Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να το συνδεσεις με τον υπολογιστη....Μπες μεσα στο μενου "Ασυρματα Δικτυα" και ενεργοποιησε το wifi ....(Οπως περιγραφει και ο/η Vassaki ).

Αφου περασεις κωδικους (αν εχεις ασφαλισμενη την συνδεση σου) και εχεις σημα θα σου ζητησει να συνδεθεις με τον λογαριασμο google που εχεις .....Αν δεν εχεις θα πρεπει να φτιαξεις εναν!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω το εξής πρόβλημα.Το κινητό μου τα έπαιξε μία μέρα(δραματική πτώση μπαταρίας σε δευτερόλεπτα,δεν ακουγόμουν στις κλήσεις μου κ.ά.).Έτσι αποφάσισα να του κάνω repair μέσω PC companion.Ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα άρχισε τα κάνει το repair, ώσπου μου έβγαλε ένα μήνυμα πως δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η διαδικασία.Προσπάθησα να ανοίξω πάλι το κινητό μου όμως μου εμφανίζει το σήμα της Sony για δέκατα του δευτερολέπτου και μετά ένα κίτρινο θαυμαστικό και ένα κινητό ακριβώς κάτω και μετά από λίγα δεύτερα κλείνει τελείως.Μπορώ να κάνω κάτι για να το σώσω;

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κάνει την επαναφορά και στη συνέχεια την διέκοψε.Όταν προσπαθώ να το ξανακάνω δεν διαβάζει καν τη συσκευή.

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα.Ήθελε μπαταρία σχεδόν γεμάτη και όσο έχει να κάνει με το ότι δεν διάβαζε το κινητό απλώς ήθελε να βγει και να μπει το καλώδιο στο κινητό 5-6 φορές με πατημένο το πλήκτρο.

 

*Special Thanks to alkis_7<-------------

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα,

μετά από πολύ καιρό έχω στα χέρια μου ένα x10 mini μιας φίλης και έχει περασμένο GingerDX v017 με stock kernel υπάρχει κάτι καλύτερο και πιο καινούριο για stock kernel γιατί είδα ότι δεν με παίρνει να ξεκλειδώσω boot λόγο έκδοση

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα περασα μια καστομ ρομ και για μια ακομη φορα, γυρναω σε επισιμη, πηγα να δοκιμασω δυο νεες με το nAa kernel η μια ηταν ενδιαφερουσα αλλα δεν επερνε widget! οσο και αν εψαξα δεν εβγαλα ακρη, οποτε γυρναω παλι σε επισιμη με seus πια αυτο δεν παιρνει xrecovery το νεο κερνελ... Aν και μαλλον αναμενεται να βγει καποια τελικη εκδοση αυτης της ρομ... Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χτες root το mini pro μου(είναι το x10, όχι το καινούριο) και όντας λίγο αρχάριος σε αυτά, ακολούθησα οδηγίες από το φόρουμ των xda developers. Μια χαρά, εύκολη φαινόταν η διαδικασία, έβαλα την custom rom στο κινητό απο το xRecovery, πάω να κάνω reboot και κολλήσε στο logo της Sony Ericsson. Το άφησα κάνα μισάωρο έτσι μπας και ξεκολλήσει, αλλά τίποτε. Έβγαλα την μπαταρία και την ξανάβαλα 5-6 φορές, πάλι τίποτε. Τι πρέπει να κάνω;:cry::X
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Να εχεις υποψιν σου οτι και "τουβλο" να γινει, παντα επιδιορθωνεται και παει στην αρχικη εργοστασιακη κατασταση με επιδιορθωση τηλεφωνου: Sony Companion-> Support Zone (Εναρξη) -> Ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου ή παραθυρακι Δεν ηταν δυνατη η ευρεση τηλεφωνου (κλικ στο επιδιορθωση τηλεφωνου)

 

Τωρα μαλλον εβαλες ρομ που θελει καστομ κερνελ σε εργοστασιακο ή κατι τετοιο, καντο παλι απο την αρχη...

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό που λες και σε άλλο forum αλλά αυτή τη στιγμή είμαι σε ένα σημείο που είναι το logo της σόνυ και τίποτε άλλο. Συνδέω το τηλέφωνο και ο υπολογιστής απλώς καταλαβαίνει ότι το σύνδεσα και περιμένει να πατήσω προσάρτηση από το μενού του κινητού, πράγμα αδύνατον αφού είμαι ακόμα στην αρχή. :wacko:
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό που λες και σε άλλο forum αλλά αυτή τη στιγμή είμαι σε ένα σημείο που είναι το logo της σόνυ και τίποτε άλλο. Συνδέω το τηλέφωνο και ο υπολογιστής απλώς καταλαβαίνει ότι το σύνδεσα και περιμένει να πατήσω προσάρτηση από το μενού του κινητού, πράγμα αδύνατον αφού είμαι ακόμα στην αρχή. :wacko:

 

Δοκιμασε με SEUS ....οχι με pc companion ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα γιατι χανεται η ρυθμιση στις μελωδιες που εχω ορισει για συγκεκριμενες επαφες μου; Μπορει σημερα να παιζει σε εναν αριθμο ο ηχος κλησης που ορισα για το συγκεκριμενο νουμερο και αυριο να ξαναγυρισει στον γενικο ηχο κλησης
Link to comment
Share on other sites

Kαμια ιδεα γιατι χανεται η ρυθμιση στις μελωδιες που εχω ορισει για συγκεκριμενες επαφες μου; Μπορει σημερα να παιζει σε εναν αριθμο ο ηχος κλησης που ορισα για το συγκεκριμενο νουμερο και αυριο να ξαναγυρισει στον γενικο ηχο κλησης

 

 

Ιδιο προβλημα εχω στο Neo V ,αν καποιος εχει βρει λυση ας πει!

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου το εκανε αυτο το mini pro ξαναπερασα την rom που του ειχα βαλει (mini cm7)...Στο xperia tipo που ειχα απλος εκανα επανεκινηση στο κινητο και διορθωθηκε....
Link to comment
Share on other sites

Και μια άλλη ερώτηση που έχω, το CWM recovery και το xRecovery, κάνουν την ίδια δουλειά και εγκαθίστανται με τον ίδιο τρόπο; :confused:
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα με τους από πάνω και τα έχω βάψει μαύρα. Έχω το X10 mini. Θέλησα και εγώ ο όχι τόσο σχετικός να του βάλω android 4.0.mplampla. Ξεκίνησα να διαβάζω τις οδηγίες on-line και μου φάνηκε ευκολάκι.

 

Πρώτα κατέβασα το SuperOneClick και έκανα root το κινητό.

Μετά πήγα να το κάνω flash και χρειάστηκα ένα firmware και χρησιμοποιήσα αυτό:

E10i_2.1.1.A.0.6_Sony Ericsson.ftf

Όταν τέλειωσε μου είπε να αποσυνδέσω και να ανοίξω το κινητό.

 

Όταν το έκανα, έκανε εκείνη τη χαρακτηριστική δόνηση που κάνει όταν ανοίγει η οθόνη έκανε πως φωτείζεται (μαύρη ήταν απλά καταλάβαινες ότι άνοιγε) και μετά σκοτείνιασε η οθόνη και όλο αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς. Ούτε μένει τελείως κλειστό, ούτε ανοίγει. Δεν φτάνει καν στο σήμα της Sony.

 

Πάω να το συνδέσω στο PC, συνδέεται για 5-6 δευτερόλεπτα και μετά αποσυνδέεται μόνο του.

 

Είδα τις λύσεις που γράψατε παραπάνω:

+Κατέβασα το SEUS αλλά μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση εγκατεστημένη,

+Κατέβασα το PC Companion και όταν το συνδέω μου το δείχνει ως Χ8 (δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο). Όταν πατάω ενημέρωση λογισμικού, μου λέει ότι δεν βρέθηκαν ενημερώσεις για το κινητό μου. Πήγα να πατήσω στο Support Zone online αλλά δεν έχει και κάτι χρήσιμο.

 

Έχω κολλήσει εδώ.. Σας εκλιπαρώ να μου λύσετε το πρόβλημα. Όχι τίποτα άλλο και η εγγυήση τέλειωσε πριν μερικές μέρες και λεφτά δεν υπάρχουν.

 

HEEEEEELPPPP!!!:(

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε οταν το συνδεεις με το SEUS να πατας ταυτοχρονα το back+home+power button.

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πρεπει να σου λεει και κατι αλλο.......Οπως το "Αν συνεχισετε να εχετε προβλημμα με το κινητο καντε απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση την ρομ" ( οχι ακριβως ετσι....καπως ετσι....) και να σου βγαζει επιλογη εγκαταστασης κατω δεξια διπλα απο την "ακυρωση" .....

Το κινητο σου ειναι φορτισμενο???

Το companion μην το χρησιμοποιησεις για αυτη την δουλεια....Με το seus δοκιμασε....

Link to comment
Share on other sites

To κινητό μου όταν έπαθε την ζημιά είχε μπαταρία γύρω στο 65%. Όταν το βάζω στην πρίζα δεν δείχνει να φορτίζει, οπότε δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει πέσει η μπαταρία, καθώς όπως έγραψα ούτε ανοίγει ούτε κλείνει: είναι σε μια ενδιάμεση κατάσταση. Βασικά τώρα που πήγα να το ξανασυνδέσω, δεν το συνδέει καν και στη συσκευή αναβοσβήνει το led σε κόκκινο χρώμα. Άρα μάλλον δεν έχει μπαταρία. Αλλά δεν φορτίζει κι όλας... :S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας Εδο και 2 μηνες εεχο αναβα8μιση το κινητο μου σε cm7 και κα8ος μπενω στην μουσικι δν βρισκο το κουμπι για αποστολη τραγουδιου να πω πωσ εχο το χπερια 10 μινι προ
Link to comment
Share on other sites

To κινητό μου όταν έπαθε την ζημιά είχε μπαταρία γύρω στο 65%. Όταν το βάζω στην πρίζα δεν δείχνει να φορτίζει, οπότε δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει πέσει η μπαταρία, καθώς όπως έγραψα ούτε ανοίγει ούτε κλείνει: είναι σε μια ενδιάμεση κατάσταση. Βασικά τώρα που πήγα να το ξανασυνδέσω, δεν το συνδέει καν και στη συσκευή αναβοσβήνει το led σε κόκκινο χρώμα. Άρα μάλλον δεν έχει μπαταρία. Αλλά δεν φορτίζει κι όλας... :S

δοκιμασε να αποσυνδεσης την μπαταρια και να την συνδεσης!!!

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει το μινι (και οχι το μινι προ...) η μπαταρια δεν βγαινει !!!!!!!

Αν ειναι αδειο και το βαλεις για φορτιση θελει κανα διλεπτο για να ξεκινησει να φορτιζει...Βαλε τον φορτιστη και αστο κανα τριωρο...Μετα δοκιμασε τα παραπανω.....

 

 

Προς giorgos97

 

"Προβλημα με την αποστολη τραγουδιου

καλησπερα σας Εδο και 2 μηνες εεχο αναβα8μιση το κινητο μου σε cm7 και κα8ος μπενω στην μουσικι δν βρισκο το κουμπι για αποστολη τραγουδιου να πω πωσ εχο το χπερια 10 μινι προ "

 

Πατας παρατεταμενα πανω στο τραγουδι και σου βγαζει ενα υπομενου και βρισκεις και επιλεγεις το "send" εκει σου βγαζει την επιλογη για bluetoth η' gmail......

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν διαβασες καλα τι ειπα.. δεν ειπα να βγαλει την μπαταρια αλλα να την αποσυνδεση!

ακου πως αποσυνδεετε:

βγαζεις το πισω καπακι οπως βλεπεις το πισω μερος αριστερα απο την καμερα εχει ενα μαυρο <<λαστιχακι>> με ενα μικρο ισιο κατσαβιδι το βγαζεις και βουαλα βλεπεις το πινακι τις μπαταριας το βγαζεις παλι με το κατσαβιδακι και το βαζεις μετα απο κανα μισο λεπτο!:cool:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...