Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι είναι το GO LOCKER? δεν νομίζω να το έχω αυτό.... νομίζω αυτά τα συμπτώματα ξεκίνησαν την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα αναβάθμιση με το PC COMPANION
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα χ10μινι προ και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου λύσει κάποιες απορίες. Σκέφτομαι να βάλω κάποια costumer rom αλλα δεν ξέρω ποια να βάλω . Τώρα το κινητό εχει την τελευταία επίσημη 2.1, είναι rooted και εχω titanium pro αγοραστή, εχει link2sd γιατί εχω αρκετές εφαρμογές και τα εχω στην sd κάρτα . Ο λόγος που σκέφτομαι για άλλο rom είναι οτι μου την δίνει που δεν εχω flash και οτι κάποιες εφαρμογές ζητάνε απο 2.2 η 2.3 και πάνω, αλλιώς θα ήμουν οκ. Διαβάζω διάφορα για κάποια roms αλλα δεν το εχω επιχείρησή ποτέ διότι διαβάζω αναφορές για διάφορα bugs και δεν ξέρω τι να κάνω. Υπάρχει κάποια ρομ που να είναι σταθερή χωρίς προβλήματα και ας μην είναι η τελευταία έκδοση ? ( 4.0 κτλ ), ούτος η άλλος το flash δουλεύει απο 2.2 και μετά. Διαβάζω οτι αρκετοί θέλουν να επιστρέφουν κάποιες φορές σε official rom.

Θα χάσω επαφές και μηνύματα και εφαρμογές ?

 

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα χ10μινι προ και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου λύσει κάποιες απορίες. Σκέφτομαι να βάλω κάποια costumer rom αλλα δεν ξέρω ποια να βάλω . Τώρα το κινητό εχει την τελευταία επίσημη 2.1, είναι rooted και εχω titanium pro αγοραστή, εχει link2sd γιατί εχω αρκετές εφαρμογές και τα εχω στην sd κάρτα . Ο λόγος που σκέφτομαι για άλλο rom είναι οτι μου την δίνει που δεν εχω flash και οτι κάποιες εφαρμογές ζητάνε απο 2.2 η 2.3 και πάνω, αλλιώς θα ήμουν οκ. Διαβάζω διάφορα για κάποια roms αλλα δεν το εχω επιχείρησή ποτέ διότι διαβάζω αναφορές για διάφορα bugs και δεν ξέρω τι να κάνω. Υπάρχει κάποια ρομ που να είναι σταθερή χωρίς προβλήματα και ας μην είναι η τελευταία έκδοση ? ( 4.0 κτλ ), ούτος η άλλος το flash δουλεύει απο 2.2 και μετά. Διαβάζω οτι αρκετοί θέλουν να επιστρέφουν κάποιες φορές σε official rom.

Θα χάσω επαφές και μηνύματα και εφαρμογές ?

 

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

Δες αυτό για flash κι αυτό για roms

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παίδες ένα θεματάκι έχω τις τελευταίες μέρες με την συσκευή , αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.... ανά 10λεπτο περίπου αναβοσβήνει η οθόνη 4-5 φορές για 2 δευτερόλεπτα.... δοκίμασα να αλλάξω την ζωντανή ταπετσαρία μήπως έφταιγε αυτό αλλά όχι.... δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά ούτε αυτό έκανε κάτι.... καμμία ιδέα ???

 

καμια άλλη ιδέα κανείς??? γιατι ειναι λίγο εκνευριστικό και ειναι κρίμα να φύγει από το παράθυρο το κινητάκι...:p

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό για flash κι αυτό για roms

 

δοκιμασα το flash αλλα δεν εγινε τιποτα. το ανεφερα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332467 . Οσο για rom , υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα για το CM7,1 που ειναι και stable ? ( απο αυτα που διαβαζω ) :worry:

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειμαι καινουργιος στο forum κ θα ηθελα να με βοηθησετε με το sony ericson xperia x10mini...Το εχω περιπου εναμιση χρονο κ χθεσ το απογευμα που το εβαλα να φορτισει ξαφνικα εκλεισε κ μετα δν ανοιγε...ουτε το πορτοκαλι φωτακι το εχει οταν το συνδεω με τν φορτιστη,αλλα ουτε καν φορτιζει...:(

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ...???ΕΥΧΑΡΣΙΤΩ ΠΡΟΕΡΑΙΤΙΚΑ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δες αν γίνεται επαναφορά μέσω SUS. Αν δεν γίνεται (που λογικά δε θα γίνεται), έχεις κάψει πλακέτα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε ****το....σε ευχαριστω πολυ φιλε παντως...!!!

 

Αν δεν διορθώνεται με SUS, δε συμφέρει να πας για αλλαγή. Καλύτερα για καινούργιο κινητό..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασε ο αδεφος μου ενα x10 mini μεταχειρισμενο το οποιο δεν τον αφηνει να κατεβασει εφαρμογες απο το market λεγοντας του οτι δεν υποστηριζετε απο την εκδοση η κατι τετοιο..ποια ειναι η τελευταια official εκδοση του x10 mini..?γιατι του αδερφου μου πρεπει να εχει ακομα 2.1
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

H 2.1 είναι η τελευταία official..

 

και η πιο σταθερη custom και χωρις προβληματα ποια ειναι.?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Είμαι καινούριος σε αυτό το Thread και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ένας φίλος μου μού έδωσε το Mini Pro του για να το ρουτάρω διότι "λαγκάρει" ανελέητα. Και πώς να μη "λαγκάρει" αφού ακόμα φοράει την 2.1!!!:wacko:

Λοιπόν, ξεκίνησα να διαβάζω αυτά τα λινκ

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root

Xperia : Ξεκλείδωμα bootloader στα XPERIA χωρίς καλώδια. (SONY WAY)

Είμαι σε καλό δρόμο??? Παρακαλώ αν έχετε να προτείνετε άλλον ή επιπλέον οδηγό πείτε μου. Και από XDA απευθείας να είναι δεν έχω πρόβλημα. Είμαι αρκετά εξοικειωμένος με rooting process κτλ διότι έχω ασχοληθεί με αρκετά Android phones.

Απλά στο συγκεκριμένο μοντέλο γίνεται μπάχαλο στο XDA και θα ήθελα μια κατεύθυνση αν μπορείτε.

Τέλος, αν δεν σας κάνει κόπος:p προτείνετε μου και μια εντελώς σταθερή και γρήγορη ROM. Θα προτιμούσα ICS αλλά αν κάποια 2.3 είναι πιο σταθερή αυτή τη στιγμή τότε πάω με 2.3.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.:)

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος δρόμο!:p

Εδώ ο σωστός οδηγός! Προτείνω MiniCM7 (υπάρχει οδηγός στους οδηγούς των SE για το πέρασμα της) μιας και οι ICS roms είναι ακόμα σε alpha στάδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...