Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζομαι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

εχω το mini pro x10 (U20i) και του περασα: X10 mini / pro / X8 : [ROM] MiniCM9-3.x.x && nAa-ICS kernel και μετα και την

[ROM] MiniCM10-4.0.1 [25/9/12]JB 4.1.1/CM10 for the Χ10 mini και στις δυο ολα δουλευαν και το ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και το σημαντικο ειναι οτι δεν βρισκει network για να μπορω να κανω κλησεις. τι εχει παθει ξερει κανεις???

 

Δεν βρισκει η' δεν συνδεεται?????

Κανε μια επανεκινηση στο κινητο και μια στο ρουτερ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βρισκει η' δεν συνδεεται?????

Κανε μια επανεκινηση στο κινητο και μια στο ρουτερ....

 

Δεν βρισκει καθόλου σήμα της Wind απο την SIM ενω στην εκκινηση ζητα ΡΙΝ

Δεν ξερω γιατι το κανει

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκει καθόλου σήμα της Wind απο την SIM ενω στην εκκινηση ζητα ΡΙΝ

Δεν ξερω γιατι το κανει

 

Κατσε λιγο για να καταλαβουμε το προβλημμα........Αν κανω καπου λαθος διορθωσε με.....

Περασες την CM και το κινητο λειτουργει κανονικα εκτος απο το θεμα του ιντερνετ η' απο την αρχη που ανοιγεις το κινητο δεν βγαζει σημα????

Μην με παρεξηγεις απλος δεν εχω καταλαβει τι θες και θα τα παρω απο την αρχη.....

Οταν πρωτο ανοιγεις το κινητο για να συνδεθεις με την εταιρεια κινητης θελει καποιο ΡΙΝ (που στο γραφει στην καρτα που σου δωσανε) εκτος αν το εχεις βγαλει απο συσκευη (Να μην ζηατει ΡΙΝ δηλαδη...).

Υποθετω οτι δεν εχουμε τετοιο προβλημμα !!!!!!!!!!

Μετα για να συνδεθουμε στο ιντερνετ μπορουμε ειτε με χρεωση της καρτας sim (αν εχουμε καποιο προγραμμα στο συμβολαιο μας ερχεται πιο φθηνα ) ειτε μεσω wifi (ασυρματη συνδεση ).....

Αν χρησιμοποιεις την sim για να συνδεθεις στο ιντερνετ τοτε πρεπει να κατεβασεις η' να περασεις χειροκινητα τα ΑΡΝ της εταιρειας που συνεργαζεσαι....Αν εκει εχει ΡΙΝ (δεν το γνωριζω αυτο) τοτε ισως να σου ζηταει αυτο....

Στην συνδεση με wifi θα αναγνωρισει το πιο κοντινο σου δυκτιο αλλα θα πρεπει να δωσεις κωδικο αν ειναι κλειδωμενο....Αυτος ο κωδικος δινεται μαζι με το ρουτερ....Σε εμενα ας πουμε το γραφει πισω απο την συσκευη...σε καποια αλλα (αναλογα με την εταιρεια...) δινεται μαζι με τα χαρτια του συμβολαιου η' στο βιβλιαρακι του ρουτερ...

Αν τιποτα απο ολα αυτα δεν ισχυει τοτε δοκιμασε να επαναφερεις το κινητο με SEUS και ξαναπερνα την cm10 απευθειας (αφου το ξανακανεις root ...)

Πιστευω κατι να βοηθησα τωρα !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατσε λιγο για να καταλαβουμε το προβλημμα........Αν κανω καπου λαθος διορθωσε με.....

Περασες την CM και το κινητο λειτουργει κανονικα εκτος απο το θεμα του ιντερνετ η' απο την αρχη που ανοιγεις το κινητο δεν βγαζει σημα????

Μην με παρεξηγεις απλος δεν εχω καταλαβει τι θες και θα τα παρω απο την αρχη.....

Οταν πρωτο ανοιγεις το κινητο για να συνδεθεις με την εταιρεια κινητης θελει καποιο ΡΙΝ (που στο γραφει στην καρτα που σου δωσανε) εκτος αν το εχεις βγαλει απο συσκευη (Να μην ζηατει ΡΙΝ δηλαδη...).

Υποθετω οτι δεν εχουμε τετοιο προβλημμα !!!!!!!!!!

Μετα για να συνδεθουμε στο ιντερνετ μπορουμε ειτε με χρεωση της καρτας sim (αν εχουμε καποιο προγραμμα στο συμβολαιο μας ερχεται πιο φθηνα ) ειτε μεσω wifi (ασυρματη συνδεση ).....

Αν χρησιμοποιεις την sim για να συνδεθεις στο ιντερνετ τοτε πρεπει να κατεβασεις η' να περασεις χειροκινητα τα ΑΡΝ της εταιρειας που συνεργαζεσαι....Αν εκει εχει ΡΙΝ (δεν το γνωριζω αυτο) τοτε ισως να σου ζηταει αυτο..

 

Στην συνδεση με wifi θα αναγνωρισει το πιο κοντινο σου δυκτιο αλλα θα πρεπει να δωσεις κωδικο αν ειναι κλειδωμενο....Αυτος ο κωδικος δινεται μαζι με το ρουτερ....Σε εμενα ας πουμε το γραφει πισω απο την συσκευη...σε καποια αλλα (αναλογα με την εταιρεια...) δινεται μαζι με τα χαρτια του συμβολαιου η' στο βιβλιαρακι του ρουτερ...

Αν τιποτα απο ολα αυτα δεν ισχυει τοτε δοκιμασε να επαναφερεις το κινητο με SEUS και ξαναπερνα την cm10 απευθειας (αφου το ξανακανεις root ...)

Πιστευω κατι να βοηθησα τωρα !!!!!!!!!!!!!!!

 

Θελω να πω οτι το κινητο μετα το bootloader παυει να εχει καλυψη δικτυου. δεν εχω σημα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη η ROM που περασες απο οτι διαβαζα στους xda (οσα μηνυματα μπορεσα να διαβασω και με οσα αγγλικα ξερω.....) εχει καποια μικροπροβλημματακια ....και μερικα που αναφερονται εχουν μια μικρη σχεση με το προβλημμα σου....Σε ολους δινουν ως λυση το hard reset και το factory reset....Αν δεν σου ειναι κοπος και τα αγγλικα σου ειναι καλυτερα απο τα δικα μου ριξε μια ματια εκει....Πιστευω οτι θα την βρεις την λυση.....Αλλιως επανεφερε το κινητο στην αρχικη του rom και ξανακανε την διαδικασια μηπως κατι δεν εκατσε καλα....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

άσχετο με τα παραπάνω αυτό το θέμα, αλλά μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως εγκαθιστώ το android 4.0 στο xperia x10 mini pro?

Kάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

άσχετο με τα παραπάνω αυτό το θέμα, αλλά μήπως ξέρει κανείς να μου πει πως εγκαθιστώ το android 4.0 στο xperia x10 mini pro?

Kάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Επισημη εκδοση 4.0... για αυτο το κινητο δεν υπαρχει απο την ericcson και ουτε προκειτε να βγαλει....Οποτε θα πρεπει να περασεις μια custom rom (αφου πρωτα κανεις root το κινητο....Οδηγιες θα βρεις εδω μεσα στο φορουμ). Αυτη την στιγμη ως καλυτερη δειχνει αυτη απο τους xda ......

[ROM] MiniCM10-4.0.1 [25/9/12]JB 4.1.1/CM10 for the Χ10 mini

Αν τα αγγλικα σου ειναι καλα κανε αντιγραφη και επικοληση το παραπανω και ξεκινα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ στείλτε μου ότι πληροφορίες ξέρετε για το πως μπορώ να "αναβαθιμισο" το x10 mini προ στο [ROM] MiniCM7Pro Android 2.3 η βγάλτε κανένα video γιατί κάθομαι εδώ και ένα μηνα και δεν μπορώ να το κάνω ..η στείλτε μου email στο paogate1391@hotmail.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Η τελευταία επισημη rom έιναι η 2.2.1, σωστα? Ποια είναι η σταθερότερη custom rom 2.3.7, cm7 κλπ (με ελληνικά)? επίσης έχει δοκιμάσει κανείς την jelly bean?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η τελευταία επισημη rom έιναι η 2.2.1, σωστα? Ποια είναι η σταθερότερη custom rom 2.3.7, cm7 κλπ (με ελληνικά)? επίσης έχει δοκιμάσει κανείς την jelly bean?

 

 

Η τελευταία επίσημη rom απο την Sony είναι η 2.1. Η πιο σταθερή απο τις ανεπίσημες που εχω δοκιμάσει είναι CM7 2.2.1 mini pro της Cyanogen το οποίο πετάει . Δοκιμασα το ΙCS και μπορώ να πω οτι σέρνεται και εχει bugs και το JB εχει πολλα bugs ακόμα αλλα δεν νομίζω να βγει κατι καλύτερο απο CM7 για το χ10 μινι.

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη rom απο την Sony είναι η 2.1. Η πιο σταθερή απο τις ανεπίσημες που εχω δοκιμάσει είναι CM7 2.2.1 mini pro της Cyanogen το οποίο πετάει . Δοκιμασα το ΙCS και μπορώ να πω οτι σέρνεται και εχει bugs και το JB εχει πολλα bugs ακόμα αλλα δεν νομίζω να βγει κατι καλύτερο απο CM7 για το χ10 μινι.

2.3 δεν υπαχει σταθερη? δεν χρησιμοποιώ τίποτα λιγοτερο από 2.3

Link to comment
Share on other sites

2.3 δεν υπαχει σταθερη? δεν χρησιμοποιώ τίποτα λιγοτερο από 2.3

 

Η cm7 που λέει ο φίλος είναι 2.3.7 το 2.2.1 που διάβασες είναι η αρίθμηση της cm7 :)

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Η cm7 που λέει ο φίλος είναι 2.3.7 το 2.2.1 που διάβασες είναι η αρίθμηση της cm7 :)
σωστά, λάθος μου:p
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.....

Χ10 mini με custom την MiniCM6-1.0.2 [android 2.2.1].Η κάρτα μνήμης είναι 2 GΒ.Όλα λειτουργούν ρολόι εδώ και κανα εξάμηνο.

 

Όμως παρότι έχω βάλει τις εφαρμογές να εγκαθιστουντε στην κάρτα μνήμης και παρότι η κάρτα είναι κατά το μισό αδεια δεν μπορώ να εγκαταστήσω πάνω από 15-17 εφαρμογές λόγω έλλειψης χώρου.Και μιλάω για μικρές εφαρμογές τύπου twitter,facebook,opera,shazam κλπ.

 

Ερωτήσεις:

1.Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα? Δηλαδή ο αριθμός-ογκος των εφαρμογών να εξαρτάτε αποκλειστικά από την χωρητικότητα της κάρτας μνήμης.

2.Στην MiniCM7 υπάρχει καμιά βελτίωση ως προς αυτό το κομμάτι?

Truth is in your mind.Find it.Plzzz
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά.....

Χ10 mini με custom την MiniCM6-1.0.2 [android 2.2.1].Η κάρτα μνήμης είναι 2 GΒ.Όλα λειτουργούν ρολόι εδώ και κανα εξάμηνο.

 

Όμως παρότι έχω βάλει τις εφαρμογές να εγκαθιστουντε στην κάρτα μνήμης και παρότι η κάρτα είναι κατά το μισό αδεια δεν μπορώ να εγκαταστήσω πάνω από 15-17 εφαρμογές λόγω έλλειψης χώρου.Και μιλάω για μικρές εφαρμογές τύπου twitter,facebook,opera,shazam κλπ.

 

Ερωτήσεις:

1.Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα? Δηλαδή ο αριθμός-ογκος των εφαρμογών να εξαρτάτε αποκλειστικά από την χωρητικότητα της κάρτας μνήμης.

2.Στην MiniCM7 υπάρχει καμιά βελτίωση ως προς αυτό το κομμάτι?

 

 

Δεν γνωρίζω πως το φτιαχνεις το θέμα στο CM6 αλλα μπορώ να σου πω οτι στο CM7 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Ολα δουλεύουν ρολόι

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω μπαταρια για το μινι,αυτη με τα καλωδια ,ξερετε,και αν υπαρχει με πιο μεγαλη χωρητικοτητα
Το θέμα της μπαταρίας απασχολεί και μια φίλη μου! Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει; Στο γερμανό που ρώτησε υπάρχει σαν ανταλλακτικό αλλά την χρεώνουν 40€ :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, εχω και γω το xperia x10 mini απο τις αρχες του χρονου, δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του γιατι ειμαι ασχετη τελειως, τον τελευταιο καιρο ομως ο φιλος μου με εχει πρηξει για να κατεβαζω εφαρμογες και τετοια. τελικα με επεισε, προσπαθηδα αλλα εχω ενα προβλημα το οποιο δε λυνεται με τιποτα και μου εχει σπασει τα νευρα...

η αναβαθμιση εχει γινει σε 2.1, μπηκα το market μου ζητησε λογαριασμο google τον οποιο κατειχα, τον εβαλα αλλα στη συνδεση μου βγαζει το μνμ '' δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη '', τοτε μπηκα στις ρυθμισεις-> λογαριασμοι και συγχρονισμος-> προσθηκη λογαριασμου->επιλεγω google βαζω ξανα το mail αλλα παλι το ιδιο μνμ

'' δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη '', εχω wifi στο σπιτι, μπηκα απο την εφαρμογη youtube μηπως και συγχρονισει απο κει αλλα τιποτα. ενω απο την εφαρμογη mail μπαινω κανονικα στο gmail απο την εφαρμογη gmail δεν μπαινει βγαζει παλι το ιδιο μνμ!!! προσπαθησα να κανω καινουριο gmail απο το κινητο παλι τιποτα, παλι το ιδιο μνμ!!!! αν εχει κανεις καμια ιδεα ας με βοηθησει!!!!!!!!!!!!!!!κοντευω να το σπασω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ενας φίλος έχει το μινι και στο μοτίβο κλείδωματος εκανε λάθος το συνδιασμο και του κλειδωσε το τηλ. Πως θα το ξεκλειδωσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ενας φίλος έχει το μινι και στο μοτίβο κλείδωματος εκανε λάθος το συνδιασμο και του κλειδωσε το τηλ. Πως θα το ξεκλειδωσει;

Αν δεν εχει βαλει καποια custom rom ας δοκιμασει με το seus με τον κινδυνο να χαθουν καποια αρχεια !!!!!!

Αλλιως με 50 Ευρω σε ενα καταστημα που κανει service και επισκευες κινητων....Δεν σου λεω για Γερμανο η' αντιπροσωπεια γιατι το κοστος ανεβαινει :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κινητο μετα απο επανεκκινηση κολλαει στο logo.

Επακριβως πριν κανω την επανεκκινηση ειχα κανει αυτες τις ενεργειες :

1 ημερα πριν ,εκανα root και περασα xrecovery.Μορφοποιηση καρτας κτλ για να αποθηκευονται τα προγραμματα στην καρτα ,ολα οκ.

Σημερα εψαχνα πως να βαλω rom αλλη και ξεκινησα κατεβαζοντας το cwm recovery σε zip,το πεταω στην καρτα μνημης για να κανω επανεκκινηση και να το κανω flash με το xrecovery.

Μολις το εκλεισα και το ανοιξα παλι ,κολλησε στο logo.Το κανω soft reset τιποτα.Ανοιγω την ταπα απο πισω να αποσυνδεσω τη μπαταρια,παλι τιποτα.

Καμια λυση;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το κινητο μετα απο επανεκκινηση κολλαει στο logo.

Επακριβως πριν κανω την επανεκκινηση ειχα κανει αυτες τις ενεργειες :

1 ημερα πριν ,εκανα root και περασα xrecovery.Μορφοποιηση καρτας κτλ για να αποθηκευονται τα προγραμματα στην καρτα ,ολα οκ.

Σημερα εψαχνα πως να βαλω rom αλλη και ξεκινησα κατεβαζοντας το cwm recovery σε zip,το πεταω στην καρτα μνημης για να κανω επανεκκινηση και να το κανω flash με το xrecovery.

Μολις το εκλεισα και το ανοιξα παλι ,κολλησε στο logo.Το κανω soft reset τιποτα.Ανοιγω την ταπα απο πισω να αποσυνδεσω τη μπαταρια,παλι τιποτα.

Καμια λυση;

Ευχαριστω.

 

 

unlock bootable εκανες?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

unlock bootable εκανες?

Που σημαινει;Κοιτα δεν ημουν και εξπερ κανοντας ολα αυτα.

Αλλα ολα δουλευαν ρολόι μετα απ'αυτα που εκανα.

Και σημερα ,δεν πιστευω πραγματικα να φταιει το οτι εβαλα το cwmrecovery (zip) στην καρτα.

Ισως καποιος αλλος λογος :blink:

 

:lost::lost:Need help:lost::lost:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και καλως σας βρήκα,

εχω ενα sony ericsson xperia mini 10. θελω να το συνδέσω με τον υπολογιστή ωστε να εχω ιντερνετ μεσω wifi. αλλα δε βρίσκω τον τρόπο.....

 

γινεται? αν καποιος ξέρει παρακαλώ ας με βοηθήσει.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και καλως σας βρήκα,

εχω ενα sony ericsson xperia mini 10. θελω να το συνδέσω με τον υπολογιστή ωστε να εχω ιντερνετ μεσω wifi. αλλα δε βρίσκω τον τρόπο.....

 

γινεται? αν καποιος ξέρει παρακαλώ ας με βοηθήσει.

ευχαριστώ

 

Αν έχεις ασύρματο μόντεμ τότε ενεργοποίησε το wifi στο κινητό σου κάνε μια αναζήτηση δικτύων και συνδέσου .Αν όχι τότε δεν νομίζω ότι γίνεται αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρη ας απαντήσει κάποιος άλλος.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...