Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες επίσημη αναβάθμιση δεν υπάρχει. Αν μιλάς για custom rom τότε ρίξε μια ματιά στους xda.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

που μπορω να βρω το σευς?εχω εγκαταστησει 2 μεχρι στιγμης και μου βγαζουν και τα 2 το παρακατω μνμ....

http://i50.tinypic.com/ndtzm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να αλλαξω το ledακι(χρωμα) οταν εχω αναπαντητες? το εχω ροοτ αλλα δεν ξερω που μπορω να αλλαξω αυτην την δυνατοτητα!

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

κι ομως πιστευω οτι γινεται οταν ειναι ροοτ στην minicm 10 οταν ειχες αναπαντητη ειχε ασπρο το ιδιο πιστευω οτι γινετε και εδω!

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το παλιο μου κινητο,το x10 mini pro.

Το ανοιξα τις προαλλες να το "καθαρισω" λιγο απο καποιες αχρηστες εφαρμογες γιατι παιζει να το δωσω να το χρησιμοποιει αλλος.Το θεμα ειναι οτι καταλαθος πρεπει να εσβησα την εφαρμογη Gmail.

Εβαλα μεσα αλλη καρτα sim απο αυτη που χρησιμοποιουσα παλια και πηγα να κανω νεο λογαριασμο gmail αλλα οταν επιλεγω "προσθηκη λογαριασμου" μου βγαζει "μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Google.Διαδικασια com.google.android.googleapps."

Δοκιμασα να κανω εγκατασταση της εφαρμογης Gmail (την εστειλα με bluetooth απο το wildfire s που χρησιμοποιω τωρα) αλλα δεν την εγκαθιστα,βγαζει οτι παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την αναλυση του πακετου.

Οταν βαζω την δικια μου sim που ειχα παλια στο κινητο με τον λογαριασμο μου μπαινει στο market κανονικα,απλα καινουριο λογαριασμο δεν μπορω να κανω.

 

Το κινητο ειναι root και την εφαρμογη Gmail την εσβησα με το Link2sd.Μεσα εχει την 2.1 εκδοση android.Εκτος απο το root δεν του ειχα περασει κατι αλλο.

 

Οποιος μπορει ας μου πει τι να κανω γιατι ειναι και λιγο επειγον.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά! όπως και εγώ έχει και ένας φίλος το x10 mini pro. Δεν το έχει πειράξει καθόλου (root κλπ). Ξαφνικά άρχισε να χαλάει κάποιες φωτογραφίες που έχει αποθηκευμένες. Έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά! όπως και εγώ έχει και ένας φίλος το x10 mini pro. Δεν το έχει πειράξει καθόλου (root κλπ). Ξαφνικά άρχισε να χαλάει κάποιες φωτογραφίες που έχει αποθηκευμένες. Έχετε καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει;

 

να φανταστω οτι αυτες τις φωτογραφιες που χαλαει ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,Blackx, λες να φταιει η καρτα μνημης?

 

Το πιο πιθανο ειναι... για κανε backup και καντης ενα φορματ!!

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα experia X10 mini pro με το οπιο δν μπορω να μπο στο ιντερνετ απο την αρχη που το πηρα στην αρχη δεν εδωσα συμασια αλλα καταλαθος ανοιξα το ιντερνετ και αρχισα να χρονομε τοτε μια φιλι μου μου εκλεισε το ιντερνετ και δεν μου ετρωγε πια καρτα ενα 6μηνω μετα μας κωψαν για λιγο το ιντερνετ και επειδη ιχα σε εκρεμοτητεσ καπιεσ εργασιεσ χρισιμοποιουσα gsm wi fi ruter με το οποιο εμπενα στο ιντερνετ αλλα τωρα πια δεν το χρισιμοποιο ποσ μπορο να πιανω wi fi ????
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια.

 

Σιγουρα εχει να κανει με το τηλεφωνο

Το wifi ειναι ανοιχτο στο κινητο ; Το ρουτερ εχει ενεργοποιημενη την ασυρματη εκπομπη ;

 

Καλυτερα να θεσεις το ερωτημα σου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες. Χθες πηρα απο εναν συγγενη το mini pro. Εχει χαλασμενο usb και δεν φορτιζει δυστηχως και σκεφτομαι να το φτιαξω. Ξερει κανεις ποσο περιπου θα παει το μαλλι ??

Φυσικα δεν θα παω στην Sony γτ δεν το γλιτωνω το 50αρι σιγουρα. Θα παω καπου εξω αλλα ενδεικτικα μια τιμη ηθελα.

 

Ειμαι φοιτητης ηλεκτρονικης και σκεφτομουν να το φτιαξω μονος μου αλλα επειδη το παιδι ισως το θελει πισω λεω να μην επιχειρησω :p

Εαν εχει παντως κανεις κανενα λινκ απο Ελλαδα για ανταλλακτικο θα το εκτιμουσα.

 

EDIT: Sorry ειναι το xperia x10 mini pro. Εχω στειλει ηδη μνμ σε εναν mod να το μεταφερει.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι επαναφορά με SUS..

 

Αργησα να απαντησω κανα χρονο! :( Καλη χρονια,χρονια πολλα σε ολους.

Το gmail και καποιες αλλες εφαρμογες που διεγραψα νομιζοντας οτι δεν χρειαζονται(google talk)τις επανεφερα με το titanium backup κατα ενα περιεργο τροπο. Και λεω περιεργο γιατι δεν ειχα κανει ποτε backup τις εφαρμογες,μαλιστα το ελεγε και στο titanium οτι δεν υπηρχαν backup εφαρμογων,αλλα αυτο τις επανεφερε. :confused::confused:

Τελος παντων,το θεμα μου τωρα ειναι οτι εκει που προσθετω δευτερο λογαριασμο google , μου βγαζει μνμ οτι δεν μπορει το κινητο να επικοινωνησει με τους διακομιστες της google.

 

Αν το κανω επαναφορα με το SUS θα στρωσει λες? Θα ειναι σαν καινουριο,οπως οταν το πηρα δηλαδη? Αυτο το SUS τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Στο x10 mini pro σταματησε να λειτουργει το led, ειτε μιλαμε για φορτισμα ειτε για ειδοποιηση σε καποια εφαρμογη. Οταν παντως ανοιγω το πληκτρολογιο του τοτε αναβει το led στο φορτισμα (με λαθος χρωμα πχ κοκκινο ενω ειναι σχεδον πληρες φορτισμενο)

Η επαναφορα σε στοκ ρομ δεν ειχε αποτελεσμα ουτε το να αποσυνδεσω μπαταρια, καρτα και σιμ (αν και το εκανα για λιγα λεπτα). Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για custom rom τότε ρίξε μια ματιά στους xda.

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι σε 2.2 2.3 η ακόμα καλύτερα κάποιον οδηγό?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω βοηθειστε με! ειχα στο xpeiria x10 mini pro μου την εφαρμογη της xtpl call recorder full free. ήταν η μόννη που λειτουργούσε τέλεια! και μόλις έκανα ένα update δεν μπορώ να την ξαναεγκαταστήσω δεν την βρίσκει στο μαρκετ και μου λεει οταν το ψαχνω για να το εγκαταστησω απο υπολογιστη οτι δεν ειναι συμβατη! γιατι συμβαινει αυτο? ξερει κανεις? μονο αυτη που ειναι με πληρωμη μου δειχνει! σας παρακαλω τη χρειαζομαι πολυ! εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω βοηθειστε με! ειχα στο xpeiria x10 mini pro μου την εφαρμογη της xtpl call recorder full free. ήταν η μόννη που λειτουργούσε τέλεια! και μόλις έκανα ένα update δεν μπορώ να την ξαναεγκαταστήσω δεν την βρίσκει στο μαρκετ και μου λεει οταν το ψαχνω για να το εγκαταστησω απο υπολογιστη οτι δεν ειναι συμβατη! γιατι συμβαινει αυτο? ξερει κανεις? μονο αυτη που ειναι με πληρωμη μου δειχνει! σας παρακαλω τη χρειαζομαι πολυ! εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω??

 

Μήπως είναι call recorder full free;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ακριβως ειναι της εταιρειασ xtpl.. αλλα δεν μπορει να την αναζητησει στο μαρκετ και οταν την ψαχνω μεσω pc λεει οτι δεν ειναι συμβατη.. ε πως γινεται να μην ειναι συμβατη αφου μολις πριν λιγες ωρες ηταν μια χαρα συμβατη... απλα εκανα ενα update αλλα δεν ηταν διαφορετικη εκδοση να πω οτι κατι αλλαξε , ειναι η ιδια.... πειτε μου τι να κανω please....
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη ακριβως ειναι της εταιρειασ xtpl.. αλλα δεν μπορει να την αναζητησει στο μαρκετ και οταν την ψαχνω μεσω pc λεει οτι δεν ειναι συμβατη.. ε πως γινεται να μην ειναι συμβατη αφου μολις πριν λιγες ωρες ηταν μια χαρα συμβατη... απλα εκανα ενα update αλλα δεν ηταν διαφορετικη εκδοση να πω οτι κατι αλλαξε , ειναι η ιδια.... πειτε μου τι να κανω please....

 

Κοίτα μάλλον έχω βρεί την full έκδοση Call Recorder FULL v1.9.36,μπορώ να σου την στείλω αλλά αν σου λέει απο το Play Store ότι δεν έιναι συμβατή μάλλον δεν θα σου παίξει, αν θές στείλε email να σου την στείλω.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...