Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα το battery boost παιδια εχω παθει πακα κανει τρομερη εξοικονομιση της μπαταριας.truckman ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aντώνη είναι πασίγνωστο πια αυτό, πώς την πάτησες έτσι... μόνο με touchwiz launcher συνδέεται στο kies, με τίποτε άλλο.. αν θες βάλε το home switcher να αλλάζεις σε touchwiz πριν συνδεθείς...

 

 

 

Aν έχεις ελληνικό τηλέφωνο, έχεις κι εσύ το JM2. Δεν έχει βγει το JM1 στα ελληνικά... (απλά κάνε *#1234# και δες το PDA, από κει βλέπεις ποιό έχεις, όχι από το phone που βλέπεις στο about)

 

Εγω το πήρα απο τον Γερμανό. Με Ελληνικά Ειμαι πολύ πίσω?

PDA I9000XWJG1

PHONE I9000XXJF5

CSC I9000XXJF9

Link to comment
Share on other sites

επειδη εισαι καλο παιδι και με εχεις βοηθησει οταν εκανα τα πρωτα rookie βηματα εδω πριν λιγες εβδομαδες οταν πηρα το galaxy,

και επειδη εισαι και συνονοματος, θα σου προτεινω κατι που νομιζω οτι θα σου κανει πολυ ευκολη την δουλεια σου.

 

1) πηγαινε στις επαφες στο galaxy.

 

2) πατησε το αριστερο πληκτρο

 

3) επιλεξε "περισσοτερα"

 

4) επιλεξε "εισαγωγη/εξαγωγη" και μετα επιλεξε "εξαγωγη στην καρτα"

 

5) μολις τελειωσει η διαδικασια, ανοιξε εναν file explorer και πηγαινε στον φακελλο /sdcard/

 

6) εκει μεσα σου εχει δημιουργησει ενα αρχειο με καταληξη .vcf

 

7) αντιγραψε το αρχειο αυτο στον υπολογιστη σου με οποιο τροπο σε βολευει.

 

8) ανοιξε τον browser στον υπολογιστη σου και συνδεσου στον gmail λογαριασμο σου.

 

9) πατησε εκει που λεει επαφες.

 

10) μετα πατησε το κουμπι που λεει "Περισσοτερες ενεργειες" και επιλεξε "εισαγωγη"

 

11) θα σου ανοιξει ενα παραθυρο, πατησε "αναζητηση", βρες το αρχειο .vcf που φτιαξαμε στο βημα 4 και προχωρα την διαδικασια.

 

12) οταν τελειωσεις η διαδικασια εισαγωγης μετα που θα πατησεις οκ, πλεον εχεις τις επαφες σου στο gmail οποτε αν θελεις μπορεις να τις σβησεις απο το τηλεφωνο μιας και θα συγχρονιζονται κανονικα μεσω gmail και galaxy.

 

Αυτο μπορει να ειναι και ενας οδηγος για οποιον αλλο θελει να κανει κατι τετοιο. οποιος εχει περασει με καποιο τροπο τα τηλεφωνα του στο galaxy αλλα δεν τα εχει περασει ΠΟΤΕ στο gmail, με τον παραπανω τροπο τα περναει στο gmail Και μπορει να τα σβησει πλεον απο την μνημη τηλεφωνου μιας και θα τα εχει συγχρονισμενα με το gmail.

 

αν θελετε μπορω να τον καθαρο-γραψω καπως καλυτερα και να τον βαλουμε κι'αυτο στο blog μου και σε ξεχωριστο topic εδω να υπαρχει.

 

Το έκανα και είδα οτι στο GMAIL πέρασαν αντίθετα τα ονόματα με τα επίθετα.

Δηλαδή το ονομα έγινε επίθετο και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη (Tonyk) έκανα αυτό που γράφεις για τα γενέθλια επαφών μπήκαν στις επαφές μου κανονικά αλλά στο ημερολόγιο τίποτα! Εννοείται πως έχω κάνει συγχρονισμό..

Sent from my Galaxy S

μπαινεις στο ημερολογιο και δεν εχουν περασει εκει ? πηγαινε σε μια ημερομηνια που εχει γενεθλια καποια επαφη σου και περιμενε 30 δευτερολεπτα. συνηθως αργει να τα φορτωσει, ειδικα αν εχεις συγχρονισει και το εορτολογιο που ειχα δωσει πριν πολλα post. κανε και μια επανεκινηση μετα αν δεις οτι δεν εμφανιζονται.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αρκετο καιρό το galaxy αλλα τωρα θέλω να αρχίσω να το τσιγκλάω. Δυστυχώς πρώτο πρόβλημα οτι το συνδέω μέσω usb και δεν μου αναγνωρίζεο τπτ στο kies. Τι φταίει?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μόλις εγκατέστησα και δοκιμασα με απόλυτη επιτυχία το NDrive από το οποίο (προς το παρόν) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Πολύ γρήγορη και σωστή πλοήγηση. Μόνη αδυναμία είναι ότι έχει αναζήτησει διευθύνσεων και πολεων μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Κατα τα άλλα πολύ γρήγορα (λιγότερο από 30 δευτερολεπτα) έγινε και ο υπολογισμός του ταξιδιού Θεσσαλονικη Mainz (στο κεντρο της Γερμανιας, 2200χμ).

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν μπορώ τώρα να μετακινήσω όλο το πρόγραμμα στην εξωτερική κάρτα SD ώστε να ελευθερώσω χώρο ο οποίος περιεργως ΔΕΝ είναι 8GB αλλα μόλις 5.8 διαθέσιμα. Αν αφαιρέσουμε και περίπου 3GB από το πρόγραμμα μας έμειναν με το ζόρι 2GB...

Κατ' αρχήν που έχουν πάει τα 2GB και κατά δεύτερον αν μπορώ να μεταφέρω το πρόγραμμα να τρεχει από την SD.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το battery boost παιδια εχω παθει πακα κανει τρομερη εξοικονομιση της μπαταριας.truckman ευχαριστω.

μπορεις να μας πεις εσυ η καποιος αλλος τι κανει αυτη η εφαρμογη και βελτιωνει την μπαταρια ? γιατι μου φενεται πολυ παραξενο να μπορει να κανει κατι που δεν μπορουμε εμεις χειροκινητα.

thanks :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εκανα και hard reset αλλα τιποτα.Το παραξενο ειναι η ram δειχνει γεματη συνεχεια χωρις να τρεχει καμια εφαρμογη.Το συσκευασα και αυριο παει για αντικατασταση!

 

Σας ευχαριστω πολυ παντως!:)

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Καλό και ευχαριστούμε, αλλά δεν είναι η τελευταία έκδοση αυτή που έδωσες... κοίταξα κι εγώ και δεν έχει βγει κάπου το exe ακόμα...

Πάντως εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση, εκτός από την πρώτη φορά που δοκίμασα που μου εκοβε κάθε ένα λεπτό το download... τα παράτησα, δοκίμασα το βράδυ και όλα οκ... και κανένα fatal error και τέτοια... βασικά δεν είχα ποτε κανένα πρόβλημα με το να συνδέθω στο kies... μάλλον είμαι τυχερός :p ... Nα μου πεις και που συνδέομαι τί καταλαβαίνω μ'αυτό το αίσχος, όντως, εκεί πάω πάσο :)

Εχεις δικιο φιλε η τελευταια εχει 93_80 στο τελος!

Αλλα να συμπληρωσω οτι μετα απο την εκδοση που εδωσα σε EXE σου δινει αμεσως την δυνατοτητα για ενημερωση :) και κατεβαζεις μονο τα περι 40MB πολυ γρηγορα και οχι γυρω στα 120 αν δεν κανω λαθος που ηθελαν ολες οι προηγουμενες εκδοσεις...

Και επιτελους εχω την τελευταια εκδοση χωρις προβληματα προς το παρον:cool:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μόλις εγκατέστησα και δοκιμασα με απόλυτη επιτυχία το NDrive από το οποίο (προς το παρόν) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Πολύ γρήγορη και σωστή πλοήγηση. Μόνη αδυναμία είναι ότι έχει αναζήτησει διευθύνσεων και πολεων μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Κατα τα άλλα πολύ γρήγορα (λιγότερο από 30 δευτερολεπτα) έγινε και ο υπολογισμός του ταξιδιού Θεσσαλονικη Mainz (στο κεντρο της Γερμανιας, 2200χμ).

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν μπορώ τώρα να μετακινήσω όλο το πρόγραμμα στην εξωτερική κάρτα SD ώστε να ελευθερώσω χώρο ο οποίος περιεργως ΔΕΝ είναι 8GB αλλα μόλις 5.8 διαθέσιμα. Αν αφαιρέσουμε και περίπου 3GB από το πρόγραμμα μας έμειναν με το ζόρι 2GB...

Κατ' αρχήν που έχουν πάει τα 2GB και κατά δεύτερον αν μπορώ να μεταφέρω το πρόγραμμα να τρεχει από την SD.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Μπορείς! Κατέβασε το astro file manager άνοιξε το, πάτησε πάνω στο φάκελο ndrive που θα δεις επέλεξε move και πήγαινε στην sd για paste

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο ημερολογιο και δεν εχουν περασει εκει ? πηγαινε σε μια ημερομηνια που εχει γενεθλια καποια επαφη σου και περιμενε 30 δευτερολεπτα. συνηθως αργει να τα φορτωσει, ειδικα αν εχεις συγχρονισει και το εορτολογιο που ειχα δωσει πριν πολλα post. κανε και μια επανεκινηση μετα αν δεις οτι δεν εμφανιζονται.

 

Τίποτα, τα ίδια μου κάνει, δεν πειράζει θα το αφήσω καμία μέρα μπας και του έρθει κάνα σοκ...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς! Κατέβασε το astro file manager άνοιξε το, πάτησε πάνω στο φάκελο ndrive που θα δεις επέλεξε move και πήγαινε στην sd για paste

 

Sent from my Galaxy S

 

Δεν γίνεται. Το δοκίμασα και μου βγάζει: Moved Failed.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μόλις εγκατέστησα και δοκιμασα με απόλυτη επιτυχία το NDrive από το οποίο (προς το παρόν) έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Πολύ γρήγορη και σωστή πλοήγηση. Μόνη αδυναμία είναι ότι έχει αναζήτησει διευθύνσεων και πολεων μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Κατα τα άλλα πολύ γρήγορα (λιγότερο από 30 δευτερολεπτα) έγινε και ο υπολογισμός του ταξιδιού Θεσσαλονικη Mainz (στο κεντρο της Γερμανιας, 2200χμ).

 

Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν μπορώ τώρα να μετακινήσω όλο το πρόγραμμα στην εξωτερική κάρτα SD ώστε να ελευθερώσω χώρο ο οποίος περιεργως ΔΕΝ είναι 8GB αλλα μόλις 5.8 διαθέσιμα. Αν αφαιρέσουμε και περίπου 3GB από το πρόγραμμα μας έμειναν με το ζόρι 2GB...

Κατ' αρχήν που έχουν πάει τα 2GB και κατά δεύτερον αν μπορώ να μεταφέρω το πρόγραμμα να τρεχει από την SD.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

Εγω παντως κανω αναζητηση με ελληνικους χαρακτηρες. Επισης η εγκατασταση εγινε στην εξωτερικη κάρτα.

 

Την εγκατασταση την εκανα απο το PC τρεχωντας το NDrive_GRC_NT_MultiPlatform.exe Μετα απλα ακολουθησα τις οδηγιες του Wizard.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Προσπαθησα να βαλω το One click lag fix ,εκανα το root με επιτυχια αλλα μετα που ελεγε κατω κατω να κανω reboot και κατι αλλα που δεν καταλαβαινα σταματησα διεγραψα την εφαρμογη και θα το αφησω ετσι μεχρι να βγει επισημα η Froyo.To θεμα ειναι εχει απομεινει μεσα τιποτα που να δειχνει οτι εκανα root και θαχω προβλημα αργοτερα η διαγραφηκαν ολα .Για πεστε ρε παιδια γιατι αγχωθηκα.
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Προσπαθησα να βαλω το One click lag fix ,εκανα το root με επιτυχια αλλα μετα που ελεγε κατω κατω να κανω reboot και κατι αλλα που δεν καταλαβαινα σταματησα διεγραψα την εφαρμογη και θα το αφησω ετσι μεχρι να βγει επισημα η Froyo.To θεμα ειναι εχει απομεινει μεσα τιποτα που να δειχνει οτι εκανα root και θαχω προβλημα αργοτερα η διαγραφηκαν ολα .Για πεστε ρε παιδια γιατι αγχωθηκα.

 

Αν βλέπεις κάποιο φάκελο με όνομα Δικαιώματα είσαι root μπορείς όμως αν θες να ξαναβάλεις το one click και μέσα στις επιλογές του αν δεις με πράσινο το undo root μπορείς να το επιλέξεις και να διώξεις το root

Κακώς πάντως το έβγαλες μάλλον, γιατί αν έκανες κανονικά το root με το recovery απλά το κινητό θα έκανε reboot και θα πήγαινες ξανά στην εφαρμογή του one click θα το επέλεγες και θα του έκανες έτσι και το fix

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δει αν υπαρχει το Extended Controls στο Market.Εγω δεν το βρισκω...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δει αν υπαρχει το Extended Controls στο Market.Εγω δεν το βρισκω...

 

Το βλέπω αλλά είναι paid πρέπει να είσαι root και να βάλεις market enabler για να το βλέπεις

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κι εγω το dcswitch και ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο απο το apndroid το οποιο δουλευει με εντελως μπακαλιστικο τροπο.

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Aντώνη είναι πασίγνωστο πια αυτό, πώς την πάτησες έτσι... μόνο με touchwiz launcher συνδέεται στο kies, με τίποτε άλλο.. αν θες βάλε το home switcher να αλλάζεις σε touchwiz πριν συνδεθείς...

 

Επειδή κι εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με το kies και δεν έχω βρει λύση ακόμα, τι παίζει με το launcher pro, γιατί κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Αυτό μου δημιουργεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με το kies και δεν έχω βρει λύση ακόμα, τι παίζει με το launcher pro, γιατί κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Αυτό μου δημιουργεί το πρόβλημα?

 

Ναι, πήγαινε Ρυθμίσεις-Εφαρμογές-Διαχείριση εφαρμογών βρες τον launcher pro μπες σε αυτόν και επέλεξε Διαγραφή προεπιλογών τώρα όταν πατήσεις το home button θα σου δώσει δύο επιλογές για launcher του κινητού και του launcher pro επιλέγεις το πρώτο και δοκίμασε να μπεις kies

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπεις κάποιο φάκελο με όνομα Δικαιώματα είσαι root μπορείς όμως αν θες να ξαναβάλεις το one click και μέσα στις επιλογές του αν δεις με πράσινο το undo root μπορείς να το επιλέξεις και να διώξεις το root

Κακώς πάντως το έβγαλες μάλλον, γιατί αν έκανες κανονικά το root με το recovery απλά το κινητό θα έκανε reboot και θα πήγαινες ξανά στην εφαρμογή του one click θα το επέλεγες και θα του έκανες έτσι και το fix

 

Sent from my Galaxy S

 

Το ξερω ρε Αντωνη οτι κακως το εβγαλα αλλα αφου δεν τα καταλαβαινα αυτα που εγραφε κατω κατω τι νακανα. Για σας που εισαστε πιο εξπερ ειναι απλα τα πραγματα για μας τους αρχαριους αστα να πανε .Ευτυχως που υπαρχουν φιλοι σαν κι εσενα εδω στο φορουμ και βοηθατε. Σ ευχαριστω

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ξερετε αν οταν συνδεομαι απο το λαπτοπ με το κινητο σαν modem router δλδ με cosmote χρεονομαι extra η κανονικα μετραει το 1,5 giga που εχω ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...