Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης το είχα μυριστεί σωστά! Η απάντηση του RyanZa...I made a mistake. The difference between 2.04 and 2.05 is really tiny though, so don't worry about t! The 2.04 it tells you in the about is wrong - it actually is 2.05!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν το βρισκω αυτο το "quandrant" που μου λες!

μηπως ειναι κατι αλλο?

 

Λάθος μου είναι Quadrant βάλε αυτό στο market και θα το βρεις

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν είναι ασφαλείς οι αγορές από το slideme.org ?

(και αν επηρεάζεται η εγγύηση του κινητού με αγορές από εκεί?)

 

Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα, το android market δεν έχει μονοπώλιο, και φυσικά δεν θα πάθει τίποτα η εγγύησή σου, μην ανησυχείς

 

Και να φανταστω δεν υπαρχει τροπος να κανεις μια εφαρμογη του iphone να τρεξει σε android...

Η μηπως υπαρχει?

 

Όχι, αλλά πολλές εφαρμογές έχουν ξαναπρογραμματιστεί για android, οπότε μπορεί να καταφέρεις να βρεις αυτό που θέλεις.

 

παιδια υπαρχει κανενα προγραματακι να κλειδωνεις φακελους που διμιουργεις

Πολλά, αλλά ρώτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστω δεν υπαρχει τροπος να κανεις μια εφαρμογη του iphone να τρεξει σε android...

Η μηπως υπαρχει?

 

Οχι. Ειναι διαφορετικο λειτουργικο. Ποια εφαρμογη θελεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Είπα να ρωτήσω και για αυτό που είχε αναφέρει o τυχεράκιας σχετικά με το επόμενο version του lag fix και για το πότε θα είναι δυνατή η χρησιμοποίηση των 6 gb της εσωτερικής μνήμης και να η απάντηση..

Yep yep, it is possible! You can check out the NativeEXT2 thread on this forum for my progress on it. There already is an experimental app available that does it - but it seems to be deleting the data on the /sdcard on some people's devices! I'm trying to get to the bottom of that problem, but hopefully I'll be able to work it all out soon. It also runs smoother than this fix, since instead of using a virtual EXT2 partition, it uses a real EXT2 partition (or EXT4 or whatever). If all goes well, it will show up in this app (probably as a V3) I've been running it on my phone now for the last few days without any issues

Κοινώς...ΈΡΧΕΤΑΙ!

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ρωτήσω και για αυτό που είχε αναφέρει o τυχεράκιας σχετικά με το επόμενο version του lag fix και για το πότε θα είναι δυνατή η χρησιμοποίηση των 6 gb της εσωτερικής μνήμης και να η απάντηση..

Yep yep, it is possible! You can check out the NativeEXT2 thread on this forum for my progress on it. There already is an experimental app available that does it - but it seems to be deleting the data on the /sdcard on some people's devices! I'm trying to get to the bottom of that problem, but hopefully I'll be able to work it all out soon. It also runs smoother than this fix, since instead of using a virtual EXT2 partition, it uses a real EXT2 partition (or EXT4 or whatever). If all goes well, it will show up in this app (probably as a V3) I've been running it on my phone now for the last few days without any issues

Κοινώς...ΈΡΧΕΤΑΙ!

Sent from my Galaxy S

 

............................... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το galaxy s , και ειχα κανει μια ερωτηση παλιοτερα σχετικα με το accuracy tou gps , και μου απαντησε καποιος πως ειναι πολυ καλο.

στο ιντερνετ ομως που εψαξα λιγο , βρηκα τα εντλως αντιθετα , οτι εχει σοβαρο προβλημα ακριβειας και οτι η samsung προκειτε να το διορθωσει με ενα patch που θα βγαλει συντομα.

Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι , ειναι οντως προβλημα software που προκειτε να το διορθωσει η samsung η ειναι προβλημα hardware?

επειδη το gps ειναι πολυ σημαντικο για μενα θα ηθελα μια εγκυρη απαντηση απο καποιον που χρησημοποιει το gps και οχι απο καποιον που το εχει ανοιξει απλως μια φορα χωρις να εχει κανει πλοηγηση.

Επισης αν εχει κανει καποιος καποια μετρηση θα ηθελα να ξερω ποσα μετρα ακριβεια του βγαζει . με το Ν900 που εχω τωρα λαμβανω 5 - 10 μετρα ακριβεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, το media scaning που γινεται στην αρχη μετα απο καθε επανεκινηση το εχετε απενεργοποιησει καπως? Αν ναι, πως? Επισης, αυτο επηρεαζει το ανογμα της gallery για παραδειγμα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ κοίταξα λίγο το sgstools ...εκτός από την πρώτη επιλογή τα άλλα τι κάνουν; Μπορούμε από ότι είδα να σβήσουμε εφαρμογές συστήματος και από εδώ αντί του root explorer ή λέω βλακείες;

Επίσης κατι prop editor και apply script τι κάνουν; Ούτε που τολμάω να τα ακουμπησω lol

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, το media scaning που γινεται στην αρχη μετα απο καθε επανεκινηση το εχετε απενεργοποιησει καπως? Αν ναι, πως? Επισης, αυτο επηρεαζει το ανογμα της gallery για παραδειγμα?

Υπάρχει μια εφαρμογη στο XDA αλλα δεν θα στην προτεινα, γιατι μετα θα πρεπει να χρησιμοποιεις εξτρα media player αφου ο official παυει να δουλευει σωστα.

 

@@Αλεξ περασα την SGStools. Την ειχα δοκιμασει και παλιοτερα οχι στην ολοκληρομενη μορφη που ειναι τωρα, αλλα οπως και τοτε ετσι και τωρα δεν κρατα την ρυθμιση για home page.

Επιλεγω την 3 κανει reboot, ξεκινα με την 3 αλλα μολις μεταβω σε καποια αλλη σελιδα και πιεσω το home button για επιστροφη, πηγαινει στην 1.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ο official παυει να δουλευει σωστα.

Dealbreaker αυτο και τον θεωρω τελειο οποτε το ξεχναω. Thanks :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος αν το galaxy s ειναι branded(αν το λεω σωστα?) δηλ. αν γραφει επανω vodafone και αν εχει τιποτα μενου κα απο vodafone γενικα?

και οταν θελουμε να αλλαξουμε γλωσα οταν στελνουμε ενα μυνημα απο ελληνικα σε αγγλικα δεν εχει πληκτρο πως το αλλαζουμε απο την θεση μυνηματος?

Edited by generation
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστω δεν υπαρχει τροπος να κανεις μια εφαρμογη του iphone να τρεξει σε android...

Η μηπως υπαρχει?

 

Το αντιθετο μονο, αν εγκαταστησεις το android στο iphone που βεβαια δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.

 

@te_salat ειδα στο βιντεο που ανεβασες οτι οταν ανοιξες τη συλλογη με φωτογραφιες και video φορτωσε πολυ γρηγορα τα thumbnails, ετσι γρηγορα το κανει πάντα; (αναφέρομαι κυριως στην πρωτη φορα που ανοιγεις την εφαρμογη). Σ εμένα κανει αρκετα δευτερολεπτα συνηθως να φορτωσει τις εικονες (και με lagfix και χωρις) βεβαια αν το κανει μια φορα μετα συνηθως τις φορτωνει γρηγορα.

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνω εγκατάσταση τον advanced task killer και μετά τα autokills έχω available memory 140M.είναι καλά η λίγο? μήπως πρέπει να εγκαταστήσω και αλλον task killer? είναι καλά τόση ελεύθερη μνήμη? Help γιατι είμαι και λίγο άσχετος..:p

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνω εγκατάσταση τον advanced task killer και μετά τα autokills έχω available memory 140M.είναι καλά η λίγο? μήπως πρέπει να εγκαταστήσω και αλλον task killer? είναι καλά τόση ελεύθερη μνήμη? Help γιατι είμαι και λίγο άσχετος..:p

 

Εισαι μια χαρα και παραπανω θα ελεγα. Γενικοτερα να εχεις κατα νου οτι αν εχεις ελευθερα πανω απο 100ΜΒ το κινητο ιπταται.:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνω εγκατάσταση τον advanced task killer και μετά τα autokills έχω available memory 140M.είναι καλά η λίγο? μήπως πρέπει να εγκαταστήσω και αλλον task killer? είναι καλά τόση ελεύθερη μνήμη? Help γιατι είμαι και λίγο άσχετος..:p

 

Πολυ καλα ειναι. Αλλα μην κολλατε στα νουμερα παιδια. Αν η συσκευη σου τρεχει σωστα και δεν εντοπιζεις προβλημα, τοτε θεωρητικα και με 50 εισαι παλι καλα.

Το γραφω αυτο διοτι αναφερεις πως εισαι νεος, οποτε το θεμα ειναι να εντοπιζεις τι ειναι αυτο που σε ενοχλει (ανα διαστηματα) και μετα να κοιτας να το βελτιωσεις/διορθωσεις. :)

Φιλικα παντα, just my 2 cents.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.ifap.de/arznei_aktuell_app/index.php

 

αυτη...αλλα μαλλον δυσκολο το κοβω

 

Πολυ εξειδικευμενη οντως. Εγω δεν βρηκα κατι, αλλα ο zavarakatranemia ειναι καλυτερος :) Offtopic, αλλα τυχαιο ειναι που και οι δυο εφαρμογες ειναι γερμανικες παρεμπιπτοντως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι μου μετα απο ενα μηνα κανωνικης λειτουργιας και απηραχτω σημερα δεν αναγνωριζει καμια sim ΜΕ ΞΕΝΕΡΩΣΕ εντελως.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ εξειδικευμενη οντως. Εγω δεν βρηκα κατι, αλλα ο zavarakatranemia ειναι καλυτερος :) Offtopic, αλλα τυχαιο ειναι που και οι δυο εφαρμογες ειναι γερμανικες παρεμπιπτοντως?

Παραπλησιο ειναι ...Ευχαριστω παντως!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας!χθεσ βραδυ πηρα και γω τον γαλαξια στα χερια μου μιας και δεν ηθελα ο αι-φονις μου να νιωθει μοναξια.:lol: αντιμετοπιζω ενα προβληματακι σημαντικο ομως γιατι ενω μπορω να μπω στο kies δεν μπορω να μπω στο μαζικη αποθηκευση.βλεπω 3 καρτες μνημης αλλα δεν εχω προσβαση σε καμια!βοηθεια στον τυφλο παιδια γιατι το kies μου ειναι τα ζα μου παν αργα!τοσο αργα κανει α φορτωσει αρχεια???καλο τηλεφωνακι αλλα θελει διαβασμα χαχαχα
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...