTools. Έχει αυτοματοποιήσει μερικές εντολές, όπως το να διαλέγεις homescreen, να κάνεις remount το σύστημα σε r/w , να κάνεις reboot σκέτο και σε διάφορα modes, shutdown, να αλλάξεις τους ήχους startup και shutdown, να απεγκαταστήσεις εφαρμογές του συστήματος (με backup), όλους τους μυστικούς κωδικούς, να τρέξεις scriptάκια, να φτιάξεις τα προβλήματα στο market αλλάζοντας τα .prop αρχεία, και άλλα τέτοια.

 

Βασικά είναι τελείως ακίνδυνο, και απλά αυτοματοποιεί πολλά πράγματα που οι πιο ψαγμένοι έχουν κάνει με το χέρι... καλή δουλειά θα έλεγα :) Ευχαριστώ τον unpe που μου είπε γι'αυτό και με έκανε να το ψάξω παραπάνω, του το έβαλε ένας υπάλληλος στο μαγαζί που το πήρε (!).

 

Επαναλαμβάνω λειτουργεί μόνο σε rooted συσκευές, και μπορείτε πια να το κατεβάσετε τζάμπα από το market. (το Galaxy S info χρεώνει για να σου δώσει εναν κατάλογο με κωδικούς... λίγο τραγικό νομίζω)

 

Enjoy :)

 

Παρακαλω φιλε τυχερακια!Ολοι μαζι πολεμαμε για να εχουμε ενα οπλισμενο και επικινδυνο γαλαξια στα χερια μας:)Πολυ καλο τηλεφωνο και με ζοριζει ιδιαιτερα ομολογω σε σημειο που πρεπει να ενημερωνομαι συνεχως!Ετοιμαζομαι να ξενερωσω χαρουμενους φιλους αιφονακιδες με την ατακα παρτε galaxy και αιπεταχτε τα δικα σας:P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου για κάτι...

Έβαλα το LauncherPro και:

:shock::hypno::cry::up::dance::yahoo::respect:

 

Δεν ξέρω ποιοι το έχουν κάνει ή αν μιμούνται άλλο κινητό..

Αλλά το ότι κατάφερα να ξεφορτωθώ το ....αδιάφορο (τουλάχιστον κατ' εμε).... touchwiz UI της samsung (χωρίς να κάνω root και να βάλω custom rom), και να αντικρίσω κάτι τόσο όμορφο και τόσο καλύτερο...

Δεν το περίμενα..

Εντυπωσιάστηκα..

 

Και υποστηρίζει landscape προβολή στις homescreens..

Υπέροχο...

 

ΥΓ: Α! Και με πολύ μικρό αντικτυπο στη RAM, προς έκπληξη μου..

Link to comment
Share on other sites

btw τυχρακια το link που εδωσες πριν με τα HD demos ειναι φοβερο. Τα κομματια που εχει μεσα ειναι οτι πρεπει για show off οταν ερχεται ο εκαστοτε "εξυπνακιας" για να διαπιστωσει "ποσο καλη πλεον ειναι αυτη η S amoled"???:p:p:cool:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απλά να μοιραστώ τον ενθουσιασμό μου για κάτι...

Έβαλα το LauncherPro και:

:shock::hypno::cry::up::dance::yahoo::respect:

 

Δεν ξέρω ποιοι το έχουν κάνει ή αν μιμούνται άλλο κινητό..

Αλλά το ότι κατάφερα να ξεφορτωθώ το ....αδιάφορο (τουλάχιστον κατ' εμε).... touchwiz UI της samsung (χωρίς να κάνω root και να βάλω custom rom), και να αντικρίσω κάτι τόσο όμορφο και τόσο καλύτερο...

Δεν το περίμενα..

Εντυπωσιάστηκα..

 

Και υποστηρίζει landscape προβολή στις homescreens..

Υπέροχο...

 

ΥΓ: Α! Και με πολύ μικρό αντικτυπο στη RAM, προς έκπληξη μου..

 

Θα ήταν πολύ καλύτερα αν μπορούσαμε να απενεργοποιουμε εντελώς το touchwiz ώστε να έχουμε πολύ μεγαλύτερο κέρδος σε ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο launcher pro οταν κάνω slide απο screen σε screen τα widget γίνονται χάλια(ποιοτικα) μεχρι να σταθεροποιηθεί η οθόνη. Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

 

Γενικά αυτά τα launcher τι αντικτυπο εχουν στην συσκευή (μνημη , μπαταρία) ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογη στο XDA αλλα δεν θα στην προτεινα, γιατι μετα θα πρεπει να χρησιμοποιεις εξτρα media player αφου ο official παυει να δουλευει σωστα.

 

@@Αλεξ περασα την SGStools. Την ειχα δοκιμασει και παλιοτερα οχι στην ολοκληρομενη μορφη που ειναι τωρα, αλλα οπως και τοτε ετσι και τωρα δεν κρατα την ρυθμιση για home page.

Επιλεγω την 3 κανει reboot, ξεκινα με την 3 αλλα μολις μεταβω σε καποια αλλη σελιδα και πιεσω το home button για επιστροφη, πηγαινει στην 1.

 

Κώστα μη μου το λες εμένα, δεν την εφτιαξα εγώ, στον τύπο του XDA μίλα :) Νομίζω το έχουν αναφέρει κι άλλοι αυτό...και το λέει ότι δεν πιάνει με όλα τα firmware... υπάρχει τρόπος στο xda να το κάνεις αυτό, αν θες.

 

Τονυ ναι, αυτό κάνει το system apps, αφαιρεί τα .αpp, .οdex και καθαρίζει το /data, οπότε ναι, ότι θα έκανες με το χέρι με τον root explorer. Το script που λέει απλά εκτελεί linux scriptakia που βάζεις στο φάκελό του, ψιλοάχρηστο μιας και το κάνει ο root explorer αυτό με .sh αρχεία, και τα .prop αρχεία είναι configuration αρχεία, υπάρχουν 2 σημαντικά το default.prop και το build.prop, αλλάζοντάς τα μπορείς ας πουμε να ενεργοποιήσεις το market, και κάτι τέτοια... βασικά αν δεν τα έχεις χρειαστεί ήδη δε σου χρειάζονται :) (Κώστα, μέσα στα .prop αρχεία βρίσκεται και το setting για να αλλάξεις τη home screen δε θυμάμαι πού ακριβώς τώρα)... απλά ο τύπος έβαλε ένα app για να κάνει ευκολη τη δουλειά αυτών που θέλουν να πειράξουν αυτά τα αρχεία.

Δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να το χρησιμοποιήσεις...

Ουσιαστικά το προγραμματάκι δεν κάνει τίποτα που δε μπορείς να κάνεις χειροκίνητα με κάποιον editor. Αν δεν είχε κάποιος σκοπό να κάνει κάποια απ'αυτά, του είναι άχρηστο, οπότε μην αγχώνεσαι :)

 

Αν δεν το βρήκατε, ένα καλό feature του είναι τα shortcuts που μπορεί να δημιουργήσει στη homescreen... κάνε add shortcut σε μία homescreen και θα δείς... αυτόματο reboot ας πούμε χωρίς ανάγκη για terminal.

 

Eίναι ένα απλό προγραμματάκι εργαλείο, και μ'αρέσει όπως τό'φτιαξε, δεν ειναι πολύπλοκο, απλά πρακτικό.

 

btw τυχρακια το link που εδωσες πριν με τα HD demos ειναι φοβερο. Τα κομματια που εχει μεσα ειναι οτι πρεπει για show off οταν ερχεται ο εκαστοτε "εξυπνακιας" για να διαπιστωσει "ποσο καλη πλεον ειναι αυτη η S amoled"???:p:p:cool:

 

Όντως :) :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας!χθεσ βραδυ πηρα και γω τον γαλαξια στα χερια μου μιας και δεν ηθελα ο αι-φονις μου να νιωθει μοναξια.:lol: αντιμετοπιζω ενα προβληματακι σημαντικο ομως γιατι ενω μπορω να μπω στο kies δεν μπορω να μπω στο μαζικη αποθηκευση.βλεπω 3 καρτες μνημης αλλα δεν εχω προσβαση σε καμια!βοηθεια στον τυφλο παιδια γιατι το kies μου ειναι τα ζα μου παν αργα!τοσο αργα κανει α φορτωσει αρχεια???καλο τηλεφωνακι αλλα θελει διαβασμα χαχαχα

 

Πρέπει να τις κάνεις mount. Τράβα την πάνω μπάρα στη homescreen με το δάχτυλο προς τα κάτω, πάτα εκεί που λεει USB connected, και θα σου δώσει επιλογή για mount. Όταν το κάνεις, θα το βλέπει το pc σου.

(όταν τελειώσεις, κάνε ασφαλή κατάργηση στο pc, ξανακατέβασε τη μπάρα και κάνε turn off usb storage, ή ότι αντίστοιχο λέει στα ελληνικά.. και είσαι έτοιμος να βγάλεις το usb καλώδιο με ασφάλεια)

 

Ρε παιδια ΠΩΣ στελνω κενο sms? Δε μαφηνει!!!

Πάτα ένα space :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παω να το παρω αυριο , μπορει να μου απαντησει καποιος

σκεφτομαι να αγορασω το galaxy s , και ειχα κανει μια ερωτηση παλιοτερα σχετικα με το accuracy tou gps , και μου απαντησε καποιος πως ειναι πολυ καλο.

στο ιντερνετ ομως που εψαξα λιγο , βρηκα τα εντλως αντιθετα , οτι εχει σοβαρο προβλημα ακριβειας και οτι η samsung προκειτε να το διορθωσει με ενα patch που θα βγαλει συντομα.

Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι , ειναι οντως προβλημα software που προκειτε να το διορθωσει η samsung η ειναι προβλημα hardware?

επειδη το gps ειναι πολυ σημαντικο για μενα θα ηθελα μια εγκυρη απαντηση απο καποιον που χρησημοποιει το gps και οχι απο καποιον που το εχει ανοιξει απλως μια φορα χωρις να εχει κανει πλοηγηση.

Επισης αν εχει κανει καποιος καποια μετρηση θα ηθελα να ξερω ποσα μετρα ακριβεια του βγαζει . με το Ν900 που εχω τωρα λαμβανω 5 - 10 μετρα ακριβεια

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει 3 προγραμματα. Προβλημα ληψης δεν ειχα σε κανενα. Προβλημα ακριβειας ειχα στο 1 και νομιζω πως ειναι θεμα software... Πλοηγηση κανονικα εννοειται και το κινητο το κρατουσα εγω δεν το ειχα πανω στο τζαμι.
Link to comment
Share on other sites

Στο launcher pro οταν κάνω slide απο screen σε screen τα widget γίνονται χάλια(ποιοτικα) μεχρι να σταθεροποιηθεί η οθόνη. Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

 

Γενικά αυτά τα launcher τι αντικτυπο εχουν στην συσκευή (μνημη , μπαταρία) ?

 

Εγώ τώρα που το έβαλα δεν έχω πρόβλημα με τα widgets μου..

 

Για τη μνήμη, μπορείς από τα advanced preferences να βάλεις να σου δείχνει στην επιφάνεια εργασίας τη ποσότητα μνήμης που καταναλώνει.. Εμένα, χωρίς 3D drawer για τις εφαρμογές μου δείχνει περί τα 7ΜΒ σε ηρεμία που είναι αρκετά καλό..

 

Για τη μπαταρία θα δούμε.. Δε νομίζω να την επηρεάζει πολύ αν αποφύγεις 3D κλπ

 

Θα ήταν πολύ καλύτερα αν μπορούσαμε να απενεργοποιουμε εντελώς το touchwiz ώστε να έχουμε πολύ μεγαλύτερο κέρδος σε ram.

 

Συμφωνώ απόλυτα και ελπίζω κάποτε να το κάνει αυτό η Google με όλο το σωρό touchwiz,sense,motoblur κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παω να το παρω αυριο , μπορει να μου απαντησει καποιος

σκεφτομαι να αγορασω το galaxy s , και ειχα κανει μια ερωτηση παλιοτερα σχετικα με το accuracy tou gps , και μου απαντησε καποιος πως ειναι πολυ καλο.

στο ιντερνετ ομως που εψαξα λιγο , βρηκα τα εντλως αντιθετα , οτι εχει σοβαρο προβλημα ακριβειας και οτι η samsung προκειτε να το διορθωσει με ενα patch που θα βγαλει συντομα.

Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι , ειναι οντως προβλημα software που προκειτε να το διορθωσει η samsung η ειναι προβλημα hardware?

επειδη το gps ειναι πολυ σημαντικο για μενα θα ηθελα μια εγκυρη απαντηση απο καποιον που χρησημοποιει το gps και οχι απο καποιον που το εχει ανοιξει απλως μια φορα χωρις να εχει κανει πλοηγηση.

Επισης αν εχει κανει καποιος καποια μετρηση θα ηθελα να ξερω ποσα μετρα ακριβεια του βγαζει . με το Ν900 που εχω τωρα λαμβανω 5 - 10 μετρα ακριβεια

 

Το fix που περιμένουμε θα το διορθώσει, θεωρητικά. Για την ώρα, η κατάσταση είναι ότι το GPS δεν έχει κανένα πρόβλημα στην οδήγηση με αυτοκίνητο με κάποιο navigation software όπως το Sygic ξέρω γω. Έχει πρόβλημα στο συνεχές tracking παρ'όλα αυτά, και αν το θέλεις για περιπάτους ή για ξερω γω geocaching, θα απογοητευτείς. Για την ώρα. Όλα δείχνουν ότι είναι software το πρόβλημα, και με τα τελευταία firmwares (που δεν έχω δοκιμάσει γιατί περιμένω το φρόγιο), έχει φτιάξει και αυτό.

 

Αν το θες για οδήγηση πάντως, προσωπικά δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα (κυρίως όμως για το λόγο ότι τα προγράμματα αυτά σε lockάρουν στο δρόμο, όπως ξέρεις, οπότε μικρές ατέλειες στο tracking εξαφανίζονται).

 

Το accuracy από μόνο του ναι, είναι 5-10 μέτρα όπως λες.

 

tyxerakia moy kernaw mpyra eisai prwtos!!!!!:D:dance::dance: thank youuuuuuuuuu

Είσαι τυχερός που είμαι σε άλλη χώρα, το γλύτωσες το κέρασμα :p Α, και btw, όπως ανακάλυψες και μόνος σου, το Kies είναι για πέταμα, το έχουμε μόνο για τα επίσημα firmware upgrades.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας 2 συσκευες pna πλοηγησης, το diamond 2 και το galaxy s κατατασω το τελευταιο ως 4ο.... Και δεν εχω και πολυ παλια rom (jm2). Τα προγραμματα που χρησημοποιησα ηταν τα motonav(igo8.4), ndrive και gmaps.... σωστη πλοηγηση εντος πολης δυσκολα...

 

edit: sorry αλλα ειμαι τελειομανης και δεν αρκουμε σε μετριοτητες

 

edit2:Απο χθες που ξεφορτωθηκα το widgetlocker ειναι αρκετα καλυτερα τα πραγματα. Ισως εφταιγε που ναι μεν το ειχα, αλλα το ειχα κλειστο. Σημερα το γυρισα σε ocfl2.. ολα καλα! Για να δουμε αν θα ξανακανει τα κουλα που ελεγα χθες....

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακαλυψει μηπως κανεις εναν καλο media player που να παιρνει screenshot/screen capture απο το video οποιαδηποτε στιγμη θελεις?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Ξέχασα τον κωδικό για τον λογαριασμό του gmail και πήγα στο site και τον άλλαξα. Τώρα δεν μπορώ να συγχρονίσω στο κινητό ούτε να καταργήσω το λογαριασμό. Τι να κάνω; Από που αλλάζουν οι ρυθμίσεις του λογαριασμού; Please help...
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Ξέχασα τον κωδικό για τον λογαριασμό του gmail και πήγα στο site και τον άλλαξα. Τώρα δεν μπορώ να συγχρονίσω στο κινητό ούτε να καταργήσω το λογαριασμό. Τι να κάνω; Από που αλλάζουν οι ρυθμίσεις του λογαριασμού; Please help...

 

Ξανακαλησπέρα υψηλοτάτη :) Δε μας είπες αν λυθήκε το προηγούμενο πρόβλημα... αλλά μπορείς να βγάλεις το λογαριασμό αν πας στις ρυθμίσεις, λογαριασμούς και συγχρονισμός, μετά πάτα το google λογαριασμό, θα σου βγάλει να συγχρονίσεις επαφές και ημερολόγιο και mail, και από κάτω έχει ένα μεγάλο κουμπί για να τον καταργήσεις.. δε δουλεύει αυτό;

Aν όχι, φτιάξε ένα 2ο google account με το σωστό password, και μετά ίσως σε αφήσει να σβήσεις τον πρώτο.. μάλλον ένα google phone δε μπορεί χωρίς έστω έναν google account :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μη μου το λες εμένα, δεν την εφτιαξα εγώ, στον τύπο του XDA μίλα :) Νομίζω το έχουν αναφέρει κι άλλοι αυτό...και το λέει ότι δεν πιάνει με όλα τα firmware... υπάρχει τρόπος στο xda να το κάνεις αυτό, αν θες.

 

Τονυ ναι, αυτό κάνει το system apps, αφαιρεί τα .αpp, .οdex και καθαρίζει το /data, οπότε ναι, ότι θα έκανες με το χέρι με τον root explorer. Το script που λέει απλά εκτελεί linux scriptakia που βάζεις στο φάκελό του, ψιλοάχρηστο μιας και το κάνει ο root explorer αυτό με .sh αρχεία, και τα .prop αρχεία είναι configuration αρχεία, υπάρχουν 2 σημαντικά το default.prop και το build.prop, αλλάζοντάς τα μπορείς ας πουμε να ενεργοποιήσεις το market, και κάτι τέτοια... βασικά αν δεν τα έχεις χρειαστεί ήδη δε σου χρειάζονται :) (Κώστα, μέσα στα .prop αρχεία βρίσκεται και το setting για να αλλάξεις τη home screen δε θυμάμαι πού ακριβώς τώρα)... απλά ο τύπος έβαλε ένα app για να κάνει ευκολη τη δουλειά αυτών που θέλουν να πειράξουν αυτά τα αρχεία.

Δε σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να το χρησιμοποιήσεις...

Ουσιαστικά το προγραμματάκι δεν κάνει τίποτα που δε μπορείς να κάνεις χειροκίνητα με κάποιον editor. Αν δεν είχε κάποιος σκοπό να κάνει κάποια απ'αυτά, του είναι άχρηστο, οπότε μην αγχώνεσαι :)

 

Αν δεν το βρήκατε, ένα καλό feature του είναι τα shortcuts που μπορεί να δημιουργήσει στη homescreen... κάνε add shortcut σε μία homescreen και θα δείς... αυτόματο reboot ας πούμε χωρίς ανάγκη για terminal.

 

Eίναι ένα απλό προγραμματάκι εργαλείο, και μ'αρέσει όπως τό'φτιαξε, δεν ειναι πολύπλοκο, απλά πρακτικό.

 

 

 

Όντως :) :)

 

Thanks Αλεξ!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το κινητακι μου μετα απο ενα μηνα κανωνικης λειτουργιας και απηραχτω σημερα δεν αναγνωριζει καμια sim ΜΕ ΞΕΝΕΡΩΣΕ εντελως.:mad:

 

Τι εννοεις; λεει not registered in network η please enter sim card or card not recognised?ρωταω γιατι και εγω ειχα καποιο παρομοιο θεμα...

 

Παιδιά καλησπέρα!! Ξέχασα τον κωδικό για τον λογαριασμό του gmail και πήγα στο site και τον άλλαξα. Τώρα δεν μπορώ να συγχρονίσω στο κινητό ούτε να καταργήσω το λογαριασμό. Τι να κάνω; Από που αλλάζουν οι ρυθμίσεις του λογαριασμού; Please help...

 

και εγω αλλαξα το password στο gmail αλλα για να κανεις remove account ζηταει να κανεις reset τη συσκευη. Εμενα απλα εβγαλε error ξαναζητοντας μου το password και εβαλα το καινουργιο και δουλεψε...

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia καλησπέρα! Για το χθεσινό θέμα είμαι εντάξει γιατί κατέβασα το greek input method και είναι οκ. Τώρα πήγα εκεί που λες και μου βγάζει μήνυμα ότι ο λογαριασμός απαιτείται από ορισμένες εφαρμογές και για να τον καταργήσω θα πρέπει να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.....

 

και εγω αλλαξα το password στο gmail αλλα για να κανεις remove account ζηταει να κανεις reset τη συσκευη. Εμενα απλα εβγαλε error ξαναζητοντας μου το password και εβαλα το καινουργιο και δουλεψε...

 

Και εμένα γιατί δεν βγάζει error; Από που άλλαξες τον κωδικό;

Άκυρο. Πήγα να μπω στο market και μου ζήτησε εκεί τον κωδικό και όλα έφτιαξαν!!!! Παιδιά είστε τέλειοι στην άμεση ανταπόκριση και βοήθεια στους άσχετους και σας ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ!!!!!!

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakia καλησπέρα! Για το χθεσινό θέμα είμαι εντάξει γιατί κατέβασα το greek input method και είναι οκ. Τώρα πήγα εκεί που λες και μου βγάζει μήνυμα ότι ο λογαριασμός απαιτείται από ορισμένες εφαρμογές και για να τον καταργήσω θα πρέπει να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.....

 

oops... δοκίμασε αυτό που λέει η Χρύσα, άλλαξε τον κωδικό σου στο gmail πάλι και δοκίμασε να συνδεθείς... αλλιώς σε βλέπω για reset μάλλον..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα γιατί δεν βγάζει error; Από που άλλαξες τον κωδικό;

παει καιρος που το κανα... Νομιζω πηγα να μπω στο market επι τουτου και μου εβγαλε cannot connect to your account και το κουτακι με το user name μου και ζηταγε το password και το εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα που το έβαλα δεν έχω πρόβλημα με τα widgets μου..

 

Για τη μνήμη, μπορείς από τα advanced preferences να βάλεις να σου δείχνει στην επιφάνεια εργασίας τη ποσότητα μνήμης που καταναλώνει.. Εμένα, χωρίς 3D drawer για τις εφαρμογές μου δείχνει περί τα 7ΜΒ σε ηρεμία που είναι αρκετά καλό..

 

Για τη μπαταρία θα δούμε.. Δε νομίζω να την επηρεάζει πολύ αν αποφύγεις 3D κλπ

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα και ελπίζω κάποτε να το κάνει αυτό η Google με όλο το σωρό touchwiz,sense,motoblur κ.ο.κ.

Ανέβασε μας κανά screenshot να πάρουμε μια γεύση. Δεν το έχω πολύ ψάξει παρόλο που έχω ασχοληθεί στα windows mobiles με την δημιουργία εικονιδιων και θεμάτων τα οποία υπάρχουν ακόμα στο XDA στο thread του HTC HD1 όπου τα ανεβαζα.

Προς το παρών μ έχει πιαει μια μανία να κρατώ το galaxy όσο γίνεται πιο official.

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μοιάζει με HTC, προτιμώ να είναι αναγνωρίσιμο με την μια.:)

 

@@Alex

Αλοιμονο, σιγά μην θεωρούσα εσένα υπευθυνο:p απλά το ανέφερα μην τυχων είχες την λύση.

 

Τα έχω πάρει αυτές τις μέρες με το νέο μου ρουτερ.

Είχα ενα link-D απο τον πάροχο, αλλά επειδή εδώ σου χρεώνουν κάποιο ποσόν το μήνα αποφάσισα να αγοράσω δικό μου.

Πήρα ένα Net Gear αρκετά ακριβότερο από του παροχου και την πατησα. Ενώ έπιανα σ όλο το σπίτι, τώρα στα 6 μέτρα και χανω μια γραμμή.

Φυσικά έχει επιπτώσεις και στην ταχύτητα αφού αν μετακινηθω πιο κοντά υπάρχει διάφορα, ειδικά όταν παρακολουθώ videos στο YouTube.

Τσάμπα τα 70 ευρώ.

Σκέφτομαι κάποια στιγμή να αγοράσω ένα καλό που να δέχεται και κάρτα 3G. Εδώ στο Cairo αν είσαι σε περιοχή με καλό σήμα, το 3G είναι πιο γρήγορο από τα local εξ αιτίας των κακών τηλεφωνικών γραμμών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου με έσωσες από μεγάλη ταλαιπωρία!!! Και πάλι ευχαριστώ παιδιά, είστε φοβεροί!!!!:up:

 

No worries! Glad to be of service...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια ερωτηση :Επειδη ειχα iphone και ειχα συγχρονισμενες τις επαφες μου με το mobileme δεν μπορω να βρω τον τροπο να τις περασω στο galaxy μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...