Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιγα να εγκαταστησω ενα παιχνιδι 30mb κ μου λεει αυξήστε τον ελευθερο χώρο αποθηκεύσεις στο τηλεφωνο.. μου το εχει βγαλει και σε μερικες εφαρμογες.. εχω ακομα 100 mb ελευθερα γιατι μου τ ειπε ? η τελος παντων ακομα και να πιάνει αρκετο χωρο δεν γινετε να τα αποθηκευω ολα (εφαρμογες , παιχνιδια) στην memory stick. Edited by mikri_migoula
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω την froyo 2.2.1 και θελω να περασω τραγουδι απο την sdcard για να το βαλω για ηχο κλησης.πως γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3 τα βαζεις στον φακελο ringtones. Μπορει να ισχυει το ιδιο για την 2.2.

 

τελικα ξαναπερασα την cm7 pro με zombiepanic και θα ελεγα οτι υπαρχεει σημαντικη διαφορα. Οποιος γνωριζει ας δωσει μια ιδεα για την αποδοση της μπαταριας. Με 2 ωρες συνεχομενης μουσικης, αλλα χωρις να ειναι ανοιχτη η οθονη, η μπαταρια επεσε κατα 30%

Link to comment
Share on other sites

εχω την froyo 2.2.1 και θελω να περασω τραγουδι απο την sdcard για να το βαλω για ηχο κλησης.πως γινετε?

 

Το βάζεις στο φάκελο Media/Audio/Ringtones για να το βλέπει. Αν δεν το δει αμέσως κάνε reboot ή πέρνα αυτό: https://market.android.com/details?id=com.addz.mediascanner&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hZGR6Lm1lZGlhc2Nhbm5lciJd και κάνε rescan γιατί το σύστημα δεν σκανάρει απευθείας τα νέα αρχεία.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 2.3 Cm7.Ξερεις κανεις πως μπορω να περασω το flash player.Παω να το κατεβασω απο το μαρκετ και μου λεει πως η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη....?????????????????

''Ολα ειναι δρόμos''

Sony Xperia L (4.2.2)

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 2.3 Cm7.Ξερεις κανεις πως μπορω να περασω το flash player.Παω να το κατεβασω απο το μαρκετ και μου λεει πως η συσκευη σας δεν ειναι συμβατη....?????????????????

 

κατεβάζεις το apk από εδώ

 

http://www.filecrop.com/android-flashplayer.apk.html

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι η ρομ που εχω (GingerDX)μερικες φορες τρωει κατι περιεργα κολληματα και force closes και σκευτομαι σοβαρα να δοκιμασω και καμια διαφορετικη μηπως ειναι πιο γρηγορη.Τι μου προτυνετε?Mini CM7 ή Gintonic?Ποια ειναι πιο γρηγορη και με λιγοτερα bugs?Εκτος αμα βεβαια ειναι καλυτερη η GingerDX που εχω ,οποτε να μην κανω τον κοπο να αλλαξω ρομ.Υπαρχει καποιος που να τις εχει δοκιμασει και τις 3 ή τις 2 πρωτες που αναφερω?Αν ναι ας πει ποια του φανηκε καλυτερη.

 

 

+10 απο εμενα στην GINTONIC..... Αυτη εχω τοσο καιρο.....(η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε πολυ που δεν εχω δοκιμασει αλλη rom)...;)

Και αν μπεις και στους xda μπορεις να κατεβασεις και την 2.5.1 και να περασεις και αυτην.......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω το go sms pro,οταν ανοιγω το κινητο κ λαμβανω μηνυμα,παταω παρατεταμενα να δω προβολη λεπτομερειων,τι ωρα εχει σταλει και ειναι παντα λαθος η ωρα.τι μπορω να κανω..?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια γενικη ερωτιση σκεφτομαι να βαλω στ κιν μου SCREEN PROTECTOR αλλα ακουσα οτι μπορεί να προκαλεση προβληματα στην οθονη (παραμόρφωση , σημάδια ,κλπ) ισχύει κατι τετιο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω το go sms pro,οταν ανοιγω το κινητο κ λαμβανω μηνυμα,παταω παρατεταμενα να δω προβολη λεπτομερειων,τι ωρα εχει σταλει και ειναι παντα λαθος η ωρα.τι μπορω να κανω..?

Σε όλα τα μηνύματα σου δείχνει λάθος ώρα? Δηλαδή αν το έχεις ανοιχτό και σου στείλει κάποιος μήνυμα δεν δείχνει ίδια ώρα και το Received Time και το Sent Time? Ή το έχεις μόνο όταν σου το έχουν στείλει αλλά εσύ δεν το παίρνεις εκείνη την ώρα είτε γιατί το έχεις κλειστό είτε γιατί είσαι εκτός δικτύου, κλπ?

καλησπερα μια γενικη ερωτιση σκεφτομαι να βαλω στ κιν μου SCREEN PROTECTOR αλλα ακουσα οτι μπορεί να προκαλεση προβληματα στην οθονη (παραμόρφωση , σημάδια ,κλπ) ισχύει κατι τετιο ?

Όχι, δεν ισχύει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ισχύει.

 

στο forum σας διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα με την κολα αν το ξεκολισω και να μην ειναι τοσο λια ι οθονη αφης μετα

Link to comment
Share on other sites

στο forum σας διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα με την κολα αν το ξεκολισω και να μην ειναι τοσο λια ι οθονη αφης μετα

Δεν ξέρω που το διάβασες γιατί δεν παρακολουθώ τα πάντα αλλά δεν ισχύει. Ή μάλλον για να είμαι ακριβέστερη, δεν ισχύει με μια πρϋπόθεση. Ότι μιλάμε για screen protector κι όχι για οποιαδήποτε ζελατίνα της πλάκας που μπορεί να βρεις με 1 ευρώ. Για εκεί δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα. Είχε τύχει για ένα LG που έχουν οι δικοί μου να μην βρίσκω άμεσα ζελατίνα όπως την ήθελα και να παραγγείλω μια που υπήρχε στο e-shop και ήταν της πλάκας για να τη δοκιμάσω. Από κάτω αντί να κολλάει όπως όλα τα normal screen protector, ήταν λες κι είχε ψαρόκολλα. Αυτή προφανώς άμα πας να την αφαιρέσεις μετά από καιρό θα θέλει σφυροδρέπανο.

Τα επώνυμα screen protector δεν πρόκειται να σου δημιουργήσουν απολύτως κανένα πρόβλημα και φυσικά σε καμιά των περιπτώσεων να μην είναι λεία η οθόνη μετά την αφαίρεση.

Προσωπικά, έχω την τακτική να τα αλλάζω κάποια στιγμή μετά το εξάμηνο ανάλογα, ακόμη κι αν δεν έχουν τίποτα, γιατί ειδικά καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες, όταν το αφαιρέσεις θα δεις μια "θολούρα" από την κόλλα η οποία θέλει σκούπισμα για να γυαλίσει η οθόνη. Όχι ότι αν το κρατήσεις παραπάνω θα έχεις πρόβλημα (έχει τύχει και να το κρατήσω αν δεν έχω άλλο), απλώς σου λέω πως τα χρησιμοποιώ εγώ.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια γενικη ερωτιση σκεφτομαι να βαλω στ κιν μου SCREEN PROTECTOR αλλα ακουσα οτι μπορεί να προκαλεση προβληματα στην οθονη (παραμόρφωση , σημάδια ,κλπ) ισχύει κατι τετιο ?

 

μη βαζεις δε σου χρειαζετε μια χαρα ειναι ετσι λες και θα κρατησεις το κινητο 10 χρονια, δε παθαινει τιποτα η οθονη......

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα μηνύματα σου δείχνει λάθος ώρα? Δηλαδή αν το έχεις ανοιχτό και σου στείλει κάποιος μήνυμα δεν δείχνει ίδια ώρα και το Received Time και το Sent Time? Ή το έχεις μόνο όταν σου το έχουν στείλει αλλά εσύ δεν το παίρνεις εκείνη την ώρα είτε γιατί το έχεις κλειστό είτε γιατί είσαι εκτός δικτύου, κλπ?

 

Όχι, δεν ισχύει.

Ναι,οταν το ειχα κλειστο η ωρα που εδειχνε ηταν τελειως ακυρη με την ωρα που ειχε σταλει το μηνυμα.οταν ηταν ανοιχτο δεν ειχε κανενα προβλημα.τελικα αλλαξα την ωρα απο αυτοματη ζωνη που το ειχα και το εβαλα athens και τωρα λειτουργει κανονικα,οποιος εχει το ιδιο προβλημα,ειναι απλα μια τοση δα λεπτομερεια...:)

Link to comment
Share on other sites

μη βαζεις δε σου χρειαζετε μια χαρα ειναι ετσι λες και θα κρατησεις το κινητο 10 χρονια, δε παθαινει τιποτα η οθονη......

 

Διαφωνούμε εντελώς γιατί εγώ την οθόνη με σημάδια δεν την μπορώ αλλά ο καθένας έχει τις συνήθειες και τις προτιμήσεις του.

 

Ναι,οταν το ειχα κλειστο η ωρα που εδειχνε ηταν τελειως ακυρη με την ωρα που ειχε σταλει το μηνυμα.οταν ηταν ανοιχτο δεν ειχε κανενα προβλημα.τελικα αλλαξα την ωρα απο αυτοματη ζωνη που το ειχα και το εβαλα athens και τωρα λειτουργει κανονικα,οποιος εχει το ιδιο προβλημα,ειναι απλα μια τοση δα λεπτομερεια...:)

 

Α, nice! Στο handcent έχει ρύθμιση για το timestamp και από ότι είδα το έχει και στο GoSMS στην κατηγορία Important Tips που είναι γι'αυτές τις διαφορές. Αλλά μια χαρά λύθηκε με το timezone!:)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνούμε εντελώς γιατί εγώ την οθόνη με σημάδια δεν την μπορώ αλλά ο καθένας έχει τις συνήθειες και τις προτιμήσεις του.

 

eltsele για ποια σημαδια λες??????????? δυσκολα να παθει κατι η οθονη εκτος και εαν βαζεις στην τσεπη το κινητο με κλειδια εκει εχεις ενα θεμα, τεσπα οπως καταλαβαινει ο καθενας αλλα το δικο μου 1,5 χρονο περιπου τωρα δεν εχει παθει το παραμικρο :p

Link to comment
Share on other sites

eltsele για ποια σημαδια λες??????????? δυσκολα να παθει κατι η οθονη εκτος και εαν βαζεις στην τσεπη το κινητο με κλειδια εκει εχεις ενα θεμα, τεσπα οπως καταλαβαινει ο καθενας αλλα το δικο μου 1,5 χρονο περιπου τωρα δεν εχει παθει το παραμικρο :p

 

Σημάδια εννοώ τις γρατσουνιές και επειδή παλεύω με οθόνες αφής χρόνια το να μην γρατσουνιστεί είναι σχεδόν απίθανο εκτός αν το μεταχειρίζεσαι με θρησκευτική ευλάβεια. Δεν είναι και. Gorilla Glass το mini που ακόμα κι αυτές δεν είναι όλες της ίδιας απόδοσης. Βέβαια και οι γρατσουνιές είναι σχετικές.. Άλλος θεωρεί γρατσουνιά κάτι που φαίνεται έστω και λίγο κι άλλος κάτι που κάνει μπαμ.:p Τελοσπάντων, δεν έχει νόημα.. Ο καθένας όπως νομίζει!:)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με GinTonic. Την MiniCM δεν την έχω δοκιμάσει αλλά τη GingerDX δεν την άντεξα ούτε τέταρτο. Σε μένα δεν έκατσε καθόλου καλά, laggy και σου έδινε βαριά αίσθηση.. Εγώ θα έλεγα να τη δοκιμάσεις αν έχεις όρεξη.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

+10 απο εμενα στην GINTONIC..... Αυτη εχω τοσο καιρο.....(η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε πολυ που δεν εχω δοκιμασει αλλη rom)...;)

Και αν μπεις και στους xda μπορεις να κατεβασεις και την 2.5.1 και να περασεις και αυτην.......

 

+1 για την GinTonic και απο μένα, μεχρι τώρα δουλεύει άψογα με όλες τις εφαρμογές χωρίς καμμιά καθυστέρηση παντα σε σχεση με τις δυνατότητες του κινητού ! Το βασικό είναι πως δεν βγαζει προβλήματα !

 

Ευχαριστω.Θα δοκιμασω να την περασω σημερα ή αυριο.

Link to comment
Share on other sites

παντως μετα απο 3 μερες λειτουργιας με την froyo 2.2.1 ειμαι ευχαριστημενος.Ειναι πολυ σταθερη και το mini πολυ πιο γρηγορο:)
Link to comment
Share on other sites

έχει χρησιμοποιήσει κανείς bluetooth car kit με το mini? Οποιαδηποτε εμπειρία δεκτή

 

οσο ειχα την 2.1 δεν μπορουσα με τιποτα να συνδεθω και ηταν ενας λογος που ειχα ξενερωση, με την 2.3 ομως κανενα προβλημα ολα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

οσο ειχα την 2.1 δεν μπορουσα με τιποτα να συνδεθω και ηταν ενας λογος που ειχα ξενερωση, με την 2.3 ομως κανενα προβλημα ολα οκ

 

με ποιο kit αν επιτρεπετε? ψαχνω να δω συμβατοτητες. εχω σταμπαρει ενα της motorola.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο kit αν επιτρεπετε? ψαχνω να δω συμβατοτητες. εχω σταμπαρει ενα της motorola.

 

με του αυτοκινητου (bmw ε46)

Link to comment
Share on other sites

Περασα την Gintonic τελικα.Φαινεται αρκετα πιο γρηγορη και ελαφρυα απο την GingerDX.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!

Σημερα περασε στα χερια μου ενα mini κ θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου προτεινει καποια rom, γιατι με την "μαμα" κολλημενη στην εκδοση 2.1 update 1 δεν την παλευω!!

Επισης αν μπορει καποιος να με παραπεμψει στις οδηγιες εγκαταστασης της rom γιατι δεν το εχω ξανακανει!

Ευχαριστω πολυ!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...