Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν οδηγίες για το πως περναμε το xrecovery αλλα στα Ελληνικα?

Ποιο ειναι το πληκτρο Back που πρεπει να παταω συνεχομενα?

Και τα Permitions που πρπει να δωσω που θα τα βρω?

Θα προσπαθήσω το κανω με την βοήθεια ενός φίλου,που εχει I phone και ασχολειται και αυτος με τετοια,μπας και καταφερω να περασω και το app2cd αλλα για αυτο εχω οδηγιες του Dark_Dog στα Ελληνικα!!!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγα να το κατεβασω και μολις ειδα οτι θελει και αυτο partitions την εκανα με ελαφρα!χεχε!αν ειναι να κανω αυτη τη διαδικασια τοτε καλυτερα να περασω το app2sd να τελειωνουμε..

 

Γίνεται να βάλουμε το app2sd στο x10 mini;

Πώς; το θέλω οπωσδήποτε. Αν μπορεί βοήθησε με!!!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να βάλουμε το app2sd στο x10 mini;

Πώς; το θέλω οπωσδήποτε. Αν μπορεί βοήθησε με!!!

 

 

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ περιγράφετε η διαδικασία ακριβώς!!!

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ περιγράφετε η διαδικασία ακριβώς!!!

 

Μου φαίνεται δύσκολο γιατί δεν ξέρω πολλά βήματα. Πχ δεν ξέρω τι είναι το reboot και πως το κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τον φίλο που ανακάλυψε το link2SD!

Εδώ και καιρό σκεφτόμουν να κάνω το apps2sd αλλά με αποθάρρυνε αρκετά η όλη διαδικασία μιας και φαινόταν περίπλοκη.

Χρησιμοποιώντας το partition tutorial video του Dark_dog στο thread του apps2sd και εγκαθιστώντας το link2SD και... τέλος! Ήδη ελευθέρωσα 65mb από την εσωτερική μνήμη με μερικά παιχνίδια που μετέφερα...

Το προτείνω ανεπιφύλακτα! Πολύ απλό!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω τον φίλο που ανακάλυψε το link2SD!

Εδώ και καιρό σκεφτόμουν να κάνω το apps2sd αλλά με αποθάρρυνε αρκετά η όλη διαδικασία μιας και φαινόταν περίπλοκη.

Χρησιμοποιώντας το partition tutorial video του Dark_dog στο thread του apps2sd και εγκαθιστώντας το link2SD και... τέλος! Ήδη ελευθέρωσα 65mb από την εσωτερική μνήμη με μερικά παιχνίδια που μετέφερα...

Το προτείνω ανεπιφύλακτα! Πολύ απλό!

και γω αυτό που έκανες εσύ κάνω τώρα! αλλά να σε ρωτήσω. οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει και τις έχεις περάσει σου εμφανίζονται στο android market? ώστε να μπορείς να τις κάνεις update όποτε χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω σωστά το xrecovery, όταν κάνω copy τα αρχεία για να τα στείλω στον φάκελο system/bin δεν μου βγάζει την εντολή paste για να τα βάλω μέσα. Ξέρεται τι μπορεί να φταίει?

Χρησιμοποιώ τον astro explorer.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα μου το εβγαζε παλαιοτερα κ μαλλον το βρηκα κατα τυχη-

λοιπον πας ρυθμισεις-λογαριασμοι κ συχρονισμος-πας κατω κατω κ απενεργοποιεις τις εφαρμογες σου με αριστερο κλικ αν θυμαμαι καλα...-δες κ ξαναπες μας

 

Λοιπόν τώρα είχα χρόνο και είδα τι μου είπες!!Που λες το έκανα αυτό,και μόλις πριν λίγο έκανα επανεκκίνηση το κινητό και ακόμα δεν το έχει βγάλει..το χα κάνει απο χθες προχθές αυτό που μ είπες πήγα ρυθμίσεις λογ/σμοί και πάτησα κάραγηση λογ/σμου!!Σήμερα το μεσημέρι κατα τις 2 που κοίταξα το κινητό είχε βγάλει πάλι απέτυχε ο συγχρονισμός βέβαια..δεν ξέρω αν έπιασε ή όχι!!Τώρα όμως που έκανα reboot δεν έβγαλε τίποτα ΑΚΟΜΑ,μακάρι να μην το ξαναβγάλει θα δείξει..πάντως και από κει που πας και αποθηκεύεις μια επαφή το έβγαλε οπότε υποθέτω καλό είναι αυτό!!Αντε να δούμε..Σ ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως λογικά αυτό θα ναι!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,ρε παιδια ερωτηση γιατι επεσε τοσο πολυ η τιμη του Χ10 στα 140 € το εχει ο Γερμανος .στη διπλη τιμη δεν ηταν πριν 2 μηνες? ειναι το ιδιο? θα το συνιστουσατε με κλειστα ματια σε σχεση με το χ6 η το hazel?

h

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω σωστά το xrecovery, όταν κάνω copy τα αρχεία για να τα στείλω στον φάκελο system/bin δεν μου βγάζει την εντολή paste για να τα βάλω μέσα. Ξέρεται τι μπορεί να φταίει?

Χρησιμοποιώ τον astro explorer.

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον root explorer, έκδοση 2.12.x και πάνω.

 

Reboot=Restart=Κλείσιμο/Άνοιγμα της συσκευής.

Το BACK πλήκτρο είναι το δεξί πλήκτρο της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα ψάξιμο στο θέμα αλλα είναι τόσα πολλα που δεν μπορώ να βγάλω άκρη....

πρότεινα σε ένα φίλο μου να πάρει το κινητάκι μας και έχω τα εξής προβλήματα.....το πρώτο είναι ότι έχει την έκδοση .504 το seus μου λέει ότι έχει τη πιο πρόσφατη(κάπου θυμάμαι έχει απαντηθεί αυτο αλλα δεν το βρίσκω) και δεν μπορώ να το συνδέσω με το wifi μου...στις συχνές ερωτήσεις έχει απαντηθεί και αυτό αλλα δεν μπορώ να βρώ αυτο: ''Βρίσκουμε την MAC address του wifi του Χ10. Την βάζουμε στο ρουτερ στο πεδίο Access control του μενού wireless'' Τη MAC address τη βρήκα το: Access control του μενού wireles στο pc που ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτό που έκανες εσύ κάνω τώρα! αλλά να σε ρωτήσω. οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει και τις έχεις περάσει σου εμφανίζονται στο android market? ώστε να μπορείς να τις κάνεις update όποτε χρειάζεται

Στην περιγραφή του link2sd έχει αναλυτικότατες οδηγίες για όλες τις περιπτώσεις.

Σχετικά με αυτό που με ρωτάς, όταν κάνεις τις εφαρμογές link,

1. Οι εφαρμογές απο το μενού εξαφανίζονται, με μια επανεκκίνηση επανέρχονται, είναι φυσιολογικό.

2. Μετα το link επίσης οι εφαρμογές δεν φαίνονται στο market αλλά όπως λέει και στις οδηγίες αφού είσαι σίγουρος οτι το market είναι κλειστό σαν εφαρμογή πατάς στο κεντρικό μενού του link2sd το αριστερό πλήκτρο που εμφανίζει τις επιλογές και πατάς "Market fix" και όλες οι εφαρμογές εμφανίζονται και πάλι στο Market.

3. Όταν θέλεις να κάνεις update την εφαρμογή, σύμφωνα πάντα με της οδηγίες, κάνεις το update αλλά τότε η νεα της έκδοση θα είναι στην εσωτερική μνήμη και η παλιά στην sd. Μπαίνεις στο link2sd την ξανακάνεις link και αντικαθιστά την παλιά με την καινούρια αφαιρώντας την απο την εσωτερική.

ΥΓ. Ότι γράφω είναι σύμφωνα με τις οδηγίες της εφαρμογής, δοκιμασμένα απο μένα και λειτουργούν όλα όπως στις οδηγίες

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις τον root explorer, έκδοση 2.12.x και πάνω.

 

Reboot=Restart=Κλείσιμο/Άνοιγμα της συσκευής.

Το BACK πλήκτρο είναι το δεξί πλήκτρο της συσκευής.

 

Ευχαριστώ, το έκανα με την βοήθεια ενός φίλου που άνοιξε καινούργιο θέμα, με το πώς κάνουμε εγκατάσταση στο xrecovery.

 

Το link2sd πως λειτουργεί? Της εφαρμογές που έχουμε είδη εγκατεστημένες μπορεί να της μεταφέρει στην sd card ? και μετά με της καινούργιες κάνουμε κάποια ρύθμιση για να εγκατασταθούν στην κάρτα ?

Edited by trikalos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το έκανα με την βοήθεια ενός φίλου που άνοιξε καινούργιο θέμα, με το πώς κάνουμε εγκατάσταση στο xrecovery.

 

Το link2sd πως λειτουργεί? Της εφαρμογές που έχουμε είδη εγκατεστημένες μπορεί να της μεταφέρει στην sd card ? και μετά με της καινούργιες κάνουμε κάποια ρύθμιση για να εγκατασταθούν στην κάρτα ?

Όταν εγκαταστήσεις μια εφαρμογή αυτή πάει στην εσωτερική μνήμη κανονικά, απλά μετά πας απο το μενού της εφαρμογής και την κάνεις "link" στην κάρτα μνήμης δηλαδή το πρόγραμμά μεταφέρει την εφαρμογή εκεί.

Οι εφαρμογές πού έχεις ήδη εγκατεστημένες μπορείς μέσα από το πρόγραμμα μόλις το βάλεις να τις επιλέξεις και να της κάνεις αντίστοιχα link.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μόλις σήμερα αγόρασα το Χ10 μινι και ψαχνω να βρω τρόπο να εγκα ταστήσω το garmin και κάποιο λεξικό αλλά δεν ξέρω κατ'αρχίν αν γίνεται διότι ενώ τα έχω αντιγράψει στη memory card δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σ'αυτήν ώστε να προχωρήσω στην εγκατάσταση. Καμμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μόλις σήμερα αγόρασα το Χ10 μινι και ψαχνω να βρω τρόπο να εγκα ταστήσω το garmin και κάποιο λεξικό αλλά δεν ξέρω κατ'αρχίν αν γίνεται διότι ενώ τα έχω αντιγράψει στη memory card δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σ'αυτήν ώστε να προχωρήσω στην εγκατάσταση. Καμμία βοήθεια?

 

Κατέβασε από τον market έναν file manager, π.χ. astro, es file manager, ή OI file manager για να δεις την κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφή του link2sd έχει αναλυτικότατες οδηγίες για όλες τις περιπτώσεις.

Σχετικά με αυτό που με ρωτάς, όταν κάνεις τις εφαρμογές link,

1. Οι εφαρμογές απο το μενού εξαφανίζονται, με μια επανεκκίνηση επανέρχονται, είναι φυσιολογικό.

2. Μετα το link επίσης οι εφαρμογές δεν φαίνονται στο market αλλά όπως λέει και στις οδηγίες αφού είσαι σίγουρος οτι το market είναι κλειστό σαν εφαρμογή πατάς στο κεντρικό μενού του link2sd το αριστερό πλήκτρο που εμφανίζει τις επιλογές και πατάς "Market fix" και όλες οι εφαρμογές εμφανίζονται και πάλι στο Market.

3. Όταν θέλεις να κάνεις update την εφαρμογή, σύμφωνα πάντα με της οδηγίες, κάνεις το update αλλά τότε η νεα της έκδοση θα είναι στην εσωτερική μνήμη και η παλιά στην sd. Μπαίνεις στο link2sd την ξανακάνεις link και αντικαθιστά την παλιά με την καινούρια αφαιρώντας την απο την εσωτερική.

ΥΓ. Ότι γράφω είναι σύμφωνα με τις οδηγίες της εφαρμογής, δοκιμασμένα απο μένα και λειτουργούν όλα όπως στις οδηγίες

 

λοιπόν κάνω link τις εφαρμογές, restart, πατάω το market fix αλλά οι εφαρμογές εξακολουθούν να μην εμφανίζονται στο my apps μέσα στo android market. ενώ αν τις κάνω search μέσα στο market θα μου τις εμφανίσει ως 'installed'

Link to comment
Share on other sites

για να το κανω πιο συγκεκριμενο,εννοω εαν σταματαει η φορτιση ενω παραμενει συνδεδεμενο στην μπριζα και εχει φτασει στο 100% της φορτισης. συγνωμη εαν εγινα κουραστικος απλως οπως εξηγησα παραπανω πρεπει να ξερω εαν το κινητο εχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από τον market έναν file manager, π.χ. astro, es file manager, ή OI file manager για να δεις την κάρτα μνήμης.

 

Ευχαριστώ πολύ. Αλλα απ' ότι κατάλαβα δεν δέχεται Garmin. Καμμιά ιδέα για GPS?

Link to comment
Share on other sites

μεσω timescape κάνεις λινκ τις επαφες που θες με τις αντίστοιχες του fb. με αυτό τον τρόπο θα σου αλλάξει κ τις φωτός ανάλογα με αυτές που έχουν στο fb.

 

Mπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος, γιατί ακόμη και τώρα δεν μπορώ να το πετύχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάνω link τις εφαρμογές, restart, πατάω το market fix αλλά οι εφαρμογές εξακολουθούν να μην εμφανίζονται στο my apps μέσα στo android market. ενώ αν τις κάνω search μέσα στο market θα μου τις εμφανίσει ως 'installed'

Σίγουρα? Εγω το έκανα όπως τα λες και εμφανίστηκαν κανονικά...

Παρεμπιπτόντως επειδή μετέφερα μόνο τα παιχνίδια προς το παρόν και όχι εφαρμογές, αυτά εμφανίστηκαν στο my apps αλλά κάτω κάτω στην λίστα, κάτω από όσες εφαρμογές δεν μετέφερα.

Επίσης αν θυμάμαι καλά στις οδηγίες της εφαρμογής λέει πως αν δεν εμφανιστούν, εγκατέστησε μια οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή και θα εμφανιστούν και αυτές.

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αλλα απ' ότι κατάλαβα δεν δέχεται Garmin. Καμμιά ιδέα για GPS?

 

Υπάρχει thread εδώ. Ενδεικτικά προγράμματα που έχω δοκιμάσει εγώ: Ndrive, Navigon, Cygic Mobile Maps.

Link to comment
Share on other sites

για να το κανω πιο συγκεκριμενο,εννοω εαν σταματαει η φορτιση ενω παραμενει συνδεδεμενο στην μπριζα και εχει φτασει στο 100% της φορτισης. συγνωμη εαν εγινα κουραστικος απλως οπως εξηγησα παραπανω πρεπει να ξερω εαν το κινητο εχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα? Εγω το έκανα όπως τα λες και εμφανίστηκαν κανονικά...

Παρεμπιπτόντως επειδή μετέφερα μόνο τα παιχνίδια προς το παρόν και όχι εφαρμογές, αυτά εμφανίστηκαν στο my apps αλλά κάτω κάτω στην λίστα, κάτω από όσες εφαρμογές δεν μετέφερα.

Επίσης αν θυμάμαι καλά στις οδηγίες της εφαρμογής λέει πως αν δεν εμφανιστούν, εγκατέστησε μια οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή και θα εμφανιστούν και αυτές.

εντάξει ευχαριστώ έφτιαξε :)

ίσως πρέπει να περάσει λίγη ώρα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το link2sd και μου ζητάει ext2 partition στην sd. Πώς το ρυθμίζω αυτό; Είναι πολύπλοκο και επικίνδυνο να κάνω λάθος; Μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκω οδηγίες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...