Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανες factory reset πριν την εγκατασταση? (full wipe)

 

1μιση λεπτο εκανε να ανοιξει.

 

ουπς...εκανα στις δυο πρωτεσ προσπαθειες και στην τριτη το ξεχασα!!τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ουπς...εκανα στις δυο πρωτεσ προσπαθειες και στην τριτη το ξεχασα!!τι κανουμε τωρα?
εχεις κρατησει backup με το xrecovery?
Link to comment
Share on other sites

Εκανες factory reset πριν την εγκατασταση? (full wipe)

 

1μιση λεπτο εκανε να ανοιξει.

 

το εκανα την πρωτη φορα που τελικα δεν εγινε εγκατασταση γιατι το εγραφα λαθος. Οταν το εγραψα σωστα δεν το εκανα πριν την εγκατασταση.

Τωρα τι κανουμε? Το κινητο δεν αντιδρα σε κανενα κουμπι δηλαδη ουτε να το κλεισω μπορω

 

ουτε back up εκανα

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!αυτο μου εκοψε!!!

 

ωραια,μπαινεις στο xrecovery και κανεις restore.

Μετα παλι κανεις την ιδια διαδικασια αλλα μην ξεχασεις πρωτα να κανεις factory reset απο το xrecovery.;)

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτο κανω ή προσπαθω τουλαχιστον. Εκανα την διαδικασια που γραφει στους xda και εχω κανει reboot εδω και τουλαχιστον 20 λεπτα και ακομα μου δειχνει το λογοτυπο cyanogen. Στους xda αναφερει οτι το πρωτο boot θα παρει ωρα...

Εσενα ποση ωρα εκανε?

 

εκανες factory reset???

Link to comment
Share on other sites

το εκανα την πρωτη φορα που τελικα δεν εγινε εγκατασταση γιατι το εγραφα λαθος. Οταν το εγραψα σωστα δεν το εκανα πριν την εγκατασταση.

Τωρα τι κανουμε? Το κινητο δεν αντιδρα σε κανενα κουμπι δηλαδη ουτε να το κλεισω μπορω

Πατα το power button ταυτοχρονα με το μεσαιο κουμπι να κανει reboot,μπες στο xrecovery και κανε restore εαν εχεις εχεις κρατησει backup.

 

Αν δες εχεις κρατησει ουτε ενα backup δυστηχως πρεπει να ξαναφλασαρεις το μαμα 2.1 της se και ξανα φτου και απο την αρχη....

Link to comment
Share on other sites

ωραια,μπαινεις στο xrecovery και κανεις restore.

Μετα παλι κανεις την ιδια διαδικασια αλλα μην ξεχασεις πρωτα να κανεις factory reset απο το xrecovery.;)

 

δεν μπορω το τηλεφωνο δεν αντιδρα ουτε κλεινει!αλλα αναγνωριζει το usb.μηπως να κανω επιδιορθωση απο την SE?

Link to comment
Share on other sites

ωραια,μπαινεις στο xrecovery και κανεις restore.

Μετα παλι κανεις την ιδια διαδικασια αλλα μην ξεχασεις πρωτα να κανεις factory reset απο το xrecovery.;)

 

εγω γιατρε που δεν εχω back up τι κανω?

 

τωρα το ειδα οτι εχεις ηδη απαντησει. Ευχαριστω

Edited by herc7387
Link to comment
Share on other sites

εχει κολλησει στην εικονα που γραφει cyanogen ειναι φυσιολογικο η πρεπει να περιμενω πολυ?

 

έκανες factory reset (full wipe)???

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατρε που δεν εχω back up τι κανω?

Αν δες εχεις κρατησει ουτε ενα backup δυστηχως πρεπει να ξαναφλασαρεις το μαμα 2.1 της se και ξανα φτου και απο την αρχη....

 

δεν μπορω το τηλεφωνο δεν αντιδρα ουτε κλεινει!αλλα αναγνωριζει το usb.μηπως να κανω επιδιορθωση απο την SE?
Πατα το power button ταυτοχρονα με το μεσαιο κουμπι να κανει reboot,μπες στο xrecovery και κανε restore.
Link to comment
Share on other sites

Αν δες εχεις κρατησει ουτε ενα backup δυστηχως πρεπει να ξαναφλασαρεις το μαμα 2.1 της se και ξανα φτου και απο την αρχη....

 

Πατα το power button ταυτοχρονα με το μεσαιο κουμπι να κανει reboot,μπες στο xrecovery και κανε restore.

 

χιλια ευχαριστω για την βοηθεια!δουλεψε!:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρει το x10 mini pro στην κοπελα μου αλλα στην sd δεν βρισκω τον φακελο ringtone ωστε να περασω ηχους...παρα μονο τον notifications...

τι να κανω???

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατρε που δεν εχω back up τι κανω?

 

κατεβάζεις το seus.

το τρεχεισ στον υπολογιστη.

πατας το μεσαίο πλήκτρο+το κουμπι που αναβει/σβηνει το τηλέφωνο+το πλήκτρο back και συνδέεις το καλώδιο usb ταυτόχρονα.

Μόλισ συνδέσεις το καλώδιο αφήνεις το πάνω πλήκτρο και το μεσαίο και συνεχίζεις να πατας μόνο το πληκτρο back μεχρι να αναψει το πρασινο φωτακι.

μολισ αναψει το φωτακι αφηνεις το πληκτρο back και η διαδικασια επαναφορας θα αρχίσει.

καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρει το x10 mini pro στην κοπελα μου αλλα στην sd δεν βρισκω τον φακελο ringtone ωστε να περασω ηχους...παρα μονο τον notifications...

τι να κανω???

Φτιαξε εσυ ενα φακελο η πετα τα χυμα στην sd. Ξερουν που θα πανε.

Link to comment
Share on other sites

χρειαζονται καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση η απλα mp3 παιζουν κανονικα?

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

χρειαζονται καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση η απλα mp3 παιζουν κανονικα?

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!:)

 

απλά mp3 και θα ειναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

χρειαζονται καποια συγκεκριμενη κωδικοποιηση η απλα mp3 παιζουν κανονικα?

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!:)

παιζουν κανονικα;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δες εχεις κρατησει ουτε ενα backup δυστηχως πρεπει να ξαναφλασαρεις το μαμα 2.1 της se και ξανα φτου και απο την αρχη....

 

δεν θυμομουν αν ειχα κανει back up οποτε πατησα restore αλλα μου εμφανισε couldn't find folder ή κατι παρομοιο οποτε λογικα δεν ειχα. Παρολα αυτα πατησα Full wipe αρχικα και υστερα εκανα install update.zip from sd card και δουλεψε :blink:

τωρα μπορω να διαγραψω το αρχειο update.zip απο την καρτα μνημης! Πως μπορω να κανω τωρα back up?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμομουν αν ειχα κανει back up οποτε πατησα restore αλλα μου εμφανισε couldn't find folder ή κατι παρομοιο οποτε λογικα δεν ειχα. Παρολα αυτα πατησα Full wipe αρχικα και υστερα εκανα install update.zip from sd card και δουλεψε :blink:

τωρα μπορω να διαγραψω το αρχειο update.zip απο την καρτα μνημης! Πως μπορω να κανω τωρα back up?

 

Μπηκες κανονικα μεσα?

 

Μπες στο xrecovery και πατα backup and restore και κρατα backup;)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μπηκες κανονικα μεσα?

 

Μπες στο xrecovery και πατα backup and restore και κρατα backup;)

 

1)το αρχειο update μπορω να το σβησω απο την καρτα μνημης?

2)Τωρα οι εφαρμογες θα αποθηκεουονται αυτοματα στην καρτα μνημης? Δεν εχω πλεον partition στην sd

3) Το ραδιοφωνο που ειναι?

4) Δεν εχει γρηγορο κειμενο(Τ9) στα μηνυματα?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

SOS SOS SOS!!!

εκανα update το κινητο της κοπελιας...πριν το κανω πηρα backup...οταν ομως εκανα restore from backup δε μου συνχρονισε τις επαφες και τωρα ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΞΕΠΛΕΝΕΙ!!!για βοηθατε ρε παιδια μπας και βγαλω τη νυχτα.....:(υπαρχει κανενας τροπος η μπα για να ξαναβρω τις επαφες?

(την ωρα που εκανε restore καποια στιγμη μου εμφανισε και καλα σφαλμα...)αν βοηθαει αυτο σε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στις επαφες να κανεις αντιγραφη απο την καρτα μνημης! Ας ελπισουμε να εχει γινει εστω και μια φορα αποθηκευση επαφων εκει! Αν οχι, συχρονισμος με γοογλε; Ουτε αυτο;;;

Τοτε δεν βλεπω να βγαζεις την νυχτα χωρις κρεβατομουρμουρα!!! :@

 

from everywere with tapatalk

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

τωρα που τελικα εβαλα την 2.2 πως θα ανακτησω τις επαφες και τα μηνυματα που ειχα κανει back up στην 2.1?με ποια εφαρμογη?

επισης μονο με launcher λειτουργει η 2.2?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω παρει το x10 mini pro στην κοπελα μου αλλα στην sd δεν βρισκω τον φακελο ringtone ωστε να περασω ηχους...παρα μονο τον notifications...

τι να κανω???;)

 

Δημιούργησέ τον! Πρέπει να ειναι στη θέση SD/MEDIA/Audio/Ringtones.

 

Edit: Με πήγε στο τελεταίο μνμ που δεν είχα δει και δεν πρόσεξα ότι σου είχαν απαντήσει!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...