Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δ βρω ρυθμίσεις αρχικής οθόνη πρέπει να σβήσω όλο το κιν δηλαδή φόρματ για ένα τικ έλεος ψάξτε λίγο για ρυθμίσεις α αρχικής οθόνης μήπως τις βρείτε. εγώ πάντως δ βρήκα τπτ. μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν δ βρω ρυθμίσεις αρχικής οθόνη πρέπει να σβήσω όλο το κιν δηλαδή φόρματ για ένα τικ έλεος ψάξτε λίγο για ρυθμίσεις α αρχικής οθόνης μήπως τις βρείτε. εγώ πάντως δ βρήκα τπτ. μέχρι στιγμής

 

Απλά κανε απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση τον go launcher ή εγκατέστησε οποιοδήποτε άλλον launcher από το μάρκετ, και όταν πατήσεις το μεσαίο κουμπί θα σου βγάλει το μενού για να επιλέξεις.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενα προβλημα που εχω κ χρειαζεται αμεση λυση: οταν ανοιγω το wifi και ειμαι περιπου 8 μετρα μακρια απο το router, μου εμφανιζει το δικτυο λεγοντας μου οτι το σημα ειναι μετριο ή κακο, αλλα δεν συνδεεται. πρεπει να ειναι εξαιρετικο (δηλ. να ειμαι πολυ κοντα στο router) για να συνδεθει... δεν ξερω τι παιζει... οποιος γνωριζει, θα του ημουν ευγνωμων...

 

Εχεις τη stock SE 2.1 η καποια Cyannogen (2.2.1)? Εγω αντιμετωπιζα το προβλημα αυτο με την cyannogen6 v3.4. Στο αντιστοιχο thread στους XDA βρηκα τη λυση. Αντικατεστησα ενα αρχειο (ουσιαστικα τους drivers για το wifi) απο την προηγουμενη εκδοση (v3.3) στην οποια το wifi δουλευε σωστα.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά κανε απεγκατάσταση και ξανα εγκατάσταση τον go launcher ή εγκατέστησε οποιοδήποτε άλλον launcher από το μάρκετ, και όταν πατήσεις το μεσαίο κουμπί θα σου βγάλει το μενού για να επιλέξεις.

 

Σελ. 664 post 9959.... νομίζω ότι αυτό θα βοηθήσει....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε την κεραία του ρουτερ σου αν είναι καλά "βιδωμενη" και άλλαξε της θέση, πχ αν είναι κάθετα βαλτην οριζόντια και αντίστοιχα...

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση..... Την άλλαξα καμιά 8 θέσεις την κεραία, κ είδα μια πολύ πολύ μικρή διάφορα..... Τι να πω, δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα.

 

Εχεις τη stock SE 2.1 η καποια Cyannogen (2.2.1)? Εγω αντιμετωπιζα το προβλημα αυτο με την cyannogen6 v3.4. Στο αντιστοιχο thread στους XDA βρηκα τη λυση. Αντικατεστησα ενα αρχειο (ουσιαστικα τους drivers για το wifi) απο την προηγουμενη εκδοση (v3.3) στην οποια το wifi δουλευε σωστα.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

Φίλε μου, την stock έχω. Λες να θέλουν καμιά αλλαγή οι drivers του wifi?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση..... Την άλλαξα καμιά 8 θέσεις την κεραία, κ είδα μια πολύ πολύ μικρή διάφορα..... Τι να πω, δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα.

 

Έχεις κάποια άλλη συσκευή να δοκιμάσεις αν εκείνη πιάνει κανονικά;

 

@vassaki είδα την απάντηση σου αλλά αφού ξανα έγινε η ερώτηση...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια άλλη συσκευή να δοκιμάσεις αν εκείνη πιάνει κανονικά;

 

@vassaki είδα την απάντηση σου αλλά αφού ξανα έγινε η ερώτηση...

 

Συγνώμη! Ξέχασα να αναφέρω ότι στο παλιό μου Nokia 5630, το wifi δουλευει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα του wifi το μινι υστερει σε σχεση με πολλα αλλα κινητα, μπορει να βρισκει δικτυα σχετικα κοντα σε αυτο και να συνδεθει, οσο απομακρυνετε απο το ρουτερ τοσο αδυναμο ειναι, τεραστιες οι διαφορες με αλλα κινητα που εχω τεσταρει, υπηρχαν περιπτωσεις που φιλος μου με αλλο κινητο εβρισκε καποιο δικτυο wifi και συνδεοταν ενω το μινι ουτε καν το εβρισκε :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις τη stock SE 2.1 η καποια Cyannogen (2.2.1)? Εγω αντιμετωπιζα το προβλημα αυτο με την cyannogen6 v3.4. Στο αντιστοιχο thread στους XDA βρηκα τη λ

 

Φίλε μου, την stock έχω. Λες να θέλουν καμιά αλλαγή οι drivers του wifi?

 

Εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το αρχειο που αλλαξα ειναι το tiwlan_drv.ko που βρισκεται στο /system/lib/modules. Δυστυχως δεν εχω τη 2.1 για να τσεκαρω αν υπαρχει η συγκεκριμενη διαδρομη αλλα και το συγκεκριμενο αρχειο σε αυτη την εκδοση. Ισως καποιος φιλος μπορει να μας πει, και να σου στειλει το αντιστοιχο αρχειο μηπως και το δικο σου εχει "χτυπησει". Περιττο, πιστευω, να σου πω οτι προκειται για αρχειο συστηματος οποτε χρειαζεσαι root access για οποιαδηποτε τροποποιηση...

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα του wifi το μινι υστερει σε σχεση με πολλα αλλα κινητα, μπορει να βρισκει δικτυα σχετικα κοντα σε αυτο και να συνδεθει, οσο απομακρυνετε απο το ρουτερ τοσο αδυναμο ειναι, τεραστιες οι διαφορες με αλλα κινητα που εχω τεσταρει, υπηρχαν περιπτωσεις που φιλος μου με αλλο κινητο εβρισκε καποιο δικτυο wifi και συνδεοταν ενω το μινι ουτε καν το εβρισκε :cool:

 

Ξέρεις φίλε μου απλά ήθελα να μάθω αν το έχουν όλοι αυτό το πρόβλημα ή το έχω μόνο εγώ κ θέλω να μάθω την λύση..... :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το αρχειο που αλλαξα ειναι το tiwlan_drv.ko που βρισκεται στο /system/lib/modules. Δυστυχως δεν εχω τη 2.1 για να τσεκαρω αν υπαρχει η συγκεκριμενη διαδρομη αλλα και το συγκεκριμενο αρχειο σε αυτη την εκδοση. Ισως καποιος φιλος μπορει να μας πει, και να σου στειλει το αντιστοιχο αρχειο μηπως και το δικο σου εχει "χτυπησει". Περιττο, πιστευω, να σου πω οτι προκειται για αρχειο συστηματος οποτε χρειαζεσαι root access για οποιαδηποτε τροποποιηση...

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά, να πω την αλήθεια, φοβάμαι λίγο να κάνω root το κινητό.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία αλλά, να πω την αλήθεια, φοβάμαι λίγο να κάνω root το κινητό.....

 

Παντως εγω συνδεομαι στο ρουτερ ακομα και απο το δρομο (μεσα στο αυτοκινητο) στον 4ο οροφο (σημα κακο αλλα... συνδεομαι B-)

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις φίλε μου απλά ήθελα να μάθω αν το έχουν όλοι αυτό το πρόβλημα ή το έχω μόνο εγώ κ θέλω να μάθω την λύση..... :-)

κοιτα οχτω μετρα και να μην συνδεεσαι κατι γινετε παραξενο μου φαινετε

 

Παντως εγω συνδεομαι στο ρουτερ ακομα και απο το δρομο (μεσα στο αυτοκινητο) στον 4ο οροφο (σημα κακο αλλα... συνδεομαι B-)

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

με τι με το λαπτοπ???????:lol: πλακα κανω μακαρι να μπορεις

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα του wifi το μινι υστερει σε σχεση με πολλα αλλα κινητα, μπορει να βρισκει δικτυα σχετικα κοντα σε αυτο και να συνδεθει, οσο απομακρυνετε απο το ρουτερ τοσο αδυναμο ειναι, τεραστιες οι διαφορες με αλλα κινητα που εχω τεσταρει, υπηρχαν περιπτωσεις που φιλος μου με αλλο κινητο εβρισκε καποιο δικτυο wifi και συνδεοταν ενω το μινι ουτε καν το εβρισκε :cool:

 

Ειχα το ιδιο προβλημα σε μια καφετερια,οπου ενας φιλος μου συνδεθηκε κανονικα κ εμενα ουτε καν το εβρισκε το ασυρματο.Βεβαια μπαταρια ειχα κατω του 20% και ελπιζω να μην ειχε ισχυ η κεραια για αυτο το λογο.Αν και γενικα στο δρομο βρισκω ασυρματα δν εχω προβλημα ιδιαιτερο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά προτείνετε, να πάω σε κανένα κατάστημα να ρωτήσω? Off topic: είναι αναγκαστικο να γράφουμε αν στέλνουμε μνμ από το κινητό? Γιατί δεν είδα κάτι τέτοιο στους κανόνες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά προτείνετε, να πάω σε κανένα κατάστημα να ρωτήσω? Off topic: είναι αναγκαστικο να γράφουμε αν στέλνουμε μνμ από το κινητό? Γιατί δεν είδα κάτι τέτοιο στους κανόνες.

 

Ναι δεν έχεις να χάσεις κάτι, αλλά δύσκολα θα πάρεις κάποια ικανοποιητική απάντηση.

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό να γράφεις το αν στέλνεις από κινητό, αλλά απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Όπως ας πούμε η λέξη μνμ που γράφεις αλλά εντάξει δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αυτή την φορά.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά προτείνετε, να πάω σε κανένα κατάστημα να ρωτήσω? Off topic: είναι αναγκαστικο να γράφουμε αν στέλνουμε μνμ από το κινητό? Γιατί δεν είδα κάτι τέτοιο στους κανόνες.

 

Δε χανεις και τιποτα... αλλα δεν νομιζω να κερδισεις και κατι...

Το μηνυμα που φαινεται στο τελος ειναι η υπογραφη του tapatalk.

@dimtz: :lol: το ρουτερ ειναι κοντα στο παραθυρο και απλα συνδεεται οταν παρκαρω. Μη φανταστεις οτι εχω κατεβασει και καμμια ταινια περιμενοντας μεσα στο αυτοκινητο :lol:.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την ενημέρωση..... Άμα περάσω καμιά βολτα από κανένα κατάστημα κ πάρω ικανοποιητική απάντηση, θα το αναφέρω. Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!
Link to comment
Share on other sites

Δε χανεις και τιποτα... αλλα δεν νομιζω να κερδισεις και κατι...

Το μηνυμα που φαινεται στο τελος ειναι η υπογραφη του tapatalk.

@dimtz: :lol: το ρουτερ ειναι κοντα στο παραθυρο και απλα συνδεεται οταν παρκαρω. Μη φανταστεις οτι εχω κατεβασει και καμμια ταινια περιμενοντας μεσα στο αυτοκινητο :lol:.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

:lol: σωστο σε βρισκω, η αληθεια ειναι οτι οι συγκρισεις που εχω κανει ηταν οταν ειχα την 1.6, με την 2.1 και τωρα τελευταια με την beta2 δεν εχει τυχη να το τεσταρω και δεν χρειαστηκε :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. υπαρχει κανενας τροπος να τσεκαρω αν λειτουργει σωστα η κεραια του pro μου? κατι παιζει, δεν ειναι δυνατον καθε μερα η μπαταρια να καταναλωνεται κατα 40% απο την ετοιμοτητα κυψελης!

και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν γινεται αυτό το πράγμα άλλο.

Χωρις να το χρησιμοποιείς τελειώνει η μπαταρία.

Επίσης ίσως να φταίει και η παλιάς τεχνολογίας κάρτα sim (εχω κλείσει 10ετία) που έχω.

 

Εαν δε σου χρειαζεται το 3g ρυθμισε το σε GSM only.

Πως το κάνεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο πρόβλημα, δεν γινεται αυτό το πράγμα άλλο.

Χωρις να το χρησιμοποιείς τελειώνει η μπαταρία.

Επίσης ίσως να φταίει και η παλιάς τεχνολογίας κάρτα sim (εχω κλείσει 10ετία) που έχω.

 

 

Πως το κάνεις αυτό?

 

Αν θυμαμαι καλα: Ρυθμισεις> Ασυρματο και δικτυα> κινητα δικτυα> μονο GSM

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ παιδιά για την ενημέρωση..... Άμα περάσω καμιά βολτα από κανένα κατάστημα κ πάρω ικανοποιητική απάντηση, θα το αναφέρω. Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν!

 

Κατεβασε το wifi analyzer και τσεκαρε αν το καναλι που εκπεμπει το ρουτερ σου ειναι πολυσυχναστο. Το προγραμματακι ειναι καταπληκτικο και σου προτεινει την καλυτερη δυνατη επιλογη.

 

Sent from my U20i on CM6_3.4 using Tapatalk

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ας με ενημερώσει καποιος για τις τελευταίες αναβαθμήσεις... Froyo??? Gingerbread???

Θα τρεξουν ποτε αυτα στο X10 mini officail, ή εστω με καποιον άλο τρόπο αλλά ολοκληρωμένα, χωρίς bugs????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ας με ενημερώσει καποιος για τις τελευταίες αναβαθμήσεις... Froyo??? Gingerbread???

Θα τρεξουν ποτε αυτα στο X10 mini officail, ή εστω με καποιον άλο τρόπο αλλά ολοκληρωμένα, χωρίς bugs????

X10 Mini Official ούτε Froyo ούτε Gingerbread. Μέχρι 2.1 πάει. Τώρα μπορείς να δοκιμάσεις κάποια custom rom και κατά προτίμηση την MiniCm Beta2 (2,2). Ο δικός μας nobodyatall που την έχει φτιάξει είναι ο καλύτερος και έχει κάνει εκπληκτική δουλειά. Εγώ την χρησιμοποιώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Θεωρώ ότι ουσιαστικά στην Beta 2 δεν υπάρχουν πλέον καθόλου bugs. Για Gingerbread έχει βγει και εκεί κάποια Rom. Αλλά λέω να περιμένω προς το παρόν πριν δοκιμάσω καθώς απ'ότι διαβάζω έχει ακόμη πολλά bugs.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

το κινητο μας δέχεται καρτες μνήμης SDHC ?

με flash κατι παιδία έχουμε βρει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

το κινητο μας δέχεται καρτες μνήμης SDHC ?

με flash κατι παιδία έχουμε βρει?

 

Φυσικα και δεχεται.Εχω μια 4αρα class 6 για αυτο και στο λεω με σιγουρια.Flash player δεν νομιζω να μπορεσουμε αν εχουμε ποτε στα mini.Τωρα φταιει η cpu,φταιει η gpu,θα σε γελασω...Μονο αν αποφασισει η Adobe να βγαλει καποια compatible version για τετοιο hardware,τοτε θα το χαρουμε το flash player :-P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...