Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε ρυθμισεις-> ασυρματη επικοινωνια-> ρυθμισεις wifi. εκει αν πατησεις το αριστερο κουμπι της συσκευης σου βγαζει αλλες 2 επιλογες: σαρωση και για προχωρημενους. επελεξε το "για προχωρημενους" και εκει θα μπορεσεις να ρυθμισεις IP κλπ. πολυ βολικο προγραμμα ειναι το wifi static που δημιουργει προφιλ συνδεσεων . αν κολλησεις καπου ειμαι στη διαθεση σου, στειλε πμ.

:respect::respect::respect:

Φιλε μου χιλια ευχαριστω!!!!Ειχα μπλεξει πολυ ασχημα κ δεν ηξερα τι να κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Backup των δεδομενων, edit τις επαφες, να βλεπω τα μηνυματα και τις φωτο απο το πισι πανω κατω οτι το nokia pc suite εκανε

 

:lol: το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Δυστυχώς το Kies σε σύγκριση με το PC Suite είναι σαν γραφομηχανή σε σύγκριση με το Word: είναι εκεί απλώς για να σου θυμίζει πώς ήταν τα πράγματα παλιά... Στην πράξη, παρά το ότι η απάντηση του Τυχεράκια είναι σωστή, αν δεν έχεις κάνει root το τηλέφωνο (εγώ ακόμη δεν το έχω αποφασίσει) δεν έχεις δυνατότητα για σοβαρό backup. Η καλύτερη λύση είναι για τις επαφές να τις έχεις μέσω gmail

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

:respect::respect::respect:

Φιλε μου χιλια ευχαριστω!!!!Ειχα μπλεξει πολυ ασχημα κ δεν ηξερα τι να κανω!!!

Παρακαλω geos3, ημουν στη θεση σου πριν απο περιπου 1 μηνα, ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα...σημερα ειπα να βαλω το oclf 2+ ενω εχω την 1+.ξεκινησα να κανω undo την 1+ και ολα μια χαρακανει κανονικα επανεκκινηση παω στο προγραμμα που μου ειχε γινει update σε 2.0.4 και ειχε την επιλογη για να κανω το oclf 2+.ελα που ομως δεν με αφηνει να το κανω..ουτε την 2+ ουτε την 1+ και οταν παταω πανω σε αυτες μου βγαζει..

you appear to have another lag fix installed! (/system/bin/playlogos1 less than 5KB)

τι κανω???

ακομα δεν βρηκα λυση:mad:

 

Kάνε check free space πρωτα και μετά προχώράει κανονικά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. 1ο μηνυμα στο forum και δυστυχως λογω προβληματος. εχει χαλασει σε καποιον ο φωτισμος του πληκτρου επιστροφης στην προηγουμενη οθονη? Edited by ace_4
Link to comment
Share on other sites

Kάνε check free space πρωτα και μετά προχώράει κανονικά.

 

δυστυχως μετα απο check free space και reboot (μηπως κανει κατι) δεν αλλαξε η κατασταση...τι παιζει ρε παιδια??:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μετα απο check free space και reboot (μηπως κανει κατι) δεν αλλαξε η κατασταση...τι παιζει ρε παιδια??:mad::mad:

 

Γράψε τι επιλογές έχει πράσινες .

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γράψε τι επιλογές έχει πράσινες .

 

εχει μονο un-root device,alter minfree,restore boot animation,change scheduler,install font,wifi timeout k check free space...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μετα απο check free space και reboot (μηπως κανει κατι) δεν αλλαξε η κατασταση...τι παιζει ρε παιδια??:mad::mad:

Κάνε restore boot animation και μετά θα παίξει.το είχα πάθει και εγώ και με αυτόν τον τρόπο ξεκόλλησε...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση & ξανά εγκατάσταση το oclf μήπως έχει κολλήσει το πρόγραμμα. Αλλιώς κάτι έχει πάει στραβά με το Partition που άλλαξες.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάνε restore boot animation και μετά θα παίξει.το είχα πάθει και εγώ και με αυτόν τον τρόπο ξεκόλλησε...

 

πω ρε φιλε να'σαι καλα!!!ζωγραφιζεις αποψε...με το restore boot animation ολα οκ!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

- ........ XXJPK .... new 2.2 :X .... :cry: ..... :D .... εχω γινει και ο πρωτος .... μπετατζης της 2.2 !!! ... :shock:

 

φιλε ολα καλα με το φλασαρισμα?δεν υπηρχε κανενα προβλημα?

με τους χαρτες του Destinator τι εγινε?το κανει κανονικα εγκατασταση η λεει οτι πρεπει να το κατεβασεις απο το site?

απαντησε μου γτ θελω να το κανω και εγω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε ολα καλα με το φλασαρισμα?δεν υπηρχε κανενα προβλημα?

με τους χαρτες του Destinator τι εγινε?το κανει κανονικα εγκατασταση η λεει οτι πρεπει να το κατεβασεις απο το site?

απαντησε μου γτ θελω να το κανω και εγω!

 

... κατεβαζω το ... "χαρμανι" .... αν προλαβω σημερα?? ... ,αλλιως αυριο .... θα ριξω την "πλακα" .... :blink: :wacko: ..... :X

 

Long file extensions - fixed

GPS - fixed (at least 500% much better)

Exchange issue - fixed

 

build: 21-09-2010

 

- samsuuuung!!! ... δωσε στο λαο μπετά !!!!!! .... :dizzy:

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

 

1) Ξέρει κανείς πώς βάζουμε το Google calendar για default. Εχω ξετσεκάρει το "Ημερολογιο Μου" στα ημερολόγια αλλά όποτε πάω να προσθέσω κάτι με βγάζει σε αυτό (και υποψιάζομαι οτι αυτό ευθύνεται που δεν δείχνει τις γιορτές στο Daily Breifing)

 

2) Στις ρυθμίσεις η ρύθμιση "Προσβασιμότητα" που όταν την επιλέγω λέει απαιτείται η λήψη εφαρμογής προσβασιμότητας τί ακριβώς είναι? (δεν ξέρω πως είναι στα αγγλικά αλλά έχει ένα χέρι σαν μούντζα (!!!) δίπλα αν αυτό βοηθάει)

Edited by Apostolis75
Seriousness is the only refuge of the shallow !!! ;)
Link to comment
Share on other sites

... κατεβαζω το ... "χαρμανι" .... αν προλαβω σημερα?? ... ,αλλιως αυριο .... θα ριξω την "πλακα" .... :blink: :wacko: ..... :X

 

Ι9000ΧΧJP3 το κατεβαζω και εγω

και κατεβαζω και I9000XXJPK

δοκιμασε και πες μου σε παρακαλω και δωσε τα φωτα σου σε ολο το γαλαξιακο κοσμο!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου ακουσε: πριν κανα εξαμηνο ειχε προβλημα το pixon12 της γυναικας μου.Να μη τα πολυλογω το πηγα στην wind 2 φορες και το πηρα πισω και τις 2 φορες με το προβλημα να παραμενει(αλλα αντι αλλων μου εκαναν και καθε φορα μου επαιρνε αυτο το πηγαινε-ελα κανα μηνα-ειχα σαλταρει!!).Πηρα μονοσ μου τηλεφωνο στην smartec,τους εξηγησα το προβλημα,τους εγραψα μια λεπτομερη εκθεση με το προβλημα(ειχα προβλημα φορτισης) κ τους το εστειλα.σε μια βδομαδα το ειχα πισω με αλαγμενη πλακετα αλλα..τωρα ειχε αλλο προβλημα!!!τους πηρα επιτοπου τηλεφωνο,μιλησα με την προισταμενη,να ειναι καλα η γυναικα,μου ειπε οτι το αναλαμβανει προσωπικα και θα δωσει οριστικη λυση.Ετσι κι εγινε και σε 3 ημερες το ειχα πισω αψογο!!!!

Κανονισε μονος σου και μην ψαχνεσε μεσω γερμανου η κατι αλλο.

 

καλησπερα!!!εμενα ο γερμανος δεν ηξερε για 15 μερες που αλητευε το κινητο μου.οταν επαιρνα τηλ μου ελεγαν ειναι στα κεντρικα μας και οταν φτιαχτει και ερθει θα σασ ειδοποιησουμε!καλο μαγαζι αλλα αυτες οι 15 μερες σε τσακιζουν!το εχς παθει δυο φορες ετσι.

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα σημερα και πηρα το galaxy s , μεχρι στιγμης το κινητο φαινεται πολυ καλο , αν και εχω χαθει λιγο επειδη ειναι το πρωτο μου android . για αρχη θα ηθελα να κανω 3 ερωτησεις.

1.Στο πληκρολογιο πως γινεται η γρηγορη εναλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα και αντιστροφα

2.Στις επαφες δεν εχει ελληνικα γραμματα στα πλαγια για γρηγορη μεταβαση στο γραμμα που επιθυμω?

3.Γιατι οποτε χρησημοποιω το samsung kies διακοπτεται η συνδεση ιντερνετ στο laptop μου , χρησημοποιω vista και wirelles συνδεση.

και μονο με restart επανερχεται

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλαρακια μου ειμαστε ολοι καλα?θελω να ρωτησω κατι βασικο.εχω βιστα στο λαπ τοπ και στο microsoft δυο καρτελες επαφων το kies μου συγχρονιζει μονο με την μια ενω εγω θελω τις επαφες της αλλης καρτελας το εψαξα αλλα δεν βρηκα λυση.κανενασ να δωσει τα φωτα του στον ηλεκτρολογο???

τυχερακια κατι ακομη απο χθες!1 το κερασμα ισχυει οποτε ερθεις ελλαδα 2 το kies με την ταχυτητα του θα με βοηθησει για τα καστανα τον χειμωνα και τελος στο usb εχει καμια ρυθμιση να γινεται το mount αυτοματα με το που θα βαζουμε το καλωδιο usb??? ευχαριστω καλη συνεχεια παιδακια!!!

 

κατι ακομη διαβασα για κατι ημερολογια εγκυμοσυνης φυλαχτε τα γιατι μεχρι να βγει ο φρογιος θα μας γκαστρωσουν!!!:lol:

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ INTRNET ΜΕΣΩ WIFI ΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ RESTART ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΠΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλε να'σαι καλα!!!ζωγραφιζεις αποψε...με το restore boot animation ολα οκ!!!!:D:D:D:D

 

Τα βάσανα σου δεν τελείωσαν ακόμα..:pβρεθηκαν κάτι λαθάκια και...

2.1.1

Changelog

 

+ Lagfix V2+ has been updated to V2.1+ which features enhanced data security

In order to install it, you must first undo V2 using the option, and then install V2.1+ as usual

- Fixed WifiTimeout to now correctly require EXT2 Tools

- Fixed Cleanup option to now correctly clean up the V2 lagfix as well as V1

- EXT2 Tools will now remount /system as read-write

- Changelog included in app for market users

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784691

 

Την έχω ήδη περάσει ολα καλά..:)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

Ι9000ΧΧJP3 το κατεβαζω και εγω

και κατεβαζω και I9000XXJPK

δοκιμασε και πες μου σε παρακαλω και δωσε τα φωτα σου σε ολο το γαλαξιακο κοσμο!

 

- Το 'στειλα αδιαβαστο .... το firmware :D .... μολις το σεταρισα ... ολα καλα ...

 

---- Ι9000XXJPK ... xda's instructions -----

 

---- Οι παρακατω οδηγιες αφορουν αναβαθμηση απο froyo XXJP3-XXJPC-XXJPH -----

 

- Αφου αφαιρεσουμε πρωτα την καρτα SIM και την εξωτερικη (αν εχουμε) microSD :

 

- 1. wipe data factory reset + wipe partition + format internal sdcard απο recovery ,ΠΡΙΝ την εγκατασταση του XXJPK

- Προσοχη θα διαγραφουν ολα τα δεδομενα απο την εσωτερικη καρτα

- 2. Odin3 v1.3 + pit 512 + repartition μαρκαρισμενο ... το 803.pit δεν κανει προσοχη!!!

- 3. Βαζουμε τα τρια αρχεια της ρομ στις αντιστοιχες θεσεις του Odin3 διαγραφοντας τις καταληξεις (.md5) :

.. PDA : "I9000XXJPK-REV03-PDA-low-CL584433.tar"

.. PHONE :"MODEM_I9000XXJPK.tar"

.. CSC :"GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJPK.tar"

- 4. Παταμε START στο odin ... και περιμενουμε 4,5 min περιπου, ωσπου να παρουμε την ενδειξη PASS ... δεν το αποσυνδεουμε μεχρι να κανει reboot ... voila .... Ι9000ΧXJPK !!!

- 5. wipe data factory reset + wipe partition + format internal sdcard απο recovery ,ΜΕΤΑ την εγκατασταση του XXJPK για αλλη μια φορα ...

- .... Ειμαστε πλεον ετοιμοι να αρχισουμε το προσωπικο μας σεταρισμα !! :)

 

 

- Υ.Γ __ Την πρωτη δοκιμη εγκαταστασης την εκανα με 803.pit και δεν εγκατασταθηκε σωστα ... στο reboot μου εβγαλε καποια δυσλειτουργεια ,εκανα φορματ στην εσωτερικη μνημη και μπουταρισε ,ομως δεν αναγνωριζε το CSC (unknown) .... οποτε ξαναεγκατεστησα με 512.pit και ολα πηγαν καλα .... τωρα στο ποστ του Aery (xda's) ,που επισυναπτω βλεπω πως λυθηκε το προβλημα με το 803.pit .... :worry: :mad: .... κοιτα να δεις που θα το ξαναεγκαταστησω .... παω για μπετα απ' την αρχη .... :X

- Μηπως κολλησε με το 803, επειδη εβαλα τα αρχεια χωρις να σβησω την καταληξη .md5 ;;;;(καθυστερησε να γινει η εγκατασταση) .... στην εγκατασταση με 512 ,ειχα σβησει τις καταληξεις .md5 (εγκατασταθηκε 1,κατι λεπτο πιο γρηγορα) ....

 

- Τελικα μετα απο καποια ποστς που διαβασα στους xda's ,.... το 512.pit δουλευει καλυτερα ....

Edited by mcde
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

 

- Το 'στειλα αδιαβαστο .... το firmware :D .... μολις το σεταρισα ... ολα καλα ...

 

- wipe data factory reset + wipe partition + format internal sdcard απο recovery ,ΠΡΙΝ την εγκατασταση του XXJPK

- Προσοχη θα διαγραφουν ολα τα δεδομενα απο την εσωτερικη καρτα

- Odin3 v1.3 + pit 512 + repartition μαρκαρισμενο ... το 803.pit δεν κανει προσοχη!!!

- Βαζουμε τα τρια αρχεια της ρομ στις αντιστοιχες θεσεις του Odin3

- START ... περιμενουμε 4,5 min ωσπου να παρουμε την ενδειξη PASS στο Odin ... δεν το αποσυνδεουμε μεχρι να κανει reboot ... voila .... Ι9000ΧXJPK !!!

- wipe data factory reset + wipe partition + format internal sdcard απο recovery ,ΜΕΤΑ την εγκατασταση του XXJPK για αλλη μια φορα ... και μετα αρχιζουμε το προσωπικο μας σεταρισμα !! :)

το I9000XXJPK εβαλες η το I9000XXJP3 η μηπως ειναι το ιδιο?

με το Destinator ι εγινε?

ελληνικα εχει?

γτ κανεις 2 φορες φλασαρισμα?

 

φιλε hitech δες τα mail σου(τα εισερχομενα σου)και σε ευχαριστω

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

το I9000XXJPK εβαλες η το I9000XXJP3 η μηπως ειναι το ιδιο?

με το Destinator ι εγινε?

ελληνικα εχει?

γτ κανεις 2 φορες φλασαρισμα?

 

- Διαβασε το ποστ μου παραπανω καθως και το λινκ που δινω. Μιλαω για την νεα XXJPK ... η XXJP3 ειναι απο τις πρωτες μπετά 2.2 .... με destinator δεν εχω καμια σχεση :(

- Ελληνικο περιβαλλον εχει .... πληκτρολογιο ομως γιοκ ... αλλα εχουμε το κλασσικο απο market .... "greek input method"

- Δοκιμασα να φλασαρω πρωτα με 803.pit αλλα δεν εκατσε καλα ,οποτε ξαναφλασαρα με 512.pit ...και ειμαι ΟΚ .

 

- Φιλικα -

Edited by mcde
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

 

- Διαβασε το ποστ μου παραπανω καθως και το λινκ που δινω. Μιλαω για την νεα XXJPK ... η XXJP3 ειναι απο τις πρωτες μπετά 2.2 .... με destinator δεν εχω καμια σχεση :(

- Ελληνικο περιβαλλον εχει .... πληκτρολογιο ομως γιοκ ... αλλα εχουμε το κλασσικο απο market .... "greek input method"

- Δοκιμασα να φλασαρω πρωτα με 803.pit αλλα δεν εκατσε καλα ,οποτε ξαναφλασαρα με 512.pit ...και ειμαι ΟΚ .

 

- Φιλικα -

λεω να περιμενω την επισημη εκδοση

εκτως αν μια μερα δεν εχω τι να κανω και το φλασαρω και αν δεν κανει ξαναφλασαρω αυτη που εχω

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...