Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα λιγη βοηθεια!!Παρακαλουμε βεβαιωθητε οτι η ROM σας ειναι rooted και περιλαμβανει busybox και προσπαθηστε ξανα!

ΥΓ: θα με σκασει. Ηθελε busybox!! :P

 

πως αλλιως να στο πει???:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικα δεν μπορω να βρω τον τροπο που γινετε!!!Αρχικα οι επαφες στο My phone explorer ειναι στα ελληνικα ας πουμε(μετα απο απεγκατασταση του προγραμματος και εγκατασταση παλι)Στην συνεχεια κανω ολη την διαδικασια αν την κανω σωστα βεβαια και μολις κανω τον συγχρονισμο βγενουν κινεζικα και στο My phone explorer!!Μηπως επειδι οι επαφες που εχω ιδη στο κινητο ειναι ιδη σε κινεζικα??Και αν ναι πως γινετε να τις διαγραψω απο το κινιτο ολες και να κανω συγχρονισμο απο την αρχη!!Σας παρακαλω βοηθεια..Δεν ξερω τι αλλο να κανω!!!

 

κατεβασε απο το market την εφαρμογη contact remover , με αυτο το προγραμμα σβησε ολα τα τηλ του κινητου και στην συνεχεια μπες στο myphone explorer και πατα συνχρονισμο και θα στα περασει ολα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με wifi οταν παει να παρει ip βγαζει ανεπιτυχης. Τοσο καιρο εμαινα κανονικα. Εκανα επανεκινηση στο τηελεφωνο και στο ρουτερ τιποτα...

 

Πηγα να περασω mac sto router

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 #38 αλλα εχει μονο για να μπλοκαρεις, οχι να δεχεσαι. Εχω wind/tellas

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια/ενημέρωση.

Εχω κλειδώσει την οθόνη στο κινητό μου (χ10 mini pro) γιατί εκανα λάθος τον κωδικό ( μοτίβο) και δεν εχω βάλει τις απαντήσεις ασφαλείας που απαιτεί για ξεκλείδωμα , και τώρα δεν ξέρω πως μπορώ να το ξεκλειδώσω.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος καθότι τώρα το αγόρασα υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει η πρέπει να πάει αντιπροσωπεία οπως μου είπαν απο cosmote.

Για όποια βοήθεια θα είμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια/ενημέρωση.

Εχω κλειδώσει την οθόνη στο κινητό μου (χ10 mini pro) γιατί εκανα λάθος τον κωδικό ( μοτίβο) και δεν εχω βάλει τις απαντήσεις ασφαλείας που απαιτεί για ξεκλείδωμα , και τώρα δεν ξέρω πως μπορώ να το ξεκλειδώσω.

Επειδή είμαι λίγο άσχετος καθότι τώρα το αγόρασα υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει η πρέπει να πάει αντιπροσωπεία οπως μου είπαν απο cosmote.

Για όποια βοήθεια θα είμουν ευγνώμων.

 

Αναβαθμιση μεσω seus....

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10minipro?cc=gb&lc=en

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με wifi οταν παει να παρει ip βγαζει ανεπιτυχης. Τοσο καιρο εμαινα κανονικα. Εκανα επανεκινηση στο τηελεφωνο και στο ρουτερ τιποτα...

 

Πηγα να περασω mac sto router

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 #38 αλλα εχει μονο για να μπλοκαρεις, οχι να δεχεσαι. Εχω wind/tellas

 

εφτιαξε πλεον, αλλα ηταν ανεξηγητο γιατι δεν επιανε τοση ωρα, το ρουτερ δεν εχει προβλημα μπηκα με το Ν93

 

Δεν μπορω να σβησω τις εφαρμογες και τα παιχνιδια χωρις να ειναι root η συσκευη? Γινεται μονο απλως με χρηση προγραμματος σαν file manager? Το universal androot κανει δουλεια?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σου , που ήταν υπερπολύτιμη.

Το προβλημά μου λύθηκε με την διαδικασία του update , που μου πρότεινες.

Και πάλι σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παρει εδω και 3 μερες αυτο το τηλ. ,η πρωτη εντηπωση ειναι καλη και γενικα μου αρεσει! εχω ομως ενα θεμα με τη μπαταρια ,καθε βραδυ το βαζω για φορτισει , πρεπει να κλεισω κατι για να κραταει περισσοτερο? και ακομα καποιες εφαρμογες που δεδεν τισ χρειαζομαι πωσ μπορω να τις απεκαταστησω?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παρει εδω και 3 μερες αυτο το τηλ. ,η πρωτη εντηπωση ειναι καλη και γενικα μου αρεσει! εχω ομως ενα θεμα με τη μπαταρια ,καθε βραδυ το βαζω για φορτισει , πρεπει να κλεισω κατι για να κραταει περισσοτερο? και ακομα καποιες εφαρμογες που δεδεν τισ χρειαζομαι πωσ μπορω να τις απεκαταστησω?

ευχαριστω!

 

Καλησπερα, για την μπαταρια περιμενε 2-3 μερες ακομη θα στρωσει σιγα σιγα. Για οτιδηποτε αλλο διαβασε εδω και γραψε τις αποριες σου στο επισημο θεμα του χ10 μινι.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για την μπαταρια περιμενε 2-3 μερες ακομη θα στρωσει σιγα σιγα. Για οτιδηποτε αλλο διαβασε εδω και γραψε τις αποριες σου στο επισημο θεμα του χ10 μινι.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κειμενάκια pdf μπορείτε να διαβάσετε στο mini σχετικά άνετα(παράγραφος κειμένου για παράδειγμα απο pdf) ή έχετε θέμα λόγω 2.55'' και μεγεθύνετε το κείμενο;Αναφέρομαι σε απόσταση μισού μέτρου!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα τον τελευταιο καιρο , οταν προσπαθω να κατεβασω μερικες εφαρμογες απο το μαρκετ, οταν παει να τις εγκαταστησει μου βγαζει

 

' το αρχειο πακετου δεν ειναι εγκυρο'

 

και δεν μπορει να εγκατασταθει η εφαρμογη.

 

Επισης δεν μπορουν να εγκατατσταθουν ουτε απο τα backup αρχεια αλλων εφαρμογων (π.χ. τιτανιουμ)

 

το προβλημα προερχεται μαλλον απο κακη απεγκατασταση της προηγουμενης εκδοσης της εφαρμογης... και μου αφηνει μαλλον 'σκουπιδια' στο κινητο.... και δεν αφηνει να εγκατασταθει ξανα η εφαρμογη...!!

 

σημειωτεων οτι διεγραψα με το ρουτ explorer οτι ειχε σχεση με το ονομα της παραπανω εφαρμογης, καθαρισα την dalvik, εκανα επανεκινηση... αλλα τιποτα....!!

καπου διαβασα για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων... αλλα θα διαγραφουν τα παντα..!! ετσι? υπαρχει αλλος τροπος να το σωσω? κατι διαβασα στους xda για ενα αρχειο που κανει επανεγκατασταση το μαρκετ κ βοηθησε καποιον να λυσει ενα παρομοιο προβλημα με το δικο μου...!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=674725

 

ή η αλλη λυση ειναι αυτη που προτεινει καποιος αλλος....!!

 

http://www.villainrom.co.uk/forum/showthread.php?3039-Package-file-is-invalid

 

αν διαγραψω ολα τα αρχεια της dalvik με το ρουτ explorer θα εχω προβλημα?

 

το εψαξα στο ιντερνετ και εχει αρκετος κοσμος το ιδιο προβλημα με εμενα...!!

 

υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι εχω μονο 26 μβ στην sd card ( εχω κανει app2sd) και παρατηρω οτι stis μεγαλου μεγεθους εφαρμογες εμφανιζει το ιδιο σφαλμα...!!

 

μπορειτε να με βοηθησετε?

Edited by sfirojohn
Link to comment
Share on other sites

λιγο help! εκανα update το κινητο μου στην ...24 αλλαξα καρτα μνημης (μεγαλυτερη) το rootara περασα xrecovery,app2sd και κολησα καπου!

Πως θα γινει να δημιουργηθει φακελος media μεσα στην καρτα μνημης για να βαλω τους ηχους μου ??? τον δημιουρησα εγω τον φακελο και παω music player και δεν τα βλεπει τα mp3! καποια ιδεα?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

λιγο help! εκανα update το κινητο μου στην ...24 αλλαξα καρτα μνημης (μεγαλυτερη) το rootara περασα xrecovery,app2sd και κολησα καπου!

Πως θα γινει να δημιουργηθει φακελος media μεσα στην καρτα μνημης για να βαλω τους ηχους μου ??? τον δημιουρησα εγω τον φακελο και παω music player και δεν τα βλεπει τα mp3! καποια ιδεα?

 

Φτιάξε media/music (και media/pictures αν θες και εικόνες).

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε media/music (και media/pictures αν θες και εικόνες).

 

οκ πετυχε.. :) για εικονες μηπως ειναι περιτο εφοσον ειναι μεσα στο DCIM? :O

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι rooted να ψάξει και να βάλει το Motorola Music Player 1.0.179.apk. Είναι η μέρα με την νύχτα με τον δικό μας player… Το μόνο (μικρό) κακό είναι ότι δεν λειτουργεί το FM ραδιόφωνο…
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε media/music (και media/pictures αν θες και εικόνες).

 

κατσε,αν κανω app2sd πρεπει να φτιαξω ειδικους φακελους για εικονες και ηχους;

τους ηχους θυμαμαι τους βαζουμε στον φακελο notifications.

Αν απλα κανω copy ολα οσα εχω στην καρτα,κανω τη διαδικασια και μετα paste στην καρτα παλι,θα υπαρχει προβλημα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ πετυχε.. :) για εικονες μηπως ειναι περιτο εφοσον ειναι μεσα στο DCIM? :O

 

Αν βγάζεις φωτογραφίες, ναι.:p Αν χρησιμοποιείς wallpapers και τα θέλεις σε ξεχωριστό φάκελο συγκεντρωμένα, μπορείς να τα βάλεις εκεί.:)

 

κατσε,αν κανω app2sd πρεπει να φτιαξω ειδικους φακελους για εικονες και ηχους;

τους ηχους θυμαμαι τους βαζουμε στον φακελο notifications.

Αν απλα κανω copy ολα οσα εχω στην καρτα,κανω τη διαδικασια και μετα paste στην καρτα παλι,θα υπαρχει προβλημα;;

 

Όχι όχι, δεν έχει καμία σχέση το app2sd. Όπου θέλετε τα βάζετε, όπου τα είχατε. Ούτε το ίδιο το κινητό μας "ξέρει" ότι του περάσαμε app2sd. Το "κοροιδεύουμε" να βρίσκει τα αρχεία των εφαρμογών και μόνο (μικρές αλλαγές υπάρχουν ανάλογα τον τύπο του script) σε διαφορετικό φάκελο απ' όπου θα τα έβρισκε. Κατά τα άλλα, όλα είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαλλον πως θα το σπασω το κινητο μου! με την εκδοση 504 οταν εκανα reboot το κινητο δεν μου εμφανιζε οτι ειναι απενεργοποιημενη η κινηση δεδομενων! Τωρα που εβαλα την 2.0.2.A.0.24 ενω εχω απενεργοποιηση την κινηση δεδομενων σε καθε reboot μου λεει πανω πανω η κινηση δεδομενων ειναι απενεργοποιημενη. "Ε ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ" Πως μπορω να το κανω να μην μ το λεει οπως την 504???

:shoot::rocket: :angry: :lost:

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα τον τελευταιο καιρο , οταν προσπαθω να κατεβασω μερικες εφαρμογες απο το μαρκετ, οταν παει να τις εγκαταστησει μου βγαζει

 

' το αρχειο πακετου δεν ειναι εγκυρο'

 

και δεν μπορει να εγκατασταθει η εφαρμογη.

 

Επισης δεν μπορουν να εγκατατσταθουν ουτε απο τα backup αρχεια αλλων εφαρμογων (π.χ. τιτανιουμ)

 

το προβλημα προερχεται μαλλον απο κακη απεγκατασταση της προηγουμενης εκδοσης της εφαρμογης... και μου αφηνει μαλλον 'σκουπιδια' στο κινητο.... και δεν αφηνει να εγκατασταθει ξανα η εφαρμογη...!!

 

σημειωτεων οτι διεγραψα με το ρουτ explorer οτι ειχε σχεση με το ονομα της παραπανω εφαρμογης, καθαρισα την dalvik, εκανα επανεκινηση... αλλα τιποτα....!!

καπου διαβασα για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων... αλλα θα διαγραφουν τα παντα..!! ετσι? υπαρχει αλλος τροπος να το σωσω? κατι διαβασα στους xda για ενα αρχειο που κανει επανεγκατασταση το μαρκετ κ βοηθησε καποιον να λυσει ενα παρομοιο προβλημα με το δικο μου...!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=674725

 

ή η αλλη λυση ειναι αυτη που προτεινει καποιος αλλος....!!

 

http://www.villainrom.co.uk/forum/showthread.php?3039-Package-file-is-invalid

 

αν διαγραψω ολα τα αρχεια της dalvik με το ρουτ explorer θα εχω προβλημα?

 

το εψαξα στο ιντερνετ και εχει αρκετος κοσμος το ιδιο προβλημα με εμενα...!!

 

υπαρχει περιπτωση να φταιει οτι εχω μονο 26 μβ στην sd card ( εχω κανει app2sd) και παρατηρω οτι stis μεγαλου μεγεθους εφαρμογες εμφανιζει το ιδιο σφαλμα...!!

 

μπορειτε να με βοηθησετε?

 

Μαλλον τη βρηκα τη λυση....!!

ετσι και ο χωρος στην sdcard (για οσους εχουν το app2/sd) ειναι μικροτερος απο περιπου 25mbyte, τοτε εμφανιζει το παραπανω μυνημα, οταν η εγκατασταση γινεται απο το market, ενω οταν γινεται απο την sd, βγαζει το μυνημα ' η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα που μπορω να βρω την εφαρμογη market επειδη κατα λαθος την εσβησα?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαλλον πως θα το σπασω το κινητο μου! με την εκδοση 504 οταν εκανα reboot το κινητο δεν μου εμφανιζε οτι ειναι απενεργοποιημενη η κινηση δεδομενων! Τωρα που εβαλα την 2.0.2.A.0.24 ενω εχω απενεργοποιηση την κινηση δεδομενων σε καθε reboot μου λεει πανω πανω η κινηση δεδομενων ειναι απενεργοποιημενη. "Ε ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ" Πως μπορω να το κανω να μην μ το λεει οπως την 504???

:shoot::rocket: :angry: :lost:

παιδιά και εμένα μου το βγάζει αυτό.είναι πολύ σπαστικό.όποιος το βρει ας μας πει .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαλλον πως θα το σπασω το κινητο μου! με την εκδοση 504 οταν εκανα reboot το κινητο δεν μου εμφανιζε οτι ειναι απενεργοποιημενη η κινηση δεδομενων! Τωρα που εβαλα την 2.0.2.A.0.24 ενω εχω απενεργοποιηση την κινηση δεδομενων σε καθε reboot μου λεει πανω πανω η κινηση δεδομενων ειναι απενεργοποιημενη. "Ε ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ" Πως μπορω να το κανω να μην μ το λεει οπως την 504???

:shoot::rocket: :angry: :lost:

 

μαλλον κανεις λαθος, απλα στην .504 την ειχες ενεργοποιημενη και δεν το θυμασαι, μη φοβαστε ρε παιδια δεν σας χρεωνει αφηστε το ενεργοποιημενο, για να σας χρεωση πρεπει να ανοιξετε και το 3g με καποιο widget, αυτο ισχυει στην 2.1, καντε και ενα τεστ για να το επιβαιβεωσετε προσπαθηστε να μπειτε στο market με μονο την κινηση δεδομενων ενεργο.........δεν προκειτε να μπει :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κανεις λαθος, απλα στην .504 την ειχες ενεργοποιημενη και δεν το θυμασαι, μη φοβαστε ρε παιδια δεν σας χρεωνει αφηστε το ενεργοποιημενο, για να σας χρεωση πρεπει να ανοιξετε και το 3g με καποιο widget, αυτο ισχυει στην 2.1, καντε και ενα τεστ για να το επιβαιβεωσετε προσπαθηστε να μπειτε στο market με μονο την κινηση δεδομενων ενεργο.........δεν προκειτε να μπει :)

 

πολλα παιδια λενε οτι απλα δεν τους αρεσει αυτο το εικονιδιο πανω...αληθεια,μπορουμε να το βγαλουμε?(εχω την εντυπωση οτι και να μην εχουμε ενεργο το 3g καταναλωνει μπαταρια η ενεργη κινηση δεδομενων...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...