Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γνωρίζω,με τις custom δυσκολεύομαι! έχω κάνει root , και link2sd . App2sd δεν κατάφερα , ούτε να περάσω custom...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μολις πανε να με καλεσουν λεει ο αριθμος που καλεσατε ειναι κατηλημενος και δεν χτυπαει,μηνυματα δεχομαι κανονικα,τι λετε να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε κάρτα sim, κάνε restart και δες αν λύθηκε.

 

 

τελικα πηρα αντιγραφο ασφαλειας και εκανα επαναφορα ρυθμισεων και λυθηκε,ουτε η κοσμοτε δεν μπορεσε να μου δωσει λυση στο προβλημα μου....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...

εχω βαλει custom rom 2.3 cyanogenMod, το προβλημα μου ειναι πως μολις η οθονη πεσει σε sleep mode τα wifi παυουν να λειτουργουν.πατωντας ομως ενα κουμπι ξανασυνδεεται αυτοματα.Ειναι απο τη μανα του ετσι το κινητο ή υπαρχει προβλημα?

σε αλλα κινητα ( samsung π.χ ) δε συμβαινει κατι τετοιο

 

το δικτυο εχει ασφαλεια WPA , αν εχει καμια σημασια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω το xperia x10 mini θα μπορούσα να προσθέσω το google play αντι του android? γιατι εχω παρατηρησει οτι ενας φίλος μου που έχει google play μπορει να κατεβάσει το zynga poker γιατί παίζω συνέχεια poker...έαν μπορέσει κανεις να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα..επίσης να αναφέρω οτι έχω την εκδοση 2.1 ;)
Link to comment
Share on other sites

Μία ερωτηση προς αυτούς που έχουν περάσει κάποια έκδοση 2.3:

Βλέπετε το instagram στο google play του mini με Gingerbread; Ίσως πέσει στα χέρια μου ένα σε λίγες μέρες, και το θέλω για instagram. Αν δεν υποστηρίζεται ούτε με την miniCM7, ας μην μπω στον κόπο για kernels κτλ...

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΤΑ SMS ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ SONY ERICSSON XPERIA 10 MINI;

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι , πως μπορω να βαλω φοντο στο xperia x10 μινι χωρις να μεγενθυνετε η φωτογραφια που βαζω? αυτο γινεται καθε φορα απο μονο του...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε από τον nobodyAtall το release της MiniCM10 για X10mini.

 

Όσοι θέλετε να τσεκάρετε την rom, μπορείτε να βρείτε οδηγίες εδώ :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα μπαταρια στο 50%. αλλαζω σιμ και δειχνει ποσοστο 67%. μετα που ξαναεβαλα την προηγουμενη γυρισε παλι στο 50.

Ειναι λογικο κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Guest filippos13
καλησπερα παιδια.. Θελω βοηθεια σχετικα με την custom rom απο τους xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068553.. Μπορει καποιος να με καθοδηγησει στα ελληνικα για την διαδικασια αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχω το sony ericsson Ε10i με SI 1236-7378. Η έκδοση firmaware είναι 2.1 - update 1, με έκδοση kernel 2.6.29 και έκδοση 2.1.1.Α.0.6.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω αναβάθμιση σε παγωτό; Έχετε να προτείνετε ίσως και αλλαγή kernel; Με root δεν έχω ασχοληθεί καθόλου σ'αυτήν την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Μια φίλη μου έχει το se xperia x10 mini χθες εκει που ηταν ανοιχτο εσβησε ξαφνικα και απο τοτε δεν αναβει καθολου δοκιμασα για hard reset αλλα δεν βρηκα καποια λυση που να λειτουργει απο το internet το κινητο επισης δεν το διαβαζει στον Η/Υ εχετε καποια λυση να μου δωσετε? επισης μπορειτε να μου πειτε πως γινετε hard reset οταν ειναι σβηστο το κινητο ? Ευχαριστω πολύ

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι , πως μπορω να βαλω φοντο στο xperia x10 μινι χωρις να μεγενθυνετε η φωτογραφια που βαζω? αυτο γινεται καθε φορα απο μονο του...

Πρέπει να έχει η φωτό τις κατάλληλες διαστάσεις ανάλογες με αυτές της οθόνης.

Χθες ειχα μπαταρια στο 50%. αλλαζω σιμ και δειχνει ποσοστο 67%. μετα που ξαναεβαλα την προηγουμενη γυρισε παλι στο 50.

Ειναι λογικο κατι τετοιο;

Αν υποθέσουμε ότι συμβαίνει εξαιτίας της λειτουργίας του επεξεργαστή τότε είναι.

Καλημέρα σας!

Έχω το sony ericsson Ε10i με SI 1236-7378. Η έκδοση firmaware είναι 2.1 - update 1, με έκδοση kernel 2.6.29 και έκδοση 2.1.1.Α.0.6.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω αναβάθμιση σε παγωτό; Έχετε να προτείνετε ίσως και αλλαγή kernel; Με root δεν έχω ασχοληθεί καθόλου σ'αυτήν την συσκευή.

Μόνο με custom rom.

παιδια sos εκανα unroot και οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει μαυρη οθονη.. τι να κανω?????????

SEUS

Καλησπέρα σας,

 

Μια φίλη μου έχει το se xperia x10 mini χθες εκει που ηταν ανοιχτο εσβησε ξαφνικα και απο τοτε δεν αναβει καθολου δοκιμασα για hard reset αλλα δεν βρηκα καποια λυση που να λειτουργει απο το internet το κινητο επισης δεν το διαβαζει στον Η/Υ εχετε καποια λυση να μου δωσετε? επισης μπορειτε να μου πειτε πως γινετε hard reset οταν ειναι σβηστο το κινητο ? Ευχαριστω πολύ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289130#post3289130

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με custom rom.

 

 

Να εγκαταστήσω το MiniCM10, το MiniCM9, το MiniCM8; Η 10 σαν τελευταία έκδοση είναι η καλύτερη ή η κάθε έκδοση έχει διαφορετικές δυνατότητες; Και επίσης διαβάζω ότι σε πολλούς ζήτησε network pin. Που το βρίσκω για να μην το βάλω λάθος και κλειδωθεί η sim όπως στους υπόλοιπους;

Edited by Chris_th
Link to comment
Share on other sites

προσφατα πηρα το κινητο αυτο και ειδα οτι το usb καλωδιο δεν λειτουργει σωστα. Δηλαδη συνδεω το κινητο μου με τον υπολογιστη δειχνει οτι φορτιζει αλλα δεν μου δειχνει στο "Υπολογιστής μου" οτι ειναι συνδεδεμενο με αποτελεσμα να μην μπορω να μεταφερω αρχεια (μοουσικη, εικονες κλπ.) τι μπορω να κανω για να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει το καλώδιο αφού φορτίζει. Δοκίμασε σε έναν άλλο υπολογιστή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει το καλώδιο αφού φορτίζει. Δοκίμασε σε έναν άλλο υπολογιστή.

 

ναι αλλα αν εχει οντως προβλημα ο υπολογιστης τι πρεπει να κανω για να λειτουργει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προσπαθώ να κάνω root στο κινητο μου Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro. Θέλω ν κατεβάσω το SuperOneClick. Χρησιμοποιώ τον Mozzila Firefox. Την ώρα που ολοκληρώνεται η λήψη βγαίνει αυτό το μήνημα :

 

Το C:\Users\ΣΤΑΥΡΙΑΛΕΝΑ\Documents\SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse.zip δεν μπορεί να αποθηκευτεί, επειδή δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του πηγαίου αρχείου.

 

Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος σας.

 

 

τι να κάνω??? χωρίς αυτό δεν θα μπορέσω να κάνω root το κινητό μου.

 

ακολουθώ τις οδηγείες απο εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054&page=26

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις το αρχείο με κάποιον άλλον browser κι αν το πρόβλημα παραμείνει το βλέπουμε πάλι. :)

 

Καλώς ήρθες στο forum!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,υπαρχει καποιο προγραμμα να καταγραφω τηλεφωνικες συνομιλιες,για το xperia mini x10?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! ενω φορτιζω κανονικα τη μπαταρια, μολις παω να ανοιξω μια εφαρμογη η συσκευη κλεινει και οταν την ξανανοιγω η μπαταρια εχει τελειωσει! Θελει αντικατασταση η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...