Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet.

Εννοείτε πως δεν συνδεέται στο internet με απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων. Τα προηγούμενα τα έγραψα γιατί βλέπω ότι πολλοί συγχέουν την σύνδεση στο internet με το 3G και νομίζουν πως όταν είναι στο 2G (GSM) δεν συνδέονται στο internet και δεν χρεώνονται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλό είναι να το έχεις ενεργοποιημένο καθώς πολλές εφαρμογές που κάνουν συγχρονισμό δεδομένων κ.τ.λ π.χ. widgets καιρού , το χρησιμοποιούν. Το Market επίσης χρειάζεται να είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα φόντου για να δουλέψει. Οπότε τίκαρε το

 

Ok ευχαριστω οντως το market δεν δουλευει χωρις αυτο.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

ειναι ασφαλες να κανω απεγκατασταση το emanual που βρισκεται στο φακελο others?πιανει 230 mb και δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο
Link to comment
Share on other sites

diamond σε ευχαριστώ με τη σειρά μου για τις απαντήσεις σου.

 

Πάνω σε αυτά θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

-Μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές (SuperPrivateConversation) χωρίς να κάνω εγγραφές, market και τα λοιπά; Να το κατεβάσω δηλαδή απο τον υπολογιστή.

 

-Αφού δεν αφαιρούνται οι μπάρες τότε γιατί δεν υπάρχουν απο την αρχή;;:worry: Ρε παιδιά είναι ενοχλητικές! Το dialerone είναι τελείως διαφορετικό σε περιβάλλον;

 

-ΓΙΑΤΙ δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν απενεργοποιήσουμε τη συσκευή;; Τι FAIL είναι αυτό ρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

diamond σε ευχαριστώ με τη σειρά μου για τις απαντήσεις σου.

 

Πάνω σε αυτά θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

-Μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές (SuperPrivateConversation) χωρίς να κάνω εγγραφές, market και τα λοιπά; Να το κατεβάσω δηλαδή απο τον υπολογιστή.

 

-Αφού δεν αφαιρούνται οι μπάρες τότε γιατί δεν υπάρχουν απο την αρχή;;:worry: Ρε παιδιά είναι ενοχλητικές! Το dialerone είναι τελείως διαφορετικό σε περιβάλλον;

 

-ΓΙΑΤΙ δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν απενεργοποιήσουμε τη συσκευή;; Τι FAIL είναι αυτό ρε παιδιά;;;

 

-Nαι. Google it.

-Φευγουν μετα απο λιγο. Οχι, βαλτο

-Ετσι ειναι λογω android. Βαζε το σε Flight Mode αντι να το κλεινεις τα βραδια...σχεδον ολα τα smartphone ειναι ετσι...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα κι`εγω το κινητακι...(το απλο-οχι το pro)

πρωτες-γρηγορες- εντυπωσεις,πολυ καλες και ειδικα για εναν χρηστη σαν και εμενα(lite)ειναι Super..!

γρηγορο,ευκολο και πληρης σε εφαρμογες/συνδεσεις.

μοναδικες ενστασεις:

-δεν υπαρχουν επιλογες στην φωτ/κη μηχανη και video.

ουτε αναλυση,ουτε μεγκαπιξελ,ουτε...

-μεγαφωνακι σχετικα καθαρο,αλλα θα μπορουσε να εχει ενα κλικ εντασης παραπανω.

 

επισης(σημαντικο..!):θελω να βαλω wallpaper καποια φωτο,αλλα δεν μπορω να την προσαρμοσω στην οθονη του κινητου,παροτι την κανω γκροπ.

τι πρεπει να κανω για να ερθει σωστα στην οθονη του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους......εχει κανεις καμμια ιδεα γτ πολλες εφαρμογες δεν μου τις εμφανιζει πλεον στο μαρκετ?οπως to unistaller h to sazam?υπαρχει κανενας τροπος να κατεβασω κανα καινουργιο πιο ανανεωμενο μαρκετ?????????????????

x10 miniCyanogen Mod 7 mini cm 2.0.0(Nobodyatall) και τα μυαλα στα καγγελα!!!!

htc sensation.....και μολις αρχισε το παιχνιδι..:p

Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα κι`εγω το κινητακι...(το απλο-οχι το pro)

πρωτες-γρηγορες- εντυπωσεις,πολυ καλες και ειδικα για εναν χρηστη σαν και εμενα(lite)ειναι Super..!

γρηγορο,ευκολο και πληρης σε εφαρμογες/συνδεσεις.

μοναδικες ενστασεις:

-δεν υπαρχουν επιλογες στην φωτ/κη μηχανη και video.

ουτε αναλυση,ουτε μεγκαπιξελ,ουτε...

-μεγαφωνακι σχετικα καθαρο,αλλα θα μπορουσε να εχει ενα κλικ εντασης παραπανω.

 

επισης(σημαντικο..!):θελω να βαλω wallpaper καποια φωτο,αλλα δεν μπορω να την προσαρμοσω στην οθονη του κινητου,παροτι την κανω γκροπ.

τι πρεπει να κανω για να ερθει σωστα στην οθονη του τηλεφωνου?

 

"αγορασε" το vignette.ειναι πολυ καλο προγραμμα και εχει παρα πολλες επιλογες για τη φωτο.

οσο για το φοντο,εχει να κανει με το ποσες αρχικες οθονες εχεις και τι αναλυση ειναι η φωτο που θες να βαλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.:X:X

Ρίξε μια ματιά εδώ, σε λίγη ώρα ανεβαίνει η beta1.

 

 

:D

 

Γουαου!!!! αν την φτιάξατε εσείς, νιώθω πολύ περήφανος για εσάς.δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αντίστοιχες ξένες.κ το πόστερ, λες και είναι διαφήμιση της sony ericsson κυριολεκτικά γ:X:X:X!!το φαντάζομαι στο μαύρο x8 μου:D.πες μου ότι την τροποποίησατε για x8;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 640 σελίδες, θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να μου απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το mini. Αρχικά, μου αρέσει ιδιαίτερα το design και το μικρό του μέγεθος, όπως και η ύπαρξη κάμερας 5mp με φλας. Θέλω να ρωτήσω λοιπόν...

 

  • Υπάρχουν ασυμβατότητες σε εφαρμογές λόγω μικρού μεγέθους και χαμηλής ανάλυσης;

  • Υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου;

  • Υποστηρίζει φλας; (εκτός από το Youtube)

  • Δουλεύει το κανονικά το Multitouch στον browser μετά το update σε 2.1;

  • Η μεταφορά δεδομένων μέσω bluetooth λειτουργεί κανονικά;

  • Η μπαταρία όντως δεν κρατάει πολύ;

 

Γενικά τι άλλα αρνητικά έχει;

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, αλλά μου έρχονται στο μυαλό και επιλογές όπως το LG Optimus One με 2.2 και προσεχώς 2.3, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη ανάλυση, αλλά με μούφα κάμερα και σχήμα "παντόφλας"!

 

Ευχαριστώ :)

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω 640 σελίδες, θα ήθελα όποιος έχει την καλοσύνη να μου απαντήσει σε κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το mini. Αρχικά, μου αρέσει ιδιαίτερα το design και το μικρό του μέγεθος, όπως και η ύπαρξη κάμερας 5mp με φλας. Θέλω να ρωτήσω λοιπόν...

 

  • Υπάρχουν ασυμβατότητες σε εφαρμογές λόγω μικρού μεγέθους και χαμηλής ανάλυσης;

  • Υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του τηλεφώνου;

  • Υποστηρίζει φλας; (εκτός από το Youtube)

  • Δουλεύει το κανονικά το Multitouch στον browser μετά το update σε 2.1;

  • Η μεταφορά δεδομένων μέσω bluetooth λειτουργεί κανονικά;

  • Η μπαταρία όντως δεν κρατάει πολύ;

 

Γενικά τι άλλα αρνητικά έχει;

 

Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω, αλλά μου έρχονται στο μυαλό και επιλογές όπως το LG Optimus One με 2.2 και προσεχώς 2.3, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη ανάλυση, αλλά με μούφα κάμερα και σχήμα "παντόφλας"!

 

Ευχαριστώ :)

1)Υπάρχουν φυσικά εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται. Ότι θα βλέπεις στο Market παίζει (από free εφαρμογές βέβαια). Οι εφαρμογές είναι πάντως άπειρες και θα σε καλύψουν.

2)Κανονικά το App To SD μέχρι και την 2.1 δεν υποστηρίζεται. Υπάρχει όμως η πάρα πολύ καλή εφαρμογή Link2SD που κάνει αυτή την δουλειά και σου λύνει τα χεριά. Άριστη εφαρμογή. Βέβαια αν κάνεις και Upgrade στην Cyanogen Beta (2.2) θα έχεις πλέον κανονικά App 2 SD χωρίς επιπλέον εφαρμογές

3)Φλας Όχι

4)Multitouch όχι. Άλλωστε τι να το κάνεις το Multitouch σε τόσο μικρή οθόνη ????

5)Κανονικότατα.

6)Η μπαταρία δεν είναι και το δυνατό του σημείο. Εξαρτάται πάντα και από την χρήση που του κάνεις.

7)Για μένα το μοναδικό που υστερεί λίγο το κινητό είναι η μπαταρία. Κατά τα άλλα είναι τέλειο.Είναι μικρό (δεν είναι παντόφλα σαν τους ανταγωνιστές του) κάνει τα πάντα (ίσως και καλύτερα από κάποια άλλα...) και είναι και φτηνό. Και φυσικά δεν θα το σύγκρινα με κανένα LG

Link to comment
Share on other sites

οσο για το φοντο,εχει να κανει με το ποσες αρχικες οθονες εχεις και τι αναλυση ειναι η φωτο που θες να βαλεις.

 

φοντο απο φωτογραφια τραβηγμενη απο το ιδιο το τηλεφωνο.

οθονες προφανως εννοεις τα widget?γιατι και ενα που αφησα(μονο την ωρα)παλι ζοομ κανει στην φωτο που εχω επιλεξει.τι μπορω να κανω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει σωστά user name και password από το gmail account σου στο κινητό;
ναι ναι το ελεγξα πολλεσ φορες... δεν ξερω τι να πω... τι αλλο να κανω? ακομα και σημερα με τιποτα δεν μπορω να μπω. ενω αλλες σιλιδες απο google μεσω wi fi κινουνται μια χαρα... Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει σωστά user name και password από το gmail account σου στο κινητό; ναι ναι το ελεγξα πολλεσ φορες... δεν ξερω τι να πω... τι αλλο να κανω? ακομα και σημερα με τιποτα δεν μπορω να μπω. ενω αλλες σιλιδες απο google μεσω wi fi κινουνται μια χαρα...

 

και δεν ξανανοιγεις εναν αλλο λογαριασμο να τελειωνεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασα το Locus GPS μπωρει να μου εκσιγκισει καπιος ποσους χαρτες μπορω να κατεβασω για να δουλευει Ofline το GPS μπορω να κατεβασω για ολη την ελλαδα??????????????????
Link to comment
Share on other sites

1)Υπάρχουν φυσικά εφαρμογές που δεν υποστηρίζονται. Ότι θα βλέπεις στο Market παίζει (από free εφαρμογές βέβαια). Οι εφαρμογές είναι πάντως άπειρες και θα σε καλύψουν.

2)Κανονικά το App To SD μέχρι και την 2.1 δεν υποστηρίζεται. Υπάρχει όμως η πάρα πολύ καλή εφαρμογή Link2SD που κάνει αυτή την δουλειά και σου λύνει τα χεριά. Άριστη εφαρμογή. Βέβαια αν κάνεις και Upgrade στην Cyanogen Beta (2.2) θα έχεις πλέον κανονικά App 2 SD χωρίς επιπλέον εφαρμογές

3)Φλας Όχι

4)Multitouch όχι. Άλλωστε τι να το κάνεις το Multitouch σε τόσο μικρή οθόνη ????

5)Κανονικότατα.

6)Η μπαταρία δεν είναι και το δυνατό του σημείο. Εξαρτάται πάντα και από την χρήση που του κάνεις.

7)Για μένα το μοναδικό που υστερεί λίγο το κινητό είναι η μπαταρία. Κατά τα άλλα είναι τέλειο.Είναι μικρό (δεν είναι παντόφλα σαν τους ανταγωνιστές του) κάνει τα πάντα (ίσως και καλύτερα από κάποια άλλα...) και είναι και φτηνό. Και φυσικά δεν θα το σύγκρινα με κανένα LG

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! θα το σκεφτώ λίγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως να κόψω τις εικόνες για να χωράνε κανονικά στην οθόνη του κινητού μου και ποιες είναι οι διαστάσεις;
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας... πήρα χθες το xperia x10 mini... επειδη ειμαι λίγο άσχετος με την τεχνολογια, θα ηθελα λίγη βοήθεια. κατ' αρχας σε αυτο το κινητο οταν ανοιγεις καποια εφαρμογή, δεν υπάρχειεπιλογή να την τερματισεις...μονο να σου εμφανίσει την αρχική σελίδα η να πάς πίσω. εγω άνοιξα καποιες εφαρμογές εχθες για να τις δώ και μετα βγήκα... αυτο που θέλω να μάθω είναι αν το κινητό συνεχίζει να χρησιμοποιεί τις εφαρμογές και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να χρεωνόμουν αφου οι περισσότερες χρησιμοποιούν το internet? επίσης τι πρεπει να κάνω για να κρατάει περισσότερο η μπαταρία, εχθές μου κράτησε μόνο 12 ώρες και δεν έπαιζα κι όλη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας... πήρα χθες το xperia x10 mini... επειδη ειμαι λίγο άσχετος με την τεχνολογια, θα ηθελα λίγη βοήθεια. κατ' αρχας σε αυτο το κινητο οταν ανοιγεις καποια εφαρμογή, δεν υπάρχειεπιλογή να την τερματισεις...μονο να σου εμφανίσει την αρχική σελίδα η να πάς πίσω. εγω άνοιξα καποιες εφαρμογές εχθες για να τις δώ και μετα βγήκα... αυτο που θέλω να μάθω είναι αν το κινητό συνεχίζει να χρησιμοποιεί τις εφαρμογές και αν ναι, υπάρχει περίπτωση να χρεωνόμουν αφου οι περισσότερες χρησιμοποιούν το internet? επίσης τι πρεπει να κάνω για να κρατάει περισσότερο η μπαταρία, εχθές μου κράτησε μόνο 12 ώρες και δεν έπαιζα κι όλη μέρα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα με ανανεωση συμβολαιου ειμαι μεταξυ Galaxy 3 και Xperia X10 mini το θεμα ειναι οτι εχω καποιες ερωτησεις:

1)το GPS πως ειναι δουλευει κομπλε η εχει θεμα με το να βρει ευκολα σημα.

2) το wifi σε αποσταση 5 μετρα πχ να ειμαι στο δωματιο και να εχω το μοντεμ στο σαλονι, ποιανει?

 

ευχαριστο

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα με ανανεωση συμβολαιου ειμαι μεταξυ Galaxy 3 και Xperia X10 mini το θεμα ειναι οτι εχω καποιες ερωτησεις:

1)το GPS πως ειναι δουλευει κομπλε η εχει θεμα με το να βρει ευκολα σημα.

2) το wifi σε αποσταση 5 μετρα πχ να ειμαι στο δωματιο και να εχω το μοντεμ στο σαλονι, ποιανει?

 

ευχαριστο

 

1)Ειναι Jet! Κλειδωνει σε χρονο DT

2)Aνετα!

Edited by zxr

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αναβαθμιση και κατι εγινε

και τωρα ειμαι σε σημειο να ανοιγοκλεινει το κινητο και να δειχνει ενα θαυμαστικο

Βοηθειααα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...