Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Μπορειτε να προτεινετε κάποια rom; δεν με ενδιαφερουν super duper χαρακτηριστικα, να είναι stable και κυρίως ελαφρια για το συγκεκριμενο κινητακι.

υποθετω να μεινω σε gb;

 

2.

Ειδα οτι έχει δεκτη gps. Για πλοηγηση υπάρχει καποιο προγραμμα το οποιο να ειναι αρκετα ελαφυ για να το τρεχει; Στο δικο μου κινητο (neo v) χρησιμοποιω το igo, αλλα στο συγκεκριμενο δεν γνωριζω αν το σηκωνει. οποτε κατι μεταξυ sygic, igo primo, igo myway, navigon;

 

Ευχαριστω,

1. Ίσως είναι το καλύτερο.

2. Και το iGo το σηκώνει απλά θα φορτώνει αργά.

 

Με αυτό που έχει μέσα η Sony... Backup and Restore....

Έκανα και αυτό που θέλει από το xrecovery...

Κανονικά θα πρέπει με το ίδιο πρόγραμμα να μπορείς να κάνεις επαναφορά.

καλησπέρα..

έχει περάσει κανείς GB ROM και αντιμετωπίζει το πρόβλημα να έρχονται πολλές φορές τα sms (το ίδιο δύο-τρεις φορές) ??

Στην stock εφαρμογή ή με κάποια άλλη;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην stock εφαρμογή ή με κάποια άλλη;

 

στην stock του Gingersony δεν είχε 160 ελληνικά οπότε βρήκα πειραγμένες stock όμως που απλά υποστηρίζουν ελληνικά.. σαν version number ειναι το ίδιο mms.apk 2.3.7(10)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα σχετικα με ενα x10 android 2.1 κινητ Λοιπον το προβλημα ειναι οτι οταν παει να συνδεθει στο λογαριασμο gmail προκειμενου να μπορει να μπαινει και στο market δεν συνδεεται. Μεσω του εικονιδιου email συνδεεται κανονικα και μεσω του εικονιδιου internet. Ομως μεσω του gmail και του market προσπαθει ανεπιτυχως να συνδεθει και στο τελος πεταει το ακολουθο μηνυμα:

" Δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον το διακομιστη.

Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα ή το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμο για υπηρεσιες δεδομενων."

Μπορει καποιος να με βοηθησει? Επισης να αναφερω οτι η συνδεση μεσω wifi λειτουργει κανονικα και ο λογαριασμος επισης δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα. Μηπως να φταει το κινητο? Αλλα πως γινεται να συνδεεται απο email και internet και απο gmail οχι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sprs μου το εκανε και εμενα αυτο και ο μονος τροπος που βρηκα και λειτουργει σωστα ειναι να κλειδωσω το καναλι του wifi στο router σε ενα συγκεκριμενο και οχι στο αυτοματο. Εγω το εβαλα στο καναλι 6 και δουλευει μια χαρα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου εστειλε και ενα αλλο μελος και μου ειπε να επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις και πετυχε ευχαριστω πολυ παντως =))
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επαναλαμβανομαι, αλλα επειδη θελω να στησω ένα x10mini pro και δεν εχω χρονο να πειραματιστω, μπορειτε να προτεινετε ποιο προγραμμα πλοηγησης gps ειναι πιο ελαφρυ και τρεχει καλυτερα στο συγκεκριμενο κινητο;

 

για rom πηγα προς gingersony.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο Forum!!

Θα μπω στο ψητό και όπως καταλάβατε κι από τον τίτλο του θέματος... Έχω μεγάλα προβλήματα....!!!

Έχω λοιπόν το μικρό U20i της SE και έχω κολλήσει στο 2.1, βλέπω άλλους με το ίδιο κινητό τηλέφωνο και έχουμε βάλει κάτι τρελά 2.3, 2.4 κτλπ. Βάζοντας λοιπόν το κινητό στο PC-Companion δεν γίνετε λέει να αναβαθμιστεί άλλο.. Με λίγο ψάξιμο απ' ότι κατάλαβα, οι "άλλοι" έχουν περάσει το νέο λογισμικό της Android με πατέντα.. Αυτήν την πατέντα θέλω λοιπόν κι εγώ, μπας και δω άσπρη μέρα.. Κάνω αυτό το νέο άσκοπο για εσάς θέμα, με συγχωρείτε κιόλας, γιατί δεν κατάφερα να βγάλω άκρη όσες φορές κι αν προσπάθησα με διάφορους οδηγούς που βρήκα στο site..

Αν σας είναι εύκολο, μιας και δεν είμαι και ο Top-Χρήστης και δεν έχω και την τρομερή ιδέα από τέτοια πράγματα, θα ήθελα έναν όσο πιο αναλυτικό γίνετε -οδηγό ή και κάποιο βίντεο, και να μου προτείνετε εσείς τι να βάλω γιατί δοκίμασα αρκετά και αρκετές φορές, χωρίς κανένα αποτέλεσμα.. Παρακαλώ αν κάποιος έχει καταφέρει να αναβαθμίσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο επιτυχώς, να δώσει κι αυτός τα φώτα του!!

 

Επειδή έχει βγει κι άλλο ένα X10 Mini Pro, το δικό μου είναι αυτό εδώ το παλιό!!

ERIC-XPERIA-U20I-RED-RB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα στο Forum!!

Θα μπω στο ψητό και όπως καταλάβατε κι από τον τίτλο του θέματος... Έχω μεγάλα προβλήματα....!!!

Έχω λοιπόν το μικρό U20i της SE και έχω κολλήσει στο 2.1, βλέπω άλλους με το ίδιο κινητό τηλέφωνο και έχουμε βάλει κάτι τρελά 2.3, 2.4 κτλπ. Βάζοντας λοιπόν το κινητό στο PC-Companion δεν γίνετε λέει να αναβαθμιστεί άλλο.. Με λίγο ψάξιμο απ' ότι κατάλαβα, οι "άλλοι" έχουν περάσει το νέο λογισμικό της Android με πατέντα.. Αυτήν την πατέντα θέλω λοιπόν κι εγώ, μπας και δω άσπρη μέρα.. Κάνω αυτό το νέο άσκοπο για εσάς θέμα, με συγχωρείτε κιόλας, γιατί δεν κατάφερα να βγάλω άκρη όσες φορές κι αν προσπάθησα με διάφορους οδηγούς που βρήκα στο site..

Αν σας είναι εύκολο, μιας και δεν είμαι και ο Top-Χρήστης και δεν έχω και την τρομερή ιδέα από τέτοια πράγματα, θα ήθελα έναν όσο πιο αναλυτικό γίνετε -οδηγό ή και κάποιο βίντεο, και να μου προτείνετε εσείς τι να βάλω γιατί δοκίμασα αρκετά και αρκετές φορές, χωρίς κανένα αποτέλεσμα.. Παρακαλώ αν κάποιος έχει καταφέρει να αναβαθμίσει το συγκεκριμένο τηλέφωνο επιτυχώς, να δώσει κι αυτός τα φώτα του!!

 

Επειδή έχει βγει κι άλλο ένα X10 Mini Pro, το δικό μου είναι αυτό εδώ το παλιό!!

ERIC-XPERIA-U20I-RED-RB.jpg

 

Aμα πας στο section στους οδηγους για android θα βρεις το πως να αναβαθμισεις το κινητο σου.Ειναι πολυ αναλυτικοι οι οδηγοι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Aμα πας στο section στους οδηγους για android θα βρεις το πως να αναβαθμισεις το κινητο σου.Ειναι πολυ αναλυτικοι οι οδηγοι.

 

Χάρηκα πολύ.. Μα επειδή πήγα και δεν έβγαλα άκρη έκανα το νέο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα πολύ.. Μα επειδή πήγα και δεν έβγαλα άκρη έκανα το νέο θέμα..

 

Root απλα και ευκολα.

Bootloader unlocked κανεις εδω.Και μετα ακολουθεις οτι σου λεει στην αρχη της σελιδας.Δηλαδη πρωτα κανεις ρουτ,μετα ξεκλειδωνεις bootloader και μετα κανεις τον οδηγο για φλασαρισμα κερνελ και ρομ.Ειναι πολυ ευκολο.Απλα να κατεβασεις και να εγκαταστησεις τους drivers γιατι αλλιως δεν θα μπορεις να ξεκλειδωσεις τον bootloader.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στην CM7 και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής... το μόνο θέμα που έχω είναι το Wi-Fi.. πατώντας ενεργοποίηση μου γράφει Error και δεν ξέρω το γιατί, επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο GooglePlay γράφει,Error retrieving information from server RH-01.. Κανείς που να ξέρει τι γίνετε; Edited by PoWeR3O7
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν κανω hard reset(αυτο γινεται απλα αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο το κινητο η θελει κατι αλλο?) αυτοματα ειμαι και unrooted??
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στην CM7 και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής... το μόνο θέμα που έχω είναι το Wi-Fi.. πατώντας ενεργοποίηση μου γράφει Error και δεν ξέρω το γιατί, επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στο GooglePlay γράφει,Error retrieving information from server RH-01.. Κανείς που να ξέρει τι γίνετε;

 

Ξαναπερνα τον τελευταίο κερνελ.για το play store πρέπει να εγκαταστάσεις τα λεγόμενα gapps όπως την ρομ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει διορθωσει κανεις το προβλημα με το flash player σε jelly bean rom? προσπαθω εδω και μερες να δω βιντεο στο youτube αλλα τιποτα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα hard reset και ενω το εικονιδιο superuser συνεχιζει να υπαρχει καμια εφαρμογη που χρειαζεται ροοτ δεν δουλευει.δοκιμασα και επανεκινησεις αλλα τιποτα..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

δεν με ρωταει καν..στο link2sd για παραδειγμα μου λεει οτι δεν ειμαι ροοτ ενω στο titanium και καποια αλλα κολλανε στην φορτωση(εκει που λογικα παιρνουν εγκριση απο superuser).δοκιμασα να βαλω τον superuser να απανταει παντα θετικα αλλα και παλι τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και αυτη την βαζω να τρεξει και ψαχνει αν ειμαι ροοτ χωρις αποτελεσμα ομως.απλα δειχνει οτι ελεγχει αλλα δεν μου βγαζει αποτελεσμα(και την αφησα κανα 10λεπτονα τρεχει)τι να πω..ισως θελει απο την αρχη ροοτ.ευχαριστω παντως για την βοηθεια.κατι ασχετο..γιατι ακομα εχω μαρκετ και οχι google play?λογω λογισμικου?
Link to comment
Share on other sites

ξανακάνε μια επαναφορα μπας κ στρωσει. ναι, λογω λογισμικου εχεις το μαρκετ. δε το κανει update σε playstore;
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη ειχα playstore αλλα τοτε ειχα περασμενη αλλη ρομ.οταν επανεφερα την εργοστασιακη το playstore εξαφανηστηκε και επανηλθε το market.αν τυχον κανεις με απειραχτο κινητο εχει νεο μαρκετ ας ενημερωσει!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε καμιά εφαρμογή κ θα αναβαθμιστεί μόνο του.Αν όχι κανε wipe την εφαρμογή μέσα από τη διαχείρισή εφαρμογων
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...