Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

 

Αν μπορεις και σε μενα... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου stag εγώ για να το πάρω το κομμάτι πατάω απο τις επιλογές επεξεργασία αντριγραφή και μετά παω στα τοπικά αρχεία στο φάκελο music και πατάω επεξεργασία επικόληση ελπίζω να βοήθησα...

 

βοήθησες αρκετά!!! ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

 

Γεια σου,

Μπορείς να στείλεις και σ' εμένα το ndrive;

Ευχαριστώ πολύ!

:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..γνωριζει κανεις καποιο δωρεαν προγραμμα για το ελληνικο χρηματιστηριο και πως θα βαλω χαρτες στο μικρο...δεν εχω κανει τιποτα μεχρι τωρα...root κλπ

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο λινκ με το handy safe pro να μου στειλει,διοτι δε βρισκω τιποτα,ουτε καν σε trial...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ακομα δεν μπορω να εκκινησω το ADW launcer donat μου βγαζει μονο απεγκατασταση στις επιλογες και το (Ανοιγμα) το εχει με γκρι χωρις δυνατοτητα επιλογης....καμια ιδεα?? Η συσκευη δεν εινει rooted μηπως αυτο παιζει ρολο?

 

Δεν ξερω πως και δεν ξερω γιατι αλλα αποψε εστειλα και ΠΗΡΑ αρχεια ηχου και εικονες απο Ομνια σε mini pro με bluetooth σαν να ειχα παντα bluetooth.

Με το προγραμμα bluetooth file transfer εκανα συνδεση κανονικοτατα εστειλα πρωτα και μετα μεσω των remote files ειδα κανονικα και εκανα download τα αρχεια.

τα οποια δουλευαν κανονικα.Ωστοσο δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει με το pc ουτε στελνω ουτε περνω.

Edited by ion008
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω περάσει το handset sms.

 

1ον. μου έχει λύσει το πρόβλημα με την εμφάνιση του ποιος είναι αποστολέας

2ον. πολύ πιο όμορφο interface και παραμετροποιήσιμο ώστε να το κάνεις να φαίνεται όπως εσύ θες.

3ον. μπορείς να του αλλάξεις τον τρόπο που εμφανίζει όταν δέχεσαι sms. πχ εγώ μεταξύ άλλων του έχω βάλει όταν έρχεται sms, να αναβοσβήνει γρήγορα τα λαμπάκι σε πορτοκαλί χρώμα.

4ον. πολυ σταθερό και γρήγορο.

 

έβαλα απλώς να μην δέχομαι ειδοποιήσεις από το ενσωματωμένο πρόγραμμα ώστε να μην παίρνω διπλές ειδοποιήσεις.

 

μια ερωτησούλα ακόμη να κάνω ο άμοιρος; :P πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο που εμφανίζει το λαμπάκι τις αναπάντητες κλήσεις; θά θελα να το κάνω το λαμπάκι να αναβοσβήνει πιο γρήγορα.

 

 

 

blackpap δεν γράφεις έναν μινι οδηγό για μας που δεν το έχουμε καταφέρει; από τι κινητό προς τι κατάφερες να στείλεις αρχεία;

εχει αναφερθει κ πιο πριν.αφου συνδεθεις με την αλλη συσκευή τσεκαρεις το αρχειο που θέλεις να πάρεις κ πατας το αρισερο πληκτρο.εκει σου βγάζει επιλογή για αντιγραφη η οτι αλλο θες κ το αποθηκευεις στιην sd.sorry Πο αργησα αλλα δεν ειχα μπει τοσες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και δεν ξερω γιατι αλλα αποψε εστειλα και ΠΗΡΑ αρχεια ηχου και εικονες απο Ομνια σε mini pro με bluetooth σαν να ειχα παντα bluetooth.

Με το προγραμμα bluetooth file transfer εκανα συνδεση κανονικοτατα εστειλα πρωτα και μετα μεσω των remote files ειδα κανονικα και εκανα download τα αρχεια.

τα οποια δουλευαν κανονικα.Ωστοσο δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει με το pc ουτε στελνω ουτε περνω.

 

Φιλε ion008 μηπως ειναι ευκολο να περιγραψεις λεπτομερως πως πηρες αρχεια μεσω bluetooth (και πως τα αποθηκευσες κιολας)? Επισης ξερει κανεις σας καποιον player ο οποιος να αναγνωριζει φακελους με τραγουδια και να αναπαραγει τα τραγουδια που βρισκονται μεσα στον φακελο σαν να ηταν playlist?

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ion008 μηπως ειναι ευκολο να περιγραψεις λεπτομερως πως πηρες αρχεια μεσω bluetooth (και πως τα αποθηκευσες κιολας)? Επισης ξερει κανεις σας καποιον player ο οποιος να αναγνωριζει φακελους με τραγουδια και να αναπαραγει τα τραγουδια που βρισκονται μεσα στον φακελο σαν να ηταν playlist?

 

Ψαξε για το MortPlayer.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ακομα δεν μπορω να εκκινησω το ADW launcer donat μου βγαζει μονο απεγκατασταση στις επιλογες και το (Ανοιγμα) το εχει με γκρι χωρις δυνατοτητα επιλογης....καμια ιδεα?? Η συσκευη δεν εινει rooted μηπως αυτο παιζει ρολο?
Πατησες το κεντρικο πληκτρο?
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για το MortPlayer.

 

Ακριβως οτι εψαχνα! Thx

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να μπω απο το κινητο στο dod.gr??????????Εχω δοκιμασει οτι browser εχω βρει αλλα τπτ.Κανεις καποια ιδεα??παιζει τπτ με flash player?

Ευχαριστω

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως ξερει κανεις γιατι δεν μπορω να μπω απο το κινητο στο dod.gr??????????Εχω δοκιμασει οτι browser εχω βρει αλλα τπτ.Κανεις καποια ιδεα??παιζει τπτ με flash player?

Ευχαριστω

 

Ολο το site φαινεται οτι ειναι σχεδιασμενο πανω σε flash οποτε οσο και να προσπαθεις δεν προκειται να μπεις...:(

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς... όοοοταν και ΑΝ πάρει αναβαθμιση σε 2.2 το mini μας, τοτε θα μπορεις να μπεις..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και έγω το mini τον τελευταίο μήνα....

 

Δίαβασα το forum για το θέμα της αποστολής δεδομένων με bluetooth αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Μήπως θα μπορούσε κάποιοσ να μου εξηγήσει με απλά λόγια τι πρέπει να κάνω για να έχω την δυνατότητα να στείλω δεδομένα με bluetooth;;;

:wacko:

μικρές αφορμές. :love:
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα το handcent sms δε μου τικάρει τα μηνύματα που παραδίνονται.Ξέρει κανείς γιατί?

 

Ενεργοποίησε τις αναφορές παράδοσης στην εφαρμογή του Handcent , δεν ξέρω που είναι ακριβώς γιατί δεν το χρησιμοποιώ , ψάξε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα το handcent sms δε μου τικάρει τα μηνύματα που παραδίνονται.Ξέρει κανείς γιατί?

 

Πληκτρο μενου > Settings > Receive message settings > Tικαρεις τις 2 πρωτες επιλογες κι εισαι ετοιμος.

 

...δεν ξέρω που είναι ακριβώς γιατί δεν το χρησιμοποιώ...

:blink: Δεν το περιμενα αυτο απο σενα... :lol:

 

Δεν εισαι των ΣουΜουΣου γενικα?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

:blink: Δεν το περιμενα αυτο απο σενα... :lol:

Δεν εισαι των ΣουΜουΣου γενικα?

 

:lol: Είμαι και παραείμαι ...! Απλά χρησιμοποιώ και υποστηρίζω ως app γενικά το chompSMS γι' αυτό δεν ήξερα να τον κατευθύνω στα menu του Handcent!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα το ndrive ειναι κλάσεις ανώτερο από το navigon!!! το δοκίμασα λιγάκι σμρ και το μενού του και οι επιλογές του απλώς δεν παιζονται! σχεδον όσο καλό και το garmin!
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος ας μου στειλει κι εμενα το ndrive...

οπως επισης ας μου στειλει και καμμια διευθυνση απο "μαγαζακια" για αγορες...

ενδιαφερομαι πολυ για το handy safe

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ το pro.

Καταρχήν η μπαταριά του pro βγαίνει κανονικά.

Θέματα

1. στις επαφές το slide έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες αλλάζει?

2. Σορτάρει με βάση το επώνυμο?

3. Υπάρχει κάποιος ποιo επαγγελματικός τρόπος να μιλήσει με το outlook?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ion008 μηπως ειναι ευκολο να περιγραψεις λεπτομερως πως πηρες αρχεια μεσω bluetooth (και πως τα αποθηκευσες κιολας)? Επισης ξερει κανεις σας καποιον player ο οποιος να αναγνωριζει φακελους με τραγουδια και να αναπαραγει τα τραγουδια που βρισκονται μεσα στον φακελο σαν να ηταν playlist?

 

Καλησπερα.

Και βεβαια μπορω να περιγραψω λοιπον..

Καταρχην το προγραμα ΒΤ που εχω ειναι το Bluetooth file transfer της medievalsoftware.

Στο Omnia ανοιγω το ΒΤ και κανω την συσκευη ορατη στους αλλους.

Στο μινι προ ανοιγω το ΒΤ και αφου βρεθουν αναμεταξη τους οι 2 συσκευες εμφανιζοντε κανονικα στην λιστα ως συζευγμενες ακομα και αν πατησης συνδεση παλι συζευγμενες τις δειχνει το ιδιο και στο Windows Mobile Ομνια φαινετε το χ10.

Το προγραμα ΒΤ στο χ10 εχει 2 ταμπελες local files και remote files θα παμε στα remote files τα local μας δειχνουν τα σωθικα της SD καρτας του χ10 οποτε δεν μας ενδιαφερουν μια και ολοι μπορουν να επιλεξουν απο κει οτι θελουν και να το στειλουν.Παμε λοιπον remote files και ειναι κενος το προγραματακι μας βγαζει bubble και μας λεει να κανουμε seαrch το κανουμε και βρισκουμε το Omnia επισης μας εμφανιζει και τους φακελους του απο κει διαλεγουμε οτι θελουμε κραταμε πατημενο και μας βγαζει επιλογες με πρωτη αυτην του download το παταμε και αυτο ειναι το πηραμε.Μπορουμε να τικαρουμε αν θελουμε το αρχειο \φακελο να πατησουμε το αριστερο κουμπι του χ10 και στις επιλογες που αναδιονται απο κατω να επιλεξουμε download και με του 2 τροπους γινεται.Τα αρχεια\φακελοι αποθηκευονται χυμα στην SD.Thats all folks.

Θα το δοκιμασω και με αλλα κινητα και θα επανελθω,με το PC παντως δεν μπορεσα ουτε να το συνδεσω ουτε τιποτα μονο στις συσκευες φαινεται αλλα τιποτε αλλο ουτε στελνω ουτε περνω αλλα το ψαχνω.

Υ.Γ Το mini pro μου δεν ειναι rooted!

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τέλος η ταλαιπωρία βρήκα το απόλυτο προγραμμα Gps.Παιδια το ndrive ειναι πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε αλλο.οποιος θελει ας μου πει να του στειλω...:X :lol: Εκανα και rout την συσκευη οποτε ολα καλα.Βεβαια για να πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει διαφορα πλυν του οτι μπορω να απεγκαταστησω οτι θελω αλλα anyway.:p

 

αν δεν ειναι κόπος στειλ' το και σε εμενα:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...