Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Εχω βάλει το Dialer One για τα call logs . Για τις επαφές ( αναζήτηση κ.λ.π) ποιο πρότεινετε ώστε να αντικαταστήσω το default ? ή εχετε μόνο το dialer One?

 

Το σκεφτόμουν κι εγω στην αρχή όταν είδα το πρόγραμμα των επαφών αλλά προσωπικά εχω μόνο το Dialer One γιατί πρακτικά ό,τι χρειάζεσαι μπορείς να το κάνεις από εκεί.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σκεφτόμουν κι εγω στην αρχή όταν είδα το πρόγραμμα των επαφών αλλά προσωπικά εχω μόνο το Dialer One γιατί πρακτικά ό,τι χρειάζεσαι μπορείς να το κάνεις από εκεί.

 

HTC Desire/Tapatalk

το Youlou Address χρησιμοποιω και ειναι πολυ καλό κατα τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!!

μόλις ενεργοποίησα για την καρτοσύνδεσή μου μια προσφορά της εταιρείας μου, μου ήρθαν κανονικά όλα τα μηνύματα, αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ απο το xperia mini!!!

Τι ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω στο τηλέφωνο για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help!!!

μόλις ενεργοποίησα για την καρτοσύνδεσή μου μια προσφορά της εταιρείας μου, μου ήρθαν κανονικά όλα τα μηνύματα, αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ απο το xperia mini!!!

Τι ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω στο τηλέφωνο για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία αυτή???

Ποια υπηρεσια? Που να συνδεθεις?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ποια υπηρεσια? Που να συνδεθεις?

ενεργοποίησα το cosmote internet on the phone αλλά ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στο διαδίκτυο!!! Μπήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο τηλέφωνο για να μπορώ να συνδεθώ???

Επισημαίνω ότι στο xperia μου, δεν μπορώ να λάβω mms παρά τις σχετικές ενέργειες (αποθήκευση μηνυμάτων) από την εταιρεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Εδω και περιμου 2 μερες οταν ενεργοποιω το data traffic στο κινητό μου εμφανιζεται κανονικα επανω δεξια η ένδειξη (Η) με τα δυο βελακια η οποια ομως δεν σταθεροποιείται ποτε και συνεχως αναβοσβηνει. Το αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να συνδεθω στο Internet εκτος και αν βρισκομαι σε καποιo wifi hotspot.

Πρόβλημα με τον πάροχο δεν φαίνεται να υπαρχει (cosmote) καθως το δικτυο φαινεται να λειτουργει κανονικα σε άλλα κινητα. Έχω αναβαθμισει το λειτουργικο μου σε android 2.1

Όποιος απο εσας εχει παροποιο προβλημα και μπορει να προτεινει κατι θα του ήμουν υποχρεωμενος

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησα το cosmote internet on the phone αλλά ακόμα δεν μπορώ να συνδεθώ στο διαδίκτυο!!! Μπήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο τηλέφωνο για να μπορώ να συνδεθώ???

Επισημαίνω ότι στο xperia μου, δεν μπορώ να λάβω mms παρά τις σχετικές ενέργειες (αποθήκευση μηνυμάτων) από την εταιρεία!!!

Ενεργοποιησες το datatraffic οπως λεει και ο απο πανω μου?

 

Γεια σας. Ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

Εδω και περιμου 2 μερες οταν ενεργοποιω το data traffic στο κινητό μου εμφανιζεται κανονικα επανω δεξια η ένδειξη (Η) με τα δυο βελακια η οποια ομως δεν σταθεροποιείται ποτε και συνεχως αναβοσβηνει. Το αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να συνδεθω στο Internet εκτος και αν βρισκομαι σε καποιo wifi hotspot.

Πρόβλημα με τον πάροχο δεν φαίνεται να υπαρχει (cosmote) καθως το δικτυο φαινεται να λειτουργει κανονικα σε άλλα κινητα. Έχω αναβαθμισει το λειτουργικο μου σε android 2.1

Όποιος απο εσας εχει παροποιο προβλημα και μπορει να προτεινει κατι θα του ήμουν υποχρεωμενος

 

Ευχαριστω για το χρονο σας

Μηπως οι ρυθμισεις τις cosmote για Android 1.6 δεν ειναι ιδιες με την 2.1? Οταν εκανες αναβαθμιση σε 2.1 περασες τα ιδια στοιχεια?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες το datatraffic οπως λεει και ο απο πανω μου?

 

 

Μηπως οι ρυθμισεις τις cosmote για Android 1.6 δεν ειναι ιδιες με την 2.1? Οταν εκανες αναβαθμιση σε 2.1 περασες τα ιδια στοιχεια?

 

 

Σ'ευχαριστω κατ'αρχην για το ενδιαφερον. Απο ρυθμισεις δεν εχω περασει τπτ μετα την αναβαθμιση. Τα settings για συνδεση στο internet κατεβηκαν αυτοματα κάνοντας download settings απο τις ρυμθμισεις του κινητου. Απλα απο χθες το βραδι για καποιο λογο δεν υπαρχει data traffic. Και οχι μονο αυτο αλλα καθε φορα που το ενεργοποιω, προσπαθοντας να στανταρει συνδεση με το δικτυο, μου κολλαει και το μενου. Εχω φαει κυριολεκτικα το internet να βρω κατι. Ότι ιδεα έχετε, καλοδεχουμενη.

 

Ευχαριστω και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησες το datatraffic οπως λεει και ο απο πανω μου?

 

Το είχα ενεργοποιήσει και νωρίτερα αλλά δεν είχε αποτέλεσμα!!!

Το ξαναέκανα και λειτουργεί ...

Ευχαριστώ για τη βοήθεια... :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση..Αγόρασα πρόσφατα το κινητό και παρατήρησα οτι όταν κατεβάζω εφαρμογές απο το μαρκετ και τις ανοίγω μου κατεβαίνει η κάρτα..μήπως ξέρετε τον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση..Αγόρασα πρόσφατα το κινητό και παρατήρησα οτι όταν κατεβάζω εφαρμογές απο το μαρκετ και τις ανοίγω μου κατεβαίνει η κάρτα..μήπως ξέρετε τον λόγο;

 

Μάλον έχεις ενεργοποιημενο το data traffic με αποτελεσμα να συνδεεσαι στο δίκτυο 3G του παρόχου σου οποτε ειναι φυσιολογικο να χρεωνεσαι εαν δεν εχεις κάποιο data plan.

Καλο ειναι το data traffic να το εχεις απενεργοποιημένο γιτι γενικα δεν συμφερει να χρησιμποποιείς το δικτυο 3G για συνδεση στο internet.

πήγαινε στο settings-wireless and networks-mobile networks και απενεργοποιησε το data traffic.

Για ποιο ευκολη προσβαση μπορεις να το βαλεις και ως widget οποτε το ανοιγοκλεινεις με ενα πατημα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Το ξε-κλικαρα. Αλλά γιατί με χρεώνει αυτό;Και πρέπει να το κλικάρω όταν θέλω να μπω απο wifi?
Link to comment
Share on other sites

σε χρεώνει γιατί μπαίνεις μέσα από τα δίκτυα των εταιρειών...

όχι θα ενεργοποιείς το wifi και θα μπαίνεις κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις xCyanogenMini - Gigglebread - v3.0 στο χ10 μινι? το ειδα στους xda αλλα δεν εχω δει καποια αναφορα εδω!
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το data traffic να το εχεις απενεργοποιημένο γιτι γενικα δεν συμφερει να χρησιμποποιείς το δικτυο 3G για συνδεση στο internet.

 

Εγω στις επιλογες δικτυου το εχω μονο gsm. Υπαρχει προβλημα αν εχω ενεργοποιημενο το data traffic γενικα? Ιντερνετ μπαινω μονο μεσω wifi. Απλα οταν ειναι απενεργοποιημενο το βγαζει στην οθονη με ενα Χ και μου σπαει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζω στο κινιτο απο το Market κολαει στο 67% πρεπει να αλακσο καπιες ρυθμισεις ?????????????? μεσο wi-fi κατεβαζω:):):):):):):) Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις xCyanogenMini - Gigglebread - v3.0 στο χ10 μινι? το ειδα στους xda αλλα δεν εχω δει καποια αναφορα εδω!

Προς το παρων ειναι ασταθης rom με πολλα bugs...

Δεν κανει για καθημερινη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις επιλογες δικτυου το εχω μονο gsm. Υπαρχει προβλημα αν εχω ενεργοποιημενο το data traffic γενικα? Ιντερνετ μπαινω μονο μεσω wifi. Απλα οταν ειναι απενεργοποιημενο το βγαζει στην οθονη με ενα Χ και μου σπαει τα νευρα.

 

Αν δεν εχεις δει κανενα Η ή 3G διπλα απο το σξμα του παροχου σου,τοτε εισαι οκ..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις δει κανενα Η ή 3G διπλα απο το σξμα του παροχου σου,τοτε εισαι οκ..

ok ευχαριστω.

Κατι αλλο, πηρα ενα τραγουδι με bluetooth. Πως μπαινω στην sd? Δεν βρισκω τον τροπο. Το τραγουδι το ακουω με τον player αλλα δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω.

Κατι αλλο, πηρα ενα τραγουδι με bluetooth. Πως μπαινω στην sd? Δεν βρισκω τον τροπο. Το τραγουδι το ακουω με τον player αλλα δεν το βρισκω.

 

Κατεβασε τον OI File Manager ή τον Αstro file manager και εισαι οκ

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τη βοήθεια.....Από τότε που έκανα αναβάθμιση την 2.1.1.Α.0.6 μου κάνει κολλήματα(χ10 μινι) .Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Μετα την 504, βγηκε η 024, και μετα η 06. Αν πας να κανεις τωρα αναβαθμιση (λογικα) θα σε βαλει την 06.

Το οτι σε ρωταει που να βαλεις την επαφη, ειναι σωστο και προστεθηκε νομιζω στην 504. Δεν ειναι τιποτα...ενα ταπ παραπανω...καντο!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλαδοκιμασα να κανω αναβαθμιση και με seus και με το pcsuite και ΟΤΑ αλλα μου λεει οτι το κινητο μου ειναι ενημερωμενο...εχεις καποια ιδεα?Μήπως δεν υπαρχουν οι αναβαθμίσεις αυτες για το προ?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα συγχαρητήρια για την προσπάθεια και τη βοήθεια.....Από τότε που έκανα αναβάθμιση την 2.1.1.Α.0.6 μου κάνει κολλήματα(χ10 μινι) .Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς????????????????????

Ξανακαντο!

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλαδοκιμασα να κανω αναβαθμιση και με seus και με το pcsuite και ΟΤΑ αλλα μου λεει οτι το κινητο μου ειναι ενημερωμενο...εχεις καποια ιδεα?Μήπως δεν υπαρχουν οι αναβαθμίσεις αυτες για το προ?ευχαριστω

Παιζει να μην εβγαλε ακομα την ενημερωση ο παροχος σου προς τους πελατες του...

Αν προσεξεις παλιοτερα τοπικ, πριν μερικους μηνες, ολοι αλλαζαμε localisation (βαζαμε Αγγλιας ή Σκανδιναβιας) για να παιρνουμε πιο γρηγορα τις ενημερωσεις...

Τωρα που εχουν βγει στην φορα οι ROM (Dark_Dog, Nobodyatall) κανενας δεν ασχολειται με αυτα...ολοι αλλαζουμε ROM και ειναι σαν να αλλαζουμε κινητο! Προς το απείρως καλυτερο φυσικα!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...