Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το flash player δεν υποστηριζεται στο android 2.1.Πρεπει να εχεις απο 2.2 και πανω.Με αλλα λογια πρεπει να αλλαξεις rom και να βαλεις καποια με 2.2 ή 2.3.

 

σε ποια από τις δύο μου συστήνετε να αλλάξω σύμφωνα με τα δεδομένα του κινητού μου? το αποτέλεσμα θα είναι καλό ή έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα? Και κάτι τελευταίο... Ένα link με τις οδηγίες αναβάθμησης θα ήταν πολύ χρήσιμο... :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοειται!!

Η πλακα ειναι οτι δοκιμασα τα παντα...SEUS, pc companion ανοιχτο, pc companion κλειστο, reboot, απεγκατασταση κ ξανα εγκατασταση...κ μετα απελπιστικα!!

 

βάλε τον φάκελο unlock χύμα στον C και δοκίμασε

 

σε ποια από τις δύο μου συστήνετε να αλλάξω σύμφωνα με τα δεδομένα του κινητού μου? το αποτέλεσμα θα είναι καλό ή έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα? Και κάτι τελευταίο... Ένα link με τις οδηγίες αναβάθμησης θα ήταν πολύ χρήσιμο... :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317243

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω περασει την ginger dx θα κανω την διαδικασια κανονικα οπως κ με την "μαμα" οκ?

Επισης ειδα χθες στους xda οτι υπαρχει αναβαθμιση της mini cm, αν τα καταφερω κ την περασω, θα περασω χειροκινητα την αναβαθμιση?

 

Update: Εγινε τελικα!! Φιλε pisons εγραψες....

 

Ευχαριστω κ εσενα για την βοηθεια.

 

Σχετικα με την αναβαθμιση ξερει κανεις...?

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω περασει την ginger dx θα κανω την διαδικασια κανονικα οπως κ με την "μαμα" οκ?

Επισης ειδα χθες στους xda οτι υπαρχει αναβαθμιση της mini cm, αν τα καταφερω κ την περασω, θα περασω χειροκινητα την αναβαθμιση?

 

Update: Εγινε τελικα!! Φιλε pisons εγραψες....

 

Ευχαριστω κ εσενα για την βοηθεια.

 

Σχετικα με την αναβαθμιση ξερει κανεις...?

 

 

Κατεβάζεις το αρχείο το μετονομάζεις σε update.zip και πας recovery>apply update from sdcard>install/sdcard/update.zip

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό (χ10ι μινι)συνέχεια όμως σε άσχετες περιόδους,θα κάνει reboot μόνο του...

Να κάνω επιδιόρθωση λογισμικού και να το ξαναπεράσω;Το έχω κάνει root ,θα χαθεί;

 

κάποιος μια βοήθεια;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το αρχείο το μετονομάζεις σε update.zip και πας recovery>apply update from sdcard>install/sdcard/update.zip

 

Κ ναι!!!

Επιτελους τα καταφερα...εχω επιτελους στο mini μου 2.3.7 mini cm...

 

Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν!!!!:lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

κάποιος μια βοήθεια;

Με τι rom είσαι?? Είσαι με stock και απλά rooted? Είσαι με custom? Αν είσαι με custom, δοκίμασε κάποια άλλη rom. Αν είσαι stock τότε μπορείς να κάνεις επαναφορά ή και πάλι να δοκιμάσεις κάποια custom rom. Εγώ θα δοκίμασα μια custom.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με τι rom είσαι?? Είσαι με stock και απλά rooted? Είσαι με custom? Αν είσαι με custom, δοκίμασε κάποια άλλη rom. Αν είσαι stock τότε μπορείς να κάνεις επαναφορά ή και πάλι να δοκιμάσεις κάποια custom rom. Εγώ θα δοκίμασα μια custom.

 

με την στοκ.. 2.1.1...Απλό root το έχω κάνει...Και θέλω να το κάνω φορματ!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

sorry που ξαναρωτάω. σε mac θα την καταφέρω την αναβάθμηση?

 

τα προγράμματα είναι όλα για windows στο mac μόνο μέσο virtual box και εγκατάσταση μιας έκδοσης windows

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

με την στοκ.. 2.1.1...Απλό root το έχω κάνει...Και θέλω να το κάνω φορματ!

 

Όπως είπαν ήδη, με επαναφορά θα χάσεις το root. Αν δεν θες να πας σε custom rom κάνε αυτό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν ήδη, με επαναφορά θα χάσεις το root. Αν δεν θες να πας σε custom rom κάνε αυτό.

οκ,κανένα πρόβλημα..Ευχαριστώ!Ας το χάσω,και το ξανάκανω! Για να περάσω και μετά μια custom rom !

 

http://forum.xda-developers.com/

εδώ πάω;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

οκ,κανένα πρόβλημα..Ευχαριστώ!Ας το χάσω,και το ξανάκανω! Για να περάσω και μετά μια custom rom !

 

http://forum.xda-developers.com/

εδώ πάω;

 

Ωραία! Εννοείται (μπορεί και να έχει αναφερθεί) ότι χάνεις και τα δεδομένα σου (του τηλεφώνου, όχι της κάρτας). Οπότε ό,τι χρειάζεσαι κάν' το backup!

 

Στο xda θα πας για custom rom όταν έρθει η ώρα!;) Υπάρχουν, πολύ καλοί οδηγοί κι εδώ που θα σε καλύψουν, λογικά, γιατί από ότι έχω δει στο απλό mini η MiniCΜ θεωρείται από την πλειοψηφία η καλύτερη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Εννοείται (μπορεί και να έχει αναφερθεί) ότι χάνεις και τα δεδομένα σου (του τηλεφώνου, όχι της κάρτας). Οπότε ό,τι χρειάζεσαι κάν' το backup!

 

Στο xda θα πας για custom rom όταν έρθει η ώρα!;) Υπάρχουν, πολύ καλοί οδηγοί κι εδώ που θα σε καλύψουν, λογικά, γιατί από ότι έχω δει στο απλό mini η MiniCΜ θεωρείται από την πλειοψηφία η καλύτερη.

 

Έτοιμο..Φρέσκο το κινητό και πάλι!!Τώρα πρέπει να βρω πάλι πως θα κάνω root..και μετά πως θα περάσω την custom rom(δεν το έχω κάνει ποτέ μου)

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο..Φρέσκο το κινητό και πάλι!!Τώρα πρέπει να βρω πάλι πως θα κάνω root..και μετά πως θα περάσω την custom rom(δεν το έχω κάνει ποτέ μου)

 

Nice! :) Εδώ είναι ο οδηγός: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

Προτίμησε το SuperOneClick από τις δύο μεθόδους, που δουλεύει εγγυημένα σωστά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Nice! :) Εδώ είναι ο οδηγός: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

Προτίμησε το SuperOneClick από τις δύο μεθόδους, που δουλεύει εγγυημένα σωστά.

mr admin! σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!Έφυγα για root!

 

ΕDIT:

έγινε και root..τώρα μένει να περάσω την custom room.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316273

αυτή μου κάνει;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

- - - -

Link to comment
Share on other sites

έγινε και root..τώρα μένει να περάσω την custom room.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316273

αυτή μου κάνει;;;

 

με 1000 :)

Link to comment
Share on other sites

με 1000 :)

πολύ ωραιά..Μέχρι στιγμής,έχω φτάσει στην ολοκλήρωση της εγκατάστασης του clockwork !!

Και αρχίζει το θέμα με την εγκατάσταση της rom,αν και νυστάζω,κάθε βήμα που ολοκληρώνω πετάγομαι από χαρά:lol: !

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει update τι κινητο μου (sony ericsson xperia 10mini )

με custom rom απο 2.1 σε 2.2 Τι να κανω να το κανω παλι 2.1 καπιον οδηγο σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

το συνδέεις στο SEUS και επιλέγεις επιδιόρθωση
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Κολαω στο 4 βημα που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη και παταω το πισω κουμπη παρατεταμενα δεν κανει τιποτα

 

υπαρχει τροπος να κανω κατι σαν format δαλαδη να διαγραφη και το Xrecovery που εχω κανει και το 2.2 update γιατι με Update Service δεν γινετε τιποτα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...