Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σε λάθος δρόμο!:p

Εδώ ο σωστός οδηγός! Προτείνω MiniCM7 (υπάρχει οδηγός στους οδηγούς των SE για το πέρασμα της) μιας και οι ICS roms είναι ακόμα σε alpha στάδιο!

 

Τα λινκ που πόσταρα για ποιο λόγο είναι???

Ναι, είδα τον οδηγό για MiniCM7. Μπήκε στους σελιδοδείκτες.

Με το SuperOneClick 2.3.3 γίνεται κανονικά, σωστά??? Διότι με αυτό ρούταρα το Ideos X5. Πρέπει οπωσδήποτε να έχω την 1.5.1?

Δλδ δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader?

 

EDIT:Άκυρο για το SuperOneClick. Μόλις είδα ότι γίνεται κανονικά με 2.3.3. Παράβλεψη μου.

Για τον bootloader τι λες?

Τελευταίο. Ένας φίλος από XDA μου συνέστησε την HybRom. Εσύ προτείνεις την ανεπιφύλακτα την CM7?

Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές και το ημερολόγιό μου με το gmail αλλά παρατήρησα ότι δε γίνεται. Συγκεκριμένα, άλλαξαν τα δεδομένα του gmail με την έννοια ότι διαγράφηκαν κάποιες επαφές που είχα σβήσει αλλά δεν έγιναν αλλαγές με αποτέλεσμα να έχω 7 στο μέιλ και 250+ στο κινητό...Προτάσεις;

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις εξαγωγή των επαφών στην κάρτα sd και μετά εισαγωγή από την κάρτα με τύπο gmail. Αφου το κάνεις και συγχρονιστουν με το gmail μπορείς να τις σβήσεις από το τηλέφωνο ή να ρυθμίσεισ να μην φαίνονται στην προβολή των επαφών.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό έκανα απλά έψαχνα κάτι αυτόματο.
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ που πόσταρα για ποιο λόγο είναι???

Ναι, είδα τον οδηγό για MiniCM7. Μπήκε στους σελιδοδείκτες.

Με το SuperOneClick 2.3.3 γίνεται κανονικά, σωστά??? Διότι με αυτό ρούταρα το Ideos X5. Πρέπει οπωσδήποτε να έχω την 1.5.1?

Δλδ δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader?

 

EDIT:Άκυρο για το SuperOneClick. Μόλις είδα ότι γίνεται κανονικά με 2.3.3. Παράβλεψη μου.

Για τον bootloader τι λες?

Τελευταίο. Ένας φίλος από XDA μου συνέστησε την HybRom. Εσύ προτείνεις την ανεπιφύλακτα την CM7?

 

Χίλια συγγνώμη που άργησα να απαντήσω!

Προτείνω τη MiniCM7 γιατί ξέρω ότι ο developer έχει κάνει καλή δουλειά! Εσύ δοκίμασε και τις 2 και κράτα όποια σε βολεύει!!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη που άργησα να απαντήσω!

Προτείνω τη MiniCM7 γιατί ξέρω ότι ο developer έχει κάνει καλή δουλειά! Εσύ δοκίμασε και τις 2 και κράτα όποια σε βολεύει!!

 

Οκ, ευχαριστώ. Απλά επειδή δεν γνωρίζω τη συσκευή καλά, τελικά αυτές οι 2 ROM είναι οι πιο αξιόπιστες?

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Απλά επειδή δεν γνωρίζω τη συσκευή καλά, τελικά αυτές οι 2 ROM είναι οι πιο αξιόπιστες?

 

Για τη MiniCM7 που ξέρω, πιστεύω είναι από τις καλύτερες και φυσικά είναι αξιόπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Για τη MiniCM7 που ξέρω, πιστεύω είναι από τις καλύτερες και φυσικά είναι αξιόπιστη.

 

Εντάξει λοιπόν. Θα δοκιμάσω και τις 2 όμως για να δω τι αρέσει και στον πελάτη.:lol:

Ευχαριστώ και πάλι.:)

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητακι η οθονη αναβει μονη της και αμα δε τη κλεισω δε κλεινει καν μονη της και οποτε τη κλεινω μετα απο λιγο θα ξανανοιξει υπαρχει περιπτωση να φταιει το κουμπι η κατι συμβαινει στο software ?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος δρόμο!:p

Εδώ ο σωστός οδηγός! Προτείνω MiniCM7 (υπάρχει οδηγός στους οδηγούς των SE για το πέρασμα της) μιας και οι ICS roms είναι ακόμα σε alpha στάδιο!

η διαδικασία είναι τόσο απλή?γιατί σκέφτομαι και εγώ να το ροοταρο μιας και είμαι ακόμα στην 2.1!

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία είναι τόσο απλή?γιατί σκέφτομαι και εγώ να το ροοταρο μιας και είμαι ακόμα στην 2.1!

 

Είσαι ακόμα σε 2.1 Unroot;:confused:

Μη το σκέφτεσαι καν. Μη σου πω να βάλεις απευθείας 2.3 με custom kernel.. Mια και καλή να τελειώνεις..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ακόμα σε 2.1 Unroot;:confused:

Μη το σκέφτεσαι καν. Μη σου πω να βάλεις απευθείας 2.3 με custom kernel.. Mια και καλή να τελειώνεις..

alkis_7 ναι δυστυχώς απλά μιας και δεν έχω ξανά κάνει την διαδικασία έχω μπερδευτεί!μια μια ματιά κατάλαβα πως πρέπει πρώτα αρχικά να κάνω αυτά στο λινκ που έδωσες και μετά να βάλω custom kernel?τα έχω λίγο χαμένα για αρχή! απλά τόσο καιρό φοβόμουνα μην χάσω την εγγύηση:p

Link to comment
Share on other sites

alkis_7 ναι δυστυχώς απλά μιας και δεν έχω ξανά κάνει την διαδικασία έχω μπερδευτεί!μια μια ματιά κατάλαβα πως πρέπει πρώτα αρχικά να κάνω αυτά στο λινκ που έδωσες και μετά να βάλω custom kernel?τα έχω λίγο χαμένα για αρχή! απλά τόσο καιρό φοβόμουνα μην χάσω την εγγύηση:p

 

Πρώτα απ όλα πρέπει να κάνεις root όπως σωστά κατάλαβες! Έπειτα ακολουθεί recovery, custom kernel και custom rom. Αν ακολουθείς τα βήματα, θα καταλάβεις ότι δεν είναι καθόλου δύσκολο. Κάνε το root όποτε θες και όταν είσαι έτοιμος μπορώ να σου δώσω παραπάνω πληροφορίες για τα επόμενα βήματα!

Link to comment
Share on other sites

ωραία!η σε λίγο η αύριο λέω να ξεκινήσω αν το κάνω ροοτ μένω από κινητό μετά?:lol: μέχρι να μου πεις τι κάνω?ο τρόπος για να το ξανά επαναφέρω είναι εύκολος?λέμε αν χρειαστώ ποτέ την εγγύηση!
Link to comment
Share on other sites

ωραία!η σε λίγο η αύριο λέω να ξεκινήσω αν το κάνω ροοτ μένω από κινητό μετά?:lol: μέχρι να μου πεις τι κάνω?ο τρόπος για να το ξανά επαναφέρω είναι εύκολος?λέμε αν χρειαστώ ποτέ την εγγύηση!

 

Φυσικά και δε μένεις από κινητό! Όταν το τελειώσεις, ενημερώνεις και θα σου πω τι θα κάνεις στη συνέχεια για να περάσεις custom kernel/rom αν θες. Ο τρόπος για να το επαναφέρεις είναι πολύ εύκολος. Όταν κατεβάσεις το πρόγραμμα, θα δεις κάποιες επιλογές πάνω πάνω με πρώτη το root και τρίτη το unroot. Πατάς το unroot όταν χρειαστείς την εγγύηση και είσαι πάλι stock!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία!λέω να αρχίσω και να πάω να κάνω αρχικά αυτά που λέει στο λινκ που έδωσες!καλή μου επιτυχία:p

 

EDIT:

ok!το εκανα:) παμε στο επομενο βημα!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζεις την εφαρμογή ROM Manager από το market, την ανοίγεις και πατάς Flash ClockWorkMod Recovery για να το περάσει.. Χρειάζεται για ολικό Backup της συσκευής, για εγκατάσταση custom rom, για εγκατάσταση διάφορων skripts, καθαρισμό στατιστικών μπαταρίας κλπ..

Χρειάζεται σύνδεση στο ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

για να εγκαταστησω το xrecovery μπορω με τον αστρο φιλε μαντζερ?

 

Όχι. Θέλει root explorer. Εγώ προτείνω να προχωρήσεις χειροκίνητα στην εγκατάσταση CWM για το κινητό σου. Να φανταστώ στις εφαρμογές εμφανίστηκε ένα εικονίδιο superuser έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...